Těhotné 40cátnice 🙂

amrash
1. črc 2011

Zdravím všechny stávájící i budoucí maminky. S největší pravděpodobností jsem cca v 5 tt (pro potvrzení k lékaři jdu v pondělí). Zajímají mě vaše zkušenosti s těhotenstvím v tomto věku. Vím, že je vše individuální a že ve společnosti je tento jev dnes běžnou záležitostí. Přece jen bych potřebovala rady zkušenějších maminek - těhulek, jejichž věk je podobný tomu mému. Sama už 1 dítě mám, nicméně rodila jsem ve 27 letech. Předem děkuji za všechny rady, tipy a informace!

winter
31. kvě 2017

@lienka4444 Brala jsem klasicky kys. listovou, mateří kašičku v tabletách, vyšší koncentrace, Inositol práškový (Inofolic, ale levnější varianta a vyšší dávky) a DHEA - potravinový doplněk. Začala jsem toto vše brát po roce snažení, za 2 měsíce se zadařilo poprvé, za další 2 měsíce podruhé. Nevím, jestli je to náhoda nebo to bylo díky kombinaci těchto doplňků. Těžko říct. Důležitý je výsledek. 😉 Inositol v kombinaci s DHEA prý zlepšuje kvalitu vajíček.

bobule77
1. čer 2017

Zdravím,takže potvrzené zítra mě čeká opět zákrok už druhý. 😔...Už aby to bylo za mnou.Rozhodli jsme se.s manželem že to zkusíme ještě jednou,doporučil mi to i doktor,tak uvidíme kdy se nami zadari.

montyna
1. čer 2017

To je mi líto 😞

winter
2. čer 2017

@bobule77 Špatná zpráva. Přeji, ať se brzy zadaří znovu. 🌹

bobule77
2. čer 2017

Nevím jestli mám ještě sílu a hlavně odvahu jít do toho už po třetí...

misha44
26. čer 2017

Ahoj mohla bych se pripojit k Vasi skupine? Prave jsme zjistili, ze cekame, je mi 44, nebylo v planu, takze prekvapeni. Mam strach a zaroven se tesim. Uz mam dva dospele syny 26 a 25, kteri se postavili na vlastni nohy a dceru 15.

marlah
26. čer 2017

@misha44 Tak to ti moc gratuluju a přeju bezproblémové těhotenství.... ❤

misha44
26. čer 2017

Moc dekuji, zatim mam smisene pocity, velky strach a zaroven radost, ze ve me roste novy zivot. Strach mam spis o malicke aby bylo vse v poradku a bylo zdrave.

bonulinka
26. čer 2017

@misha44 Gratuluji. Ty smíšené pocity znám 🙂. Jestli chceš, přidej se do skupinky https://www.modrykonik.cz/group/5944/detail/ ( Maminky 40...).

misha44
26. čer 2017

@bonulinka dekuji hledala jsem takovou skupinu a jsem rada, ze jsem ji nasla☺

winter
26. čer 2017

@misha44 Moc gratuluji a ať je vše v pořádku. 🌷 Je úžesné, že se nám i v tomto věku daří a trochu posuneme statistiky 😀

misha44
26. čer 2017

@winter to me rozesmalo, ted jsem jeste ve fazi kdy se za to trosku stydim, mam syny co by mohli zalozit rodiny😀 Zatim to vim jen ja a tatinek, kdyz budou vsecny tasty v poradku tak to posleme do sveta a to uz s tim budu nejsis uplne srovmana a nejapne poznamky prejdu bez povsimnuti.... doufam😂

marlah
26. čer 2017

@misha44
Výhoda v našem věku je, že se na okolí můžeme pěkně vykašlat a užívat si to po svém! 😀 😀 😀
Takže ještě jednou moc gratuluju, my se taky snažíme více jak dva roky .... a pěvně doufám, že to vyjde. Užívej si to, děti jsou prostě dar. ❤

misha44
26. čer 2017

@marlah
Moc dekuji a preji Ti aby Vam to vyslo. My jsme to neplanovali, kdyz jsem dostala podezreni a udelala jsem si test na kterem se objevili dve carky obrecela jsem to, ale kdyz jsem se nad tim zamyslela zjistils jsem, ze se tesim a vim, ze si to budu uzivat☺

misha44
26. čer 2017

Mam vsechno pred sebou a strach aby bylo v poradku, vsechny testy, ktere nas cekaji vysli dobre.

