Tehuľky s PCO. Pridajte sa

ededik
21. kvě 2008

Ahojte babuľky,

rozhodla som sa znovu založiť túto tému z veľmi prostého dôvodu: Myslím si , že nás je veľa a ešte viac tých, ktoré sa o bábätko snažia a zároveň majú syndróm polycystických vaječníkov.

Tu je môj príbeh:

O bábätko sme sa chceli snažiť najprv prirodzene, bez liekov, ale môj doktor mi hneď oponoval, že síce by to bolo možné, ale málo pravdepodobné, že by sa nám to podarilo. Povedal, že moja diagnóza znie PCO syndróm a týmto stavom /ak sa to dá tak nazvať/ trpí 5% žien. Príznaky som mala typické pre PCO: Veľmi nepravidelnú mrchu /niekedy sa jej uráčilo prísť po 3 mesiacoch/, troška viac ochlpenia, nejakou veľkou nadváhou som nikdy netrpela, ale to len vďaka môjmu manželovi, ktorý je taký akčnejší typ, takže som sa takým typom stala aj ja. 🙂

Začala som teda brať clomexhal na rast folíkov, merať bazálnu teplotu, lenže v tomto smere som bola ešte dosť neskúsená a aj keď nám doktor presne doporučil snažilkovské dni, aj tak sa nezadarilo.
Po 7mich mesiacoch som prešla na merfotmin. Je to liek, ktorý keď počujem, tak sa mi stavia husia koža.
Tie ktoré ho berú asi vedia, o čom hovorím. Na začiatku mu bývalo z neho strašne zle, schudla som 5 kíl, ale potom sa to zlepšilo. Keďže ani tento liek mi nezabral /aj keď som vybrala len jedno balenie a až potom som zistila, že to treba brať dlhodobejšie/...Poslal ma doktor na hysterosalpingografiu, aby sa ubezpečil, že mám priechodné vajcovody. Dosť nepríjemné vyšetrenie, ale dalo sa. Keď som tam ale ležala, iný doktor ma prehovoril, aby som išla na laparku. Mala som na rozhodnutie 5 minút, ale aj tak som si povedala, že do toho idem.
Laparku mi teda robili v 08/07 a s tým aj drilling vaječníkov, ktorý mi veľmi pomohol.
Po nej som mala cykly /podotýkam bez liekov/ priam ukážkové, 28 dňové, ale znova bez úspechu. Keďže mal môj doktor veľmi dobré skúsenosti s metforminom, znova mi ho nasadil.
Neviem či kvôli tomu lieku, alebo kvôli tomu že už ubehlo dosť času od operácie, sa mi začali cykly predlžovať.
Cyklus v ktorom som otehotnela by mal 40 dní..a ovuláciu som mala až v 24 DC !!! Teraz s odstupom času mi to príde až komické, pretože doktor bol v ten cyklus strašne sklamaný, pozeral ma sonom v 12 DC a žiaden folík nevidel. Tvrdil, že to nechápe, prečo mi ten liek nezaberá.
O pár dní sme išli na dovolenku do talianska...a odtiaľ sme si doniesli ten najkrajší darček... 😵
Keď som u doktorovi utekala s pozitívnym testom, nechcel veriť vlastným očiam.....
Vysvetlenie bolo jednoduché, folík tam nemohol vidieť, pretože som v mojom prípade išla na sono veľmi skoro.
No a môj manžel ?? Jemu som to povedala až po týždni /uf...veľmi dlhý týžden to bol/...ale chcela som ho prekvapiť na naše 6. výročie svadby....
Prekvapenie bolo teda obrovské a tešil sa ako malý chlapec.

A ak by si toto prečítala aj nejaká pco snažilka, tak jediné čo doporučujem je to, aby verila vlastnému telu, a v neposlednom rade merala BT.
Mne meranie veľmi pomohlo, pretože ku koncu som tie cykly mala všeliaké, preto len na základe zvýšenia Bt som vedela, kedy ovu bola. Ja som bola zaregistrovaná aj na fertillity a aj na wunschkiner.

Teraz som momentálne 11tt, zajtra idem k doktorovi, tak dúfam, že všetko bude ok.
Verím, že Vás môj príbeh povzbudil....a celkom by som bola rada, keby sa ku mne pridali aj ďalšie PCO tehuľky.... 🙂

katuli
30. kvě 2008

no poviem ti, ked nieco zjem, tak je mi tak nejako tazko, ale zatial nie na zvracanie .... ale vsimla som si napriklad, ze mi byva zle tak na odpadnutie, ked vyjdem po schodoch, to som trebars nemala predtym ....

trochu na pobavenie: 😀 😀 😀

Dievcatko sa pyta mamicky:

'Mami, ako zacalo ludstvo?'

Matka odpoveda:

'Boh stvoril Adama a Evu, mali deti a to bol zaciatok ludstva.'

Dva dni nato dievcatko sa pyta otca tu istu otazku: 'Ako zacalo ludstvo?'

Otec odpoveda:

'Pred mnohymi rokmi sa z opic postupne vyvinuli ludia a tak zacalo
ludstvo.'

