Totální vyčerpanost - fyzická i psychická. Máte lék?

kristynaw
22. únor 2008

holky, mate lek na tuhle vycerpanost?

etuska
2. kvě 2008

No baby,zaujima ma s odstupom casu,ci uz ste na tom lepsie 🙂
Moj drahy ma teraz "krute" obdobie-uci sa na statnice,tak som mu nakupila-ginko biloba,lecithin,nejake energet. cukriky v lekarni,tak sa spolu s nim trosku"dopujem " aj ja a je to celkom fajn-a este mi pomaha mineralka Magnesia a prechadzky v lese 🙂

blumka
2. kvě 2008

ahojte baby, az teraz som nasla tuto temu...momentalne prechadzam niecim podobnym. Mala je zlaticko, v noci spinka celkom dobre, no cez den si hadze len take 30 minutovky a ked nespi vyzaduje stale moju pozornost. To by mi nevadilo, keby som si mohla oddychnut. Neviem preco ale nemozem spavat. Mne to uz tak pripada, ze som taka unavena ze uz ani unavena nie som 😅.
Minuly tyzden som pocas troch dni spala dokopy asi 4 hodiny, potom dalsiu noc a den som uz spala zasa normalne (bol doma manzel tak ma odbremenil od malej). Bola som s tym u lekara, ten povedal, ze to je nespavost a dal mi tabetky na spanie...ktore ale brat nebudem, lebo by som musela prestat kojit...Par dni bolo dobre a vcera zase...kukala som skoro celu noc do stropu 😒.
Tento vikend ideme mimo domu aj s malou, trosku zmenit prostredie a vzduch tak dufam, ze mi to pomoze.

bramburka
3. kvě 2008

Někde jsem četla, že ženské tělo se po porodě regeneruje ještě asi 9 měsíců (jako další těhotenství), tak doufám, že v tý době to zmizí, protože já jsem vyčerpaná tak, že nejsem schopná ani otevřít skleničku od příkrmu, někdy je to lepší jindy horší, ale začínám mít taky podezření na činnost štítné žlázy, protože máma na to trpí.

alinka76
3. kvě 2008

ja mám trošku iný problém, ak to problém je. cítim, že potrebujem niekde vypadnúť, ale neviem kde... prvý raz po 4 mesiacov cítim,ž e chcem niekde zmiznúť z domu, môžem vziať aj deti, aj muža a zmeniť prostredie. idú mi na nervy tie isté rituály, i keď sa doma nemám kedy nudiť. aj tie prechádzky stále na tie isté miesta mi už idú na nervy. poraďte mi, ako sa mám zregenerovať????? ku rodine v žiadnom prípade nemám záujem ísť, aj to ma asi už nervuje, že skoro stále u nás dakto je ☹

etuska
3. kvě 2008

Alinka-tak "vypadnite" niekam na celodenný výlet 🙂 Mne niekedy uplne staci,ze sa vyberiem do lesa a tak 🙂 A ak mas babysatku/babyvak, v pohode aj s babom 😉

martina.d.
3. kvě 2008

No baby, ono to s tou vyčerpanosťou je rôzne. Ja mám známu, ktorá má neustále dieťa u svojej mami alebo svokry - v podstate oni tú malú vychovávajú, muž jej varí, nakupuje, perie a chodí do práce. Ona má na starosti venčenie psa a stále hovorí, že je vyčerpaná.
Ja som na tom asi takto : mamka mi umrela, svokra - ako keby umrela- príde raz do roka na 24 hodín skontrolovať a zbuzerovať. Muž je neustále v robote, nikoho tu nablízku nemám a tak som na všetko sama. Keď muž aj z roboty príde, tak je unavený a ešte aj doma si spracúva posudky. Ja mám na starosti 2 deti, dcérka síce chodí do škôlky - čo je šťastie, pretože by som sa asi zbláznila. Synček má 4 mesiace a kojím ho každé dve hodiny, v noci niekedy prespí aj 3 hodiny, ale potom sa kojíme každú hodinu. Veľmi rada by som to vyriešila na noc s fľašou, ale malinký mi nechce piť z fľaše ani mlieko ani vodu. Jednoducho odmieta a chce iba cecok 😀 . Takže keď je dcérka v škôlke, snažím sa navariť, vyprať - a to sa u nás perie každý deň niekedy aj 2 krát, vyžehliť a upratať. Časopisy nemá čas čítať, na koníka chodím keď malý spí. Tak, niekedy keď vidím posteľ spím po stojačky 🙂 . Ale nemôžem povedať ani slovo, akurát na lampárni. Jediné, čo mi tú všetku vyčerpanosť vynahrádza je pomyslenie na to, že mám krásne detičky a zatiaľ sme chvalabohu všetci zdraví.Čas na seba??? Neprichádza do úvahy, môj oddych je vtedy, keď sa chodím s malinkým prejsť von na 1-2 hodiny. Ale zvykla som si. raz to skončí, a aj ja si budem užívať. Už sa teším!!! 😀 😀 😀

