Třetí těhotenství. Jít do toho?

moncicik
2. kvě 2008

Ahojda holky,mám doma 6 letého syna a 8 měsíčního syna a rádi bychom do třetice....jak jinak než holčičku 😀 ,první těhu bylo super nevěděla jsem o něm nebylo mi zle nic prostě ideální těhotenství, druhé těhu bylo úplně opačné ..strašné od počátečního krvácení,přes polyhydramnion-velké množství plodové vody.až po akutní císařský řez v 36.týdnu pro špatné dýchání miminka.
A tak pořád zvažuji zda do toho opravdu jít do třetice.
Bojím se i kvůli cisařáku zda to nebude problém.
Strašně bychom ho chtěli ale já furt váhám. 😖

mata35
2. kvě 2008
Uživatel mata35 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od mata35.

Monci- každé teho je iné, to tretie bude úplne iné ako boli tie dve. A po císaráku, nemalo by byť 2 roky bez tehotenstva, aby sa maternica neroztrhala? Neviem, možno už je ten čas kratší, len viem, mojim kamarátkam doporučovali 2 roky počkať. A kto ti zaručí, že do tretice to bude dievča? Ja teraz čakám tretieho chlapa, ale nemôžem povedať, že by som sa tešila menej.Aj keď baba by sa hodila, ale objednať sa to nedá.

moncicik
autor
2. kvě 2008

mata35: můj gynekolog mi řekl že můžu už rok od porodu otěhotnět.
a holčičku si také objednat neumíme ale snad 😀 samozřejmě kdyby to byl další chlap tak mi to nevadí,vracet ho nebudu 🙂 byl by to další miláček

zuzana171717
2. kvě 2008

Ahoj Monika.Ja som to mala naopak prve tehotenstvo samy problem a druhe uplne v pohode 🙂

kejka
2. kvě 2008

Ahoj Moni.První dvě děti jsem měla jako 18,22letá a poslední v 37.Všechny jsem měla stejné.Do 16tt jsem zvracela jako alík,pak dobrý.Jen u toho poslední jsem musela na plán.císař-měla jsem před pár lety pneumotorax,tak bych to neudejchala.Kluci byli všichni v pořádku a malej-no to je zlatíčko. 🙂 🙂 🙂 Ale holčičku jsem ani neplánovala,nějak jsem věděla,že prostě budu mít kluky. 😉 😉

lante
2. kvě 2008

Mne po cisárskom povedal doki, že by bolo vhodné počkať s ďalším tehotenstvom 18 mesiacov od pôrodu, ale podľa mňa každý organizmus sa zotavuje inak. Takže ak sa už ty cítiš fyzicky aj psychicky, tak do toho držím palec, teda oba 😀

emaso
2. kvě 2008

Ahoj,ja skusenosti s cisarskym nemam,ale vraj je potrebna pauza 1,5-2 roky medzi porodmi,nie tehotenstvami,ale ako tu uz bolo spomenute,kazdy sa zotavuje inak.Ja mam chalana aj babu,ale to tretie by mohol byt zas chlapcek,velmi by som sa potesila

nensy
2. kvě 2008

ahoj já mám obě děti císařem a říkaj tak rok pauzu mi taky chceme ještě jedno 😀

maart
2. kvě 2008

Tak ja jsem mela bezproblemove prvni dve tehotenstvi....vsechno v naprostem poradku, spatne mne taky nebylo, akorat v 2. tehu jsem mela velike bolesti v kyclich (asi uz od 5. mesicu, v 1. tehu tedy taky, ale az pozdeji a ne v takove mire). Treti tehotenstvi bylo priserne!!! Po gynekologicke strance bylo nastesti vsechno v pohode, ale ty kycle hnusny me bolely uz od 2. mesice, bylo to naprosto hrozny, od takoveho 7. mesice jsem skoro nemohla chodit, vecer jsem brecela bolesti. Taky jsem byla hodne nervozni, mela jsem obrovite bricho....no proste jsem se tak celkove citila uplne priserne 😒 ....., byla jsem opravdu stastna, kdyz jsem sla rodit...No ale nase uzasna prdolka za to urcite stala 😉 🙂 😵 . Preju Ti, Monciciku, hodne stesti.

petul.a
2. kvě 2008

Monci, tady je asi evidentní, že ti všichni fandí, já taky. Sice čekám první, ale JÁ jsem třetí dítko svých rodičů, tzv. "poslední pokus o Honzíka" 😀 Nevyšel, no... Sousedka se takhle jednou zeptala mojí maminy, jestli mná jít do třetího děcka, a jako odpověď zaznělo upřimné "Ano" 😉

moncicik
autor
2. kvě 2008

Děkuju!
Vždycky jsem chtěla tři děti , manžel teda už teď plácá něco i o čtvrtém na stará kolena , ale to už asi nedám 😒 , můžu Vám říct že mě strašně štvalo že druhé dítko šlo císařem tak jsem se těšila na normalní porod 😅 holt nemůžemem mít všechno,že.
Teď užívám ještě antikoncepci ale teda na podzim vysazuju a nechám to osudu a je na přírodě za jak dlouho se povede. 😀
Holky dík !

