Tipy a triky na skvrny od ovoce a zeleniny

danae
20. srp 2007

Hlavně od mrkve mi ty skvrny přijdou nejhorší, ale jsou i jiné nevypratelné.

Některé kousky mám už ozkoušené, že je můžu vyprat v SAVO Perex, ale co s ne tak stálobarevnýma věcma? Vanish někdy skvěle zabere, někdy vůbec ne... Jak to děláte vy?

MOC DĚKUJU! 🙂

sirinka
16. čer 2008

ahojte baby...ja sa vas opytam..mne nechcu vyprat skvrny od jablka a banana... 😒 cim to ide najlepsie? a myslite, ze prasky tej istej znacky zo zahranicia, napr. rakusko...su fakt lepsie, ako tie co sa predavaju u nas?

danielitka26
16. čer 2008

ina je to jednoduché čierne čiary od koliesok alebo topánok s tmavou podrážkou vyčistíš šúchaním teniskou čo má bielu podrážku ...skús uvidíš že to pomôže mám s tým skúsenosť

emjee
5. led 2009

Skvrny od mandarinek...

radkapl • Dnes o 15:29
Ahoj holky čím to vyperu...Už jsem zkoušela všechno možné a nic.Díky za rady.....

marorlinko • 1d • Dnes o 15:37
to by aj mna zaujimalo s cim, lebo tiez to neviem vyprat a stve ma to,keby aspon,ze stare veci su od mandarinky,ale nove.

susik77 • 1d, 7tt • Dnes o 15:48
Ja davam na to vanish, necham posobit asi 10 min. a pustim pracku. Nevypere uplne, ale aspon zosvetli

ivet100
12. led 2009

Na vsetky skrvny pouzivam tuhe mydlo Lanza,ktorym to potriem a preperiem v rukach a potom dam do pracky,ale este take mydlove a normalne pridam prach na pranie, vacsinou vsetky skvrny odstranim,popripade ich poriadne zosvetlim a nie je to tak vidiet.

sirinka
12. led 2009

mne sa tiez osvedcil najviac dr. beckmann ale s kefkou navrchu, potriem skvrnu, necham chvilku posobit a sup do pracky, tam dam krystalicku sodu, prasok ariel + oxi magic vanish na farebne pradlo. a vyperiem takmer vsetko.
skusala som rozne alternativne sposoby, zdravsie s menej chemie ale nic nepomahalo.

spiddyy
8. dub 2009

dobrý den může mi někdo poradit jak odstraním skvrny od asfaltu na kratáskách?děkuji 🙂

nobody
6. kvě 2009

použít nůžky, to je na ovoce nejlepší 😉

zrzulka
6. kvě 2009

kedze ja sa velmi s chemiou nekamaratim🙂) tak vam poradim super tip na odstranenie mrkvovych skvrn. Staci pokvapkat detskym olejom a tak vyprat. Funguje to. najlepsie bielaci ucinok ma slnko. Staci ked date na slnko a to vam skvrny vytiahne.

emjee
22. kvě 2009

jannuulik • 1d • Včera o 20:21
Ahojte, rade by som sa spýtala čím periete oblečenie po mrkve, melónu a pod a výsledný efekt je čisté oblečenie. Používam tekuté prášky kupované v Rakúsku, čo sú mnohokrát lepšie ako tie slovenské a pri ovocí ani tie nemajú šancu... Prášky nepoužívam, lebo má na ne alergiu, veľmi ma svrbí nos , ale ak by ste poznali nejaký super super prášok, aj by som sa prekonala Ďakujem za radu

zuzacik • 1d • Včera o 20:34
Ahoj jannulik, tiez sme mali podobne problemy, pomaha nam zlcove mydlo-gallseife, dostanes napr. v DM, alebo skus na flak hned naliat trosku detskeho olejceka. Nechas to chvilu posobit , preper trosku v rukach a supni do pracky. Nam to pomohlo.

kaleilah • 1d, 16tt • Dnes o 00:58
ahojky, tak já zase namočim skvrny po mrkvy a jiném ovoci do STUDENÝ vody s Jarem, nechám odmočit a pak normálně vyperu

lucia31 • 2d • Dnes o 08:04
na skvrny po mrkve je dobry aj detsky olejcek, kedze karoten sa rozpusta v tukoch, zakvapnut, preprat zlcovym mydlom a co je najdolezitejsie a teraz lahko dostupne...ostre SLNIECKO ...skvrny doslova vygumuje...

bzuco • 2d • Dnes o 10:12
na čerstvú škvrnu od ovocia naliať mlieko a nechať pôsobiť a potom normálne oprať

alebo zastriekať lakom na vlasy a oprať - asi sa škvrna tak nezažerie do oblečenia - ale ešte som neskúšala

inak na škvrny je super normálne mydlo na ruky OCEÁN - odpralo mi aj mazivo z retiazky na bicykli, čo bolo už 100x zaprané

krepetka
26. kvě 2009

Tak nad skvrnama jsem už dávno vyzrála díky jedné české firmě,která má odstraňovače různých skvrn,ale i když mám dvě normální děti,myslím tím,že se normálně zašpiní od jídla,kolena mají věčně zelené od trávy,asfaltu a pampelišek,tak je oblečení krásně čisté a když to nejde napoprvé(třeba takový banán je zapeklitá věc)tak to vypere další praní po nastříkání odstraňovačem.Jsem s touto firmou velice spokojená,protože má veškeré čistící prostředky a navíc velmi učinné,tak nemusím nikde nic shánět,stačí si vybrat a objednat.