etuska
3. kvě 2008

Martinka-presne tak 🙂

martina.d.
3. kvě 2008

mám úspech, malinkého som nevedela nijak utíšiť. Vytiahol z fľaše 10 ml vody. To sa u nás ešte nestalo. Asi ho osvietilo 😝 😀

anatanka
3. kvě 2008

Tak to znam moc dobre.
Ted se to zlepsilo, ale mela jsem obdobi a trvalo strasne dlouho, ze jsem byla fakt na pokraji psychickych i fyzickych sil. Myslela jsem, ze uz nevydrzim. Byla jsem tak vycerpana, mala byla jeste k tomu extremne ubreceny dite a ja to vazne nezvladala. Kolikrat jsem si rikala, ze me to materstvi uplne zabije a ze jsem na to asi jeste nebyla pripravena.

audreyd
3. kvě 2008

martina.d u nás detto!! ako by som ja písala 😲 až na to, že môj malý do škôlky ešte nechodí 😖

baby, veľmi pomáha návšteva materského centra!!! ak máte niekde vo svojom okolí MC, tak neváhajte! mňa ešte drží ako tak nad vodou práca... pracujemm doma, keď drobci spia. našťastie mám takú prácu, ktorá sa dá robiť aj takto 🙂

scalia
22. kvě 2009

Nasla jsem toto tema a myslim, ze na me momentalne uplne sedi. Jsem totalne ale totalne vycerpana. Mam cca rok a pul dceru a manzela. Manzel je od rana do vecera pryc. Kazdy den, vetsinou i o vikendech. Bud pracuje nebo si jezdi za svymi zalibami.Tak jsem s dcerou a na dceru sama. babicky apod ji pohlidat nemohou-proc-o tom se rozepisovat nebudu.

Resim ted spoustu starosti osobnich, s bydlenim apod. S manzelem mame bohuzel tezkou krizi, hadame se, on mi absolutne s nicim nepomuze. Vesekre starosti,ktere mame, tak na ty jsem sama. On je flegmaitk,nic neresi, prijde mu vse jako blbost anebo to proste nema cas resit.
Obcas dojede nakoupit, to je vse. Dle nej se doma flakam,nic nedelam-vareni,zehleni, nakupy,prani apod je pro nej Nic. Ted se tech starosti nakupilo strasne moc a bohuzel to dospelo tam,ze se mu bojim o nekterych problemech rici, protoze vim, ze by na me rval. Proc?Proste jen tak-vse dle nej delam spatne a vse moc resim. Nejde s nim vyjit ani po dobrem,ani po zlem. Nejsem zadna domaci putka,co si necha vse libit. Ale verte mi,ze jsem vyzkousela jiz vse na svete-vcetne vyhrozovani rozvodem nebo odstehovanim pryc k rodicum a nezabira na nej nic.
Navic dcera ma nyni obdobi,kdy se strasne ale strasne porad vzteka a jak jsem na ni cele dny sama,tak jsem uz vazne vycerpana a nemuzu. Kdyz to reknu manzelovi, tak mi odpovi,ze kdyz jsem chela dite, tak ho mam (mimochodem...chtel ho i on, ale mozna to byla opet jeho flegmaticnos...kdo vi?) a at se staram. Vcera jsem mu rekla,ze bych dnes chtela jit s kamaradkama vecer pryc ale pak z toho seslo a tak jsem ho prosila, zda by s malou nemohl byt vecer doma on,abych si treba jen cetla a mohla si alespon jeden vecer odpocinout. On rekl,ze ano,ale dnes prisel s tim,ze si neco domluvil a ze jde vecer pryc. Kdyz jsem mu pripomnela co mi vcera slibil, tak na me vyjel, ze vysiram a silene se nastval.... Tolik jen jedna z jeho reakci.