Dievcatko cele zmetene s odpovedami matky a otca znova sa vrati k matke a
hovori:

' Mami, ty si mi povedala ze ludstvo vzniklo pomocou Boha ktory stvoril

Adama a Evu, otec mi povedal ze vzniklo z opic?'

Matka odpoveda:

'Nuz moja draha, je to velmi jednoduche.

Ja som Ti povedala ako vznikla rodina z mojej strany, otec
Tipovedal ako vznikla jeho rodina...'

ededik
autor
30. kvě 2008

🙂

katuli
30. kvě 2008

dobry, neee 😀

katuli
30. kvě 2008

babule, idem si dat sopsky salat ... mnam .... 😀 z toho snad celula nebude pribudat 😀

lenkab.
31. kvě 2008

dobré ráno děvčata,jak se vám dnes daří?
Já snad budu mít dnes jeden z nejhezčích dnu na které budu vzpomínat, mám totiž dnes třicáté narozeniny a ještě máme s holkama s diskuze společný termín srazík jdeme na obídek. Tak jsem dnes plná energie.

Hezky se mi tu všechny do jednoho opatrujte a pozor bude velké vedro tak hodně pít a odpočívat 🙂

ededik
autor
31. kvě 2008

Darí sa darí... 😀
Aj v tom teple...uf, uf....

lenko
1. čer 2008

aj ja som chodievala na tému pco. Tak Vás všetkých pozdravujem. 🙂

kakusa
2. čer 2008

Ahoj tehulky, kocenky...
no ako po vykendiku, ako sa citime vsetci??,Ededik uz je vsetko ok?
Kocky celula, je hnusna u mna teda na max,ale serem na nu🙂

katuli
2. čer 2008

dobre ranko babulky ....

cosi na rozveselenie a na vyborny start noveho tyzdna 😀

Velrybi samec plava okolo svojej polovicky a somre:
"...kopec ekologickych aktivistov, svetove vlady a rozne nadacie vyvijaju enormne usilie na zachranu nasho druhu, ale madam boli hlava...."

>>> Ptá se vnuk dědy: "Dědo, neviděl jsi ty pilulky co sem měl na lince?
>>> Bylo na nich napsáno LSD." ** *
>>>
>>> "Ser na pilulky vole, viděl si toho draka v kuchyni ?!?!"*

Chlap sedi doma v kresle a vyhadzuje do vzduchu arasidy a opat ich chyta
priamo do ust. Zrazu ho manzelka vyrusi z tejto produktivnej cinnosti
a prave vyhodeny arasid mu spadne do ucha.
Snazi sa ho vybrat on aj manzelka, ale arasid sa dostava stale hlbsie
a hlbsie do ucha.
V tom momente vchadza do dveri dcera aj s kamaratom. Ten ked vidi co sa
deje, sebavedome vopcha chlapovi dva prsty do nosa a povie:
"Fuknite!" A naozaj - arasid je zrazu von.
To je fantasticke hovori manzelka:
"Ten chlapec je genius, som zvedava co z neho bude?"
Otec smutne prikyvne:
"Podla toho ako mu smrdeli prsty by som povedal ze nas zat!!!"

Keď Kristus opúšťal svet, povedal cigáňom:
"Nič nerobte, kým sa nevrátim"
... a dodnes ho počúvajú

Nemal som šťastie ani s jednou z mojich žien: prvá ma opustila a druhá nie.

Včera sme boli u Fera na oslave. Chvíľu panovala pochmúrna nálada,
ale potom Fero dostal telegram, že mu zomrela svokra.

Ľudstvo odjakživa zaujímajú dve zásadné otázky:
1) kto vymyslel robotu?
2) prečo ho ostatní nezabili?

Hodnota IQ zeme je stále konštantná, len nás je na nej čím ďalej tým viac.

Neexistuje nič, čím by sa nedalo otvoriť pivo .

Základ grupáku je v tom, aby ťa z toho nevynechali
a aby si mal zadok vždy otočený k stene.

Alkohol je tekutý psychiater.

Ako je možné, že chybné telefónne číslo nie je nikdy obsadené?

Biblia učí miluj blížneho svojho. Kámasutra zase vysvetľuje ako.

Kto sa ožení, zistí, čo je šťastie, ale vtedy je už neskoro.

Eskimácka múdrosť: nikdy nejedz žltý sneh

ededik
autor
2. čer 2008

Ahojte tehuľky moje,

kakuš už je dobre, síce ma cez víkend bolela hlavena /asi som málo pila/...ale dnes sa cítim v pohodičke...

