Téma o manželství, manželovi a všem, co k tomu patří

renatalen
21. črc 2008

Ahojky holky, zakládám nové téma pro všechny, kdo si chce pokecat o manželství, manželovi a všemu co ktomu patří🙂

renatalen
autor
21. črc 2008

Já sama jsem rok a půl vdaná, občas bych manžela roztrhla, ale to jen zřídka 😀 . Taky jsem se chtěla zeptat, jak se snášíte s ex (přítelkyněma, manžeskama, milenkama). Jestli nejsem náhodou sama, co by je nejraději vyhodila do povětří🙂

womenne
21. črc 2008

renatalen občas?ja vždy ked nespravičo chcem a hlavne mu to dlho trva 😀 😀 ale nie ja neznašam jednu jeho byvalu priatelku ktora ho neustale otravovala vypisovala mu sms,ked sme boli spolu aj v noci,volala ho na kavu atd.teraz to už nerobi ale aj tak ju neznašam mrcha 😠

scai
21. črc 2008

tak já budu vdaná rok a řekla bych, že se nic nezměnilo, jsme na tom stejně jak 8 let předtím. Občas hádka, pak zase období skorozamilovanosti... no normálka. Expřítelkyně neznám, milenky snad nemá... Takže asi nic zajímavého 😀

renatalen
autor
21. črc 2008

já sem nanervy z těch jeho počítačů (neustále se v nich hrabe), dokáže se tam zaseknout tři čtyři hodiny a vůbec ho nenapadne, že bych potřebovala s něčím pomoct.
U nás zas jedna jeho bejvalka neustále vytrubuje do světa, jak ho neustále miluje, píše mu blahopřání ke všemu možnému, prostě furt prudí. Měly bysme udělat na Marsu pro rezervaci, byl by klid 😀

renatalen
autor
21. črc 2008

scai, tak to ti závidim, já znám jeho exmanželku a kousek od nás bydlí jeho expřítelkyně. Hrůůůza 😖

pipi1211
21. črc 2008

no tak mna to caka o 19dni 😵 😵 😵 😵 😵

sakura77
21. črc 2008

ja tiez,co sa tyka vztahu ziadny rozdiel nevidim-kedze sme sa brali po 12 rokoch,tak som ho uz poznala pomaly lepsie ako seba 😉 nastastie ziadne take ako hadky,milenky a podobne u nas nie je,takze pohoda...

martinka16
21. črc 2008

pipi co manzelsto?Tak to ti prajem hodne dobre nervy .... nie len koli manzelovi ale aj jeho blizkych ci chces alebo nie do urcitej miery si beries aj ich...
a taktiez by som niekedy moju polovicku vystrelila na Mars ale len nech sa potom vrati...sme svoji nieco vyse dvoch rokov a ako je ta reklama :sem tam zavrcime potom zase pradieme....take normalne manzelstvo....inak 5 rokov co sme spolu...

mirrinka
21. črc 2008

pipi,blahoželám 🙂
ja som v manželstve maximálne spokojná,a tiež nevidím rozdiel teraz a pred manželstvom,aj ked my sme sa brali len po roku a troch mesiacoch.
a najlepšie na tom je to, že môj manžel bol aj môj prvý frajer a milenec a ja rovnako jeho prvá aj priateľka aj milenka.... 😀
...takže žiadne expriateľky,exmilenky ani exmanželky - chvalabohu 😉

martinka16
21. črc 2008

ahoj mrrinka tak to je krasne a nebojis sa za raz jeden alebo druhy zatuzite spoznat aj niekoho ineho?Smiem? Kolko mas rokov?

anaret
21. črc 2008

ja som vydatá už 16 rokov, zatiaľ to zvládame, snažíme sa teda o to.... ale chcem povedať, že si snáď lepšie rozumieme teraz ako na začiatku manželstva, nakoľko bolo potrebné skĺbiť svoje predstavy a názory, podeliť povinnosti a viete, predstavy 2 ľudí sa líšili...po čase sa už dobre poznáme, vieme, čo môžme od seba očakávať a čo nie, nad čím sa radšej nevzrušovať, aj tak to nezmeníme a pod...
ale celkove si myslím, že manželstvo je dobrá inštitúcia...

