Těhotná ve 4. ročníku SS. Máte zkušenost?

studentka89
12. črc 2008

Ahojky.v zari nastupuju do posledniho 4.rocniku na SS. zjistila jsem ze jsem tehotna.podle posledni menstruace bych mela rodit +- brezen.matura v kvetnu. mate nekdo nejaky zkusenosti? prosim pomoc dik...

justy
12. črc 2008

Ahoj , tak jsem napsala dlouhy prispevek , a kde nic , tu nic . 😠

justy
12. črc 2008

Tak znovu . Moje spoluzacka otehotnela ve tretim rocniku , ten normalne dokoncila a rodila potom nekdy v zari , kdy mela byt ve ctvrtaku . Ve skole si domluvila individualni plan , obcas dochazela i do hodin , ale to spis vyjimecne , jak ji vyslo hlidani , jinak chodila jen za jednotlivymi profesory na konzultace a prezkouseni .Nakonec v pohode odmaturovala , sice v pozdejsim terminu , ale to uz neni az tak podstatne . Urcite se to zvladnout da , hodne asi zalezi na zazemi doma , s partnerem , i na te zminovane domluve ve skole .

justy
12. črc 2008

Pokud Ti porod vychazi nekdy na brezen, tak to jsou cca 2 mesice do matury , a to uz stejne vse obvykle smeruje jen k ni ,u nas jsme na nektere predmety uz ani nemuseli dochazet , pokud jsme z nich nematurovali, a meli uzavrenou znamku , myslim , ze tak mesic pred maturitou , to lze urcite vsechno domluvit , i kdyz nevim , ajk to chodi v Tve skole . Pokud "nepodcenis"pripravu 😝 , nebudou nejake komplikace a budes mit nekoho k ruce , tak to urco vsechno zvladnes i v radnem terminu .Ted Ti asi neni nejlehceji , ale hlavne bud v pohode , at se ma mimco dobre 😉 . Pres prazdniny to muzes vsechno promyslet ,pripadne vyresit domaci zazemi , na konci srpna se domluvit ve skole ,moc Ti drzim pesti .

jesika
12. črc 2008

Ahoj, já si taky myslím, že by se to dalo zmáknout.Sice už je to 10 let, co jsem maturovala, ale když ti to tak " pěkně" vychází, mohli by tě připustit buď v daném termínu nebo max.v září.
Nepopírám, že to bude lehké, sice jsem po porodu nematurovala, ale absolvovala jsem atestaci.Takže nervíky byly( ač trochu jiné než budou třeba u tebe - jelikož to bylo něco navíc k zaměstanání a teoreticky se nic neděje , když ji člověk nemá...)- tobě jde přeci jen o ukončení vzdělání... 😉
Přeci jen šestinedělí probíhá u každé jinak a ze začátku se opravdu nevyspíš a učit se do toho..., žádný med. 😒
Ale pokud se budeš učit v průběhu a jak píše Justy, nepodceníš přípravu, mohlo by to klapnout 😵 😉 .
Ještě záleží, jak se k tomu postaví ve škole... 😲
Záleží na domluvě....Taky nevím, jak za tu dobu školství v tomto směru pokročilo, ale i za mě se bohužel stávalo, že některá otěhotněla, během školy a dokonce v nižším ročníku než jsi ty...Je sice fakt, že některé to posléze vzdaly a školu do dneška nedokončily , ale já si myslím, že tobě by se to mohlo povést!!!! Máš totiž výhodu, že máš TP téměř před maturitou, tudíž ročník by si mohla stihnout dokončit a jak říkám maturitu si nechat odložit na září... 😉
Držím ti moc pěsti!!!!

petule.h
12. črc 2008

Ahoj, taky jsem chodila na hotelovku s holkou co otěhotněla a na maturitu šla s asi měsíčním miminem a maminkou...krz kojení v pauzách a VŠECHNO TO ZMÁKLA... 🙂 .myslím, že se to dá zmáknout, když ti učitelé vyjdou vstříc a nebudeš mít žádné komplikace..
Koneckonců se dá i odložit na září, jak ti píšou holky..je to na domluvě...ale myslím, že v květnu by se to dalo stihnout, maturitní otázky se probírají od začátku 4 ročníku a já nevím co děláš za školu, ale já už písemné dělala v únoru...a v květnu taky ústní...
držím palečky

martinka79
12. črc 2008

studentko držím palce zvládneš to vždyť do porordu budeš mít vše hotové a vypracované a potm se budeš učit. miminko není taková zátěž kor když budeš mít oporu. já s mimi studoval Vš a jedila skoro z Prahy do brna a musím říci že to bylo celkem fajn. určitě to je lepší než s 2-3letým dítětem to už je potm více pozornosti a mnohem více výčitek.
Zvládneš to neboj. uričtě ti spolužáci pomohou. 😉

jesika
13. črc 2008

Martinka 79, tak to jsi vážně dobrá, že jsi to takhle zvládla...Mě zase příjde lepší, studovat s větším dítkem.Už je samostatnější a pozornost matky už si tak nežádá...Mě se teda hůř opouštělo to " čerstvě" narozené miminko...Ale to je zkrátka věcí názoru!!! 😉

dzej
14. črc 2008

studentka já jsem zažila to samé. Porod 3.dubna, maturita květen, červen. Na praktickou zkoušku, která trvala 4hodiny jsem měla odstříkané mlíko, tatínek hlídal. A na ústní mi ji vozil mezi zkouškama a já chodila do auta kojit. Bylo to náročné, ale zvládnout se to dalo. A učení bylo v pohodě, při kojení jsem měla u sebe lejstra, který jsem se šprtala. Když jsem to četla nahlas tak se to malé líbilo a několikrát mi i usla. Držím pěstičky, určitě to zvládneš 😉

deathy
14. črc 2008

Ahoj, já jsem přesně ve stejné situaci, podle výpočtů mám TP 10. března, květen matura. Taky netuším jak to zvládnu a jak to vůbec bude, teď mám problém ten, že přítel o mimi nějak moc nestojí, cítí se být mladý..taky aby ne, když mě je 20 a jemu 21. Ještě nás čeká říct to rodičům, což taky nebude nic moc. Netuším jak to vše dopadne, ale školu nepřeruším, protože bych se do ní už nevrátila, to je mi jasné už teď. Takže držím i tobě palečky, dost dobře chápu v jaké si teď situaci!

miruskaaa
14. črc 2008

studentka...ja jsem otehotnela jeste driv a to v prvnim rocniku na kadernici kde zadnej individualni plan nejde udelat protoze musim mit praxi a tak jsem si dala na rok pauzu a pak si to s pomoci rodicu dodelam

studentka89
autor
14. črc 2008

holky vsem dekuju!!
deathy: no tak to ti taky drzim palce.. nasi to taky jeste nevi, ale pritel se tvari nadsene, tak aspon ze takk.. taky drzim palce..
miruskaaa: no toho se bojim.. ja jsem na zdravce,a taky mam praxi, ale zas si rikam, ze snad se to kuli par mesicum nejak zvladne... praxi mam je 3x tydne

blanulinka
14. črc 2008

Ahoj studentka89 😉 ,
já jsem otěhotněla ve 3.ročníku, o prázdninách jsem porodila a pak měla individ.plán a docházela více méně jen na přezkoušení. Matruru jsem zvládla mylsím za 8. Pak jsem si dala rok pauzu začla dělat vyšší odbornou (4r.), teď v září nastupuju na VŠ a mám roční dceru. Tím chci říct, že zvládnout se to DÁ 🙂 budu ti držet palečky ať vše zvládneš levou zadní a ať máš zdravé a krásné miminko 😉

deathy
15. črc 2008

Studentko, naši už tu novinu vědí, není to žádný med, ale reakce lepší než jsem čekala, ale s přítelem je to horší, ten se z toho ještě nestačil vzpamatovat a dnes jsem odjela s brekem.. No jo, je to šílený, ale doufám že se to spravý, on se rozcházet nechce, to je pro mě asi nejdůležitější, ale chce být sám a přemýšlet zrovna když já potřebuju být s ním...hold někdo nemá takové štěstí na tatínky.. i já tobě držím palce, ať to rodiče přijmou jako přítel a ať se vám všem daří, je fakt důležitý myslet na to malý, já se tím uklidňuju když je mi ouvej...pa