Těhotná ve dvaceti. Jaký na to máte názor?

liliana1988
15. únor 2008

Ahojky, chtěla bych se zeptat, jaký mate nazor na tehotenstvi v takhle nizkem veku. Jsem detmi uplne posedla a opravdu to neni chvilkova zalezitost. Maturovala jsem v roce 2007, ted pracuji a vysadila jsem antikoncepci, s pritelem jsme 4 roky. Strasne moc chci miminko, ale bojim se, jak na me budou pohlízet ostatni... ☹

ifule
13. bře 2008

Ahoj, funguje tu ještě nějaká konverzace? 😀 ráda bych se k vám přidala, je mi 20 a taky bych brala mimčo, chtěla bych se zaptat, zda mezi vámi není nějaká zkušená, která by mi popsala, jak jde skloubit mimíska s vysokou 🙂 pěkný den všem

angel01
13. bře 2008

Ahojky, taky se k vám přidám, je mi 22 a manželovi skoro 35, jsme spolu 6let(z toho 1,5roku manželé) o mimíska se pokoušíme už 4.rokem, ale bohužel se zatím nedaří.
V sobotu nás čeká 1. iui tak snad se na nás to štěstíčko usměje. . .

Myslím, že nezáleží na věku, pokud se cítíš na to mít miminko tak v tom nevidím problém 🙂
Přeju všem hodně štěstí a vysněné // 😉

kejka
13. bře 2008

🙂 🙂 🙂 Tahle diskuze se mi moc líbí.Je to supr,jak se tu spojí mladé maminky i ty starší.
Všem moc přeju těhulkování a krásná,zdravá miminka.Nic hezčího mě v životě nepotkalo,než ti moji tři kluci. 😉 😉 😉

kajule
13. bře 2008

Zdravim, tak mne bude 21 a uz doma jednoho malyho raubire mame. 🙂 Je to moje nejvetsi zlaticko a za nic bych ho nevymnenila, je to moje radost.
Myslim si, ze dulezity je vazne, aby se na to oba citili a pokud jim v tom nic nebrani jako napr. fin. situace (pac ono mimi preci jenom neco stoji), tak v tom nevidim problem. 🙂

zulik
13. bře 2008

ahoj,
není to špatné, mít dítě v mladším věku-taky sem patřím. Na rodičáku ve škole si pak myslí, že si tam přišla dcera sama, protože je mi hodně podobná 😀 jsem tam bezpochyby nejmladší maminka 😀

mataharyy
14. bře 2008

No tak koukám že "bláznů" je tu hodně... 😀 A prý že jen já jsem padlá na hlavu... 😝

kaciska
14. bře 2008

ahojky proš né mě bylo 20 nedávno,v 18 sme se vzali a v 19 sem otěhotněla....manželovi bude 24 😵 ničeho nelituju...školu sem krásně dodělala....pak svatba a ted mimi....jsme spolu už 5 let.tak proč ne??Bydlíme v našem krásném bytečku a nic nám nechybí...já sem nechtěla být stará matka...příjde mě pozdě mít první mimi po 30 letech.... 😨 všem krásné těhu a zdravé miminka

mataharyy
14. bře 2008

Já nevím, ale myslím že mimi a škola půjdou dohromady dobře, já teď studovala dálkově a myslím že práce, škola a domácí povinnosti jdou dohromady mnohem hůř.... 😒 A já si při mateřské (když se zadaří), budu dodělávat SŠ... 😨

ifule
15. bře 2008

Už jsem našla vlákno, kde se řeší dětičky + vysoká, a koukám, že to holky taky zvládají. Zase si říkám, že lepší mít mimčo při dálkovém studiu a pak můžu jít rovnou do práce. Jenom aby to ten můj zvládal s medinou...

andelka
15. bře 2008

Ahoj, já si myslím, že se to dá. Já končím VŠ letos, ale od října nastupuju (doufám), na další dvouleté vzdělávání, takže předpokládám, že první mimčo se mi podaří porodit v průběhu. A rozhodně se nebojím. Škola je ve městě, kde bydlím, a mám babičky v důchodu. Zvládne se to.

jjohanka
15. bře 2008

Ahoj holky, fandím vám a držím palce, ať vše vychází dle plánů!!!
Mně je už sice silně po dvaceti ( mám 27 ), ale taky si myslím, že je lepší mít mimčo raději dřív než vůbec ne.
Já studovala do 24 let, pak jsem potřebovla získat nějakou praxi. Tak jsme na to vlítli před půl rokem, zatím se dále snažíme. Ale pořád mě uklidňuje aspoň vědomí, že zas tak stará ještě nejsem a do třicítky nám to snad vyjde 😎

mataharyy
15. bře 2008

Tak to máte štěstí, já bych své matce moje mimčo nesvěřila ani za milión a tchýně je daleko... No a nevím jak zareaguje táta, asi mě zabije... Takže do školy ano, ale až bude mimču tak rok a v ty dny co budu studovat bude hlídat taťka... 😉 😎

