Totální vyčerpanost - fyzická i psychická. Máte lék?

kristynaw
22. únor 2008

holky, mate lek na tuhle vycerpanost?

lul
22. únor 2008

poznam... pomohlo mi niekam na par dni vypadnut

kristynaw
autor
22. únor 2008

hm..tak asi tezko s 4 mesicnim kojenym ditetem☹

franziska
22. únor 2008

tak jej skus dat na noc flasku a uvidis ze sa konecne vyspis u nas to zabralo

kristynaw
autor
22. únor 2008

jako kojit cely den a posledni krmeni pred spanim sunar? a kolik?ja se v UM nevyznam
ono se toho nahromadilo vic,nejenom mala,ta je zlaticko,kdyz spi😀a nebo kdyz ma dobrou naladu

musko
22. únor 2008

kristi - možno by Ti stačilo len na 2 hoďky - dohodnúť sa s niekým, kto by malú trochu postrážil a zašla by si si nap. na masáž, alebo len tak - na kávu do cukrárne 😉 . Aj to pomože....

franziska
22. únor 2008

no ja som do 4 mesiaca plne kojila ale mala bola nekludna, tak som ju zacala prikrmovat a odvtedy zaspi o 20.00 a spi do 6.00 bez zobudenia. Davala som jej Nutrilon 1 extra 180ml a 6 odmeriek.

musko
22. únor 2008

kristi - malá má asi rastový špurt a Ty skús vydržať a nedávať UM - pokiaľ máš dostatok mlieka 😉 . To zvládneš. A spi vtedy, keď spí malá - aj cez deň - to pomáhalo mne. Práca Ti neutečie, neboj 😉

kristynaw
autor
22. únor 2008

no,ja pres den prave neusnu.a rustovy spurt nema,ona se vzbudi,ale nema hlad,proste je vzhuru kazdou hodinu.nevim co ji je,mozna lezou zuby nebo co...

fran:a to s ji davala jak casto denne tu UM?

alami
22. únor 2008

keď som sa takto cítila ja,( tiež som vtedy mala 4mes. dieťa a kojím), bez slova som sa nahodila(po dlhej dobe), nechala deti tatinkovi a bez vysvetlenia odišla.( To ma tešilo najviac, nech si rozmýšľa kde som a nech sa stará ako vie) A išla som si trochu pobehať po obchodoch. Malému dal zatial nutrilon.

kristynaw
autor
22. únor 2008

no,ja ziju v USA a kdy neridis,tak mas smulu,musela bych jedine s nekym,kdo by me vzal sebou...ale asi to udelam,treba o vikendu..a zkusim odsat

maruschka
22. únor 2008

no tak to som zažila 😒 keď malej išli stoličky-zúbky, nespala a plakala, ja som sa učila celé noci na skúšku a normálne som od vyčerpania odpadla 😔 😔 a na skúšku som išla chorá, ubolená,bolo mi stále zle....stačilo, že som si pár hodín pospala a bolo to všetko v pohode...
Ale také menšie stavy zažívam non-stop, pretože manžel je do noci v práci a ja som sama na všetko aj na tie naše hyperaktívne detičky..takže som rada, že som rada 😎 😎 😎

kristynaw
autor
22. únor 2008

no prave,ja mam maznela vecne v trapu.ale je to fakt,si stezuju a nekteri lidi maji daleko vic deticek nez ja a daleko vic problemu...

rebeka1977
22. únor 2008

kristynaw ....drz sa a nevzdavaj sa mliecka....aj ja som bola velmi unavena, v noci som mavala horznu zimnicu (v lete to bolo, ked bolo vonku v noci asi 26stupnov)....akoby som mala aspon 42st teplotu.....a z tej unavy sa mi postupne stratilo mliecko.....nedokazala som si cez den pospat...a ani sa pri drobcovi moc nedalo......ty musis, nevzdavaj sa, musis si oddychnut.....tak si len lahni, zatvor oci a predstavuj si nieco krasne, pokojne a pomaly dychaj....uvolni sa, daj si sprchu a nakremuj si telo...skus proste dako relaxovat

katarina82
22. únor 2008

kristy, jj, zkus jen zavřít oči a na nic moc nemyslet. Mě to včera taky hodně pomohlo a seděla jsem s tebou na koni až do půlnoci 😉

aponchie
23. únor 2008

co je totalni vycerpanost a jak se projevuje u tebe? ja mela jednu asi rok ale mela jsem boreliozu a jine infekcni onemocneni bez meho vedomi takze to bylo vycerpani jak prase kdyz rano vstanes po4ech a matozis se celej den sama s hyper.deckem.nech si udelat krev kdyz budes zdrava odjed si vypnout nekam....

