Těhulky nad 40...

agilitykemp
11. črc 2009

Ahoj holky, je tu někdo "starší a pokročilý" ?? 🙂 Mám tři skoro dospělé kluky a pár let se snažíme o čtvrté - holčičku. Teď jsem v 5tt, ještě moc nejásám, protože už jsem jednou v 7tt potratila 😒 😒

hanula11
2. únor 2010

Ať to nakonec Jirci neodrodíš doma 😉 , snad to dojedeš aspoň k nějakému ústavu (zdravotnímu), jestli to tedy stihneš 🙂 😀
Ale poznat byste to měly, to máš jaki, pravdu 😵
Já "plašila" , trochu tedy. Nebyla jsem si jistá, jestli mi po ránu neodtekla voda, tak jsem se furt hlídala, celkem to šlo, pak jsem odpo zavolala tatu a jeli jsme do nemocnice (asi ve čtyři), no tam si mě pěkně zkontrolovaly, a primář i sestra konstatovali že to (navzdory mým už docela častým kontrakcím) má ještě čas. Že prý můžem zkusit ještě jet domů, že to snad nebude. Tak jsme jeli domů - 20 km - a za tři hodiny nás tam měli zpátky, to bylo jedenáct večer. A za minutu dvě se prťule narodila 🙂

jakelina
3. únor 2010

Hanul, ale i tak jsi to měla rychlé. 🙂

hanula11
11. únor 2010

Trochu to tu zase popostrčím dopředu 🙂

jakelina
12. únor 2010

Asi rodí jenom holky dvacítky. 😀 😀
Já jsem měla večer takovou křeč a strašně dlouho, přišlo mi to jako stah co je už skoro těsně před porodem. Pak jsem se šla vyčůrat a přešlo to. Já už si ten porod vsugerovávám.
Bylo mi dva dny špatně od žaludku a jedla jsem jenom rohlíky a smectu + živočišné uhlí, tak dnes hlady šilhám. Vařím si jenom rýži s mrkví.

hanula11
12. únor 2010

no ještě chvíli, jaki, vydrž, 😉 🙂

dvacítek rodí hodně, to máš pravdu, no co, i čtyřicítka se někde objeví 😠 😀

Ať můžeš brzy jíst normální stravu 😵 , dej si pak pořádnej kus masiska, ať si hošík dá od mamky 😉 😵

hanula11
12. únor 2010

kdepak je Jirca, snad to na ni nakonec už nepřišlo ?! 😉 😅

chtělo by to i nějaký jiný kontakt, než jen koníka, ať o sobě můžete dát holky když tak vědět 😨 😅

jakelina
12. únor 2010

Jirču jse potkala na jiné diskusi, ještě je vcelku.

jirca
15. únor 2010

Jsem ještě vcelku 🙂 , i když už bych docela ráda nebyla 🙂 🙂 . Hlavně noci jsou docela krušné, chodím i 6x na záchod a když vstanu, jsem celá ztuhlá, bolí mě kyčle - holt stařenka 😀 . Dneska mi jedna známá říkala, že moje bývalá sousedka (46 let) čeká dvojčata - po IVF. Takže nerodí jen dvacítky 🙂 .
Jakel, byla jsem o víkendu s klukama v Tošovicích, říkala jsem si, jestli Tě tam nepotkám, ale bylo tam tolik lidí, že bych Tě lehce i přehlídla....

jakelina
15. únor 2010

Jirčo, my jsme byli bruslit na sádráku. Teda já už ne. Lyžovat jedou chlapi až zítra a ve čtvrtek. Domluvili se s nějakým ať jich jede víc. Tak já budu doma a dochystám věci pro mimčo.

jirca
31. bře 2010

Hanul zdravím, tady to nějak usnulo, přesunula jsem se na diskusi Společný termín, ale stejně stíhám jen nakukovat. Dala jsem pár prvních fotek Mišánka do alba.

jakelina
31. bře 2010

Jirčo malý je sladký, taky je hodný tak jak vypadá???,

jirca
12. dub 2010

Hodný jenom vypadá, přes den mi dává pěkně zabrat, ale vynahradím si to v noci, usne kolem 9, vzbudí se až kolem 3 a pak spinká do rána. Eliášek je moc krásný, vypadá jako hodně spokojené mimčo.

