Těhulky v zahraničí. Podělte se o zážitky

kocurek
22. lis 2006

Ahoj tehulky, jste nektera mimo CESKOU CI CLOVENSKOU REPUBLIKU???? Pokud ano a chcete se podelit se svymi zazitky....ozvetese. Zdravim ze Spanelska.papa

rketka
9. led 2008

Mishito, presne jak pises, kolem toho 7 mesice si dite uvedomuje, ze neni s mamkou jedna bytost a proto se o ni boji, ja chodila s Laurou i na zachod, jakmile me ztratila z oci, tak desne kricela, no a trvalo to asi do 14 mesicu, tenkrat jsem ji zacala rikat kliste 😀

Jinak let byl ok, v Madridu to celkem rychle uteklo, ono jen prejizdeni na ten terminal T4s trvalo pul hodky. Laura se tam zabavovala, ze litala na ty jezdici pasy, i do protismeru, ja samozrejne za ni, to bylo sileny, je to malej dablik, ale zvladly jsme to. No a samozrejme byl problem s moji elektronickou letenkou z Madridu do Prahy, v Granade me nenasly v pocitaci, Lauru jo 😀 , tak jsem to musela vyridit v Madridu. Tak jsem zvedava, jak poletime z Prahy, kdyz ma CSA problem s elektronickejma letenkama, treba poleti Laura sama, kdyz ta ma papirovou 😀 😀

doubek
9. led 2008

Ahoj, zdravim te Rketko. Chudak Laura,takovy sok. Ale aspon vidi snih, ze?!
My jsme byly dnes na devitimesicni prohlidce a Amalka ma 9300 g a 72 cm.
Amalka taky nechce byt ani vterinu sama, ale kdyz je s jinym clenem rodiny, tak ji to nevadi, nemusim to byt jenom ja, s kym chce byt. Taky ji nemuzu nechat samu, to je jasne, ale chce se porad bavit, nejake hrani sama, tak to ani nahodou. Uz mame vsichni ruky jako opice, skoro az u zeme. 😀 Navic ted chytla novinku, nechce spat, takze chodi az s nama. Driv jsem ji uspavala, ted ji uspavam, ale po nakojeni je fit a chce se jit bavit.

kocurek
autor
10. led 2008

doubek: vy jste teda cvalicci.... 😅 mate vice kg,jak my...a to nam doktorka rekla, ze moc vazime....

Ericek chce jen a jen chodit po nozickach nebo lita po ctyrech, jak des......

Tak papa a hezky den a zitra na me myslete,letime nach Madrid ☹ 🙂

ibag
11. led 2008

Holky nevite jak je to s rodicakem? Ke konci listopadu mi prisel domu formular a v bode G je uvedeno ze pokud manzel, (druh) je vydelecne cinej v jinym state nez CR ,maj se dolozit naky doklady atd. Tak jsem tam volala a pry pokud manzel (pritel) zkratka spolecne posuzovana osoba,pracuje jinde nez v Cr mame si zadat tam! Nevim jestli me neinformoval nakej vratnej ☹ . Kazdopadne tady nemame na nic narok.Nevite jak to je? Driv stacilo cesky obcanstvi ditete,a trvaly pobyt matky na uzemi v CR.Jsou naky zmeny? Diky

mishita
13. led 2008

Ibag: Ja si o to ted zadala a nebyl zadnej problem. Ty spolecne posuzovany osoby jsem vyplnovala uz v pocatecni prihlasce, ikdyz nechapu proc to chteji, kdyz rodicovsky prispevek se nevaze na vysi prijmu, tudiz jim muze byt jedno jetsli manzel vydelava v zahranici. Takze se nejakym blbcem nenechej odradit a bud zavolej znovu nebo to nevyplnuj. Me rekli, ze s podivaji do toho puvodniho formulare, tak ze to vyplnovat nemam.

Zase me vcera nastvali tchani. On uz je doma z nemocnice, ale k zadne zmene nedoslo. Tchyne se dal sama neobjevi a jen ma blby reci. Vcera tchan prohlasil, ze ma mala kalhoty jak vytazeny ze smetiste. Pry tim myslel, ze jsou jako moderni, dole "roztrhany", no proste klasicky riflicky dole s par nitkama. A tchyne pak rekla neco podobnyho. K vanocum ji dali takovej hraci telefon. Ja nevim, ale pripada mi, ze se teda nepredali, alespon ve srovnani s ceskym Jeziskem. Ja jsem se nastvala, ale nic jsem jim nerekla, jen jsme pry nahodila ksicht, takze se nastval J. No proste zacarovany kruh. On se je snazi hajit, ikdyz nastesti uz mnohem min nez driv. A ja bych se na ne mela uplne vykaslat a poustet takovy kecy jednim uchem dovnitr a druhym ven, ale jaksi mi to nejde a porad me to otravuje.

