Tříděný odpad. Kde na něj seženu nádoby?

evaje
13. kvě 2007

Všechny vás moc zdravím a chci se zeptat. Taky máte doma pytle s tříděným odpadem a stále si říkáte kam s nimi? Chci si domů pořídit nějaké nádoby a tak si říkám, že by jste mi mohly poradit nějaký nápad, kde je sehnat. Popřípadě nějaké fígle. Mám vyčleněnou skříňku pod dřezem- dost velkou, tak šup sem s nápadama. Jak to řešíte doma vy? Kolik boxů máte a kolik by stačilo? Plast+sklo+papír+běžný odpad? ...

gedren
13. kvě 2007

My davame papir do velky papirovy tasky z billy ( a tu nevyhazujeme, vysypeme a nechame), ona je schopna samostatne stat, protoze ma stabilni zakladnu, takze tohle je fajn. Na plast a smesnej mame kulatej kos bez vika, ve kterym je igelitka. Tetrapak, if any, davame do plastu a dotridime az u popelnic 🙂, skla mame malo, takze to postavime vedle na zem a pak to na odnos k popelnici hodime do papiru nebo plastu a tam dotridime.

Ale taky nam to teda zabere celej jeden roh v kuchyni. Co je na trideni fajn, ze se odpad da rozumne delit na smradlavy a nesmradlavy 🙂, papir by asi klidne moh byt nekde ve skrini...

evaje
autor
13. kvě 2007

My toho smradlavého moc nemáme-krom plínek 🙂 Bio jde slepicím a na kompost, takže se jedná o ten zbytek. Chci se právě vyvarovat těm pytlům a taškám.

papaya
13. kvě 2007

My jsme si na plast a papír pořídili takové boxy v IKEe, jsou i s víkem. Když jsou plné přenášíme to do sklepa, kde plast sypeme do megapytle (ten se jednou za čas zaveze vysypat do popelky) a papír se zužitkuje při zatápění k v krbu.
Bio dáváme do kyblíku a průběžně vynášíme na kompost. Sklo máme zatím jen vratné a to stavíme vedle těch boxů,zase toho tolik není,sklenice např. od kompotů používáme znovu. No a zbytek jde do jednoho koše,který se vyváží jako městský(na tetrapak bohužel popelnici nemáme ☹ 😖 )
Snad to takhle stačí 😉 Jo a ty boxy jsou původně určené na uskladnění hraček, teda asi páč jsme na ně narazili v dětském oddělení

novako
13. kvě 2007

V předsíňce nám stojí skříňka s horním otvíráním (krásně se na ní dá sedět při obouvání 😀 ). Dovnitř jsme šoupli dvě krabice - jednu na plasty, jednu na papír, sklo házíme do jedné (většinou té méně plné) krabice (skleněných odpadů ale moc nevyprodukujeme). Na ostatní odpad máme koš v kuchyni. Bio neřešíme. Jak taky v paneláku. ☹
Chtěla jsem se zeptat, jak vypadá popelnice na tetrapaky? Na popelnicích na plasty je poznámka, že do ní lze házet i tetrapak, ale to asi nebude ono.

consti
13. kvě 2007

U náa manžel udělal takovou skříńku na tříděný odpad.Nevím, jak to popsat, je to dřevěná deska, která se vyklápí a v ní jsou zpevných drátů udělané tři čtverce, do každého pak vkládáme silný igelitový pytel a třídíme.Drží nám to kolíčkama. 😉

majenka
13. kvě 2007

Novako, kartony se ve spoustě měst zatím nesbírají 😠 . Pokud ano, je kontejner označen oranžovou nálepkou "nápojové kartony"
http://www.jaktridit.cz/odpady/jak.html#karton

My zatím máme nevyužitý jeden pokoj (budoucí pokojíček 😵 ), takže tam máme velikou krabici a v ní 2 igelitky-do jedné házím papír a do druhé plasty. Sklo nemáme téměř žádné a bio také neřešíme. Do budoucna plánuji nějakou skříňku do chodby, jako popisuje Consti 😉

haluskacz
13. kvě 2007

my tridime do krabic. Krabice maji v chodbe sve stale mistecko (hned vedle manzelova pracovniho koutu). Kdyz zacinaji (a nekdy nejen zacinaji....) pretekat, tak se vyvezou do kontejneru a krabice se vrati na sve misto.

