Třetí těhotenství. Jít do toho?

moncicik
2. kvě 2008

Ahojda holky,mám doma 6 letého syna a 8 měsíčního syna a rádi bychom do třetice....jak jinak než holčičku 😀 ,první těhu bylo super nevěděla jsem o něm nebylo mi zle nic prostě ideální těhotenství, druhé těhu bylo úplně opačné ..strašné od počátečního krvácení,přes polyhydramnion-velké množství plodové vody.až po akutní císařský řez v 36.týdnu pro špatné dýchání miminka.
A tak pořád zvažuji zda do toho opravdu jít do třetice.
Bojím se i kvůli cisařáku zda to nebude problém.
Strašně bychom ho chtěli ale já furt váhám. 😖

orgovanka
17. kvě 2008

Mám bikinkový rez,to je pod bruchom,vôbec necítim jazvu na zmeny počasia.

moncicik
autor
17. kvě 2008

no to já mám taky,ale když je hnusně tak jizvu citim

adrina
18. kvě 2008

mňa tiež čaká tretí cisarák...2x bikiny rez..nijaké problémy som nemala...tak verím,že ani nebudú...

aviril
18. kvě 2008

adrina, fakt obdivujem ženy po troch cisarákoch. mne povedali, že max.2 deti cisárskym

snehurka11111
18. kvě 2008

Ahojky maminy, obracím se na Vás s velkou prosbou - jsem ve 23 týdnu a dr mi teprve teď dělala cytologii. Nemáte náhodou případně zkušenosti, co se děje v případě pozitivního nálezu?

adrina
18. kvě 2008

aviril..lekár nemal nijaké výhrady...ani ja v tom nevidím niečo hrdinské..vela žien porodí babatko 3x cisárskym

jamik
20. kvě 2008

Ahojte maminy.
Ake je to po cisarskom? Mali ste velke pooperacne bolesti? Ako ste sa citili.
Ja som rodila zatial 2x normalne a musim si zaklopat, ze celkom dobre. Celkom ma to laka vyskusat si teraz sekciu. Samozrejme, ze si nemozem vybrat, ako chcem rodit, ale neviem, ci by som sa nepotesila, keby sa to zvrtlo na sekciu.

aviril
21. kvě 2008

jamik, ja som mala prvého cisárskym a pri druhom som si radšej vybrala riadny pôrod. doslova som ušla z oper.stola. mali mi robiť cisársky ale už som bola trochu otvorená tak mi dali na výber a radšej som si zvolila normálny pôrod. a teraz chcem tiež normálne
ja som mala po cisárskom hrozné bolesti, nemohla som sa na posteli ani pohnúť, ani sa zasmiať, zakašlať a to sa mi akurát zaniesli dých.cesty a hrozne sa mi chcelo kašlať. mala som pociť, akoby mi niekto znova trhal a otváral ranu po šití. ani vstať z postele, nič. neskoro mi došlo mlieko, malý nechcel cecať, bola som tam 9dní a až deň pred odchodom mi malého dali na izbu. pre mňa to bol horor.
a pri druhom? síce veľké bolesti pred, ale po pôrode okrem šitia tam dole ma nič nebolelo, malého som mala hneď na druhý deň na izbe, mlieka som mala habadej a kojila som ho do 9 mesiacov, a staršieho vôbec.
takže toto sú moje dojmy. možno iné ženy to mali ľahlšie, ale ja by som to už neskúsila. samozrejme, keby je to nutné kvôli zdraviu dieťatka, tak to podstúpim, ale pokiaľ netreba, radšej už nie.

adrina
22. kvě 2008

ja som nikdy nerodila prirodzene..tak nemäžem porovnávať....a teraz opäť sekcia...nevyberiem si...ale prežila som to 2x, tak dúfam,že aj teraz

aviril
22. kvě 2008

adrina, samozrejme keď je to nutné, tak sa dá aj tá sekcia prežiť. ja som len chcela jamik popisať a trochu porovnať oba spôsoby. a ja dúfam, že ti to všetko dobre dopadne.

adrina
22. kvě 2008

dík aviril..však jediná zmena bude,že sa nedám upať,len spinál..hmm 😉

moncicik
autor
23. kvě 2008

Adrina: je pravda že když už musí být cisař tak asi spinál.
aspoň do doby než miminko vytáhnou,pak už to moc příjemné není.

vojtisek2007
25. kvě 2008

Holky, taky jsem po třetí těhotná, první těhotenství hrůza 🙄 -zvracení,bolesti kyčlí a křížové bolesti zad, porod děs - přenášela jsem dlouhé 3týdny a přibrala jsem skoro 30kg, druhé těhotenství po dlouhých 8letech od prvního 😖 - a znovu na počátku zvracení, kyčle i křížové bolesti - porod hodinový ale zase o 4 týdny před termínem,ale pohoda, přibrala jsem jen 18kg - teď je malýmu rok a jsem 3týdny před třetím porodem 🙂 -ze začátku zvracení,potom kyčle a křížové bolesti a doteď mám 10kg navrch, tak jsem zvědavá jaký bude ten třetí porod - a jen tak mimichodem - první dva kluci - a teď se povedla holka 😲 už se na ní moc těšíme, ikdyž nevíme, jak to všechno zvládneme....(a mažel už uvažuje o čtvrtým - no uvidíme 😀 ). 😵

