Těhulky v zahraničí. Podělte se o zážitky

kocurek
22. lis 2006

Ahoj tehulky, jste nektera mimo CESKOU CI CLOVENSKOU REPUBLIKU???? Pokud ano a chcete se podelit se svymi zazitky....ozvetese. Zdravim ze Spanelska.papa

kocurek
autor
25. bře 2008

mishita
Jsou deti, ktere zacinaji lozit, jine se staveji na nozicky. EEricek umel nejdrive stat a pak az lozit alozil cca 3 mesice v kuse, az ted zacal chodit sam...neboj, s tim bych strach nemela.....
Jinak nam dnes odjel tatinek....
Hezky den, jdu dat par fotek do alba...

rketka
25. bře 2008

Ja teda ty ceske velikonoce rada nemam, divny zvyky to jsou, vubec mi nevadi, ze jsem nedostala na zadek 😀 .
Spis mi chybi ta nadivka a beranek, bohuzel si to sama neumim udelat 😀

S tim lezenim, take jsem slysela, ze cim pozdejs, tim lip i kvuli pateri. Laura se sice stavela uz v 9 mesicich, nicmene lezla az skoro do 15 mesicu, byla dost opatrna, pak se jednoho dne sama vztycila a zacala jiste chodit, bez skobrtani a padani. Temer ve stejny den jako Laura zacala sama chodit i holcicka moji sestrenice, ktera je o 2,5 mesice mladsi, nicmene se clovek porad bal, ze upadne a ta jistota chuze se ji vyrovnala asi az po tech 2,5 mesicich, takze v podstate obe zacaly bezpecne chodit v tech 15 mesicich, to jen takova zajimavost, u kazdeho ditete je to samozrejme jinak.
Jo a taky jsem rada, ze zacala tak pozde chodit i z duvodu, ze jsem do tech 15 mesicu nemela moc honku, od te doby, co chodi si teda uz moc neposedim 😀 , furt za ni litam, vsude vleze, vyleze,.....

rketka
25. bře 2008

Jo a snih jsme si tu na velikonoce taky docela uzily, hlavne pri cestovani, coz se mi vubec nelibilo, snezilo tu skoro v celem Spanelsku, tady v Granade to teda rychle roztalo, nicmene sever je porad zasnezenej, vid Doubku.

zuzka.l
25. bře 2008

To znam,je vsude kde byt nema 🙂ted se clovek nezastavi.Ja jsem chtela upect beranka,ale nepodarilo se mi tady sehnat formu na nej nebo i na babovku sehnat formu to nehrozi,tak me to mrzi,nebot rada pecu.

mishita
26. bře 2008

Ja jsem si firmu na babaovku privezla z CR. Vubec cely vybaveni kuchyne.
Jo a holky uz mam asi byt!! teda nakonec to dopadlo uplne jinak, protoze nasi mi nabidli, abych odkoupila byt po dedovi. Takze pokud s tim mi sourozenci budou souhlasit tak je vyplatim a bude to na nas. Neni to sice zadny terno, 2+kk v panelaku, ale alespon budeme mit "malou" hypoteku a preci jen jakousi investici. ted to ma pronajaty jedna kamoska od segry za dost nizkou cenu, no ale aspon hned nemusim nikoho shanet, a udelali tam kus prace. To vite, byt po starouskovi neni zadna slava, takze casem tam asi stejne budu muset udelat novou linku, koupelnu atd...ale zatim pokud se to pronajme tak jak to je tak to nechame. Dnes bych to mela domluvit se segrou tak snad nebude proti a bracha doufam taky ne. Nechci aby nas nejaky majetkovy veci nejak rozhadaly. Bohuzel to tak casto byva.
V pondeli uz za nama prijede tata, moc se tesime, ale on asi vic 😀

