Těhotná ve dvaceti. Jaký na to máte názor?

liliana1988
15. únor 2008

Ahojky, chtěla bych se zeptat, jaký mate nazor na tehotenstvi v takhle nizkem veku. Jsem detmi uplne posedla a opravdu to neni chvilkova zalezitost. Maturovala jsem v roce 2007, ted pracuji a vysadila jsem antikoncepci, s pritelem jsme 4 roky. Strasne moc chci miminko, ale bojim se, jak na me budou pohlízet ostatni... ☹

krista
15. únor 2008

Liliano jsem na tom podobně, bude mi teda za měsíc 22, s manželem jsem sedmým rokem, po škole mám, udělala jsem si i nějakou praxi v práci a za necelý měsíc bychom měli mít mimčo 😉 To víš, že na mě někteří koukaji skrz prsty, ale co se týče rodiny, tak ty už čekali kdy to konečně bude, přece jenom jsme spolu docela dlouho, bydlení máme zajištěný a já neviděla důvod proč čekat dál, vždycky jsem chtěla být mladá mamina, myslím si, že si pak s dítětem budu lépe rozumnět (ale nic proti těm co maji děti dýl) 🙂

Takže vůbec nekoukej na to, jak na tebe budou koukat ostatní, ti nejbližší - pravý kamarádi to pochopí 🙂

anney
15. únor 2008

Jééé, to je můj případ.Já měla prvního kluka taky takhle brzy, ve 20 jsem dobrovolně otěhotněla a v 21 letech jsem se stala maminkou.Ale pozor to bylo v roce 1997.Dnešní doba je jiná, holky chtěj cestovat, studovat jazyky a mít hlavně nový, zařízený byteček atd.My jsme šli do toho po hlavě, nekoukali jsme na nějaký přepych.Byli jsme spolu, měli jsme střechu nad hlavou a to nám tehdy stačilo.Takže já tě rozhodně neodsuzuji, spíš se divím, že jsou dneska ještě takováhle děvčata.Přeju štěstí a držím palečky at se ti brzy zadaří.... 😉 🙂

liliana1988
autor
15. únor 2008

Juuu, to je krasny 🙂 .. Ve stredu mam "ovulacni den" to bude divocina 😀 ...

krista
15. únor 2008

Liliano tak ať to brzo klapne 🙂

anney
15. únor 2008

Joo tak pak napiš, jak to dopadlo.Pamatuju na sebe vloni, když jsme si "zařizovali" prcka...To taky byla šou....podařilo se na podruhý a dnes máme sviště nádherný.No jednoho velkýho a ted ještě jednoho malýho.A je to parááááda....
Jestli máš tolik ráda děti , určo u jednoho nezůstaneš a to je teprva potom ten správnej život... 😉 🙂

liliana1988
autor
15. únor 2008

Jen pořád nevím, jak se k tomu staví přítel... Nedavno jsem si delala tehot. test(bohuzel jen jedna carka) a on chtel 2 carky, ale..posledni dobou si nejsem jista, co vlastne chce.. Rika, ze je moc mladej, ale zaroven by mimco chtel, tak ja nevimm... ☹

girll
15. únor 2008

Ahoj Lil když po miminku toužíš a máš zázení tak hurá do toho 🙂 Mě bude v dubnu 20 a jsem taky těhotná.maturovala sem taky v roce 2007 pak chvíli práce a ted těhu 😵 A na ostaní kašli,u nás to přijali všichni suprově 😉

liliana1988
autor
15. únor 2008

Dneska jsem si koupila krasnou knížku o těhotenství-jsou tam uuzasny fotky a...už jsem jí dočetla... Hruza, jsem jak posedla 😉

liliana1988
autor
15. únor 2008

2 girll: ted jsi tak v 10. týdnu, vid? 🙂

krista
15. únor 2008

Lili a kolik mu je? Já mám manžu staršího o tři roky a o dětech se bavíme od začátku vztahu, oba zastáváme názor, že chceme děti brzo ... nejspíš to bude taky tím, že naši mě měli dost pozdě - já jsem si s nima nikdy moc nerozumněla a můj táta zemřel 14 dní po mých dvacetinách, vím že tohle si nenaplánuju, ale chtěla bych být se svými dětmi dýl - dožít se vnoučat apod. 🙂

janitchka
15. únor 2008

Liliano, to je moc hezký, na ostatní kašli, je to tvoje věc....pak by si zase řikali, že proč nemáte dítě když jste spolu dlouho, pak zase že už je čas atd.Vždycky se najde někdo, kdo bude řikat abys počkala.Nečekej, co je hezčího než miminko 😀 😀 😀 A dvacet není tak moooc brzy si myslim 😀 Hlavně že to chceš ty!!!!!!!!

anney
15. únor 2008

Lili, toho se holka neděs!!!!Chlapy musíš postavit před hotovou věc.U nich je zkrátka důležitý , aby si na to zvykli.Takže jakmile to bude jistý, tak pak už nebude takovej váhavej...neboj.Hlavně, aby ti byl oporou, uměl vás zabezpečit a to je důležitý. 😉 😉 😵

