Těhotná nevěsta. Jak přizpůsobit vše kolem svatby?

kotatko
29. črc 2006

Ahoj těhulky,
včera mi doktorka potvrdila dobrou zprávu - jsem v sedmém týdnu. Za 4 měsíce máme již delší dobu domluvený termín svatby a nechceme jej měnit. Tak bych se chtěla poradit, jestli máte třeba nějaký zkušenosti, aby se nám to přizpůsobilo. Zatím vím, že si musím změnit rezervaci na šaty, ale víc mě nenapadá. Pokud máte některá zkušenosti, které by se mohly hodit, budu za ně moc vděčná.

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
newyorkgirl
29. črc 2006

ahoj kotatko, ja som sa vydavala v 5.mesiaci a brusko uz bolo, ale schovali sme ho 🙂 pod saty uplne v pohode, je ale pravda, ze saty budes potrebovat vacsie, ja som si v USA kupila svoje vlastne,takze som si ich dala rozsirit hlavne cez prsia, lebo tie rastu zvycajne viac ako brusko tie prve mesiace a inak vsetko v pohode az mas nejake otazky tak sa kludne pytaj 😀

kotatko
autor
29. črc 2006

Děkuju moc za odpovědi. Taky si říká, že asi další změny nejsou potřeba. Ale jsem těhu poprvé a tak nemám vaše cenné zkušenosti. Mám zálohu v menším salonu a paní je moc ochotná, tak ze šatů nemám obavu - jistě se domluvíme a vyberem jiný větší.

nelika666
29. črc 2006

ja som sa tiez vydavala v 4mesiaci a brusko nebolo vidno vobec.. saty vobec nebolo treba upravovat takze si myslim ze nebudes mat problem..

kotatko
autor
29. črc 2006

Asi záleží i na dispozicích. Já při každé příležitosti tloustnu. To je fakt a ne vymluva. Budu v půlce šestýho měsíce tak spíš počítám s variantou nepřehlídnutelných změn. Na netu jsem koukala, že jsou hezký šaty i pro těhulky. Tak bude malá změna. Jen doufám, že tu zprávu rozdýchá i náš pan farář co nás má oddávat 😉

sykorka
29. črc 2006

ja som sa vydavala v 3 mesiaci...,ciže bruško mi moc nebolo vidiet...ale spala som 20hodin z 24hodin... bala som sa ako prežijem moj svadobny den... 😀 a kedze pred svadbou den som spala len 4 hodiny,naozaj som sa toho obavala... ale... bola som taka šťasná a plná endorfínov,že som tancovala od večera až do rána a nebola som vobec unavená...takže som vobec nesedela... ludia nechapali... a ja tiež 🙂 ale o šaty sa neboj...tie Ti upravia,alebo si popripade vyberieš iné....Držím palce...

verusinek
30. črc 2006

ahojda mas v ip odkaz na nejake stranky kde prodavaji tehotenske svatebni saticky 😉

barunka
30. črc 2006

ahoj. ja som sa vydávala, keď som už bola v piatom mesiaci... bábo mi už aj kopkalo tak trošičku... ale dalo sa to zvládnuť...
akurát, že som tak trošku už okolo tej polnoci zaspávala a nevládala som sa toľko blázniť. ale inak sa to dalo.
šaty som si vybrala také, čo boli na brušku voľné a len týždeň pred svadbou mi ich v salone upravili.
neboj, bude to fajn a aspoň sa do teba zmestí viac dobrého jedla 😀

madeleine
30. črc 2006

ja som bola na svadbe známej v piatom mesiaci... bola unavená, evidentne, veci ju viac zmáhali ako za beztehulkového stavu, ale inak myslím, že okrem väčšiho pohodlia o ktoré sa pre ňu ženích snažil nič iné nepotrebovala... 😉
http://www.mojasvadba.sk/album/view.php?vImageI...

expertka8
30. črc 2006

...pridávam vlastnú skúsenosť *na vlastné oči* 😀
...pred pár rokmi sme boli na bratrancovej svadbe...jeho nastávajúca bola vo 8.mes. tehotenstva 😉 ...navyše sa svadba konala na dedine..takže si dokážete predstaviť tie davy zvedavcov..veď tehotná nevesta v takom vysokom štádiu tehotenstva sa len tak nevidí 😅 ...ale neprišli si na svoje...aj keď *očumovali* z každého uhlu...pretože mala také skvelé šaty+pelerínu+kyticu pred sebou,že aj ja samotná som nič nezbadala...až do xvíle,kým sa v sále nevyzliekla 😉

dea
30. črc 2006

ahoj ja som ostala tehotna vo februari a tiez sme uz mali vybavene vsetky veci okolo svadby na 27.maja, takze sme sa rozhodli ze termin uz urcite menit nebudeme. Ja som si saty kupovala, a kupila som ich este v decembri, den pred svadbou to som bola uz v nejakom 17tt., my ich teta krajcirka musela na chrbte trosku rozsirit, kedze sa mi najma zvacsili prsia, ale urobila to super, mala som dlhy zavoj a tiez na mne nebolo vidno ze som tehotna.Na satach tiez nebolo vidno ze boli prerabane.

kotatko
autor
30. črc 2006

Děkuju moc všem za odpovědi. Doufala jsem, že nás v tom rozhodnutí podpoříte.
Teď si zas v klidu můžu užívat starosti se svatbou a zároveň si užívat náš poklad, který jsem si přivezla z dovolené v Irsku.