kocurek
autor
26. bře 2008

Nevim, jak jste slavivaly Velikonoce v CR,ale ja na ne mam hezke vzpominky. Ne jen na beranka, ale na to, ze se sejde cela rodina atd. Smigrustovat nemusi chodit plno neznamych lidi, staci, kdyz vas vysviha tatinek, dedecek....
JA osobne si myslim, ze i kdyz zijeme v jine zemi, mely bychom si zachovat sve vlastni rodiine zvyky. Me treba dost chybelo, kdyz jsme nekolik let nemohla byt na velikonoce s rodinou, kdyz me R nevysvihal, i kdyz jsem jej nase zvyky naucila, tak jako ja se uscim jejich zvyklostem, i kdyz jich maji o hodne min....

zuzka.l
26. bře 2008

Mishita a vy chcete zpet do Cr?Ja by taky chtela,ale neni to vubec jednoduche.Prala by si,aby malej chodil do ceske skoly.Pritel chce,ale zustat,tak ja to nechci videt.On je take cech.A jak dlouho jses mimo Cr?

rketka
26. bře 2008

No tak to je Mishito super, asi nejlepsi reseni, pokud se tedy dohodnete v rodine. Aspon obejdes spoustu papirovani, realitek atd. A jsem trochu zvedava, to ti daj u nas hypoteku? Myslim, ze investice do bydleni je ta nejlepsi a v CR ty ceny urcite dal porostou.

doubek
27. bře 2008

My jsme velikonoce oslavili tak, jak jsem si to vzdycky prala- ignorovali jsme tento pitomy svatek.Zadne kupovani cokolad a rzuznych blbosti a chlastu. Zvyky, ktere se mi libi samozrejme zachovam, i kdyz nejsem clovek velkych zvyku a tradic.

mishita
27. bře 2008

Ahojte, no nechceme se vracet do CR ikdyz ja bych asi chtela, ale taky si nejsem moc jista. Jsem ted rada kdyz jsem tady ale taky kdyz jsem ve Spanelsku. Uz jsem tam 7 let.
Tak nakonec to s bytem po dedovi nedopadlo. Segra se k tomu postavila trochu divne co se mi nelibilo tak na¨to kaslo. Nestoji mi to za to. Dnes jsem se ale byla podiavt na jeden byt cop se mi jako investice libil a tak do toho asi pujdem. S hypotekou v CR na zahranicni prijem neni zadnej problem, protoze porad je tu zahranicni plat dost vysoky takze ji bez problemu daji. Jen aby ted ty papiry co maji J. v praci vyplnit byly v poradku a nic nechybelo. Driv nemuzu dat zadnou zalohu tak aby mi ten byt zase nkdo nevyfouknul. Ikdyz cena hruza 1 900 000 za 50m2. no ale snad to dopadne dobre, pronajme se to a bude to bez problemu.
Valim za Amalkou spinkat, budi se mi dost brzo tak jsem hotova.

rketka
28. bře 2008

No to je skoda s tou segrou, nicmene na druhou stranu, pokud to chcete jako investici, tak by panelak nebyl zadny terno. Jo a s tou cenou, nevim teda, jak je to v Brne, ale moje kamaradka hleda podobny byt v Praze, 50 m, cihla a ne nekde uplne na okraji, rozpocet ma 2,5 mil a nemuze nic normalniho najit a kdyz uz, tak je to totalne pred rekonstrukci, takze dalsi vydaje, snazim se ji s tim pomahat, porad neco hledame uz snad trictvrte roku, kdyz se neco slusneho ukaze, tak nez zavola, tak je to pryc, takze byt tebou, moc neotalim. My jsme si poridili bydleni v roce 2002, byla to novostavba, vsichni nam tenkrat rikali, ze jsme se zblaznili za tu cenu, no a dnes, kdybychom to prodali, tak uz na tom aspon 40% vydelame. Drzim moc palce.