aj keď na druhej strane - ženy a muži sú úplne inak uvažujúce bytosti a častokrát vzájomné nechápanie je zdrojom konfliktov...ale obe pohlavia sa navzájom potrebujeme, to je jasné

titkovamiriam
21. črc 2008

Ja som zila v manzelstve 8r.ale rozpadlo sa a tak radsej teraz zijeme s priatelom nadivoko 4r.a nechceme nic na tom menit. 😀 .Zijeme si celkom fajn aj napriek vseliakym ex..... 😠

mirrinka
21. črc 2008

martinka,ja mám 24,manžel 26 a vôbec sa toho nebojím....neviem to vysvetliť,ale absolútne sa nebojím...neviem si ani len predstaviť iného muža vedla seba...jasné,že občas sa nájde nejaký chlap,ktorého si všimnem,že vyzerá celkom k svetu,ale to je všetko 😉 a viem,že môj manžel je na tom rovnako.
tiež na druhej strane musím povedať aj to,že ako každé manželstvo ani naše sa nezaobíde bez nejakej tej hádky a tak,ale vždy si uvedomíme,čo je pre nás podstatnejšie a dôležitejšie...jednoducho je to všetko asi o tej láske.viem,že to niekedy znie ako fráza,ale láska naozaj hory prenáša...teda aspoň z vlastných skúsenosti to môžem potvrdiť... 🙂
a tiež môžem potvrdiť aj to,že jestvuje láska na prvý pohľad.my sme sa s manželom zoznámili v autobuse,kde bola dosť poriadna tma,takže sme sa až tak celkom nevideli,ani dobre nepočuli,lebo tam bol strašný hluk a napriek tomu som vedela,že už iného chlapa nechcem spoznať...o tri dni sme spolu začali chodiť a o tri týždne spolu bývať...a ako som už písala po roku a troch mesiacoch sme sa vzali.potom sa nám narodila Lianka a to náš vzťah ešte upevnilo...a nech mi nikto nehovorí,že zamilovanosť sa manželstvom končí,pretože ja som do svojho manžela ešte stále zamilovaná.a máme aj to šťastie,že si spolu môžeme kedykoľvek výjsť von,či už na večeru alebo na diskotéku,alebo na nejaký koncert...a mnohí ľudia si myslia,že sme ešte len čerstvý párik.ak niekomu poviem,že už sme 2 a pol roka manželia, tak nechcú veriť....takže aby som to ukončila,lebo už som sa rozpísala - idem si zaklopať na drevo a čakať manželíka, pretože asi o 5 minút bude doma z roboty.... 🙂

nippa
22. črc 2008

mirrinka..aj ja neverim ze manzelstvom sa laska konci....ale verim aj tomu ze to nie je jedine co treba na uspesny vztah. Uspesne manzelstvo vidim v respekte medzi partnermi. Laska ma ine podoby v kazdom veku, my sme spolu 10 rokov tiez sme boli taky urychleny ako vy ale poviem ti ze niekedy ked nas vidia tiez nepovedia ze sme spolu tak dlho a uz vobec nie ze mame 5 rocne dieta. Kto vie ake to bude po 20 rokoch hadam stale take pekne. Stale verime ze caro spociva v tom ze nezabudeme na drobne veci ktore by sme robili keby sme sa poznali len kratko, ked chalp chce ziskat zenu a zena sa chce pacit chlapovi....co sa paci mne na mojom je ze nezabudne na lichotku alebo mi ukazat ze si ceni co robim ...niekedy je to len odkaz na maily ci na skype ale potesi to ze vlastne aj cez den ked nie sme spolu si spomenieme jeden na druheho a vieme si pisat ako pubertaci co sa prave stretli....kazdy vztah je iny a kazdy ma svoje preferencie. Moj recept na uspecne manzelstvo je aby obaja partneri kracali tym istym smerom a mali rovnaky ciel v zivote a vazili si jeden druheho, to nehovorim ze ked si dvaja vymenia nazor ze to je zle, v tom vidim upech vztahu pretoze ak sa nekomunikuje niekdy aj hadkou tak potom partneri nevedia aky ma pohlad na vec ten druhy, ani sa nemusime zhodovat na jednom nazore po hadke ved sme ludia ktory vyrastali v rozdielnych podmienkach, rodinach obklopeny rozdielnymi nazormi len je dolezite ten nazor akceptovat a nemysliet si ze jeden alebo druhy je menej dolezity aj ked mi to vydime inak...asi som sa vela rozpisala hadam som velmi neodbocila od temy ale napokon je to o manzelovi a manzelstve.......