macheli
31. črc 2006

Ahoj vsem, svatbu mame v září a taky budu v 5. měsíci, svatba byla naplanovana, než se nam zadarilo 🙂 A saty mi delaji trochu starosti... můžu taky poprosit o ty odkazy na stranky, kde prodavaji tehotenske svatebni saty...

adicka
31. črc 2006

Kotatko,tak to aj ja si teraz privadzam z Irska drobca v brusku a idem sa venovat pripravam k svadbe,aj ked sa plany troska zmenili,pretoze termin a vsetko sme mali urcene uz v decembri a nemyslela som,ze na parkete v septembri budem mat dvoch tanecnikov,no jedneho v brusku 🙂 este sa chcem spytat,ci je tu niekto,kto mal svadbu v tretom mesiaci tehotenstva.Mam troska obavy,aby som sa v ten den necitila nejako zle.Prajem vsetkym pekny den

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
adicka
31. črc 2006

Ahoj Gedren.Dakujem pekne za odpoved,si mila a velmi si ma ukludnila,dufam,ze to tiez tak prezijem. 🙂 Vela stastia a pekny den

samuelko
8. srp 2006

Ahoj,11.februára sme sa dozvedeli ze budeme mať bábo,svadba sa blížila 22.apríla všetko sme už mali vybavené,šaty rezervované.keď som sa vydávala bola som uz v 16 tt.tiež mi museli šaty prerábať hlavne koli prsiam zvacsili sa mi,vtedy som mala ztoho depresie ze sa budem vydavať tehotná ale rýchlo ma to prešlo a teraz som nenormálne šťastná že budeme mať malého drobčeka.

peha
8. srp 2006

ahoj, neboj to zvladnete.
hlavne, aby si sa citila dobre a bude vsetko fajne 😵
pripadne si este pozri na mojasvadba.sk, tam maju kocky rozne prispevky 🙂 a vselijake pekne saticky.

ja som sa vydavala, ked som nebola v tom, ale bola som akasi "spuchnuta", inymi slovami rozumej pribrata, takze vsetci si mysleli, ze som tehulka 😵
proste si nevyberies 😀

vela stastia a gratulujem, a krasnu svadbu 😵

adicka
9. srp 2006

Vdaka,kocky.nejako to prezijeme,hlavne nemysliet nato,ze mi je zle 😉 Pekny dnik prajem vsetkym

mpslunickocz
24. zář 2007

ahoj kotatko, jsem na pocatku 5 mesice a vdavam se v listopadu, vybrala jsem si saty se snerovackou vzadu, takze se daji ruzne povolovat...je fakt, ze mi taky az ted zacina povolovat i brisko 😉 ale snad to bude ok...jinak jedine, co Ti muzu poradit, pokud mas strevicky, tak si je pravidelne davej na nohu, at se Ti postupne roztahuji a nejdes pak bosa, i kdyz to asi jeste nebude treba 😀 hodne stesti,pa

caira
24. zář 2007

tak ja ja mam dva tydny po svatbe a tez jsem se vdavala uz jako tehu, v dobe svatby jsem koncila 16tt a brisko se akorat zacinalo ukazovat, saty jsem mela na snerovani takze jsem ani nemusela menit. jedine na co si je treba davat pozor je hodne pit { vodu 😀 } a hlavne se pred obradem nasnidat, z hladu se muze delat pekne nevolno. Preju at se svatba vydari na jednicku 🙂

mpslunickocz
24. zář 2007

gratuluji cairo a dik za radu 🙂

biba12
25. zář 2007

Kotatko, vydavala som sa v 25 tyzdni avestko v pohode. Navyse som vtedy mala nejakych 7-8 kg. Brusko vidiet bolo/6mesiac/, ale v pohode. My sme si v januria tiez zajednlai teermin svadby a za 2 tyzdne som zistila, ze som tehu. Saty som mala uz rezervovane. Ale pani povedala, ze nie je problem, daju sa rozsirit, lebo mali vzadu snurovacku. A vsetko bolo v poriadku. Citila som sa dobre, ziadne problemy.

novako
25. zář 2007

cairo: Blahopřeji k mimču!!! 😀

lenkazdenek
26. zář 2007

Tak já se vdávala ve 20 týdnu těhotenství a bylo to super,dokonce jsem byla i míň nervozní 😉

petaruzicka
27. zář 2007

I já jsem se minulý víkend vdávala na konci 16tt a moc jsem si to všichni užili. Jen z těch alkoholických přípitků mi šla hlava trošku kolem a tak jsem pak už jen smáčela rty 🙂

negrovka78
30. zář 2007

Ahojky!

Já se vdávala skoro v pátém měsíci těhotenství a bylo to super.Taky jsme si nejprve naplánovali svatbu a další měsíc jsem zjistila,že čekáme miminko.Nejprve jsem to oplakala,že budu tlustá nevěsta,ale pak v ten den to byla nádhera. 😉 😉 😉

lamia
30. zář 2007

Čauky,já se vdávala v 21.týdnu,sice to všichni věděli,že jsem těhu,ale bříško jsem ještě neměla žádné,teda na mě to bylo vidět až ve 3.trimestru.Ale byla jsem příííííšerně utahaná,večer jsem šla v 11 spát,to byla asi jediná nevýhoda,jinak nádhera a v ničem mě to neomezovalo,naopak,říkám,že nám malá dala k svatbě dárek - 3 dny před ní jsem konečně ucítila,jak se hýbe 🙂

negrovka78
30. zář 2007

Já šla spát spát až v půl 5 ráno 😅 😅 😅

scarletka
30. zář 2007

Mile tehulky a ja sa vydavam o 2 tyzdne a budem prave v 7.mesiaci. No uvidime ako to dopadne... 😲