markeeta
31. bře 2008

zdravym Vas po dlouhe dobe.
ja jsem mela velikonoce pracovne-studijni, takze z toho nebylo nic. Pro manzu to bylo 5 dni volna, ktere si uzival s Natasou 🙂
rada vzpominam na letosni vanoce, ktere byly nase prvni spolecne. zadny stres, behem dne jsme si postupne rozbalovali darecky, odpolecne jsme se pustili do vareni a po veceri rozbalili ty hlavni darky. to byla takova pohoda, zadny stres, ze to musi byt nej den v zivote a stejne to byl 🙂

Natasa tedka se hodne plazi a uz zveda prdelku a stavi se na kolynka, ale jeste nectyrnozkuje. Uz se na to moc tesim. Mamka s babickou se me porad vyptavaji, jakto ze jeste nesedi, ze uz by mela v 6ti mesicich sedet a v 9ti stat. Vysvetluju jim, ze ji to neucime, nechavame to na ni. Preste z toho duvodu,jaky tady zminujete, je to lepsi kvuli pateri a celkove stabilite tela.
Kdyz potkam nejakou maminu se stejne staryma nebo mladsima detma, tak me uplne stoji vlasy na hlave, oni uz je prave uci sedet. To jsem tuhle videla v restauraci sedet mimco, ktere bylo mnohem mensi nez Nasta a tak o 2m mladsi podle vzhledu, a uz sedela na detske zidlicce.

mishita
31. bře 2008

Markeeta: dobre delas, ja to malou taky neucila. Presne v den kdy mela 8. mesicu tak jsme byli u dr. a ten s eptal jestli sedi tak jsme to pak doma zkusili, proste ji posadit na posteli a ona se najednou udrzela. Davali jsme kolem ni asi tak mesic radeji polstare protoze obcas spadla ale pak s epostupne s jistotou naucila presouvat. V 9. mesici se sama naucila z pozice na brisku si sednout a tak s eruzne prekulovat a plazit a v den 10. mesice zacala uz poradne lezt. Ted je k nezastaveni, taky si stoupa kdyz s eo neco opre, hlavne teda o me, ale nechci ji ucit, ze ji budu drzet pod pazemi a ucit chodit. vsak na to prijde sama a jak psala Rketka, treba bude pak hned chodit sebejiste bez padu a pripadnych bouchancu.
Za hodku nam prijede tata tak s emoc tesime. Amca teda spi a ja pro nej pojedu.
Jinak toho shaneni bytu uz mam dost, bud mi to nekdo vyfoukne nebo me podrazi nebo jsou v realitce neschopni. ACH JOOOOOOOOOOOOOOO

kocurek
autor
1. dub 2008

Ahoj holky, my letime ve ctvrtek do MAdridu.
Nema se deti posazovat ani postavovat, oni na to prijdou samy, az jim prijde doba, zacnou se samy posazovat, zvedat rucicky, chytat a snazi se samy sednout, vsak to vsechny znate. V e Spanelsku je normalni, ze deti brzy sedi, je to stylem zivota, jak chodi uz s malinkyma po restauracich a tam se je snazi dat uz v brzkem veku do zidlicek, aby sedely a co se tye kocarku, ve sportaku taky brzy je davaji sdet misto toho, aby lezely a tak mely rovna zadicka...jde tam spise o pohodli matky a cele rodiny, primo mi to bylo receno rodinou, nac by pouzivali hluboky kocarek, kdyz maji sportak a nemusi se tahat s hlubokym, nechapali, jak jsem cestovavala s hlubokym kocarkem. JA v tom naopak videla prakticnost, maly se mohl dobre natahnout atd....
Ja jsme E drzela hned za rucicky a ted uz pomalu chodi uplne sam, i kdyz se chytne za rucicku a pohledem rekne, jdeme...takze za rucicku chodime. O vikendu si nadherne maly vychutnal zahradu-pejsky, kocicky, travicku, poapkal si....hlavne zviratka, co v Madridu mit nebude. ☹