Katuli, teším sa na pozitívne správy, keď prídeš od dr !!!

katuli
2. čer 2008

ededik ... zajtra idem k dokine .. tak uvidim, ale nedalo mi to a dnes som si urobila v praci dalsi test, a este ani ta kontrolna ciara tam ani riadne nebola a uz ta tehulkovska tam naskocila a je omnoho intenzivnejsie zafarbena, ako ta spred tyzdna ... tak snad 😀 .. zajtra idem aj k alergologicke, tak jej tiez musim povedat, ze s najvacsou pravdepodobnostou som tehotna, mala by mi predpisat ine lieky, nie ze by som ich brala, ale nech mam nieco preventivne doma .... keby nieco ....

ededik
autor
2. čer 2008

Však ja dobre viem, kedy ideš...držím palčiská, !!!! 😀
A máš pravdu, s liekmi teraz opatrne...

kakusa
2. čer 2008

No aj mna boli hlava furt a to si davam bacha na to aby som vela pila...
Mam roboty furt jak na kostole☹ uz mi to lezie na nervy...2 dni volna je strasne malinko
😠

katuli
2. čer 2008

ededik ... sak prave, s tymi liekmi to aj bezne neprehanam, nie to teraz, keby nahodou ....
kakusa ... mi ani nehovor, roboty este viac, jak na kostole, ale ak mi lekarka potvrdi tehu, tak asi pojdem na pn, lebo su mam takych uzasnych kolegov, co mi furt pustaju klimu v kancli, a neda sa to dobre nastavit, tak mi to furt fuka na krize a furt potom kycham a nemaju ma tu kam inam presunut, takze sa tu urcite nebudem s nikym natahovat a kym bude taketo horuce pocasko, asi budem doma ... kto sa tu bude furt jedovat, neee 😀

kakusa
2. čer 2008

no jasne,len pekne to tak vyuzi...ked su oni hnusny, tak nech to za teba teraz robia...
Joj ja som taka napapkana...sme mali rizotko...no mnam...

katuli
2. čer 2008

no, ja sa este len chystam na obed, snad si pochutim ... uvidim, cim ma dnes v jedalni prekvapia 😀

kakusa
2. čer 2008

No babule ja uz sa chystam pekne o pol domkov🙂
narocny pondelok, dufam, ze cely zvysok tyzdna niako prezijem....

ededik
autor
2. čer 2008

No ja som to včera zase nezvládla, musela som si capnúť pol tbl paralenu...V hlave mi trieskalo strašne...
Horšie by asi bolo, keby som si ju nedala, spánok mi nepomáhal, bolela ma už 3tí deň v kuse....

kakusa
3. čer 2008

Caute...ja zase od zaciatku tehu davam kvapky do nosa...co mam robit, ked mam silnu alergiu a lieky nechcem🙂takze pol tabletky prezijete neboj...

ededik
autor
3. čer 2008

Ahoj kakuš, ako ako ???
Katulka, čo dr ???

kakusa
3. čer 2008

No ajoj moja uz som myslela, ze dnes makam sama....
No katuli isla asi rovno na PNku ...
ja ok a co ty...krk ma zacal bolet z tohto pokaslaneho sedenia za compom...fuj
A ty mojka, co nove?

ededik
autor
3. čer 2008

Celkom ok, nevoľnosti pominuli....maternička pobolieva, hádam je to normálne....
Na poradňu idem až 18.6. - a ty ako ?? Kedy ideš k dr ?? Ako sa ti darí....?? Ja sa napchávam melónmi, jahodami - strašne mi chutia...
Katuli sa asi ešte od dr nevrátila, však uvidíme..... 🙂

kakusa
3. čer 2008

No ja idem na poradnu vpiatok a budemem mat vysledky z triple testov, tak sa tiez teda tak tesim, ze az bojim . dufam, ze bude vsetko ok.
ja sa zase napchavam ceresnami...mna...

ededik
autor
3. čer 2008

Triple testy, to sa berie v koľkom tt ??
Ja budem toho 18.6 15tt - a krv mi brať nebude.... 😕 To viem isto, lebo som sa jej pýtala, či sa môžem najesť... 🙂

kakusa
3. čer 2008

to sa robi od 17 do 20tt

ededik
autor
3. čer 2008

Ok...díky... 😀

katuli
4. čer 2008

zdravim babulkyyyy 😀 tak uz tiez patrim medzi vas ... podla ms sme 5+2 tt a podla uzv sme 4+5 tt .. 😀 hned mi dala duphaston ...
vcera som sa tu neukazala, lebo doobeda som bola u alergologicky a poobede som isla na tu gynu ... zatial bola vidiet tehu dutinka, buduci tyzden v piatok 13. idem na kontrolny uzv a bude mi asi aj nejake odbery tusim robit, teraz mi krv nebrala .... tak sa vytesujem ....

kakusa
4. čer 2008

No supis, krasne spravicky, asi len tie najsamfasa 😀 😀 😀 😀 😵 😵 😵 😵

hame
4. čer 2008

katuli: Gratuluju moc k vytouženému těhu, ať všechno prbíhá dál jak má 😉 😀

katuli
4. čer 2008

babuleee .. dakujeeeem 😉 .. to je taka ta najuplnenajsamfasa sprava 😀 ... ked mi to vcera lekarka povedala, tak som ju ani nedokazala vnimat poriadne, ked mi hovorila termin dalsej kontroly ... som bola uplne mimo ... sa na mne smiala, mi musela napisat termin na papier .... 😀