Těhotná ve dvaceti. Jaký na to máte názor?

liliana1988
15. únor 2008

Ahojky, chtěla bych se zeptat, jaký mate nazor na tehotenstvi v takhle nizkem veku. Jsem detmi uplne posedla a opravdu to neni chvilkova zalezitost. Maturovala jsem v roce 2007, ted pracuji a vysadila jsem antikoncepci, s pritelem jsme 4 roky. Strasne moc chci miminko, ale bojim se, jak na me budou pohlízet ostatni... ☹

gimik
28. únor 2008

Ahojky holky, tak se k vám přidávám. Je mi 23 a mému skoro manželovi je 29, miminko čekáme v září. Miminko jsme plánovali a hned jsem otěhotněla. Docela jsem byla překvapená, jak rychle se to stalo. Už se moc těším, i když je pravda, že někdy si říkám, jestli nejsem ještě mladá. Hodně lidí se divý, že jsme ještě pět let nepočkala, protože dneska je trend mít mimi až ve třiceti. Ale se svým partnerem jsem už víc jak pět let a nevím na co by jsme ještě čekali. Většina doktorů říká, že první dítě by měla mít žena do 25 let. Ve třiceti se mi zdá už fakt hodně dlouho …. Ale každá jsme jiná 🙂 😉 🙂

janeyzelvicka
28. únor 2008

ivi: no... my jsme se jaksi vůbec nesnažili...původně jsme chtěli mimi až po skončení mojí školy, tak za 3 roky... no a jednou mi něco ruplo v hlavě že by bylo třeba hezké mít ho už teď... tak jsme na to jednou hupli... pak mě nějak nadšení z miminek přešlo... no a za 3 týdny jsem nestačila zírat na těhotenský test... ale manžel je hrozně rád, já už teď taky. se školou to snad nějak dám... a reakce ostatních taky stály za to, naši vůbec nechápali 😀

janazizraele
28. únor 2008

Gimik-mě je letos 30let a na dítě čekáme už víc než 10let.Přeju Ti,aby se Ti narodil krásnej chlapec(nebo děvče?) 😉

mataharyy
28. únor 2008

No souhlasím s matinaou, ze skušenosti 😉 😠 😒 😀

gimik
28. únor 2008

janaizraeke: Jani, moc děkuji. Já Ti přeju, ať se Vám brzy zadaří a máte mimíska co nejdřív. Hlavně to nevzdávejte. Sestřenice se snažila s manželem 2 roky a pak šla 3x na umělé oplodnění, ale bohužel se nezadařilo. Hodně na to myslí a o ničem jiném nemluví. Je to hrozně těžký, když někumu tikají hodiny a nejde to. Ale znám plno lidí, co se jim to povedlo třeba až za 15 let. Člověk to nesmí vzdávat. Držím palečky 🙂 mooc.

janeyzelvicka
28. únor 2008

přidávám se ke gimikovi... moje mamka měla taky problémy a nakonec... jsem tu já... tak se drž 😉

janazizraele
28. únor 2008

Když pomyslím na moji mamku-vždyť nás je 7dětí!A já nic a Evikmi(moje sestřička) taky nic! ☹

deni
29. únor 2008

taky se přidávám do klubu mladých maminek. Letos mi bude 23let a jsem v 5.měsící těhotenství.
S manželem jsme spolu 7let, z toho 3 roky spolu žijeme. Hlavní je, že máme kde bydlet a manželův plat uživí celou rodinku.
A neměnila bych, čekáme chlapečka a moc se na něj těšíme! 😵

janazizraele
29. únor 2008

Deni-Přeju Ti ohromnej kopec štěstí,ať se mimčo narodí zdravý a silný!

deni
29. únor 2008

Jani, díky. Tobě přeji co nejdříve mimíska v bříšku 😉

janazizraele
29. únor 2008

Děkuji,i když vím,že tak 😉 rychle to nebude.

petronelie
29. únor 2008

Ahoj všem slečnám a paním.

