Tradiční Čínská medicína. Podělte se o zkušenosti!

kyri
9. únor 2008

ahojda,

hledala jsem, zda-li tohle témátko už neexistuje, ale nevyplivlo mi to nic (i když vim, že místní vyhledávač funguje nic moc, páč nenajde novější věci...)

takže milé kobylky😵 můžeme si zde klábosit o tom, co máme za zkušenosti, rady a tipy ohledně tčm, ke komu chodíme, chodily jsme, chystáme se chodit, jak nám funguje strava podle 5 elementů, jehličky, moxování, shiatsu apod.

případně, pokud je tu někdo, kdo to má vystudovaný, studuje nebo se chystá, tak je také vítán 😉

a ten, kdo o tom nic neví, ale chtěl by, je vítán taky 🙂

já chodila k p. khurovi do dejvic, bylo to fajn, žádný zázraky na efekt, ale cca roční zemitá léčba - ale s dobrými výsledky, fakt se mi docela měnil život, měla jsem daleko víc síly, nemarodila jsem (resp. vždycky jen v souvislosti s tím, že nějaký oslabený orgán byl na svém tranzitu ke zdraví trochu nakopnutý, tak se trochu vycukal a měla jsem třeba horečku, ale jinak fakt dobrý)
pila jsem bylinky, někdy děsně hnusný a smradlavý odvary, ale časem jsem k tomu nějak přirostla a byl to dobrej denní rituál, to hodinový vaření a dvouhodinový pití (něco se naráz fakt nedalo 😀)

teď se tam chystám znovu, pro nějaký posílení po těhu, porodu a kojení - a viróze, kterou máme čerstvě za sebou...

kupujete si někdo volně prodejný bylinky, tinktury, kuličky?
jaký máte zkušenosti s účinkem?

markettka
9. únor 2008

Ahoj! Tak tohle je věc, která by mě vážně zajímala, hlavně jestli se tu nejde někdo, kdo to studuje nebo studoval. Vlastní zkušenosti moc nemám, ale mamce se zlepšilo po léčbě homeopatiky astma, pokud to nebylo spíš placebo... Ráda bych se o tom něco dozvěděla a jestli mi můžete doporučit nějaké přednášky! Děkuju

kyri
autor
9. únor 2008

no, já bych řekla, že homeopatika nejsou to samé, jako tčm 😉

mám hodně kámošů, co studují shiatsu, tčm přímo nikdo - ale já sama jsem o tom uvažovala, až budu mít nějak míň povinností, tak se asi na něco vrhnu - alespoň nějaký úvod do tčm 🙂

markettka
9. únor 2008

To jsem se špatně vyjádřila, brala jsem to celkově jako přírodní techniky, tak se omlouvám

zdina
9. únor 2008

studium TCM je nikdy nekoncici zalezitost a ten prvni rocnik - uvodni, dela velke sito. Je to totiz uplne jiny zpusob uvazovani o ttom jak funguje telo, anatomie a vse co k tomu patri. Jinak TCM dokaze pomoci i v pripadech, kdy nase zapadni medicina selhava. V nekterych pripadech je idealni kombinace obou, ale bohuzel tomu se nasi lekari brani. V nemecku je to docela bezne napr. PA pred porodem napicha jehlicky, udela masaz bricha...

jajinak
9. únor 2008

Z TČM jsem jednou užívala kuličky "zklidnění zčeřené hladiny",když jsem měla zrovna podrážděné a neklidné období,ale nevydržela jsem dlouho,bylo to dost drahé,a proto mi to moc nepomohlo.Ale věřím,že když se to bere delší dobu,tak to pomoct může.

kyri
autor
9. únor 2008

zdina: mám jednoho známého, čerstvý mudr, a před 2 lety se dal na studium tčm 🙂

jaji: no, já právě chodila rok k "číňanovi" - a min. je prý půl roku, aby byl alespoň nějaký efekt.
zklidnění zčeřené hladiny zní dobře - nějak mám neklidno a podrážděno už snad od porodu s občasnými vynechávkami. a teď je to ještě horší, co taisha roste a klade odpor 😀
(třebas při krmení, přebalování atd. ... 😝 )

jajinak
9. únor 2008

Já jsem teda k nikomu nechodila,párkrát jsem o tom slyšela v rádiu nebo v televizi,tak mě to zajímalo a pak jsem sehnala" katalog bylinných výrobků TČM" a tam jsem si to našla.
To kladení odporu velmi dobře znám a když to trvá delší dobu,je to na nervy. 😠

zdina
9. únor 2008

jaji vybirat podle katalogu bez zkusenosti, to neni moc dobra volba. TCM pouziva dost specifickou diagnostiku, ktera je ale velmi presna. Je to diagnostika jazyka, pulzu (na trech bodech zapesti) a diagnostika dotazovanim. Z toho se pak udela celkovy profil a bylinky se davaji primo na miru.