jakelina
12. dub 2010

Jirčo, tak to já kojím i v noci co 3 hodiny ☹

jirca
13. dub 2010

Jejda, tak to já se v noci docela vyspím. Kam jdete na kontrolu kyčlí? My asi příští úterý do nemocnice, mohli bychom se tam potkat. 🙂

jakelina
13. dub 2010

My jdeme taky do nemocnice, ale až to další úterý. Míšánek je o týden starší, tak jedině, že bys šla až o týden později.
Tak to máš fajn, že ti malý spí. Eliáš má delší pauzu jenom do 1 hodiny v noci. To jí kolem 8 večer a pak spí a potom už se budí co tři hodiny. Přes den je jedlík, to kojím i co dvě hodiny.

jirca
14. dub 2010

Zeptám se zítra v poradně, jestli můžu jít o týden později. Přikrmuju od 3. týdne (nezvládli jsme ten růstový skok), ale doufám, že zase začnu plně kojit jako Anina. Je to zatím nahoru-dolů, někdy dokrmím jen 20ml, někdy 90 ☹ .

jakelina
14. dub 2010

Jirčo, to se spraví a když ne, tak co, svět se nezboří. Já jsem ráda, že jsem ve 40 letech porodila zdravé dítě a jestli nebude přibírat, tak já na to nemám nervy abych ho krmila 15x denně a taky mu dám flašku. Zatím je hodný, ve dne spí skoro pořád a v noci jí a spí, celkem obstojně. Jak kdy. Hodně mi trpí na prdíky, to ho kolikrát vzbudí a slyším ty perdy do plenky. Kaká dost, tak by měl mít asi dost, ale uvidím až příští týden v poradně.

hanula11
15. dub 2010

ahojte 🙂
Holky s tím spaním nespaním v noci to máme i my ještě pořád aktuální. Už jsme kojili jen tak 2x za noc a zase se buzení v noci počastělo. Asi máme taky zrovna růstový spurt - ten šestiměsíční 😉 . Já tedy pořád jenom kojím, ale včera jsme zkusili trochu mrkve z "první lžičky" od Hami.
Zdravím mimča, Aďule protestuje, musím se jí pověnovat. 😵

jakelina
15. dub 2010

Hanul, malý byl taky jedlík, ale teď se mi u prsou někdy začne strašně šponovat a prdí, nebo kaká, nebo chce odříhnout. Předtím to nedělal, tak nevím co ho to popadlo. Táhne až se zalyká, mléko mu teče koutkem z pusy ven a u toho kroutí hlavou, natahuje mi bradavku a pouští ji. Včera jsem už z toho byla na nervy. Potom třeba další krmení nic, tak nevím čím to je??

jirca
16. dub 2010

Tak přesně tohle dělá Míša už od 3. týdne. Pokaždé, když se přicucne, spustí zároveň prdíky, kroutí se, nespokojeně mručí, plive a zase chytá bradavku a ve finále se většinou poblije. Dětská sestra mi řekla, že je nervozní, protože mléko asi neteče tak rychle, jak je zvyklý z flašky a že ho mám při kojení uklidňovat. To fakt nevím jak, zkoušela jsem na něj mluvit a zpívat mu a hldit ho, ale nefunguje nic. Jo a z fĺašky mu to teče úplně pomalu, vypije 70ml tak za 10 minut. Zkouším kojit tak, aby měl hlavičku co nejvýš, někdy to pomůže, někdy ne.
Jakel, na kyčle prý musíme už ten příští týden ☹ .
Hanul nestraš, kolik růstových spurtů nás ještě čeká?? MUDr. v poradně mi včera řekl, že mám vydržet kojit, i když přikrmuju, že i trošička mateřského mléka významně zlepšuje imunitu.

jakelina
16. dub 2010

Jirčo, tak já jsem ještě flašku nedala ani jednou a dudlík má jenom pět minut denně než usne v kočáře a dělá mi to taky. Probírala jsem to s holkama na diskusi a dělá to víc dětí a jsou taky jenom kojené.
Nikdo z kluků mi to nedělal, tak jsem z toho nervozní a třeba dnes to dělal jenom jednou a pak už pokaždé krásně pil. Vyprděl se jak ležel na přebalováku na bříšku.
Taky se mi dost často potom pozvrací, tak mám spíš pocit, že mu to mléko teče až moc rychle, protože mu vytéká koutkem z pusy ven. Kdyby tak člověk věděl co chtějí.
Začala jsem pokaždé před kojením pít horký nápoj a nahřeju prso pecičkama, ale někdy je to ještě horší, protože mu to valí ještě víc.
Tak vydrž a třeba se to zlomí. Já se tím taky uklidňuju. Už jenom olizování bradavky je pro imunitu miminka strašně důležité.