To je otázka, já si myslím, že každý si má pořídit mimčo, když to cítí. Ať je mu 20 nebo 30. Nikoliv z povinnosti nebo kvůli dotazům ostatních. Já jsem si vždy miminko přála kolem 25. Ale v té době jsem nebyla spokojená ve vztahu a nedokázala jsem si představit,že by se můj tehdejší partner stal otcem mého dítěte, a že by se měl nedejbože o nás finančně postarat.Je hrozné se "vymlouvat" na peníze, ale v této době a v této zemi je to bohužel tak. A já jsem chtěla být zodpovědná.O sebe se postarám vždy, nikdy jsem nestrádala, ale zároveň vím,že sama bych se o mimi postarat nedokázala.Poté následoval odchod od partnera a děti jsem prostě přestala plánovat. Říkala jsem si "možná někdy".Poté jsem potkala svého nynějšího manžela a prvně v životě zažila pocit naprostého štěstí a zázemí, kdy jsem si ve svých 29 letech byla jistá,že jsem potkala tátu svých budoucích dětí. Mohu se na něj ve všech směrech spolehnout a je to pro mě ten nejbáječnější chlap na světě.Chci tím vším říct,že kdybych dříve věděla,že ten vedle mě je ten, po jehož boku chci zůstat celý život, neváhala bych.Nemluvím zde o penězích,ale o citech, vzájemné toleranci, porozumění a společně naladěné vlně.

Všem Vám mladším i starším snažilkám, těhulkám a maminkám přeji ať se Vám splní všechna vaše přání 🙂
Hezký víkend.

janazizraele
29. únor 2008

Petronelie-celkově máš pravdu,ale je občas dobrý zapomenout na svoji zodpovědnost 😉

petronelie
29. únor 2008

Jani,to je jasné...ale jak se to vezme.Když ale člověk nemá pořádné zázemí,oporu v tom druhém a jistotu společné budoucnosti....dost rozmýšlí.Tedy aspoň já. K sobě nezodpovědná být mohu,neb já se se vším vždy nějak poperu,ale nedokázala bych přivést do "ničeho" malého tvorečka.To jsem si raději počkala.
Moc dobře si uvědomuji, jak po 30 schopnost bezproblémového otěhotnění klesá, ale zároveň si myslím,že je stále čas. Papa.

janazizraele
29. únor 2008

Petronelie-My si říkali to samý,když jsme žili v Čechách.Že nechceme přivíst na svět žebráka.A teď už je pozdě,tady je všechno o hodně komplikovanější!V Čechách nám házala pod nohy klacky byrokracie,tady zákony.To už je seriozní problém!

ambret
29. únor 2008

Lili, vůbec bych se toho nebála, já byla těhotná v 18 a v 19 jsem porodila první dítě a vůbec mi nenapadlo že by se nad tím někdo mohl pozastavovat. Ve 24 letech jsem porodila 3 holčičku a ted je mi skoro 28 a snažíme se o 4 mimi. Takže záleží jen na tobě jak se cítíš a né na to jak na to druzí koukají 😉 🙂

janazizraele
29. únor 2008

Ambret-já bych nevím co dala za to,být těhotná v 18letech. 😉

itany
3. bře 2008

Ahojky, mě bude 21 a manželovi bude letos 30. Také se sanžíme o mimčo.Myslím že je každýho věc kdy se začne snažit o rodinu...dost často slyším že jsem se vdávala brzo a že na děti je taky času dost...

andu
3. bře 2008

Ahojte holčiny🙂

Tak se k vám ráda přidám...Mě je 23 a příteli za pár dní 28. Nad svatbou ani neuvažujeme - řekli jsme si "někdy", třeba až se narodí první miminko. A o to se snažíme od ledna. Zatím jsem o našem záměru řekla jen pár kamarádkám a reakce byly různé - od těch, co mě označují za blázna, po ty, co mě podporují.