moncicik
autor
27. kvě 2008

vojtisek: no výborně zase jedno podařené holčičí po dvou chlapech 🙂
no oni chlapi jsou s nazorem rychle hotovy ale že by si to odnosili, odrodili a tak to neee 😀

emaso
27. kvě 2008

vojtisek,klobuk dolu ako to beries v pohode,ja som sa dost dlho nemohla vyrovnat s tym ze som zas tehu 😒 ale tak snad uz je to za mnou,len nech je zdrave 🙂

achy
31. kvě 2008

Ahojte holky,
já jsem nyní po 4 těhotná, první těhu v pohodě, porod -byl "porod"- vyvolávaný, moc se to nepovedlo tak jsem rodila 22h- fakt hrůza, druhý byl taky vyvolávaný, to byla rychlovka sice 3 hod, ale pořád vypadalo, že nic nic a potom nestačily přivolat ani Dr. a odrodily mě porodní asistenky, 3 těhu -bohužel nedopadlo dobře-missed aborted v 11tt. a nyní jsem úplně na začátku 6tt.

Vojtíšek: koukám, že malý vojtíšek, je ještě sám skoro miminečko, to se budeš mít co ohánět. Co Honzík jak se těší na sestřičku?

adrina
1. čer 2008

achy...držím palčeky...aby ste to tentokrát dotiahli do úspešného konca 😵

krajcoanka
1. čer 2008

no dúfam že sa aj ja onedlho k vam pridám 😀

ambret
1. čer 2008

Zdravím těhulky čekatelky 🙂
Je moc super mít velikou rodinu, máme 3 dcerky a ted se snažíme o 4 mimi. Všem vám držím palečky a omlouvám se za vpadnutí do diskuze 😉

vojtisek2007
2. čer 2008

Zdravím všechny těhule,
achy: Vojtíšek je opravdu ještě sám miminečko - navíc jak se narodil o ty 4 týdny dřív, a byl dohřívanej v inkubátoru a tak, tak je takovej líňoučkej a teprve teď začal sám chodit 🙂 aspoň mi nikam neuteče,ale zase je strašně hodnej, sám se zabaví,staví kostičky,...celou noc prospí, prostě žádný náročný mimčo - zatím. Honzík se těší moc, těšil se i na vojtíška,že už konečně nebude sám,pak byl chvíli zklamanej 😢 ,že to mimino si s ním vůbec nehraje - ale teď už je to dobrý, učil ho chodit, hraje si s ním, všechno mu trpělivě vysvětluju, staví kostky...je to bezva brácha a už se těší,až bude učit dalšího mrňouse.
Jinak dneska jsem se byla podívat v porodnici kde budu rodit - sice už potřetí,ale od loňska je přestěhovaná do novýho pavilonu a zrenovovaná - tak mě vyšetřili - přý jsem otevřená na 5cm, natočili monitor - děložní akce zatím nic a mimi celou dobu spalo,vyplnili jsme papíru k porodu, porodní plán a tak u už jsem zase doma - ale porodnice praská ve všech, chudáci maminy se na porod připravovali a rozdejchávali i na chodbě - povídala dr.že od půlnoci už měli 11 porodů...Tak jsem zvědavá, kdy to přijde na mě. Zatím holky pa

achy
6. čer 2008

Adrina: díky, taky doufám, že to tentokrát vyjde.
Krajcoanka a ambret. ahojte holky, tak a´t se brzo zadaří🙂
Vojtíšek: tak jak? pořád 2v1?

Včera jsem byla na kontrole 6+4, srdeční akce byla, příští kontrola za týden.

vojtisek2007
6. čer 2008

čauky,
jo jo, pořád 2v1 ale teď se k nám žene nějaká buřina, tak možná že už to přijde, už aby to bylo, v těch vedrech je to za trest....na kontrole jsem byla dnes, ale prý to ještě nevypadá...
holky všem držím palečky
achy - tak vidíš, teď to bude všechno o.k.

achy
8. čer 2008

Vojtíšek, taky doufám, že to bude vpořádku, ale až za mnou bude 12tt, tak budu klidnější.
Předvčírem moje ségra porodila krásnou holčičiku. 🙂 🙂 🙂
(PS:měla jsem mít termín o den později než ona)

dadulienka2404
8. čer 2008

ahojte maminy.az teraz som si vsimla ze tu pisete aj take co mate 3 deticky a cakate 4.ja mam tri deti akosi ani neviem ako mi zbehlo tehotenstvo.ale teraz cakam stvrte a kazdy den pocitam strasne sa to taha.mozno preto ze som v tomto tehotenstve mala vela problemou a este aj teraz mi hrozi predcasny porod.minuly rok som potratila a mozno aj preto tak vsetko sledujem.primar mi na zaciatku tehu povedal ze aj tak v 15 stom tyzdni potratim ako minuly rok ale mi sme tu este stale