jarca
16. led 2008

Ahojky, holky jste tu nektra z UK co uz ma v CR vyrizene porodne a rodicak? Potrebovala bych poradit kde sehnat to potvrzeni o tom ze tu zadne davky nepobiram. Diky moc

pafca11
18. led 2008

Dobrý den či večer, moc Vás všechny zdravím!
Jsem studentkou posledního ročníku porodní asistence, momentálně pracuji na své bakalářské práci, která se zabývá TĚHOTENSTVÍM A PORODEM VE SVĚTĚ.
Je pro mne velmi obtížné shánět informace o zemích z tohoto odvětví, jelikož v podstatě neexistují žádné dostupné informace v periodikách. (Také proto jsem si tuto práci vybrala, netušila jsem však jak moc obtížné to bude).
Nejen proto bych však jako jeden ze svých zdrojů ráda využila zdroj lidský a tedy příběhy lidí žijících v zahraničí. Byla bych vám velmi vděčná za spolupráci s vámi. Kdybyste mi třeba jen stručně napsaly o svém těhotenství a porodu a související zdravotnické péči v zemi ve které žijete, v lepším případě mne kontaktovaly, zkonstruovala jsem dotazník k vyplnění.
Samozřejmě se vám nijak nehci vtírat do velmi osobních místy až intimních záležitostí, takže pochopím, když na dotazy ohledně porodu vůbec neodpovíte. Ale ve své práci bych se ráda zaměřila nejen na porod samotný, ale také na okolnosti, které se jej bezprostředně týkají, jako jsou délka mateřské dovolené, výše porodného v dané zemi, práva těhotné ženy a matky, apod. Tedy v podstatě na záležitosti zcela banální, bohužel jak pro koho. ..
Proto bych vám byla za vaši spolupráci neskonale vděčná.
S pozdravem a poděkováním Pavlína
pafca11@seznam.cz

mishita
18. led 2008

Pafca11. klidne mi posli ten dotaznik, rada ti ho vyplnim a napisu co budes chtit vedet. Muj mail je misamat@centrum.cz

anddy
18. led 2008

Jarca: ja uz to mam vyrizene a stacilo napsat cestne prohlaseni....ale taky asi zalezi na urednikovi, ja jsem poprve v zivote kapla na super pani 😵

jarca
18. led 2008

anddy: to mas super. Ja jim psala mail a napsali mi ze jim cestne prohlaseni nestaci ☹ No za tyden tam jedu tak snad to nejak uhraju. Jak se ma Kevanek?

anddy
18. led 2008

Kevanek se ma fajn, budi se co hodku v noci, tak dnes nastupuje tatka. Jo a taky nechce papat. Healt visitor (ktera ma asi 450kg) me docela servala, ze pribral jenom pul kila za dva mesice. 😠
A co kluci? Koukala jsem na fotecky,jsou krasni 😀 😀

anddy
18. led 2008

Jarus gratulujeme Jamiemu k osmi mesicum 😵

kocurek
autor
19. led 2008

anddy Ted uz se pribira daleko min nez predtim, my taky pribirame cca 300g za mesic.

rketka
19. led 2008

Ja s tim prispevkem taky tentokrat nemela zadny problem, ani uz ten evropsky formular nechteli, byla jsem vyrizena za 5 minut.

Jinak se ted v Praze oteplilo a Laura uz dobre snasi cepici i rukavice, tak jsem rada. No, uz se nam ten pobyt ale prekulil do druhe pulky, to je strasny, jak to tu utika, presne za 2 tydny jedem.

Prevcirem mi Laura hrabla do oka a ja uz ho mam tri dny rudy, otekly, svedi me, musim se obcas v koutku podrbat, tak uz ho mam rozbolavelej, davam si tam masticku, tak to snad vylecim, jeste abych tu litala po doktorech.

Pafco, klidne mi dotaznik taky posli.

mishita
19. led 2008

Jarca: Jak vidim, tak jsme rodily ve stejny den? To je nahoda? V kolik se maly narodil? Amalka v 17.05.
My ted taky trochu bojujeme s jidlem. V CR mi doktorka rekla, ze mam male radeji davat presnidavky kvuli dusicnanum atd. a ta si na ne tak zvykla ze ted nechce jist normalni jidlo. Ani ovoce ani zeleninu. Tak ji dnes trochu trapim, odmitam dat prso nebo cokoli jinyho a trvam na tom aby to jedla. Asi to ale moc dlouho nevydrzim a nakojim. Snad si zvykne.
Jdeme ted na obed ke tchanum 😖 ale jen na chvili protoze J. musi k veceru do prace.
Ve stredu jdu k dr. s ramenem. Uz o vanocich me zacalo moc bolet a neprestava. Vidim to na zanet slach, coz se s miminem bude blbe lecit. Ach jo.
Jakej mate nazor na koupani miminek v termalnich bazenech? Chteli bychom nekam jet, ale nevim, jestli Amca muze.