Pokud se kouknete na svý mámy a tety, tak určo skoro všechny otěhotněly kolem 18-20 let že???Moje máma například měla ve 26 už 3 děti.Takže s tím věkem bych hlavu vůůůbec nelámala. 😉 🙂

girll
15. únor 2008

Lil...no ted sem 8+3tt koník totu počítá trošku napřed 🙂 Já ještě žádnou knížku nemám,jejich tolik že nevím jakou 😅

liliana1988
autor
15. únor 2008

2 lrista: Je mu 22. S penězma a s bydlením problém není.. Kristý, to je mi líto s Tvým tatínkem...Hlavně, že budete za chvíli tři 🙂

hanulik
15. únor 2008

Liliano, já jsem si mimčo moc přála od 16. Kdybych už v té době znala manžu, nevím nevím, jak by to dopadlo. Ale to by bylo hodně nezodpovědné. Ale ve Tvém věku, si myslím, že už je to vpohodě. Pokud máte zázemí a pevný vztah, proč ne. O první mimi jsme přišli, když mi bylo taky 21, teď čekáme druhé - je mi 24 a občas si říkám, jak už jsem na první dítě stará. 😅 Tak Ti držím pěsti, ať to dobře dopadne.

evamik
15. únor 2008

Lilian, to opravdu záleží hlavně na Tobě a Tvém partnerovi. To, kdy je "normální" mít děti, hodně ovlivňuje společenská norma - dnes se to posunulo do vyššího věku, ale nikdo určitě neříká, že ve 20 nemůže být někdo výborná matka. Je to víceméně záležitost psychické zralosti, kt. nemusí být nutně závislá na věku. Já osobně si vůbec nedovedu představit, že bych ve 20 měla dítě (teď je mi 30), ale to je jen osobní názor. Takže pokud máš pocit, že se na to s partnerem "cítíte", tak si nedělej zbytečné starosti! 🙂
Na druhou stranu musím říct, že mě trochu zaskočilo, že píšeš, že máš strach, jak na Tebe bude pohlížet okolí... To zrovna o psychické zralosti příliš nesvědčí, ale možná k tomu máš nějaký "vážný" důvod... Přístup Tvého partnera mi příliš rozhodný také nepřipadá...

liliana1988
autor
15. únor 2008

Holkyyy, já chciiii miminkooooo 😵 ...

janitchka
15. únor 2008

Tak jestli ti neřekl že vyloženě ještě dítě nechce(to by byla blbost,si myslim), tak s ním promluv.Ale třeba můj manža se se mnou moc o budoucnosti bavit nechtěl.Prostě až to přijde tak to přijde 😀 😀 😀 😀 😀 Myslim že chlapi to tak moc neprožívaj(alespoň v mém okolí 🙂 )

liliana1988
autor
15. únor 2008

2 evamik: Vis..pritel se pohybuje po takový "vip sfere"..Hodne musi kontrolovat, co dela... Je pod drobnohledem...

zanetka82
15. únor 2008

Ja měla taky prvniho syna v 21. a v poho. okolí kolem mě to bralo až na par vyjímek 😉

liliana1988
autor
15. únor 2008

2janitchka: vubec nevím, jak na to... Nemuzui se dockat toho, az uvidim ty dve carky a reknu mu:"Budeme mit miminko..." musi to byt strasne krasny pocit...

liliana1988
autor
15. únor 2008

zanetka82:a kolik je manzelovi? A jak to bral? byl Kubík planovany mimco?

liliana1988
autor
15. únor 2008

2zanetka82:stalo se nekdy, ze bys litovala, ze mas malyho? Prijde mi to absurdni, kdyz mi tohle nekdo rekne, ze jsem moc mlada, ze toho budu litovat, ze jsem si nic neuzila atd...

girll
15. únor 2008

Lil....přítel taky miminko hrozně chtěl ale bál se o tom mluvit aby to nezakřikl,jen když sme se na začátku o tom bavili tak řekl ano chci už být tátou jdem do toho a pak sme se o tom už nebavili jen se snažili 😉 A když sem objevila 2 čárky tak to byl krásný pocit, přítel byl u zubaře a já když viděla že se tam rísuje ta druhá tak sem začala běhat po pokoji dokola a brečet,pak přišel a dala sem mu narychlo udělaný dopis a v něm test a byl úplně naměko. 🙂

evamik
15. únor 2008

Lili, a kolik je tedy příteli?

liliana1988
autor
15. únor 2008

evamik:22

liliana1988
autor
15. únor 2008

2girll-poslala jsem ti int.postu:o)

evamik
15. únor 2008

A jak dlouho spolu bydlíte? To je taky docela důležitý...

liliana1988
autor
15. únor 2008

Od mých 16, takže..3 a půl roku.

zanetka82
15. únor 2008

manžel ma 31..jsme spolu od mych 16 let mu bylo 22 a obě děti byli planovane 😉 od začatku se k tomu stavěl dobře,měl obavu jaky bude otec a jak to budeme zvladat. ale to ho brzo přešlo 😀 jen k porodu nechtěl a na konec šel k oboum (a že dali zabrat) 😀 neboj to bude v poho hlavně si nedělej starost s toho co na to bude říkat okolí. Ať sí říka co chce 😎