winter
26. čer 2017

@misha44 Já sice nejapné poznámky neslyšela, ale pár lidí se podivilo a někteří dokonce ještě v mém 8. měsíci mysleli, že jsem ztloustla vlivem hormonů z přechodu. 😲

misha44
26. čer 2017

@winter ja zatim take ne, ale vim, ze kdyz se tema tehotna po ctyricitce otevrelo u nas v praci, tak jsem docela koukala, jak jsou nektere nazory mych kolegyn kratkozrake.

lienka4444
26. čer 2017

@misha44 ahoj tak gratulujem,ja budem mat v kete 44 a nedary sa nam uz rok,kazdy mesiac sklamana aj dnes som to dostalavam aj zavidim,my sa prave uz rok snazime aj na vysetreniach sme bolo vsetko je vraj v norme tak neviem uz nedufam skusim este uzivat inofolic a uvidim,

misha44
26. čer 2017

@lienka4444 urcite to vyjde, jen to chce vic trpelivosti nez kdyz nam bylo mene let☺ Me bylo 44 v kvetnu, vubec jsme neplanovali a porad mi to prijde neuveritelny, prvni sok presel ,uz se tesim jen mam obavy aby bylo mimi v poradku❤

lienka4444
26. čer 2017

@misha44 mna doktori strasia ze uz mam stare vajicka nekvalitne ze mi davaju minimalnu sancu prirodzene otehotniet,tak neviem,ze som stara uz asi tak

marlah
26. čer 2017

@lienka4444 Mně bude letos 42. Taky nám to doktoři říkají... snažíme se více jak dva roky, ale už jsem 2x otěhotněla, ale vždy v 10 tt zamlklé těhu. A IVF vůbec neklaplo. Na podzim asi půjdeme na druhé. Příčina jsou nekvalitní vajíčka. Tak uvidíme .... stále ještě věřím.

misha44
27. čer 2017

@lienka4444 je mi 44 cekaji me testy na geneticke vady. Mam
kamaradku a ta otehotnela ve 43 prirozene, dnes ma zdraveho petileteho syna🙂
Neni to tak lehke otehotnet v nasem veku, ale sance tu jsou☺

holkaodbrna
27. čer 2017

@misha44
Taky jsem otěhotněla ve 43 letech přirozeně, loni, dokonce na první dobrou, po vysazení HA, užívané "věky" 😉 A teď už máme Gábinku 👶
Nechala jsem si udělat Prenascan. 👍

misha44
27. čer 2017

@holkaodbrna prenascan jsou nejake testy? Toho se bojim, ze vyjdou spatne. Cetla jsem o genetickych teste je jich celkem dost, ale ne vsechny jsou spolehlive, gynekolozka mi urcite poradi. Kdyz jsem privedla na svet svoje tri deti vubec jsem nepremyslela o tom, ze by mohlo byt neco spatne, ted jsem v kreci, protoze i kdyz se citim dobre dite na tom muze byt spatne.

holkaodbrna
27. čer 2017

@misha44
Ano. Placené genetické testy. Ověřuje se při nich zejména: Downův, Patauův a Edwardsův syndrom (ale i další), u těchto máš vypsanou pravděpodobnost v %, že nejsou. Např. 99,7. Ne to, co dělají tím "běžným" měřením - opačně 1:50 např. A 100% Ti sdělí pohlaví - na žádost. Stálo mě to 12.500,- v Gennetu v Praze.

misha44
27. čer 2017

@holkaodbrna Ted jsem si o tom precetla, je super, ze se to dela z krve. Ta cena je teda poradna, ale urcite to stoji za to.

amrash
autor
19. črc 2017

@misha44 Zdravim a blahopreji. Kdybych mohla, sla bych do tehu znovu! 😉

misha44
20. črc 2017

Bohuzel v pondeli mi moje dr. potvrdila ZT 😭

lienka4444
25. črc 2017

Tak nam sa stale nedary ,a to uz berem aj Inofolic, 27 jula budem mat 45 uz to vzdavam 😢

elizabet3
29. bře 2018

Dobrý den,otěhotněla jsem ve 41 letech,čtvrté dítě.Bylo to nejpohodovější těhotenství,žádné tvrdnutí břicha,žádné otevírání se.Horská turistika ve 38 týdnu.Myslím,že je to hodně o psychice,o strachu.Vůbec jsem se nebála.Porodila jsem císařským řezem,jinak všechny děti byly přirozeně.Musím za sebe říct,že jsem se hodně bála,ale zvládla jsem to.Byla jsem 3 týdny trochu mimo pohyblivost,ale potom se to jen a jen lepšilo.Dnes má malá skoro dva roky a jsme spokojení všichni.Jen musím si přiznat,že je to dost únavné a energie ve 20 letech a ve 40 letech jde poznat.Můžu vám jen doporučit-buďte rádi za všechno co vám Bůh dá,je to dar!.Iveta