kosorek
22. črc 2008

Ahoj. S manželem jsme se brali před 2 roky po 3,5 letech chození a roku společného bydlení. Od prvního dne chození jsme se vídali každý den a drží nás to dál. Za nic na světě bych ho neměnila .Od první chvíle co jsem ho uviděla jsem věděla ,že je to on muž s velkým M.Můžu o nás jisto jistě říct ,že držíme při sobě jak v dobrém tak i zlém. Život není jenom procházka růžovým sadem ,umí přichystat i pěkné kopance a bolesti,ale když se má člověk o koho opřít dá se to zvládnout.Jsem štastná,že ho mám vedle sebe

orinka
22. črc 2008

kosorek: krásne si to napísala 🙂... moje slová

blka
22. črc 2008

Nippa: napsala jsi to krásně 😵

blka
22. črc 2008

Já budu s manželem v srpnu rok. Brali jsme se po 7 letech chození a 2 letech společného bydlení. Jsme spolu od mých 15, jeho 16. Pro mě byl první se vším všudy 😉 .
Určitě je důležité si projevovat lásku a nebýt si tím druhým jistý. My si denně říkáme, že se milujeme. Když někdě jdeme, držíme se za ruce 😵 .
Milujem se se všema chybama. Muž mě často pošťuchuje a zlobí, ale kdyby to nedělal, nebyl by to on 🙂

liviky
22. črc 2008

tak já jsem se svým přítelem 5 let,máme za tu dobu 2 krásné dcery,ale nebrali jsme se,kdysi jsem chtěla asi jako každá žena mít svůj den D,vypadat jako princezna,...ale...čas běží a já si uvědomuju,že důležité je,že se máme mocinky rádi a máme krásné zdravé děti,takže to že jsem ten svůj den D neměla mi ted už vůůůbec nevadí 😀

vrtule83
22. črc 2008

Já jsem se svým přítelem 5 a půl roku z toho 5 let spolu žijeme, máme roční dcerku a chceme se brát příští rok, ale podle mě je to už jen formalita potvrzená papírem, rodina jsme už i bez toho 😉

aponchie
22. črc 2008

ja jsem s manzelem skoro 6let..doposud sme meli nadhernej vztah,manzel je strasne ochotnej pomoct,dela "zenske"prace automaticky,vydelava penize kde muze abychom se meli dobre,miluje malou a udela pro ni cokoliv,dopreje mi vsecko sam si nic nekoupi a me nuti utracet 😀 btw nekdy sou mraky to je normalni ,ale nikdy ne z jeho strany to spis moje ulety 😀 neee nevera ale takove marne oblouzneni a muj manza je chytrej pocka az se uklidnim a je klid 😀 jezisi ted to bude vypadat jako bych to delala furt jen jednou sem se nechala unest a pak to melo dopad na nas oba..myslim si ,ze se mame radi vic nez kdy jindy a mozna teda jiste vic nez pred 5lety kdy sme se brali 😀 nechapu to ,ale je to tak 😝 jsem rada ,ze manza je rodinnej typek 😀 on chce 4deti!haha..jo a manza me nekdy stve svou laxnosti a nekdy vybuchuje uplne moc kvuli kravine a ja taky takze kdyz se stretneme je dusno ,ale rychle vyjde slunce 😀

nobody
23. črc 2008

manželku nemám ... ani manžela

ale bude to u dost lidí terno 🙂

myschka
23. črc 2008

no já jsem s přítelem skoro 8let, 7,5 roku máme společnou domácnost. Adušce je rok. Svatbu máme v plánu příští rok v létě ale přesně jak píše vrtulka, je to jen formalita spíš z praktických důvodu než, že by se tím něco měnilo. Nebýt našich tak to odpískam na radnici a pak zajdu někam oslavit ale nemůžu to našim udělat tak uděláme pořádnou svatbu 😎 😎
Dneska to manželství nemá takovou váhu jako dřív a když vidím co lidí kolem nás se rozvádí tak se nestačím divit. No nám to snad klapne, za těch osm let už jsme si lecos prožili tak snad nám to ten papír nezkazí 😅 😉

kristi
23. črc 2008

my se brali po 13mesicich a je nam spolu proste fajn, on je chlap,kteryho ja obdivuju, ja mu vytvarim zase zazemi pro ty jeho blaznivy a riskantni napady. Bavi me to a jeho taky. Domaci prace nedela, ne ze by mi to vadilo, ale proste na to nema cas. Za to je hrozne hodnej, a rikal, ze me radsi zabije, nez aby se rozvedl....takze to vypada, ze ho budu mit na krku furt 🙂

vendulka
23. črc 2008

ahojky, tak my ani ne za měsíc (19.8.) slavíme 2 výročí svatby....jako dáreček jsem si nadělili miminko...zatím ho nosím u sebe, je to takový dárek k výročí...otěhotnět....jinak já jsem v manželství spokojená 😵