magika
4. kvě 2008

Ahojda,já taky fandím,protože mám s moncicikem stejne stare deti,tedy skoro a mám taky ,Matyáška a taky chci třetí holčičku 😀 😀 😀
U mě bylo první těhu na začátku hrozné,v 6tt jsem začala hodně krvácet a měla jsem velký hematom a musela jsem skoro měsíc ležet,pak už to bylo dobrý a porod super a druhě těhu bylo obráceně-začátek v poho a ke konci jsem ležela abych předčasně neporodila,nakonec to bylo ve 38tt a porod byl delší,než ten první,ale dalo se to 😵
Taky Daneček měl na začátku problémy-novorozenecká sespse,vrozená srdeční vada-ale už je v pořádku a Maty byl v poho 😵
moncicik-taky si myslím,že se zadaří příští rok...nechám to taky na přírodě 🙂

krajcoanka
5. kvě 2008

ahojte, ja ssa chcem spýtať či niektorá z vás nemáte skusenosť s otehotnením po cisárskom reze. Davidko sa nam narodil oktober 07 a v auguste by sme chceli isť na babu 😀 (chcem aby sa narodila v maji,kedže som bola pri dadovi teho cez leto a bolo to skutočne komplikovane 😢 )
myslite že by v tom pripade-odstup10 mes.,hrozilo reptura maternice?Dakujem 😉 🙂

andrea229
5. kvě 2008

Ahojte kočky...ja som teraz tehotna čakam vytúžené dievčatko a hrozne sa bojím ako to dopadne.Prve dve tehotenstva som mala rizikove a aj teraz sa trapim,stale musím ležať,pretože na začiatku som krvacala a teraz sa mi skracuje krčok....je to fakt ťažke ale robím všetko preto aby som porodila...

krajcoanka
5. kvě 2008

andrea, držím palce a hlavne nič nerob a nezdvíhaj!však už len 4 mes! 😉 🙂

moncicik
autor
5. kvě 2008

Ahojda...

magika: jee to mě těší,tak schválně kdo dřív jo?! 😀 nee, fakt to necháme osudu.

krajcoanka: to to máš hezky naplánovaný takhle přesně 😉 s otěhotněním po císaři ti musí říct tvůj gynekolog,je pravda že co doktor to jiný názor jeden říká po roce jeden říká že až za 3 roky...ale měl by Tě vyšetřit a říct ...za jak dlouho.Mě řekl že už po roce od porodu můžem 😀

Andrea229: krásný příklad toho že jde mít po dvou klukách i tu princezničku,potěšila si mě.A vydrž !!!!!

adrina
5. kvě 2008

ahoj babenky..pridávam sa dovašej debaty..ja čakám tretie bábo, a po dvoch chalanoch by to mala byť malá princeznička... 😀 😀 😀
oba pôrody boli sekciou a aj teraz ma sekcia neminie....

moncicik
autor
5. kvě 2008

Adri: ahooj prosím tě měla jsi nějaká rizika tím že jsi po císaři? nebo sama cítíš to těhu po císaři jinak?

moncicik
autor
5. kvě 2008

😀 ted mě napadlo neměl by to spíš být název...po chlapech konečně holčička 😀

petule.h
6. kvě 2008

ahoj, půjdu teď 2 císařem a ptala jsem se gynekologa, že jsem slyšela, že je 3 císař nebezpečnej-kdyby náhodou. Tak mi to vymluvil, že záleží určitě na ženské, ale že teď rodil jednu počtvrté císařem a vše úplně v pohodě 🙂

adrina
6. kvě 2008

monci....pri prvom tehu som mala preklampsiu..preto sekcia...pri druhom automaticky...a teraz nieje o čom premýšlať...teraz síce nemám žiadne problémy, ale vraj normálne rodiť v žiadnom prípade,že maternica je už zoslabená

krajcoanka
6. kvě 2008

moja mama nas mala troch cisarskim. 😖

aviril
6. kvě 2008

Moncicik, doprajem Ti dievčatko konečne, hádam tebe to do tretice vyjde. Aj ja som plánovala tretie dieťa, že hádam už konečne dievčatko, dokonca som si to dala aj vypočítať od Dr.Jonáša /a to som vždy takého nadprirodzené výpočty odmietala/, no ale v den, ktorý on stanovil na splodenie dievčatka sme splodili aj do tretice chlapčeka. Trochu som bola sklamaná, ale teraz sa už teším, dokončujem prípravy na jeho narodenie.
Inak, ja som prvé mala cisárskym a mne hovorili, že s druhým mám počkať min. 1 rok. my sme počkali vyše 6 rokov. Druhé som rodila prirodzene, aj keď som bola objednaná na cisarák, ale už som bola pred zákrokom otvorená a dali mi na výber. Vybrala som a aj tretie chcem mať prirodzene. Veď človek nikdy nevie, čo keď ešte raz niekedy to skúsim aj do štvorice?