jajinak
9. únor 2008

Zdino vím,ale nevěděla jsem o nikom kdo by se tím zabýval a tenkrát o tom hodně mluvili lékaři TČM,tak jsem nabyla dojmu,že to tak jde a v té brožurce to bylo docela dobře vysvětlený,aspoň jsem si to myslela.Nevím,jestli bych to dneska udělala taky tak.Ale myslím,že mi to nijak neuškodilo(ale ani nepomohlo).

zdina
9. únor 2008

jaji a jake mas vlastne zdravotni problemy. Klidne pisni IP

mihapiha
10. únor 2008

Kyri, ty mi čteš teda myšlenky, já to téma chtěla včera založit a vidím,žes to udělala za mě 🙂
Taky bych se ráda dozvěděla p tčm více, tak holky pište pište zkušenosti 🙂

jajinak
10. únor 2008

Zdino,žádné v tomhle směru už nemám,jak jsem psala,měla jsem tenkrát podrážděný období,ale nebylo to nic vážnýho,pak se to samo spravilo. 🙂
a ještě k tomu vybírání podle katalogu,myslím si že je to jako s homeopatikama.Taky by je měl ordinovat homeopat přímo na míru,ale spousta lidí si zjistí co k čemu je a koupí si je sami.

musilka
10. únor 2008

ahoj holky tak se přidávám mezi vás taky teď zkouším účinky TČM. Začala jsem před dvěma měsíci akupunkturou. Chodím každý týden na ležení cca 40 minut a je to úžasné. Jak ty malý bod ovlivňujou úplně všechno. Mám PCO a anovulaci. Cykly ujsem měla i přes 60 dní a teĎ světe div se 2 cykly po 28 dnech. Věřím že je to jen zásluhou akupukntury. Po tříměsíční kůře akup. mi pan doktor přidá i bylinky. Je to zázračný strašně moc jsem se tomu teď oddala. 🙂

kyri
autor
10. únor 2008

musil, tak to je výborný!!!
držím moc palce, aby to zabralo a bylas brzy úspěšně těhu 😉

zdino, já myslim, že ty volně prodejný věci pomoci můžou, protože většinou je tam hezky západně symptomaticky napsaný, na co to je a vcelku to zabírá - já měla třebas ty protizánětlivý kapsle a hezky mi to vyléčilo celkemhnusnou bronchitidu a zánět dutin... (a bez atb 🙂)

miho: 😀

zdina
10. únor 2008

jasne ty volne prodejny veci na bezna onemocneni nachlazeni, anginy apo. Ok, ale pokud se jedna o neco chronickeho tak urcite ne.

miquel
10. únor 2008

kyri, dobrý téma taky by mě to zajímalo, já vlastně pořádně nevím co je to TČM a Shiatsu znám jen jako masáž 😅

začala jsem se o alternativní způsoby léčby víc zajímat až teď když mám dítě , který je opakovaně nemocný a vidím, že běžná medicína když už neví co by, tak nasadí atb. 😠 čož v našem případě způsobilo začarovanej kruh ze kterýho nevidím jiný východisko

už tři měsíce dávám malýmu bioinformační kapky na posílení merediánu plic ( podle toho názvosloví mi přijde že to má co dělat s čínskou medicínou) a před měsícem jsme byli u homeopata a máme i homeopatika
zatím teda nevidím žádný výsledky ☹ , ale nechci házet flintu do žita moc brzy , když to vemu z druhé strany rozhodně mu tyto přípravky nijak neuškodily 🙂

lusinta
10. únor 2008

super téma kyri🙂

pokud by tady byl někdo z Brna, kdo má zkušeností s "číňama", poraďe mi, na koho se mám obrátit🙂

jirinajirina
10. únor 2008

Kyri, diky za zalozeni, to bude prijemny o tcm mluvit s nekym, kdo ma osobni zkusenost. Pro me je hodne obtizne prijmout nekdy ten jiny system a pohled, pokud jde proti vsemu, co az doposud clovek bral jako spravne (napriklad snizovani horecky, tcm snizuje okamzite a nenechava ji a neni to pro ne pritel co pomaha telu se vylecit), takze obas pochybuju, jestli je to spravna cesta. A taky bych rada studovala a zvazuju kde a u koho tady u nas, protoze jako u vseho i tady jsou mirne rozdily v pristupu....