Kolik už vážíte????

jirca
16. dub 2010

Vážíme 4970g, je kus chlapa 🙂 . A vy?

jakelina
16. dub 2010

My jsme ještě nebyli u doktorky, má dovolenou tento týden, tak jdeme až příští. Máme asi tak 4300 g. Podle naší váhy doma, ale je to jenom kuchyňská váha, tak ho vážíme na tácu a on se tam ani nevejde a pořád se hýbe 😀 Tak to bude tak s přesností + - 20 deka. 😀

jakelina
21. dub 2010

Tak dnes vážil malý 4700 g. Je šikulka.

jirca
22. dub 2010

Tak to je prima, taky pořádný cvalík 😵 . Miška měl večer průjem, kakal jen nahnědlou vodu, tak jsem se vyděsila a chtěla hned ráno frčet k MUDr, ale ráno už zase normální žluté zlato. Já debil jsem předevčírem neodolala a ujedla mužíčkovi plátek lososa 😒 , tak myslím, že to bylo z toho.

jakelina
22. dub 2010

To bych se taky lekla. Já jím lososa pořád, zrovna dnes jsem zase měla. Tak ať je to dobré. A co na kyčlích, jak to tam probíhalo???

jirca
27. dub 2010

Na kyčlích už jsi asi byla taky 🙂 , nějak nestíhám, přivezli nám 28 kubíků dřeva na příští zimu, mužíček řeže a štípe a řeže a štípe vždycky až do večera, Domča se učí na maturitu, Matyáš je věčně u přítelkyně v Raduni, je to, jako bych byla doma sama. Březňátka jsem už skoro týden nečetla ☹ . Ještě že je Miška docela hodný a stíhám domácnost.

jakelina
28. dub 2010

Jirčo, tak to věřím, že nestíháš. Já zrovna chvilku sedla k účtu a už mi padá hlava. Dnes jsme vážili malého, tak má přes pět kilo. A co u vás, jak válčíš s kojením a dokrmováním???
Na kyčlích jsem byla včera a dnes u ženského po šestinedělí. Pak tu byla kámoška a pořád něco. Taky nestíhám ☹

jirca
2. kvě 2010

Kojím a dokrmuju, někdy víc, někdy jen 2x 30ml. Už jsem se s tím smířila. Změnila jsem Sunar za Nutrilon kvůli řídkému kakání (ale průjem to prý není). Je to víc práce - nakojit, dokrmit, odstříkat, vyvařit láhev a odsávačku.... Musím myslet na to, abych před kojením včas nachystala dokrm, jinak je řev 🙂 . Ještěže v noci mu stačí kojení, i tak u toho spím 😵 , kdybych ještě musela míchat Nutrilon, usnu v kuchyni ve stoje 🙂 🙂 .
Nevím, kolik teď váží, do poradny jdem až ve 3 měsících.
Škoda, že je tak hnusně, mohly jsme udělat minisrazík na Ostrožné 😒 .

jakelina
3. kvě 2010

Jirčo, třeba se to ještě zlomí a bude mu to stačit. Náš malý je zase hrozný na ježdění v kočáře, vydrží tam tak 20 minut a pak spustí řev a nic nepomůže. Už jsme šli s malým na rukách a kočář táhli prázdný. Tak na Ostrožné asi až bude sedět 😀 😀
Nejlíp spí doma. Ale já mám plno práce i venku a nic netíhám, protože když už mi v kočáře usne, tak musím pořád jezdit a za dvacet minut je po procházce. Přinesu ho nahoru a tam si ještě půl hodiny vydrží broukat na lehátku, nebo přebalováku. No co bys mu řekla. Asi nemá rád to houpání, protože se vždycky doma pozvrací. Asi budu muset jezdit na procházky s Kinedrylem. 😀 😀