susik77
23. únor 2008

ahoj, aj ja som bola okolo 4.mesiaca hrozne vycerpana, mala som oslabenu imunitu a aj som ochorela-chytila som nej. virozu s horuckami 😎 .potom mi zacal viac pomahat manzel-ked prisiel z prace, bol s malou on, aj ju uspal. ja som len nakojila pred spanim.neboj, od toho 5.mes. sa to zlepsi, mala sa zacne aj viac hrat sama. predtym som ju musela stale nosit, alebo obracat-ked sa este sama nevedela.

mersedesa
23. únor 2008

ja začinam byt total k.o. teraz 😔
mala ma vyše 10 mes. a od narodenia odomna nebola ani jednu hodinku,stale ju kojim aj v noci 6x minimalne,na domacnost som sama,moj drahy robi a preraba dom,rodičia na hony daleko.niekedy som fakt zufala,mam pocit že to nikdy neskončí,ale zatial žijem a určite to prežijem ako mnoho inych 😔

dnes som akurat hovorila mužovi,že ak sa jej aspon na 2 hod. "nezbavym" tak sa zblaznim,ale viem ,že to nieje možné,s mojim drahym nevydrží viac ako 10 min.(nečudoi,ked je nonstop len somnou a cudziemu človeku by som ju nezverila
a moja rada ak maš možnosť daj babenko aspon na1 hod.denne niekomu,daj si ukludnujuci čajík a lahni si,ja by som to urobila takto keby som mala možnosť,a skus každy den takto načerpať silu

aponchie
23. únor 2008

mercedesa:zkus ji postupne sverovat nekomu kdyz ji bude manza vozit v kocarku dve tri hodky muzes chrapat aspon chvilku

draga
23. únor 2008

kristynko vydrž 🙂) já kojila plně do 6 měsíců a pak ještě do 11 a vyčerpaná jsem byla ze začátku taky, ale moje dítko naštěstí spinkalo dobře ale zato málo přibíralo, takže jsem se stejně budila v noci po 2 hodinách a cpala ho...je taky blbý období zima, ošklivo, teď na jaro se to určitě vylepší a až začneš přikrmovat normální věci taky už to bude lepší..no holt jsme tka nějak naprogramovaný abysme to zvládly...až ti bude malá spinkat přes den tak si sedni dej nožky nahoru vypij si kafíčko (třeba bez kofejnu) a na uklízení a ostatní věci kašli 😎

zany
23. únor 2008

Někdy mám taky pocit totálního vyčerpání!!! Nejhorší to je, když má prcek den "uřvánek" a je hotovo 😒 Ale stačí si na chvíli lehnout, nic nedělat a nebo když se vrátí manžel domů, tak aspoň vypadnout z domova...
Sejít se s kamarádkou, jít cvičit a nebo jen tak se projít městem po krámech... 🙂

Jenže taky se mi kolikrát stalo, že jsem měla hlídání a místo toho jsem šla něco dělat, protože jsem měla pocit, že musím! Teď když prcek spí, tak si sednu a nic nedělám... Nebo jen to nejnutnější 😵 Snažím se načerpat síly, abychom pak mohli pokračovat dál 😎

uhlikova09
23. únor 2008

Pozname 😉

sue
23. únor 2008

Kristy, aj s malým kojeným dieťatkom sa dá vypadnúť na pár dní (my sme už boli 😅 ) a ono fakt pomňže, keĎ nemusíš variť a upratovať 😉

paula
23. únor 2008

ahoj Kristino,
mela jsem uplne stejny problem, kdyz byly male 4 mesice. Byla jsem uplne vycerpana a uz nevedela jak dal a porad kojila, mala nic jineho nechtela a pres den temer nespala. Musis si nechat pomoct! Nenechat vse na tobe - dite i domacnost. Chapu, ze asi nemas po ruce pribuzne, co by se zapojili, ale mohla by sis treba vzit pani na uklid, 1x tydne, nez ti bude lip. A nebo si najit nekoho na hlidani, klidne holku 14-15 let, muzes byt i s ni doma, kdyz by bylo potreba nakojit, ale mohla by ses v klidu nalozit do vany a trochu relaxovat.
A nebo si nechat dodavat obedy od nejake socialni sluzby, nebo tak, abys aspon nemusela denne varit.
Taky pomuze zapojit manzela, ale nevim, nakolik je ten tvuj zapojitelny 😉 jestli hodne pracuje a stejne nenakoji, zejo. ....
Nebo jak pise sue, nekam vypadnout, ale to nevim, jestli by pro vas a dite nebylo jeste vic stresujici.