vojtisek2007
26. kvě 2009

ina.b - ty černý šmouhy se dají vygumovat normální školní gumou 😉 , já si zase nevím rady se skvrnami od různých ovocných čajů - některý skvrny nedělají vůbec a po některých zůstavají nafialovělý fleky, který se prostě drží a nepustí - jinak obecně naskvrny mám vyzkoušený ariel - takovej tekutej gel, přidám buďto k prášku nebo naleju přímo na skvrnu a fakt funguje, jenom s tím čajem nevím nevím co

kaleilah
29. kvě 2009

když už jsme u skvrn, nevíte jak na žvejku ze sedačky-eko kůže, rozmrazila jsem na tom už půlku všeho masa z mrazáku 😀 a pořád to odrolit nejde 😠 a vzít žehličku s pijákem se na to bojim, kalhoty pustily žehličkou skvěle, ale tohle fakt nevim 🙄

bzuco
30. kvě 2009

kaleilah...skús to cifom vyšúchať

bebka15
30. zář 2009

takzze potrebujem hrone rychlo pomoc ked som bola na vitvarnej taq som sa otrela o papier s lepom a nejde to teraz dolu neviete mi pomooct prosim bol to lep na pucle alebo na papier 😢

bebka15
30. zář 2009

ktom mi pomoze mam flak od lebu tekuteho a nejde dole a je tam take ako od vosku

monkula
30. zář 2009

bebka, odlakovač na nechty...

bebka15
30. zář 2009

mno skusim ale uz sme s mamo prisli ze riedidlom to ide asi dole lebo sme skusili a este sa len susi 🙂

kukulko
17. říj 2009

Ja som objavila ekologický prostriedok bez chlóru a funguje na zaprané škvrny z ovocia , čaku, kávy, trávy, krvi...Ak neviete odstrániť škvrny či z bieleho alebo farebného ozvite sa a určite si stým poradíme 🙂

mywiel
17. říj 2009

citron + sol a kruzivym pohybom trochu suchat a potom vyprat normalne v pracom prasku

kapulet
15. led 2010

holky potřebuji poradit něco na skvrny od kávy. Nemůžu je dostat z manželovy bundy, instantní s mlékem nejde dolů 😠

dckami
16. pro 2010

My jsem začali s příkrmy a nyní bojujeme se skvrnami od mrkve - prozatím marně 😖 . Zkoušela jsem Vanish, žlučové mýdlo i olejíček a pouze skvrny zesvětlaly, ale jsou tam stále 😠 . Bodyčka jsou již 3x praná a skvrny nepustily. Co byste poradily????

eiffela
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
berenika39
5. led 2011

asi stopadesátý stejný příspěvek všude - všimla sis, že se tu za reklamu platí?

skolara
5. led 2011

zlcove mydlo je naj

anieanne
9. únor 2011

Též bych potřebovala poradit, jak na skvrny, a to od mrkve a - snad se nikdo neurazí - od hovňousů, když se malému povede a zmatlá se až na záda... Ani Ariel Profesional nezabral, skvrny jsou pořád, a to, pokuď je to možné, namáčím ihned... Jo, a ještě případně skvrny od krve čím dolů... ? Když ani okamžité namočení do studené a posolení nepomůže...

danka_ba
10. únor 2011

@anieanne Mne na hovienka aj na krv pomohol vanis ... nastriekaj a nechaj odstať - pokiaľ nemás alergiu a citlivé ruky možes to trochu preprať v ruke ...

deni84
28. črc 2011

ahojte mamičky, potrebovala by som poradiť... už viackrát sa mi stalo, že som z práčky vybrala prádlo a boli na ňom flaky (ako keby oprskané)... ničím mi to nejde vyprať, stáva sa mi to občas, pri rôznych programoch, dokonca som už aj prášok a aviváž vymenila... opravár povedal že je to z aviváže, len sa si neviem predstaviť prať bez aviváže a nejak sa mi tomu nechce veriť, že to môže byť z toho, keďže aviváž som používala stále a niekedy sa mi to stalo, inokedy nie... nemáte s tým niektorá skúsenosti? na odstránenie tých škvŕn som už skúšala vanisch, ariel, žlčové mydlo, a ešte taký prípravok z dm-ky...

kovackaadka
28. črc 2011

U mňa boduje Oxydoo 😝

renesens
8. srp 2011

na skvrny od mrkvy alebo mastne flaky vzdy pomaha, ked ihned v rukach opereme pod studenou vodou s jarou. klasicka jar je na vsetko!

malawienka
17. kvě 2012

no u nás doma máme Vanish na prací i na koberce a skvrny nezůstávají. A to mám malé děti a špíny kopec 🙂 Můžu doporučit.