detta
6. kvě 2008

Ahoj, to dievčatko Ti doprajem. Ja mám tiež dvoch chlapcov, 6r. a 3,5r. Obe tehotenstvá som mala rizikové. Hrozil predčasný pôrod a musela som ležať hore panvou na infúziách v nemocnici a to s oboma. ☹ Ale túžba po dievčatku mi nedala pokoj. Teraz som v piatom týždni tehotenstva. Ostáva mi len dúfať, že všetko bude v poriadku a dieťatko donosím na čas. A keby to bolo dievčatko 😀 ... Podľa mňa choď do toho. Všetko sa dá vydržať. Držim Ti palce 🙂

andrea229
6. kvě 2008

ahojte...tak ja čakam do tretice to dievčatko,ale ešte sa nemam z čoho tešiť pretože to mam velmi rizikove. ☹ dnes som bola na poradni a mila pani doktorka ma vyšetrila tak že som jej rovno na koze začala krvacať....takže ešte stale sa trapim a zastavujem krvacanie liekmi a neteším sa predčasne...baby držím palce

moncicik
autor
6. kvě 2008

Andrea: to s tím krvácením jsem měla u druhého taky tak.Dali mi klidový režim a prášky na zastavu krvácení a bylo vše o.k. Neboj jsi v polovině - holčička stojí za to čekání a občasné trápení.

detta: děkuju.nedokážu si představit těhotenství pouze v leže,ale ženská přežije vše.Gratuluju k těhotenství a určitě dej vědět zda je to ta princeznička. 😉

aviril: ooo děkuji, doufejme že hádáš správně 🙂 nejsi jediná kdo věří nemožnému, já zas tak nějak tajně doufám v ty čínské tabulky jak se tam srovnavá věk matky a měsíc oplodnění...doteď mi to vyšlo na 100% takže teď už jen stačí ...vyrábět miminko v daný měsíc a holčička by měla být!!!A ještě navíc jezdíme za astrologem Havelkou a můžu zaklepat že doteď co řekl to se splnilo....a když jsem u něj byla naposledy tak říkal ...tak co už pracujete na té holčičce však ona na vás čeká 🙂 noo potěšil mě ....alespon 1% naděje tam je...

Císař je strašný způsob porodu, dítě se nerodí přirozeně ,můžou být komplikace , já sama měla zánět a nevěděli jak ho ze mě dostat , ale zachránil mi chlapečka, tím že ho vytáhli včas.Jsem strašně proti císaři sama bych o něj nikdy neprosila ale když je to akutní tak to holt musí být.První porod jsem měla krásnej , bolesti byli ale vše se dalo snést hlavně ta uleva, štěstí když jsem viděla to svoje miminko..no známe to všechny to se hned to zlé zapomene.Po císaři se holt zapomíná déle.Jen doufám že do třetice se bude opakovat ta příroda.

aviril
7. kvě 2008

moncicik, ja som asi výnimka zo všetkých možných výpočtov, lebo podľa všetkých a aj podľa čínskej tabuľky môj druhý syn mal byť dievča 😀
a s tým cisarákom to pociťujem rovnako, tiež by som nechcela. Tiež mám na to horšie spomienky ako na prirodzený pôrod. Tak tiež dúfam, že teraz budem tiež rodiť normálne, no ale keby si to zdravie a život bábätka vyžaduje, podstúpim aj cisársky. Ale keby je všetko OK, tak radšej normal.
No tak dúfam, že Tebe sa to dievčatko podarí, a keby aj nie, neboj, budeš mať rada aj chlapčeka.

moncicik
autor
8. kvě 2008

aviril: jasně že ho budu mít ráda, budu ho milovat jako ty ostatní ale holčička je můj sen 😀

moncicik
autor
8. kvě 2008

aviril: a nejsi nedonošená? jako že neměla si se narodit v jiném měsíci než ses narodila? Na to potom je astrologie a výpočty krátké.

aviril
8. kvě 2008

moncicik, nie. tuším ma mama ešte aj prenášala. Však dievčatko zostane mojim snom naďalej. Už len uvidíme, či ho skúsime aj uskutočniť. Ale to si už hovorím, že až keď budem mať okolo 34-35 rokov, t.j. o nejakých 6-7 rokov. Ak ma to dovtedy neprejde. Len ma trochu straší myšlienka, že zas by to mohol byť aj chlapec, veď je to 50 na 50.

moncicik
autor
8. kvě 2008

Aviril: taakže do čtveřice ??? 😉
právě že je to 50 na 50....
ale máš pravdu kdybych mohla rodím dokud můžu,ať mám kupu dětí já bych sice chtěla ale tělo zřejmě ne.