petrunka01
24. črc 2008

Ahoj holky..mám takovej blbej dotaz,ale snad sem patří... 😉 Všude okolo čtu a slyším,jak je nutné se o vztah starat,pečovat o něj a udržovat.Jenom mi není úplně jasný,co se tím vlastně myslí.Jsme s manželem spolu devět let-asi šest spolu žijeme a tři roky jsme manželé.Klape nám to a já ani nemám pocit,že bychom pro ten vztah dělali něco speciálního.Prostě spolu žijeme a řešíme každodenní problémy a někdy je to fajn a někdy zase horší.
Takže bych uvítala nějaké vaše názor,co si pod pojmem "pečovat o vztah" představujete vy..Díky 🙂

kosorek
24. črc 2008

No Petrunko to je třeba jedna z těch opečovávacích věcí řešení každodenních problému.Někdy spolu dva lidi žijí a ani si mezi sebou moc nepokecají ☹ .Jinak myslím,že se dá žít i bez svatby. Mám kamarádku,která měla bezproblémový vztah i po narození dcery a jen se vzali tak to začalo problémy problémy a samozřejmě nevěra ☹

jjitulina
24. črc 2008

my tuto sobotu oslavíme 11.výročí svatby,v neděli má hned MM 40.narozeniny 🙂 Jsem strašně ráda,že ho mám a čím jsme spolu dýl,tím je to lepší.Moc si spolu rozumíme,hodně se nasmějeme a máme stejný smysl pro humor a pohled na svět.Někdy bych ho samo s chutí vrátila mamince,ale to on mě taky 🙂 Nejvíc mě na něm štve,že má na všechno moc času,kdežto já chci mít všechno hned ted,ale vždycky stejně udělá co chci já,ikdyž si myslí,že ne 😀

zanett
24. črc 2008

petrunko, ja si pod tou 'peci o vztah' predstavuju (a taky praktikuju) takove aktivity, ktere zabrani postupnemu zevsedneni vztahu (i kdyz kazdy vztah se po case dostane do urciteho stereotypu), ale napr. nechci, aby nas vztah zacal byt nudny, vsedni, fadni atd. Neni mi jedno, jak s MP mluvim, snazim se byt mila a slusna jako na zacatku vztahu (je naprostou samozrejmosti, ze mu podekuju za to, co pro me dela, kdyz po nem neco chci, slusne ho pozadam), davam si pozor na to, jak s nim mluvim (jaky pouzivam jazyk - rozhodne bych vuci nemu nebyla vulgarni), snazim se udrzet ve vztahu zdravy odstup treba tim, ze se pred MP nevystavuju s pletovou maskou na obliceji, davam si pozor na to, jak se oblekam (i doma), jak vystupuju, jaky volim ton hlasu - proste tak, jak to bylo, kdyz jsem ho na zacatku vztahu 'uhanela' a snazila se o nej. Stoji to urcite usili, ale je to prijemne, pac to prinasi prijemne vysledky. Odstrasujicim pripadem je pro me manzelstvi mych rodicu, kteri maji prechozeny vztah a berou to jako naprosto normalni, ze si pred sebou treba stouraji v nose 😅 , tata se drbe v rozkroku 🤐 , atd 🙄 Nechci, abychom se MP navzajem brali jako samozrejmost, ale jako individualni bytosti, ktere maji svou vlastni vuli a usudek a nebude-li se jednomu ve vztahu libit, nejspise z nej z vlastni vule odejde (proto casto nechapu ta manzelstvi, kde si lide navzajem mysli, ze uz spolu zustanou naporad a nemuseji se snazit; zensky o sebe prestanou pecovat, chlapi zacnou pred manzelkou rihat atd...a vztah zevsedni atd. ). Podotykam, ze MP moje usili opetuje a chova se ke mne napodobne 😉

lukin
24. črc 2008

Petrunko: Myslím, že se o vztah dá pečovat i tak, že prostě si s manželem dáme pusu, jak přijde z práce a jak jde do práce, hezky spolu mluvíme, neurážíme se, přichystám mu třeba večeři, jen tak se třeba obejmeme, občas se koná nějaký ten výlet, prostě jsou důležité i takové "drobnosti". Zeptat se ho, jak se mu daří, zajímat se prostě o něho, aby neměl pocit, že už je "na odpis" a takových věci je hodně. Kdyby se i takovéto věci nedělali, tak si myslím, že za chvíli by ten vztah nebyl vztahem, ale pomalu by se manželství začalo rozpadat.