Třídíte odpad?

zany
11. led 2008

Ahoj holky,

zajímal by mě váš názor na třídění odpadu a zda třídíte nebo ne? 😉
My poctivě rozdělujeme plasty, papír, sklo atd. Ale naši sousedé jsou schopni do popelnice nacpat všechno a ještě PETky nesešlápnou, takže není možné tam koncem týdne cokoliv hodit... A přitom mají ty kontejnery při cestě do města a všichni tu jezdí autem, takže není problém to odvézt, roztřídit a pokračovat dál... 😒 😒 😒

lentilka11
27. únor 2009

už jsem se tady snažila někdy v listopadu (?) založit téma o vermikompostování -no,neujalo se tenrát 😀 taky jsem porušila asi milion pravidel zveřejňování info.. 😠
našla jsem celkem jednoduchý návod na výrobu domácího vermikompostéru na stránkách ekodomova (cézet - takhle se to smí?) v sekci miss kompost 2008, výrobce tomáš bártl..až bude tepleji, tak se na to chystám - šoupnu to na balkón..
nemá někdo z vás s domácím kompostováním zkušenost?

ina.b
27. únor 2009

No, já se musím červenat. Moc příkladem nejdu a netřídím odpad 😝 Spíš jen vyjímečně.
U nás chodí se smetím manžel a ten se taknějak snaží. Takže když přijde balík, ktabici hodí do papírového odpadu, pet lahve nahází mezi plasty apod.
Skleničky a lahve netřídím - neskladuju nikde mimo koš, protože by to bylo lákadlo pro malou - máme vyzkoušeno. Vypůjčila si flašku od vína, nejprve ji celou ocucala pak s ní břinkla o zem 🙄

amatula
27. únor 2009

mi triedime 🙂 kov,plasty,papier a sklo 🙂 a ma to bavi poctivo aj umyvam obali od jogurtov,masla atd 😉

dorotka
27. únor 2009

kocky no ja sa musim priznat ze teraz po tych spravach ako to aj tak spaluju to obcas flakam. na vas to neposobi demotivujuco?

marika80
27. únor 2009

od masla a jogurtov nemame dovolit triedit, to u nas neberu...

bambusko
27. únor 2009

aj my triedime, mame doma vrecia, plasty odvazaju kazdy 2. tyzden, papier a sklo 1x za mesiac. ale manzel mi minule hovoril, ze cely separovany zber ide do pupav, papier sa nevykupuje 😕

erikasadek
27. únor 2009

jasne ze triedim, a aje toho vela , kazdy den..

ja neviem o tom aby sa to tu palilo, podla toho co som videla tak nie.. 😉

normalne sa recykluje...

j.a.n.u.s.
28. únor 2009

Mame dva kose doma... 😵 jeden na normalni a druhy na plasty...ktere se ale musi nejdrive umyt(jogurt a tak), do kose na plast hazim i sklenice (taky vymyte 😝 ) a pak to Pritel jde vyhodit, takze to roztridi akurat tam. Bydlime v panelaku a stve me, ze nemame kompost, bo toho "zbytkoveho" jidla se taky vyhodi..

Lidi okolo se na me divaji jak na exota...hlavne vrstevnici! Je mi lito, kdyz vidim maminu s ditetem jak mu odbaluje cosi a hazi to (pred ocima ditete) na zem....to bych rvala vztekem a smutkem zarovne!

lennetfrigg
28. únor 2009

My taky tridime. Daji se koupit odpadkove kose na trideni, takze v tom nevidim problem. Proste kdo neni lenivy, tak to dela. Myslim si, ze je to hodne o pohodlnosti lidi. U nas ale bohuzel nejdou roztridit konzervy. To bych ocenila, mame kocky a konzerv je hodne. A taky mi vadi, ze neni moznost v CR recyklovat pleny. To je tusim jen v Holandsku. Kdyz uz ale nekdo prisel na to, co s tim, tak by to mohli takto resit vsude.