vojtisek2007
9. čer 2008

Ahoj holky,
tak jsme ještě pořád celý.....nějak se tej naší parádnici nechce vůbec na svět, a já už bych to tak uvítala, navíc se 27.června žení brácha, tak jsem myslela,že už budeme doma z porodnice a jak to vypadá, tak třeba absolvuju svatbu s břichem....a třeba ne, uvidíme, ale už toho mám dost, problémy jsem sice nic moc závažný a velký neměla, krom zvracení a těch křížových bolestí co mám od počátku těhu, přibrala jsem taky relativně málo, pořád mám těch 10kg navrch a už 3 týdny nepřibírám vůbec, ale už si říkám, že jak jsem starší, tak to nějak hůř snáším....plánujeme ještě 4mimi, tak za 3-4 roky, tak už teď přemýšlím, jak "přežiju" to těhotenství....
Achy držím moc moc palečky, tak jsme před vojtíškem o jedno mimi přišli, až ve 14týdnu,takže vím, jak ti asi je....ale hlavně buď pozitivně naladěná a pak to půjde samo, žádný stresy a podobně.
Dadulienka - tak moc držím pěstičky a fandím, dětí totiž není nikdy dost... 😀 😀 😀 😀 , taky už to máš kousek do konce - já vím, skoro dva měsíce je ještě dost, ale 7 už jsi jich zvládla, a to je přeci paráda, ne???
Holky musím jít něco uvařit, mám velkýho rošťáka doma - stávkují učitelé a máme zavřenou školu, tak si panáček poručil řízky...smažit v tomhle vedru, ach jo 😠 . zatim pa

moncicik
autor
13. čer 2008

Halo halo tak co vojtisek uuž?? 😀

dadulienka2404
15. čer 2008

vojtisek dakujem.tak ti drzim palce.babike sa nechce von??ona sa vypyta ked bude chciet. 😀

xena22
15. čer 2008

Jeeej aka pekna tema...

Tak mam dvoch chlapcov a teraz som do tretice tehotna a zatialneviem co to bude,ale urcite sa budem pytat hned ako to bude mozne 😀 Ked sm eplanovali tehu,tak som definitivne mala vidinu dievcatka pred sebou 😀 ,ale teraz mi je to uplen jedno,moje pocity sa totalne prehodili a ja hlavne chcem aby vsetko dobre dopadlo a ked sa zadari,tak prezijem aj troch musketierov 😀

Prve dva prody som mala cisarskym,tak ma caka treti,ja si osobne nestazujem,prvy som mala v celkovej anestezii a nevedela som do coho idem,celkom ma prekvapili tie bolesti a tak som bola dost vystrasena,pri druhom som uz vedela co ma caka a to ze som mala len spinal mi psychicky moc pomohlo.Prakticky este par hodin po porode som nic necitila a mohla si vychutnat maleho pri sebe (kym neplakal 😀 ) a v klude som si vybavila vsetky telefonaty a asi po 5 hodinach som skusila vstat,nebolo to take hrozne,vravi sa ,ze cim skor zena hupsne na nohy,tym skor je za vodou.Mne sa to pri prvom nepodarilo,ked som mala vstat zrovna sa menili smeny a zabudli na mna a v noci som spala a rano som sa zobudila ako zbity pes,uz to bolo dost neskoro stavat sa na nohy,hlava sa mi tocila,tmu pred ocami - ale nie je to nic,co s aneda prezit.Teda mne sa prirodzeny porod zda ovela brutalejsi,ale asi je to preto,ze si to neviem predstavit... a asi si uz ani nebudem vediet 😉

dadulienka2404
16. čer 2008

xena ja som mala prvy cisarsky v uplnej anesteze a nebolo to boh vie co rana sa nejakych 8 dni nehojila zle sa mi vstavalo az po osmych dnoch mi sestricka dala masticku baktroban a hned to preslo.neviem akosi porovnat co je lepsie pretoze i pred cisarskym i pri normalnom porode som mala bolesti ale je to asi skor o tom ze ked ides na cisarsky tak kratsie citis bolesti.nemusis sa namahat tlacenim a tak..no fakt neviem 😉 😉 😉

xena22
16. čer 2008

😀 No nemala som velmi na vyber,tak darmo budem spekulovat co by bolo keby...podla mna ideal je rodit prirodzene ale s epiduralkou...

Sestra rodila prve cisarakom a druhe prirodzene a povedala,ze po cisari mala bolesti,ale bolo to stale lepsie a lepsie,kdezto pri normalnom porode si myslela ze uz to neprezije,ze to nema konca kraja a po porode si 6 tyzdnov nesadla,nakoniec sa jej rozpadli stehy a sili ju nanovo,mala roky problemy s udrzanim mocu,so sexualnym zivotom,s chodenim na velku potrebu - takze je to silne individualne.Ja viem,ze cisarak je operacia a su tam rizika a ze to boli,ale potom sa clovek z toho o par dni vyhrabe a nema ziadne nasledky,teda aspon ja okrem ciarky na bruchu nemam ziadne ine potiaze...samozrejem keby som mala moznost vyskusat si prirodzeny porod,tak nevaham,ale v mojich ociach to nesie viac rizik...