Z rodiny jsem se odvážila říct to pouze sestře, která žije mimo ČR. Nejdřív byla zaskočena, ale po pár vteřinách otočila, že nám to moc přeje a prý, jestli bych nemohla počít v březnu, aby se to narodilo v prosinci jako ona😀

Jediné, čeho se obávám, je reakce mých rodičů. Sice je na to nenápadně, různými prupovídkami o těhotenství atp., připravuju, ale netuším, jak to vezmou až se to stane realitou😉

A jinak jsem včera byla na návštěvě u své o rok mladší kamarády. Má krásnou 7měsíční holčičku a je strašně ráda, že ji má právě teď-sama říká, že až bude malá vyrůstat, bude jí aspoň věkově blíž!🙂

Takže hurááá do toho 😀

jitie
3. bře 2008

ahojík,
taky se přídávám, je mi 21 a taky se snažíme o mimčo, o jedno už jsem bohužel přišli kvůli SP,ale je to za námi a zkoušíme zase dál 🙂 už se moc těším,kolem mě jsou samí mimča,jsem z nich jak u vytržení. 😉 😀

A to že si někdo myslí,že je to brzy mě vůbec nezajímá,záleží na tom jestli chcí já a partner..

kejka
3. bře 2008

Proč ne??????????
Prvního kluka jsem měla v 18,druhýho ve 22 a třetího ve 38letech. 😉 😉 😉 Je mi šumák,co si myslí lidi kolem. 😀 😀 😀
Nic není brzy ani pozdě,když mimčo chcete a budete ho milovat. 🙂 🙂 🙂

sylvka
3. bře 2008

Ahoj Liliana1988,já tě chápu,taky jsem si hrooozně přála dítě asi od 16 let.Je mi 22 a dočkala jsem se.Ani náhodou mě nenapadlo uvažovat o tom,co na to okolí,protože když se okolí rozhodne,že bude rodit v 45 letech,tak mě je to fuk....já se na to cítím,mám tatínka a nic víc neřeším.Přeju hodně štěstí ve snažení 😉

mataharyy
6. bře 2008

Tak já si taky myslím že každému to může být fuk... Kdo se bude o mimčo starat, vy, nebo oni...? 😉 My jsme se doholi že po svatbě (teda nezlobyla bych se, kdyby to bylo dřív) a uvidíme. Jak psala andu, jediné čeho se trochu obávám je tátova reakce... ale on se s tím smíří... a nakonec bude rád a ostatní mi můžou tak akorát... 😝

smilers
6. bře 2008

Liliana1988 ja ti hlavne preju aby se ti to podarilo mit dite, protoze zacit muzes ve dvaceti a tehu muze prijit treba ve 27, tim te nechci strasit, ale ne vzdy je ta cesta za mimcem tak lehka 😉 a to ze ti nekdo rika neco k tvemu veku, ti muze byt jedno, ty jsi strujcem sveho stesti a sve budoucnosti, drzim palce 😉

kucka
6. bře 2008

Lili:okoli neres, tohle je kazdeho vec..kdy je vlastne ten spravny vek?20 je malo ,ale kdyz zenska nema dite ve 30, tak uz se lidi taky kolikrat divaji divne, ze jeste prcka nema a je sobecka(evy, to neni muj nazor, tak se nezlob)
jak pise Evca, tak zalezi jen na vas a vasi psychicke pripravenosti a zralosti. Ja jsem ve 20 mela uuuplne jiny starosti (studium VS), takze jsme se nad mimcama jenom rozplyvala a nic vic..a ted mam po VS, par let praxi a porad si nepripadam pripravena..jem jen pysna teta...takze si to s pritelem hlavne vyrikejte a rozhodnete se vcas, at pak neceho nelitujete..pro mimi se muzete rozhodnout kdykolik pozdeji, ale vzit to zpet uz nejde...tak drzim pesti, at jste hlavne spokojeni, at uz se rozhodnete jakkoli 😀 😀

marinka
6. bře 2008

Myslím, že každý by měl mít miminko, jak se cítí 😵 Někdo po něm touží ve dvaceti, někdo až ve třiceti.. Já jsem snila o mimču snad už od osmnácti, toho pravého jsem potkala o rok později, ale studovala jsem a nebydleli jsme spolu, tak jsem musela počkat. Nakonec jsem otěhotněla ve 23 a to už byla krizovka, chtělo se mi pomalu brečet z každé těhulky a maminy s kočárkem, po mimču jsem toužila hrozně moc! A jsem šťastná, že tu svoji prdelku mám 😵

lucik1988
7. bře 2008

Ahoj Lili, mě je 19 let a měsíc po mých dvacetinách se mi narodí mimísek. Termín porodu mám prý kolem 13.10.2008. Jsem v 8tt 🙂 Miminko bylo neplánované - musela jsem vysadit nevyhovující antikoncepci a "bohužel" se ta malá potvora s bičíkem dostala až do svého cíle. Asi to tak mělo být... S přítelem jsme spolu už rok v jedné domácnosti a on má s bývalou přítelkyní malého šmudlu. Takže jistotu v něm také mám. Z mého oznámení byl myslím tak týden v komatu 😅 , ale už je to dobré. Taky má občas takové stavy, jako že není na další dítě zralý, ale beru to s rezervou. Jakmile uvidí za 14 na ultrazvuku to malé bijící srdíčko, tak pookřeje, stejně jako já. Taky jsem si říkala, že jsem na dítě moc mladá a že bych si měla užívat. Přece jen moji vrstevníci většinou ještě dítě nemají. Ale také jsem po miminku toužila už dlouho a i když si někdo řekne, že je to nezodpovědné, tak proti přírodě prostě nic nezmůžeme. Na miminko se hrozně těším a vím, že i když ztratím kousek ze svého soukromí, tak mi můj brouček nebo beruška toho dá mnohem mnohem víc. Nekonečnou, oddanou lásku a důvěru. A já se budu muset postarat, abych tu důvěru nezklamala a lásku mu vracela 100x tolik. Budu ráda když se ozveš a doufám že ti vše vyjde jak má a že brzy budeš taky v "očekávání". Měj se hezky Lucka

smiling
7. bře 2008

taky zdravím..mě je sice už 26 a mám tři krásné holky,ale řekla jsem si písnu sem 😀 ..já otěhotněla v 18 v 19 jsem porodila a vůbec toho nelituju sice jsem si jak se říká nic neužila ale ty naše princezny bych za nic na světě nevyměnila..jsem ráda že jsme začali tak brzo a vůbec nad tím nevěšte hlavu že druzí drškujou 😉

smiling
7. bře 2008

s držím palečky všem maminkám 😅

petka21
7. bře 2008

Ahoj tak taky pridam neco malo.Me je 21 a pritelovi bude 24,sme spolu skoro 4 roky ztoho skoro 3 roky spulu zijeme.Miminko sem chtela snad uz od 17,ale az minuly rok sem vysadila HA,jenze sem mela blbeho doktora ktery vubec neresil ze chci dite mela sem neprav.menzes a nic stimnedelal.V lednu sem zmenila dr.a beru leky na ovulaci ktera vubec nebyla,pritel se konecne rozhodl na 100% ze chce taky dite tak nic nebrani,jen to ze beru clostilbegyt a nevim zda nam pomuze.Sice jsem se rozepsala,ale chci rict ze ja chci dite co nejdriv chci byt mlada maminka,a radeji mit dite ted nez pak treba ve 30 zjistit ze to nejde a pak treba cekat dalsich nekolik let nez se to povede a jestli vubec,radsi mit ted jedno nez pak zadny a pokud to nejde tak aspon na to prijdem ted ve 21 letech nez pak pozde.Tim nechci nikoho urazit kdo se na dite neciti a ceka az do pozdejsiho veku.Je to na kazdym jak se rozhodne 😉 Ja se citim byt 100% pripravena a nemuzu se dockat az budu jednou mama a nuchnat to sve mimco,uz ted vybiram jmena,kocarky atd.proste uz mi hrabe a sem nadsena ze vsech mimi vecicek co kde vidim a nemuzu se uz dockat az ja budu tyhle vecicky kupovat a tesit se na prichod ditete a pak se z nej radovat,je to pro me ten nejvetsi zatim nesplneny sen a radsi uz nic nepisu nebo sem zase nameko 😅 Vsem nam preji brzke // a mrnousky co nejdriv v naruci 😉