Drz se a vydrz, ty 4 mesice, to je fakt krize, ale pak uz bude jen lip, az se mala zacne vice pohybovat, dele se zabavi sama, vice se unavi a pak ti bude dele spat. 😉 🙂

lidka619
23. únor 2008

treba oddychovať vždy, keď dieťatko spí - tak som to robila aj ja, robota neušla, tá ma pekne počkala 😅 , keď mi bola malá hore, tak som si popri nej varila, upratovala, a pod. Mala som postielku aj v kuchyni, takže som sa jej stále prihovárala, porobila som si potrebné veci, a keď isla spinkať, tak ja s nou - a bol to vynikajúci relax 😉 . Je to dobré aj na tvorbu mliečka, a asi preto som vydržala kojiť 2,5 roka 😀 . A samozrejme zapoj do starostlivosti o dieťa aj manželíka.

markeeta
23. únor 2008

taky jsem to mela prvni mesice (asi 4), potom se neco stalo, ze sem si na to uz zvykla. Pomohla mi hodne joga, hlavne odpocivat, kdyz spinka i miminko.

bramburka
24. únor 2008

kristy, spis odsaj na noc a dej ji to MM, já mám zkušenost, že po UM mi spi min jak po mým, spis je asi večer unavená a nevysaje tolik kolik by potrebovala ke spanku na celou noc. ona je to práce!

kristynaw
autor
24. únor 2008

ja nemuzu usnout pres den..manza se nemuze moc zapojit,protoze je vecne v praci,takze se zapoji jen vecer a vikendy a to jak kdy,kdyz je doma..ale vcerejsi noc byla super a citim se o moc lip🙂

paula
26. únor 2008

Kristi, ja pres den taky nemohla usnout, byla jsem sice uplne vycerpana, ale porad jsem cekala, kdy se vzbudi mala a nemohla se uklidnit. Pak me pomohlo spat ve vedlejsi mistnosti, nez ona, abych neslysela kazde jeji otoceni a taky dat si neco pres oci- satek,tricko, abych mela tmu, usnulo se mi lip nez za svetla. TEd uz s tim nemam problem vytuhnout kdykoliv mala spi a ja to potrebuju. 😉 Uz jsem se tak nejak naucila. Ale zkus proste vzdycky kdyz ona spi, tak si lehnout, dat neco pres oci, zklidnit se, nemusis spat, ale aspon si odpocnout.
Dokazu si predstavit, ze kdyz tvuj manzel hodne pracuje, tak je to namahave (znam).
Ver ale, ze to bude stale lepsi!

dorotka
28. únor 2008

liek na to asi nexistuje dieta z teba vzdy odsava aj energiuale daj si vysetrit krvny obraz ci mas dostatok zeleza aj z toho moze byt ta unava
naviac ak kojis nemusi ho mat potom ani dieta dost
inac tu radu so sunarom vobec nepovazujem za dobru mala moze zistit ze s flasky sa jej taha lepsie a nebude uz tak intezivne sat z prsa a tebe sa bude tvorit menej a menej mlieka az nebudes mat ziadne

janulka7
1. bře 2008

kristy neviem ci si to spomenula lekarovi ale ja osm mala podobny problem. ked mala moja princezna 8 mesiacov uz som bola uplne k.o. velmi som schudla a nevladala som ani poriadne chodit. vtedy mi zistili zvysenu cinnost stytnej zlazy, je to porucha hormonov ktora sa zvykne sem tam po porode vyskytnut.
bolto dovod fyzickej aj psychickej vycerpanosti. nie je to sranda bola som rok na tabletkach kym to dali zase do povodneho stavu, takze chod k lekarovi a nech ti urobia hormonalne testy.
ak bude vsetko o.k. tak potom len skus nejake relaxacne masaze a hudbu, je to super oddychnes si aj ked len chvilku.
hlavu hore to zvladnes.