kocurek
autor
3. dub 2008

TAk vas vsechny opet zdravim z Madridu, dnes jsme prileteli a vse probihalo skvele. Dobrou

doubek
4. dub 2008

Kocourek- dekujeme za prani. 🙂

mishita
5. dub 2008

Ahoj, dnes jsme meli jet se znamyma na vylet do Prahy, ale na posledni chvili jsme vymekli a nechtelo se nam vstavat, tak jsme nejeli. Je tu krasne slunicko a to porad hlasili dest. Ve ctvrtek uz letime, tak snad bude v Madridu hezky. S bytem to nakonec dopadlo tak, ze teda kupujem ten deduv byt. Ted jeste vyrizujem hypoteku tak snad to vsechno konecne klapne. Budu muset napsat plnou moc asi na mamku, aby za nas mohla podepsat kupni smlouvu atd. a ja tu kvuli tomu nemusela zustavat dyl. Ne ze by mi to vadilo, ale tatinek by z toho nadseny nebyl. A uz se taky trochu tesim na nas klid, ale A. bude smutno po bratrankovi a vubec houfu lidi co tu ma porad okolo sebe. Snad si brzo zvykne.

mishita
8. dub 2008

Jak vidim, tak jste vsechny zaneprazdnene. Nam se pobyt v CR krati, ale aby to nebylo jednoduche, tak onemocnela zapalem plic moje 92 leta babicka a nevypada to moc dobre sakra! Fakt uz nevim kdy nase rodina bude mit aspon trochu klid. 4. pohreb v rodine za 7 mesicu by uz bylo prilis!!!
Amalka zase v noci strasne blbne a budi se a pres den byva dost protivna. Alespon ze venku sviti slunicko. Co u vas noveho?

rketka
8. dub 2008

No Mishito, asi prijedes do deste, hlasi je az do pátku, tady dole je to jen takovy jarni destik, ktery ani neni moc citit, ale jinde pry prsi docela dost. Ale je teplo a to je dulezite. No u nas nic noveho, dnes tady v mistni televizi rikali, ze je treba zapsat deti do jesli na pristi skolni rok do 15. dubna, tak se pujdeme po necem podivat, nevedela jsem, ze tu maj takhle striktni zapis, mozna to plati ale jen pro statni, nevim. Musime to vsechno zjistit, tady po okoli jsou same soukrome, co jsem koukala, no pokud existuji statni, tak se mi samozrejme nechce platit soukrome, ktere stoji kolem 250 az 300 euro mesicne, tak uvidim, Laura ma deti moc rada a myslim, ze alespon na pul dne by ji to jen prospelo, no a ja bych se pomalu uz mela taky porozhlednout po nejake praci, zacina me to doma lezt na mozek, nicmene bych rada neco na puluvazek, nehodlam vidat dite jen pred spanim, coz je tady ale asi utopie 😖 .

kocurek
autor
8. dub 2008

TAk zde v mAdridu lije, jako z konve uz 2.den a je dost zima, teplota dnes vystoupila jen na 12st a fouka silny vitr.

rketka JAkou praci bys chtela v budoicnu delat? Pokud s emohu zeptat.

mishita
9. dub 2008

Zitra uz letime a moc se mi nechce. Babca je o neco lepsi ale idealni to neni. Ale to asi v jejim veku jen tak nebude. Tady je ted moc pekne, slunicko a celkem teplo. To zase budou depky v destivem Madridu. Jeste rano musime k notari podepsat plnou moc a do banky vyridit ucet. Vyzvednout si novou obcanku uz jsem nestihla tak tam na me bude muset nekolik mesicu pockat. Hlavne aby byl zitra let v pohode. Letime az vecer tak snad bude mala spat a nebude protivna.

mishita
11. dub 2008

Zdravime uz opet z Madridu. Let ok. letusky bylu uzasny, mohla jsem si vzit na palubu autosedacku takze mala sedela pripoutana a pohodlne celou cestu. Zvladala to skvele jen ma trosku rymu. Je tu skarede zima a prsi takze moje nalada je u bodu mrazu...no zase si zvyknu az vyleze slunicko. Kde se toulate?