zdina
11. únor 2008

dobre ranko vsem, tak co ja vim jedina skola TCM je v PRaze, kterou zalozila normalni lekarka, ktera se nyi specializuje na cinskou medicinu. Prednaset jezdi cinsti lekari a k tomu je opravdu vynikajici tlumocnik, ktery napsal i 5ti dilne pojednani o cinske medicine 😉 .

kellka
11. únor 2008

Musilka: Ahoj, ja zasa chodim na bankovanie. Tiez som PCO a dufam, ze to ryyyyychlo pomoze🙂 Drzim palcek aj tebe. 😉

musilka
11. únor 2008

kellka jo na to chodím občas taky ale spíš na odbourání celulitidy 😅 ale pomáhá to 😉

kyri
autor
11. únor 2008

miquel:
mně proti akutním i chronickým stavům zabrala nejrychleji akupunktura (tělová i su jok - ucho a dlaň) nejrychleji = okamžitě 🙂
už v tramvaji cestou od číňana jsem cítila dost znatelnou změnu (měla jsem nepříjemný bušení srdce, a po aku to hned přestalo a už se to neobjevilo 😉)

miquel
11. únor 2008

kyri, to zní úžasně 😉
já mám s akupunkturou jen jednu zkušenost a to už je hrozně dávno, špápla jsem do "prázdna" a vyhodila si záda , skoro jsem nemohla bolestí chodit, stačilo napíchat pár jehliček a ono to povolilo a za pár dnů bylo úplně po bolesti

slyšela jsem že nedaleko od nás dělá jeden "číňan " akup. tak musím vyzpovídat známího co se mi něm zmiňoval jestli mu pomohl

svoje bolístky se snažím tak trochu léčit jógou, začala jsem vlastně kvůli zádům a nakonec jsem zjistila že to pomáhá i proti jiným neduhům a hlavně to člověka neskutečně nabije energií 😀

marta82
2. zář 2008

Holky poradite co na zanet ci hnis? Je nejaka bylinka? Napiste do IP,diky

pacna
3. zář 2008

nečitala som všetko ale myslite tianči
(neviem či som to dobre napisala) moja švagrina ma odtial akesi pilulky, dost ludi to chvali ale su draheeeeee 😖

erikasadek
3. zář 2008

http://www.hanus.sk/

POZRI SA DO ICH PONUKY CAJOV, a silic maju vybornu ponuku, a kvalitne vyrobky, staci, ze kliknes na caj a da to to presne naco sa dana bylinka pouziva a v akom mnozstve.

estrozinka
27. lis 2009

Ahoj holky, chci se zeptat jestli někdo nemá nějaké zkušenosti s čínskou medicínou například : jemnost nebeské víly, ZVELEBENÍ RUMĚLKOVÉHO POLE ... jsou to kuličky na podporu plodnosti, srovnání MS ..... pokud má někdo nějaké zkušenosti, budu ráda, když se o ně podělíte. děkuji 🙂

lenkabu
27. lis 2009

TČM je úžasná věc,já tomu bohužel nerozumím,ale mohl by se zveřejnit někdo kdo ano,ráda se na pár věcí zeptám.

estrozinka
27. lis 2009

Ahoj lenkabu, mě osobně by to také moc zajímalo.. obzvláště potom ty produkty, které jsem uvedla...

j.a.n.u.s.
28. lis 2009

Holky pridavam se, od porodu...tak jak nekdo psal vyse se zajimam o "jinaci" styl zivota...uznavam doktory ve stare Cine....doktor dostaval zaplaceno za ZADNE pacienty....

Zajima me to o cem pisete....jen jsem uplny zacatecnik....no, budu se ucit. 🙂