kitka123
14. kvě 2007

Ja se hlavne snazim, aby se mi to moc nehromadilo, neni to zrovna okrasa kuchyne ty pretekajici krabice, skleneny flasky rozestaveny nahore na lince ... hlavne Adelka to s oblibou vsechno prerovnava a roznasi po baraku. Takze kdyz jdu s kocarem po obede uspavat, tak tam vzdycky neco nalozim a odvezu. Velka vyhoda je ze mam kompost, akorat bych potrebovala typ na nejake kompostovatelne obaly, je to fakt chutovka vymyvat ten kos, nevite nekdo kde se to da sehnat? Jo a tetrapaky my neprodukujeme, ani u nas myslim nejsou kontejnery.

evaje
autor
14. kvě 2007

Tak koukám, že jsme na tom všichni tak nějak podobně. Jediná consti má nějaký kontejner. Ale jsem ráda, že nejsme jediní zavalení pytlíkama s odpadem 😉

anavka
14. kvě 2007

My máme ve špajzu 3 velký igelitový tašky, na plasty, na papír a na sklo. Vždycky ke konci týdny je odneseme vysypat do popelnic 😉 Na všechno ostatní jinak máme koš.

terkaz
14. kvě 2007

my mame takovy ty velky modry pytle 😉 tridime co se da,jen skoda ze tech kontejneru neni vic 😒

papaya
14. kvě 2007

No jo, člověk by i třídit chtěl, třeba plechovky, tetrapak... ale kontejnery nejsou 😖 🙄

noelka
14. kvě 2007

My jsme nedávno předělávali kuchyň a rovnou jsme počítali s místem na sorter - něco podobného jako tento
http://www.patro.cz/objects/1074636285.html?r=1...
Zbývá ho teď jen zabudovat do linky. Jinak my máme kontejnery na tříděný odpad přímo před vchodem 😉

miluska.woolley
14. kvě 2007

Evi, my jsme objednavali novou kuchyni a v te budeme mit taky vestaveny tridici system, podobne jako v linku od noelky. Nas to ale vyslo levneji. Da se to myslim koupit i v Ikee, nebo v kuchynskem studiu. Je to primo delane pro skrinky pod drez.

haluskacz
14. kvě 2007

kitko,
ja mam kos na bioodpad, podivej se na to:
http://www.ecoshop.cz/show_cat.php?cat_id=1
je naprosto jedinecnej 😀

kitka123
15. kvě 2007

Milusko, ja mam ten system z Ikei, ale tam jsou jen dva kose, takze to taky nic moc neresi, ja bych jich potrebovala tak 5 🙂

Halusko diky za typ, vypada to dost dobre, minimalne ty sacky objednam, tady na Slovensku jsem videla jeden za stovku.

Holky jeste jsem se chtela zeptat, vite nekdo co presne vsechno patri do kontejneru na plast? Ja tam hazim i igality a polystyren, a nevim, jestli je to uplne koser.

nasticka
15. kvě 2007

my mame v predsini v satni skrini velkej plastovej kos, jaky se prodavaji na pradlo, do toho hazim PETky a plasty (kelimky od masla, jogurtu, taky tetrapacky) na papir mam tez papirovou tasku a skla moc neni-co je, to je vetsinou vratny a tech par nevratnych kousku se postavi ke dverim a vynese s plastama. Jinak do noveho bytecku to mam namyslene tak, ze se koupi vic tech "kosu na pradlo" (mi pripadaji super-jsou dost velke a maji viko) na kazdy druh odpadu jeden....vynašim to v igelitkach z tesca a papir vysypavam z te tasky a tu zas odnesu domu.. no bio castecne zpracuji psi 🙂 (zbytky zeleniny a ovoce) a ostatni holt do popelnice, panc v Praze neni kam jinam to dat 😒

evaje
autor
16. kvě 2007

Tak teď manžel přišel s nápadem, pořídit drtič odpadů. Prý se tam dá i regulovat, jestli drtíš plast, papír, bio. Tak zkusím ten zázrak najít na netu a dám vědět, jestli se to bude dát pořídit v rozumné ceně 😉

noelka
16. kvě 2007

evaje, drtiče zrovna moc ekologické bohužel nejsou - zvláště ne v českých podmínkách (nemáme tomu uzpůsobený kanalizační systém, takže se trubky začínají čím dál víc zanášet 😖).