jituska1988
5. dub 2008

ahojky🙂

magika
5. dub 2008

Ahoj holky...mně je sice skoro 27,ale své první dítě jsem počala ,sice neplánovaně,ve dvaceti...přemýšlela jsem,co dál-protože všichni kolem mě jezdili na akce,party a bavili se a mě navíc opustil partner a zůstala jsem těhu sama...rozhodla jsem se pro mimi a jsem zato ráda...Daneček je krásný,zdravý kluk,našli jsme si i super tatku,když mu bylo 18měs. a loni k nám přibyl bráška a ještě plánujem jedno mimi 😀
Krom toho velkým plus mít mimi tak brzo je zdravotní stav....čím budete starší,tím vís potíží vás čeká,jak s početím,tak s riziky v těhu...a taky vaše děti budou rády,že mají tak mladé rodiče 😵

magika
5. dub 2008

Jinak školu jsem si dodělávala dálkově a hlídala celá má rodina,protože jsou všichni skvělí...naštěstí 😀

meleri
5. dub 2008

Magiko,

to je pěkný příběh. Hlavně že to tak dobře dopadlo! Držím palce s tím dalším miminkem..🙂

ywushka
6. dub 2008

Holky me by zajimalo,za kdyz beru Duphaston na upravu menstruace (jelikoz me behem uzivani antikoncepce zjistili ze mam strasne malou delohu a ze jsem nemela zasnou menzes,tak me hned HA vysadili),ale ja jsem ji stejne vysadit chtela!Ted beru ¨hormony na upravu menzes!Posledni 3 mesice jsem menzes mela uplne normalni,ale ted jen minimalne spinim,ale testy jsou negativni....ale kdyz my tak strasne chceme mimi....jo abych nezapomela....jeste mi neni asni 22!🙂

micha.bello
6. dub 2008

Ahojte holky, tak mě bude v květnu 20 let. S přítelem už to jsou 4 roky co spolu jsme. Stěhovat se k němu ale budu až za 2 měsíce. Příteli je 22. Na miminku už se snažíme 3 měsíce. Je to sice krátká doba, ale myslela jsem si, že když jsem nikdy žádnou antikoncepci nebrala, že by to mohlo nejpozději do 3 měsíců vyjít. Mojí kamarádce to vyšlo 3 měsíce po vysazení HA. Chtěla bych, aby to vyšlo už za měsíc, to už budou 4 měsíce. U někoho to jde hned a někdo na to čeká třeba 2 roky. Jestli to nevýjde ani příští měsíc, tak si zajdu na gyndu a řeknu, že se snažíme 4 měsíce, jestli u mě je vše jak má být... No a pak uvidím. 😉

dablikolik
6. dub 2008

Ahoj micho.bello my se snažíme skoro rok a půl a na gyndu jsem šla po půl roce, ale do sanusu nás poslali až po roce snažení. U každého to je individuální, kdy otěhotní.

molly3
6. dub 2008

Ahojky, mě je 27 a první dítě jsem měla v 19-ti 😉 . Když malá měla tři roky, tak jsme chtěli druhé, ale podařilo se až po IUI a byli z toho dvojčata 😀 . Teď se snažíme o čtvrtého broučka 😉 . Nikdy jsem nelitovala toho, že jsem měla děti brzy. Sice jsem občas unavená a s nervama v koncích, ale neni to tak často. Všem snažilkám přeji brzy plná bříška 🙂

nikka.vo
6. dub 2008

Já otěhotněla ve 21 ... dítě jsem chtěla už dříve.Pro některé kamarády jsem byla a stále jsem exot, nějaké přátele jsem ztratila, prý jsem teď někde jinde než oni 😔 Ale můžu říct, že si mateřství neskutečně užívám a ani na minutu jsem nelitovala, že jsem se stala maminkou ,,tak brzo,, 😵 😵 😵

itany
6. dub 2008

Ahojky, může se přidat k vám?Bude mi 21 a o mimčo se snažíme od listopadu a zatím nic... 😢

loolla
7. kvě 2009

chtěla jsem se zeptat jak to zvládáte

chersi
7. kvě 2009

ahojky loolla, tady to téma jsem ani nepostřehla. jak se máš? mě je 22 a s manželem jsme se rozhodli že se začnem snažit.

nathali
7. kvě 2009

lili na ostatnich se vykasli ted zalezi jen na tebe co chces aj mam 22 a chci mimco uz se o to pokusame taky som si nebola ista ze co povie okolie hej budu na teba pozerat ako na blazna ze preco tak skoro ale ked sa to malicke narodi tak kazdemu bude jedno ze ti je 20 ale dulezite bude ze ste oba zdravi smelo do toho a drzim palecky 🙂

chersi
7. kvě 2009

ahoj nathali, koukala jsem ze jsi z okresu beroun, ja taky. Můžu se zeptat kde bydlíš?

nathali
7. kvě 2009

ja sem na tom rovnako jako ty taky sem s pritelem 4 roky odisli sme od rodiny do cech
a lidi budou pomlouvat vzdy i kdyby si bola ze zlata takze je to jedno a mysli na sebe a neee nane

nathali
7. kvě 2009

na zavadilce jak je ta matrska skolka tak presne hned oproti 🙂 😀

janeyzelvicka
7. kvě 2009

Jé, tak koukám, jak jsem tu psala před rokem a něco, že čekám mimi, že se školou to snad zvládnu...
teď je malé devět měsíců, já pořád studuju, zatím zvládám a je to moooc fajn 🙂

nathali
7. kvě 2009

chersi :kdyz budes chtit tak se muzem setkat na kafee ja tu moc pratel nemam a ty co mam sou tehotny alebo uz mimca maji