Třetí dítě a malý byt. Je to peklo v 5 lidech v 3+1?

14. říj 2021

Dobrý den. Řešíme teď, zda jít do třetího děťátka nebo ne. Jedna z více proti je náš malý byt. Máme 3+1, ale má jen 67 m čtverečních. Takže jsou to malé místnosti. Je to velké peklo bydlet v 5 lidech v tak malém bytě? 😁 Omlouvám se za anonym, ale nechci, aby zde některé známé věděli, že přemýšlíme o třetím 😊

rebe
15. říj 2021

@ninive211 Je skvělé, že jste ve čtyřech kompletní. Autorka dotazu, zdá se, dost možná není. Věřím, že každý rodič, který si plánovaně pořizuje dítě, si je vědom toho, že to stojí víc než jen byt. My si toho vědomi byli, proto jsme s předstihem řešili finanční rezervu. Takže bydlíme v pidi bytě, ale máme prostorné auto a zvládáme všem třem platit soukromou školu a školku. Jen to bydení není žádná priorita, byt je zrekonstruovaný přesně podle našich představ a vejde se nám do něj naprosto vše, co potřebujeme.
Nicméně, můj pohled na věc je prostě jiný. I kdybych věděla, že budu muset podstatnou část života preferovat veřejnou dopravu, jezdit na dovolenou jen po Čechách, nosit oblečení z bazaru a v tom našem bytě zůstat, protože by nebyla šance na finanční polepšení si, byl by to pro mě jen důvod hledat cesty, jak to zvládnout, než si prostě říct, že to nejde. Třetí dítě je pro mě nesrovnatelně větší bohatství než to velké auto nebo ložnice, v níž mohou v noci spát sama.

versatilka
15. říj 2021

byt máme stejně velký a třetí by se vešlo, pokud si k nám najde cestu 🙂

lennus
15. říj 2021

@rebe Krásně napsáno, cítím to stejně, jen doma už se na třetím neshodneme,ale těch důvodů je víc a já vlastně manžela chápu, jen to cítím jinak. 😉

autor
15. říj 2021

Zase super pocteni, děkuji 😊 Zatím máme děti malé, 3 roky a 1 rok. A co se týče auta, to si nejsem jistá, jestli by se tři sedačky vešly. Ale samozrejme jsem na to také myslela. Ale naspořeno něco máme, tak by nebyl tak zásadní problém koupit auto větší. Řešíme samozřejmě dalších xy pro a proti. Máme ještě rok určitě na rozmýšlení, tak uvidíme, jak to dopadne 😊

korin
15. říj 2021

Máme první dvě děti dva roky od sebe, třetí přišlo s 3,5 letým odstupem a bylo to míň náročné než ten první kratší odstup 😉

maudd
19. říj 2021

To víš, že se vejdete. My jsme v obdobném a máme 4 děti. Vždy dva a dva mají svůj pokoj...my jsme v obýváku. Sice je to trochu na úkor našeho pohodlí ale nelitujeme

ilonne
19. říj 2021

Jinak ještě, my kvůli třetímu přírůstku provedli menší rekonstrukci bytu a že 3+1, jsme udělali 4kk. Potřebujeme vlastni ložnici, spaní v obýváku jsme zavrhli hned. Nutno říci, že dispozičně to nebyl problém. Naše bytovka je z 50.let, kde ještě stavěli rozumné chodby a prostorné obývací místnosti. Takže jsme "utafli" kousek z jídelny a obýváku. Vznikl tak pokoj pro dceru. A obývák s jídelnou propojili s kuchyní.

bera28
20. říj 2021

Já mám 3+1, 89m2 a bydlím tu já a 2 děti be střídavce. Odmítla jsem, aby tu s námi žil partner, už by to na mě bylo moc zaplněné. Takže ten se přestěhoval kousek od nás. Každý člověk má jiné nároky a požadavky na svůj prostor, těžko radit. Já osobně vím, že bych se v 5 lidech v tak malém bytě zbláznila.