nasticka
16. kvě 2007

no mi hlavně připadá dost neekologické cpát PETky a papír do drtiče místo do tříděného odpadu 😠

zonja
16. kvě 2007

ahoj, mě nepřijde tříděný odpad tak objemný, když kelímky od jogurtů a lahve pořádně sešlápnete. a sklenic tolik nemáme. my máme takové barevné boxy z hornbachu a globusu, dají se stavět na sebe, ale necháváme udělat na ně skřínku a budeme je vysouvat. budou vedle lednice v kuchyni. jsou stejně barevné, takže modrý na papír, žlutý na plast a červený na tetrapak a zelený na sklo, ale zatím máme jeden nevyužitý., na běžný odpad máme normální koš a na plíny na balkoně velký kýbl od primalexu. smajlík se zacpaným nosem tu bohužel chybí 😀
vynášíme tříděný odpad podle potřžeby tak 2x týdně ale to asi záleží na tom, kde kontejnery máte, my u krámu, kam stejně chodíme, tak už nám to potíže nedělá. mamka je má u bytovky a odnáší vždy večer těch pár věcí v ruce, když jse na kouřovou. 😀

evaje
autor
17. kvě 2007

No tak já si s odpadem celkem zajdu. Dost mě točí pohled na ty pytle. A protože chci do skříně nějaké ty boxy, tak zjištuju co se kde dá sehnat. A ty drtiče jdou prý nastavit na třídění odpadu. Prý přepínáš čudlíkem. Ale taky mě to příjde dost nereálné. Je mě jasné, že poslat do odpadu rozdrcenou PETku by byl dost humáč 😝.

sarap
13. led 2008

ahoj, sleduji diskuze na MK od začátku svého těhotenství, ale až do téhle se "musím" přidat 😉 .
Stejně jako jsme odpovědni za to, co děláme a jak se chováme, je každý člověk odpovědný i za odpad, který vyprodukuje. Proto mi přijde naprosto samozřejmý odpad třídit. Otázkou je ovšem jak. Snažíme se s manželem poctivě třídit vše co se dá (naštěstí máme dostupné všechny druhy kontejnerů a sběrný dvůr máme také kousek od domu). Občas si nevím rady a tak raději dannou věc dám do směsného odpadu. Proto bych se s Vámi ráda poradila kam se sáčky od pudinků, kypřících prášlů apod.(jsou sice papírové, ale uvnitř je nějaká fólie co se tváří plastově) a dále tácky ( zřejmě je to polystyren ), které jsou pod masem, když kupujete to balíčkové maso...
Díky

johanasnohama
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
zenaz
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
teja86
11. pro 2017
Uživatel teja86 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od teja86.

Ahoj, já třídím odpad už mnoho let a snažím se k tomu vést i děti. Také jsme využívali pytle, ale po čase mi to čím dál méně vyhovovalo a přišlo mi, že je všude více nepořádku. Domů jsme si před nedávnem pořídili menší odpadkové koše, jsou velmi skladné https://www.obalove-materialy.cz/odpadkovy-kos-orion-poker-4-x-20l. Velký bonus je rozdělení barvami, takže je snazší děti třídění naučit a já už nemám pocit, že se všude jen válí odpadky a pytle 🙂

zuzinazuza22
16. říj 2020
Uživatel zuzinazuza22 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od zuzinazuza22.

Taky už mám těch pytlů doma dost takže sháním nějaké koše, ale nemám v kuchyni moc místa a všechny co jsem zatím viděla se mi tam nevejdou, tak aby se daly pohodlně otevírat. Jak to máte vyřešené v malých prostorách s těmi koši vy?

elencze
16. říj 2020

mám skvělý tříkomorový koš, plasty, papír, směska (u nás se naštěstí plasty, kovy a tetrapacky házejí do jednoho, tak to tak moc třídit nemusím a bio bohužel netřídíme, ale máme nově kontejner na olej).https://www.okay.cz/odpadkovy-kos-toro-270233-3...

kiskka22
17. říj 2020
Uživatel kiskka22 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od kiskka22.

Já mám takovou sestavu čtyř košů, které se dají postavit jak potřebuješ, klidně všechny na sebe, takže nezaberou skoro žádné místo a otevírat se dají i když stojí na sobě, mám je v komoře vedle kuchyně.