jarca
19. led 2008

mishita, je to je nahoda. Muj malinky se narodil v 17.58 takze jsi to zmakla driv jak ja 😉
anddy s tim pribiranim si nic nedelej. Mne malinky za dva mesice nepribral skoro nic, jelikoz byl nemocny a nechtel papkat a ted to pekne dohani, porad by jen jedl. A hlavne oni uz ani tak ted moc pribirat nebudou neb zacinaji byt vic aktivni. Jamie je porad v pohybu, hacat se mu nechce to je pro nej nuda 😎 Je to male zubate zlaticko, mame 8 zubu to uplne koukam, neb Rileymu v tomhle veku teprve zuby zacaly rust. No presne jak se rika, kazde dite je jine.
Holciny na ve stredu letim domu na moravu...jeeee ja se tak tesim!!!!!!!!!

mishita
19. led 2008

Jarca: odkud jsi z Moravy? A jaky je cestovani letadlem se dvema mrnousama? Musi to byt narozny, zvlast pokud s nima letis sama.
Obed u tchanu jsme zvladli. Mala u nich breci, hlavne u nej, asi ji desi jak je velikej a nahlas mluvi. No neni na ne zvykla......
Amalka taky moc nevazi. Meri 69 cm a ma 7300. Moc se ji do jidla nechce, ale v noci kazdy 2 hodiny chce prso.

doubek
19. led 2008

Cau holky, pred chvili od nas deda odesel, ja trpim jako pes, kdyz C pred tim, nez s ni jdu do postele chce, at vsechny pusinkuje. Jsem z toho na nervy. Ona to uz umi a rozumi tomu, takze pusinkuje. ☹ Muzu to porad rikat, ze se mi to nelibi. Nas Amis
ma 72 cm 9300 kg.

jarca
19. led 2008

mishita pochazim z Koprivnice. Muj malicky ma pres 8kg, presne si to nepamatuj a kolik meri to nevim neb ho tu nemeri.
Cestovani se da, v listopadu jsem jela tam i zpet sama, bylo to trosku narocnejsi, ale kluci byli moc hodni a pekne jsme to zmakli. Ted letime i s manzelem takze to bude urcite pohodicka (no alespon doufam)

anddy
19. led 2008

mischita to prave ted resim ☹ malej nechce nic jinyho nez prso, v noci co dve hodiny, uz jsem tak vyrizena,ze jsem psala na kojeni.net te pani Jirince 😵 v podstate mi nic novyho nerekla, jen ze proste nedat, tak jsem v noci dala za celou noc jenom dvakrat a spal pekne, napapal se a chrnel 4 hodiny vkuse 😉 vecer sice plakal ale tatinek to zvladl 😵 tak uvidime, jak to bude pokracovat dal. Pres den se snazim taky uz nedavat prso,m tak uvidime... 😉 jestli chces muzu ti odpoved od ni preposlat
Jarusko, Keva byl taky nemocnej pres vanoce ☹ Ja jsem to te kra...tluste rikala, ze uz nevydrzi namiste, chodi okolo stolu a v kuchyni si pred sebou soupe zidli, to je desna sranda, furt nekde leze a jak se o neco chytne tak skace...a ona na to chapu, ale mel by vic papat 😝
Jinak ti preju krasny pobyt na morave 😵 a klukum taky. Ja letim s Kevosem v breznu. Tak pa pa

anddy
19. led 2008

jo jinak keva vazi 7,86kg coz nemam pocit ze je malo 😖

mishita
20. led 2008

Anddy: to bych byla moc rada kdybys mi to poslala co ti poradili. ja chce jeste dal kojit, ale je fakt ze v noci to byva narocny. A nic jinyho ji proste neuklidni, jinak rve jak tur dokud ji nedam prso a je fakt, ze pije celkem dlouho, takze mam strach ji prestat davat, kdyz jsme na tom s vahou trochu blede.

kocurek
autor
20. led 2008

mishita Termalni koupaliste jsou velice dobre pro vsechny, jak pro miminka, tak pro dospele....

jarca : Jsi z Koprivnice, tak to mame pres kopec, ja jsem z Frydku....