j.a.n.u.s.
28. únor 2009

ja si myslim, ze je to taky o tom, jestli to je kam vyhodit....ne vsude jsou pudlice k tomu urcene a ne kazdy ma auto...ja mam to stesti, ze popelnice jsou primo pod barakem, ale zas ten vyhled!!!!!!! ☹
S tema plinkama to je mazec! Nebude to dlouho trvat a bude to i u nas...ne?

garfieldmail1
28. únor 2009

Taky třídíme, myslím, že to je otázka zvyku. A hlavně člověk najednou zjistí, kolik toho je,co všechno se dá vytřídit... A co se týká plínek, tak to jsem ani netušila, že se to dá recyklovat. Kdyby nebylo plínek tak díky tříděnému odpadu "nemáme pomalu do normální popelnice co házet." 😅
Jo a nedávno jsem četla rozhovor s nějakou ředitelkou OZO a dozvěděla jsem se, že se do tříděného odpadu nedává rolka z toal.papíru,kuch.utěrky apod. A že se kelímky od jogurtů, lahve od saponátů atd. nemusí vymývat. My to ale děláme, ale teď už jen proto aby nám to doma nesmrdělo...

j.a.n.u.s. To, že někdo nedojde pár metrů ke koši s papírkem nebo ho neunese v kapse, než ke koši dojde, to mne taky parádně nadzdvihává, 🙄 obzvlášť odpadky v lese. Myslím, si že to je právě výchovou, já si moc dobře pamatuju, když mi třeba, ne úmyslně, spadl papírek venku na zem, jak jsem dostala hned od táty přednášku. Tehdy jsem za to byla naštvaná, ale dneska to prostě u mne naprosto nepřichází v úvahu. Takže když tohle dělají rodiče před svými dětmi, sotva to ony budou dělat jinak 😖 Takže věřím,že pro naše děti bude jednou naprostá samozřejmost třídit odpad 😵

amatula
28. únor 2009

ahjte tiez neznasam ked su odpadky porozhadzovane kade tade po okli....ja moje deti ucim ze odpadky patria do kosa...a ked sme na prechdzke moj syn si uz teraz vsima ked niekto len tak odhodi obal atd....
a odpadky v lese a v prirode neznasam.by som mu ich vysypala do obyvacky,tomu co ti robí 😠

sylviiik
28. únor 2009

Třídíme vše a docela mě štve, že je tu jen jeden kontejner na papír a je většinou plný. a pak taky nějak postrádám nějaké kontejnery na kov, jestli to existuje??

dasap
28. únor 2009

sylviik to by mě taky zajímalo, třídím hliník a pak si házím na hromadu ve stodole plechovky od kočičích konzerv, ale co s tím budu dělat, až toho bude množství větší než velké, to mi zatím taky není jasné 😅

maca793
28. únor 2009

ahojte, ja som sa do tejto veci zapojila pred 2 rokmi a tak to aj doma potom vypadá. 😀 😀

na každú blbosť nám vrece, v jednom sú klasické smeti, v druhom plasty, v treťom kartóny z mlieka, papier si odkladám a fliaš nemám nič. len ma trápi že u nás nie je kontajmer na železo.

susik77
1. bře 2009

ahojte. myslite, ze sa s tym da neco robit aby nam castejsie odvazali triedeny odpad?my mame tie kontajnery pred bytovkami ale hned su plne a este nechavaju ludia kopec veci vedla, takze je tam bordel a postrada to zmysel, ked je to porozhadzovane po okoli 😒 to by malo byt v zaujmu obce ze zabezpeci castejsie odvazanie, nie?

dasap
1. bře 2009

susik, tak asi na obecní úřad ne? tam bude někdo kdo s nima komunikuje, tak ať to domluví

lentilka11
3. bře 2009

aha, tak s domácím kompostováním se asi nechytnu 😠

ale možná mi někdo poradí, kam vlastně vyhazovat "plně kompostovatelný" obal od eko-plen?

lentilka11
3. bře 2009

jo- to je asi důležité - bydlíme v paneláku, máme jen obyčejné a "standardně třídicí" popelnice (ten domácí kompostér pořád ještě ne)