doubek
12. dub 2008

Tak u nas vysvitlo konecne slunicko, ale neverim, ze to vydrzi dlouho.
To jsi mela Mishita opravdu stesti,ze jsi mohla mit autosedacku na palube.

kocurek
autor
13. dub 2008

doubek...ahoooj, ty zijes???? Posilala jsme ti nekolik mailiku i na ICQ, ale zadna odpoved.... ☹

doubek
13. dub 2008

Kocourek- promin, chodim na interent malo, neni cas, vsak to znas. Nebo te Erik necha?

kocurek
autor
14. dub 2008

Nenecha, ani nahodou, jen vecer nebo, kdyz je s nekym venku.

mishita
14. dub 2008

Me Amalka taky moc nenecha a bphuzel tu nikoho nemam kdo by s ni chodil ven. Akorat vcera sel tata na dost dlouho az mi bylo smutno 😵 No nejsem na to zvykla byt bez ni. A. ma poradnou rymu a zacala kaslat tak je protivna a spatne spi. JInak s moji babickou to vypada moc spatne, takze nejspis budu muset brzo zpatky do Cech. Fakt uz nevim, jak to vsechno zvladat. Za poslednich 8 mesicu je to uz 4 clen rodiny co odchazi kdyz do toho pocitam pejska, coz pocitam! Hlavne mamka se drzi statecne, ale nekdo to prasknout musi. Jeste ze tu Amalku mam co mi kazdym usmevem rozradostni cely den.

kocurek
autor
14. dub 2008

Drzim palecky, at se babicce udela lepe. Ja zde taky nkoho nemam, kdo by mi maleho povozil, ani tchyne, vse je jen a jen na me.. ☹

schiffa
16. dub 2008

Zdravim z Kanady! 🙂 Jsem velice cerstve tehotna (7. tyden) a nahodou jsem zabrouzdala na tyhle stranky. Procitala jsem si zde vsechny mozne prispevky (asi 20 prvnich stranek z tehle diskuze) a velice mne udivilo, ze spousta z Vas, ktere v CR nebydli mohou dostat ceske porodne a rodicovske prispevky! To mi pripada velice zajimave! Chapu ale, ze podminkou je obcanstvi matky, ditete a trvale bydliste. Ja mam obcanstvi oboji (ceske i kanadske), avsak v CR jiz trvale bydliste nemam a mam nekolik let propadly obacansky prukaz ☹ . Predpokladam, ze by nemelo byt slozite se tam zase prihlasit a obcanku si obnovit. Muzete mi prosim nekdo pomoci a rici co takovy trvaly pobyt obnasi? Jake to ma vyhody, nevyhodny a povinnosti byt prihlasena trvale v CR? Musela bych si tam treba platit zdravotni pojisteni nebo neco takoveho? Diky moc.

miska1977
17. dub 2008

schiffa: ahojky ja ziji ve spanelsku a byla jsem na tom stejne jako ty,byla jsem bez O.P. a mela jsem zruseny trvaly pobyt.Ale prave kvuli porodnemu a materskym prispevkum jsem si zpet vsechno vyridala znovu.Dcerce jsem vyridila i ceske obcanstvi takze v nicem nebyl problem a ja jsem vsechno dostala.Coz jsem velmi rada.Ja mam obcanstvi ceske a dcerka ceske i spanelske.Pojisteni si platit zadne nemusis jen budes muset platit rocne odpady za tebe i dcerku ale to neni zase takova hrozna polozka.

Jinak holky v pondeli se vracim do Granady,to nam ten pobyt v CR ale rychle utekl.Ale nevadi v srpnu priletime znovu.dneska a vcera je tady v Cr hrozna zima na horach snezilo takze je ledovy vitr.No jo to jaro.Tak ahojte