Co se tyce kojeni, zalezi co mimi veceri, jake mnozstvi, kolik toho spapalo pres den, kolik se hybe atd....jinak misto prsu muzete davat cajik, to doporucuji skoro vsichni pediatrici.....ja stale kojim a doufam, ze budu i nadale dlouho......

rketka
20. led 2008

sama moravanda je to tady 😀 😀 😀, se snad zacnu bat 😀 😀

Tak dnesni noc spala Laura poprve jinde, vzala si ji segra, uz jsme to musely zkusit, zacala jsem s bat, ze mam moc velkyho zavislaka, no a Laura nevdecnice 😀 pry ani nezabrecela, celou dobu sympaticka, spala od deviti do deviti bez probuzeni, to se mi jeste nestalo, tady v CR spi se mnou v posteli a druhou pulku noci se porad prevaluje a kope me a je tak neklidna, tam se prej ani nehla a to spala taky v posteli se segrou a ani v Granade ve sve postylce takhle dlouho sama nikdy nespala, to uz je v 6 vzhuru a chce k nam. Je to proste velka hérecka a zkousi to na me....

mishita
20. led 2008

Jsou to ty mimina a maly deti ale poradne vycurany!!!Amalak to taky na nas ruzne zacina zkouset tak je to boj. Nevydrzim ji dlouho nechat brecet, ale snazim s eji napred uklidnit nejak jinak nez ji vezmu do naruci, aby vedela, ze ji pochovam, az bude v klidu. Tak nevim, jestli ji to dochazi 😉 . Ale v noci to nevydrzim a radeji ji vrazim prso at muzem vsichni spat dal.

ha_nik
22. led 2008

Ahojky maminky,

tak vas po mesicni pauze zdravim. My jsme vetsinu prosince prospaly s tehu nevolnostmi a o Stedrem dni se radeji ani nezminuji 😀 Nastesti razem, kdyz skoncil 3.mesic, tak je mi fajn a mam opet nezvykle plno energie 🙂 Cvrcek v brisku pekne roste, tanci a dela ruzne blbiny, NT mame uspesne za sebou.
Spanelske systemy jsem se uz take naucila resit v klidu. Od letoska poliklinice, kam chodim, zkoncila smlouva s mym pojistenim, tak si pekne platim a verim, ze 80% budou proplacet opravdu do 14dni... Co se tyce porodnictvi tady, tak jsem mirne v soku a ubezpecilo me to jeste vice o spolupraci s nemeckymi doktory, ze Spanelu bych se asi uplne zblaznila 😀 Ale to znate holky - Spanelky samy. Ted jsem jen zvedava, co mi tedy pojistovna oznami ohledne placeni porodu na spanelske klinice, se kterou maji smlouvu v kombinaci s nemeckym porodnikem, ktereho budu mit.

Drzim palecky v uspesich s vasimi cvrcky a co nejmene stresu s rodici partneru.

ha_nik
22. led 2008

Jeste si neodpustim jednu pripominku, protoze mi to porodnictvi tady opravdu lezi trochu v zaludku a jeste vice, kdyz si ctu ceskou Betynku ci Maminku, kde je porovnani porodnic a vubec jak se porodnice predhaneji o sebe lepsi systemy atd. Spanele jsou proste nazoru,ze stejne se rodilo od nepameti, pred 50 a 20lety se take rodilo, tak proc by na tom meli neco menit. Takze Nemecko minimalne 20let zpet.. Co se duly tyce, budu mit take jednu nemeckou, ale primo pri porodu jsou duly od te kliniky a ta ma do toho nesmi mluvit... Ze zakona pry zakazane! Muze tam byt se mnou pouze jako kamaradka. No, co k tomu napsat... Hlavne, ze se o me postara pred porodem, behem prvni doby porodni a po porodu...

kocurek
autor
22. led 2008

ha_nik Ahojky, ty nechces mit u sebe manzela? 🙂

ha_nik
22. led 2008

no jiste, ze ano, ale take nekoho, kdo tomu bude rozumet 😉 manzel bude urcite podpora, ale clovek nikdy nevi, jak bude reagovat 😀 proto budu rada za dulu, ktera nas na to trosku pripravi, ale take bude profesionalne vedet, jak mi ma pomoci, kdyz uz to bude tak daleko...myslim s tim porodem. 🙂 Tady se mi zda porad neco komplikovane a mit proste nekoho, kdo ma zdani o co jde, je pri tom mezinarodnim chaosu dulezite 😉

doubek
23. led 2008

Ha_nik- ja jsem rodila v Baskicku a nemuzu si to vynachvalit. Ja bych to s tim superceskym tak neprehanela. Precti si nektere prispevky maminek, jak s nema v nekterych porodnicich zachazeli. "nerodite tady jenom vy atd." To si myslim, ze se ti tady nestane. Je fakt rozdil, mezi severem a jihem ve Sp., ale ani snad na tom jihu by takovi nebyli. Ja jsem mela pridelenou matronu, ktera se o mne velice dobre starala, pred porodem jsem byla v pokoji jenom s manzelem a matrona se chodila ptat a divat.Epidural byl super, protoze mi ho dali kapackou, takze ne jako v CR, kde po dvou hodinach, kdyz neporodis, tak mas smulu a bolesti.
Nechodis na cviceni pred porodem?