vim,ze mi napisete, ze to je vul, blbec apod. Je to smutny,ale bohuzel s vami souhlasim. Na pc se moc nedostanu, tak se predem omlouvam,pokud bych malo reagovala.

crca
17. pro 2011

Ahojky holky,trochu to oživím i když asi nezapadám do kategorie kojenců 😅 ,ale zadávat se mě nová diskuze nechce 😅 Jen se chci zeptat....mám dvojčata,holka sice někdy prudí,ale je spíš naprdlík,takže si někam zaleze tam se vykecká a dobrýa,le z kluka už jsem fakt na mrtvici ☹ poslední týdny je to fakt zoufalí,už nevím jak na něj,pořád kvůli něčemu řve,něco mu zakážu a řev,jdeme ven,chci ho strojit a řev že chce sám strojit,fajn,tak ho nechám a on začne zase řvát,že mu to nejde a že maminka....,tak jdu k němu a ptám se ho"chceš pomoc?" a že ne že sám........a tak je to snad už u všeho,jsem z něj už fakt na prášky 😒 Na oba jdu stejným metrem,takže když něco zakážu jednomu,tak samozřejmě i druhému...měl takové období už několikrát,ale tentokrát je to fakt mazec 🙄 už jsem unavená,nic mě nebaví,je před Vánocema a já bych někam zalezla a vylezla až po 😅 Je to fakt zase nějaká část vývinu,nebo je to jen u nás 😀 Tchýně si je bere i u ní spěj třeba po obědě,takže si "odpočinu",ale příjdou a je to na novo 😠 Nic ho nebolí,teplotu nemá...Už nevím jak na něj 😖 Uf tak jsem se aspoň vykecala 😀

evaviki
17. pro 2011

@crca zatat zuby a vydrzat.. nie je to len u vas, teraz som mala takych par tyzdnov s malym.. sice je to uz lepsie, ale zase je problem, ked kamkolvek odchadzam bez neho.. hysteraky a breciiii.. do toho mam este nejak problemy sama so sebou, za par dni sa vraciam spat do prace, maly mi skolku dava "vyzrat", tak to nejak nezvladam...

crca
18. pro 2011

@evaviki děkuju za reakci 😀 člověka to trochu uklidní,když ví,že v tom nejsem sama 😅 ono ty zuby právě zatínám už dlouho a někdy už vyjedu,protože to nemá konce ☹ pak mě to samozřejmě mrzí,ale v tu chvíli už se prostě neovládnu ☹ Zrovna včera jak dávali ten charitativní pořad"srdce pro děti"nebo tak nějak se to jmenovalo 😅 tak tam byla zrovna holčička Terezka co je nemocná,má umělí vývod,dokrmujou hadičkama.... a já u toho řvala,protože jsem si říkala-ty blbečku,máš zdraví děti tak co chceš víc ☹ ,ale někdy už je to fakt nezvladatelný 😠

evaviki
18. pro 2011

@crca jj, tak to si vravim pravidelne.. Hlavně, ze je zdravý, zlobeni snad přežijeme... Akurat sme sa vrátili z trhov,tak ma naštval, ze s nim nemluvím... ☹

crca
18. pro 2011

@evaviki Taky jsme byli 🙂 no s nima nic nekoupíš 😀 ,ale koukli jsme se 😀 Dneska to docela šlo 😅

kburgerin
2. led 2012

jajjjjjjjjjj ja uz mam deti vecie a uz som stoho nties velmi vycerpana priam apaticka stale len varit a prat .......................a furt sama no katastrofa ........................co mam s tym spravit