Třetí klučičí jméno

aniuhlirova
18. říj 2018

Ahoj, další z milionu diskusí o jméně 🙂. Budu moc ráda, když mi poradíte. Čekáme zřejmě třetího klučíka. A tudíž nám poněkud docházejí nápady na jména. Ještě jsme si zavařili tím, že jsme klukům dali oběma jméno začínající na R - Richard a Robin. Na obou jménech se mi líbí, že jsou běžná (žádné "to je jako jméno, jo?"), ale ne úplně nejčastější, jsou mezinárodní, jsou to hrdinská jména. Spousta jmen, co se mi líbí, k tomu vůbec nesedí. Když mají dva sourozenci každý jiné jméno, je to celkem OK, ale když už ti první dva jsou ze stejného ranku, přijde mi hloupé třetího pojmenovat třeba Vašík. Díky moc za tipy.

ropetra
18. říj 2018

A co Radim nebo Radek?

denny27
18. říj 2018

Radek by šel

whocares
18. říj 2018

Dala bych Radima. Z tech, co me napadaji na R se k tem dvema prvnim hodi nejvic. Taky mame dva kluky na stejne pismeno a treti musi byt holka, jinak nevim.🙂

mona91
18. říj 2018

@aniuhlirova Robert ten se líbí nám ale s příjmením to nejde...

majvik
18. říj 2018

a tak pokud se ti líbí jiné jméno na jiné písmeno, tak bych to neřešila... My zas máme dvě holky na stejné písmeno a třetí dítě bude začínat na jiné a jsem přesvědčená o tom že to nebude divné🙂

aniuhlirova
autor
18. říj 2018

Děkuju. O Radimovi uvažujeme, jinak na R připadá v úvahu ještě Rudolf a Roman. Robert ne, s tímto jménem si už teď lidí pletou jména obou kluku. Ale já na tom R netrvám, naopak. Myslím, že by bylo fajn, kdyby v tom jméně R bylo, ale nemusí to na něj začínat. Spíš aby to nebylo úplně měkké jméno k těm dvěma tvrdým. Líbí se mi třeba Albert nebo Hubert, Artur...

vecerinka
18. říj 2018

@aniuhlirova Radim 😉

sudylichozrout
18. říj 2018

@aniuhlirova René 🙂

t.lucka
18. říj 2018

@aniuhlirova me by se nejvíc líbil Artur...přijde mi, že se to k tem dvěma jménum hezky pasuje 🙂

jupiter2013
18. říj 2018

Artur nebo Oliver, ani třeba Gustav není špatnej

maximaty
18. říj 2018

René

lenatko91
18. říj 2018

@aniuhlirova za mě teda Artur nebo Radim. A nebo ten Radek

atka1
18. říj 2018

A co Rafael?

pavla555
18. říj 2018

Radim nebo Roman ☺

aniuhlirova
autor
18. říj 2018

@jupiter2013 Gustav je zajímavý nápad, děkuju, nikdy jsem nad tím neuvažovala. Oliver se mi líbí moc, ale to mi muž zakázal už posledně. A jsem ráda, když vidím, co jich teď je. I v Americe je už několik let Oliver na prvním místě

aniuhlirova
autor
18. říj 2018

@sudylichozrout
@maximaty
Děkuju za tip, ale René mi přijde hrozně nechlapské jméno, obzvlášť k těm dvěma prvním. Líbí se mi spíš pro holku

aniuhlirova
autor
18. říj 2018

@atka1 Hm, to je překrásné jméno, nenapadlo mě. Přes muže by ale téměř jistě neprošlo a s příjmením nám taky moc nejde. Ale pojmenuju tak aspoň nějaké zvíře, až budeme mít 🙂

klea81
18. říj 2018

Radim ne, to je manžel a celý život se za takové divné jméno stydí. Dala bych radši jiné než zase R, to už bude potřetí celkem neoriginální.

maesmynach
18. říj 2018

Radeček 👌🏼🙂

aniuhlirova
autor
18. říj 2018

Jinak ta další jména jsem dala jen pro příklad, líbí se mi i spousta jiných. Třeba: Eduard (ale toho máme bohužel v rodině i mezi přáteli), Otakar, Oskar, Alexandr, Igor, Patrik, ale i Čestmír, Vladimír, Jaromír...

jbzirafa
18. říj 2018

@aniuhlirova ja jsem pro Rudolfa. Vsichci Rudove, které znám jsou fajn Chlapi. Albert je taky sympatické.na R třeba ještě Roman.

lv
18. říj 2018

Viktor?

bayt
18. říj 2018

@aniuhlirova Rudolf? Radan, Roland, Rostislav.

markytka21
18. říj 2018

Mě se moc líbí jména u kluků, kde je R, manžel je Robert a syna jsem dala Erik. Jinak mám holčičky na písmeno N...na chlapečka tam výběr nebyl.

marulu
18. říj 2018

Roland nebo Romuald, nebo pokud jen s R tak Dorian

yelowangel
18. říj 2018

Radovan, není tak běžný jako Radek, nebo Martin, Alexandr, Petr..

looolaaa
18. říj 2018

@aniuhlirova Teodor 😉

maice
18. říj 2018

Mame stejny problem jen od J,doma Jan a Jakub...ha a jakeho klucika k tomu???

kyti75
18. říj 2018

Jonáš

ojo
18. říj 2018

Já bych dala Radima...my máme doma Tomáše, Radima a Šimona...když už máte 2 kluky s R na začátku, tak bych v tom pokračovala, mám kámošku, která je ze 4 sester a všechny začínají na K 🙂

@maice taky mě napadnul Jonáš...nebo i Jindřich nebo mě tam zvukově víc sedí Jaromír...jen pro zajímavost, znám Jaromíra a říká se mu zkráceně míro....to by se u vás mohlo volat Honzo, Kubo, Míro 😉😅

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru