Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

abra
8. únor 2010

tema o cemkoli, co se tyka alternativnimu pristupu ke strave, vychove a peci o dite, volny pokracovani pokecu o detech z tematu "trochu jiny zivotni styl aneb navrat k prirode".

abra
autor
4. led 2011

@aemmi no, cena uz neni tak pekna 😅 😅

andelka
4. led 2011

@abra chápu naprosto přesně 😀 já jsem za 3 roky učinila dva úspěchy - začal snídat a přestal pít slazené minerálky (teď pije sirupy s vodou většinou, též nic moc, ale aspoň bez bublin). Jo a hodně omezil kouření, tak o 90%. Oba bychom chtěli, aby zhubl, protože si myslím, že je to zdravotně nebezpečné, každý rok mu to doktorka říká, on to ví, ale furt o tom jen mluví a má nereálné představy typu "Shodím za měsíc 10 kilo apod." 😒 Když jsme se poznali, tak byl sice dobře stavěnej, ale v podstatě štíhlej, takovej akorát. Zpětně ale netuším čím to, že za ty roky tak přibral, neuvědomuju si co jsem přinesla za změnu. 😕

andelka
4. led 2011

@abra von by potřeboval asi oboje, ale do fitka nevleze. Kde najdu tvoje stránky?

aemmi
4. led 2011

@abra jo, takový kecy a ještě mnohem horší, fakt si myslím, že z okolí tam rodí minimum lidí, spíš jsou to holky z dálky, který chtějí rodit přirozeněji, než ve většině porodnic, je tu i diskuze o týhle porodnici, nedávno tam na ní zrovna jedna místní holka nadávala, nevím teda proč, kdy žšla rodit stejně do Jilemnice 😅 ale prostě od toho odrazovala ostatní 🙄

abra
autor
4. led 2011

@andelka kdyz bude chtit, tak to dolu da, chlapy kdyz se do toho daj, tak jsou vetsinou daleko uspesnejsi nez zensky, stranky mam tady: http://sporadna.webnode.cz/

abra
autor
4. led 2011

@aemmi hmm tyjo, tak ti nevim, jestli to porodnictvi vaazne potrebuje zmenu, kdyz nekde to zmenej a pak na ne nadavaj?? No je to normalni? achjo, skoda ze nejsou tady pobliz ☹ veeelka skoda ☹

aemmi
4. led 2011

taky bych manžela nejradši poslala na starvovací "převýchovu" 🙄 jsem z něj děsně demotivovaná 🙄 ted jí denně večer zmrzlej salát od vánoc, protože mu ho je líto vyhodit, zdálo se mu, že ho je málo, tak jsem musela přivařit brambory a takhle to dopadlo, dává si ho s bůčkem 🙄 ...ale je fakt, že já jsem to zase trochu přehnala s cukrovím, chtěla jsem se mu zavděčit, at vidí jak to umím 😀 a tak ted toho tu máme ještě tak na dvoje vánoce 😅 já teda nemám extrémně zdravej jídelníček a nikdy mít nebudu, ale přece jen si myslím, že zdravý základ je prostě základ 😉 pak nevadí, když se tam vyskytne jednou za čas uzenina, nebo tak něco 😉

andelka
4. led 2011

@abra dík 🙂 dalo by se to udělat i na dálku nějak? Asi jo, Eri k tobě asi nepojede 😅 Mně už ten můj chlap fakt štve. A vím, že on by taky s tím chtěl něco dělat.

aemmi
4. led 2011

@abra no, jestli jste si všimly, tak ten doktor, co byl v Sama doma po tomlhe pořadu to taky příliš nevelebil 😕

aemmi
4. led 2011

Abra, taky dík za odkaz 🙂 že bych dala manželovik výročí nebo k narozkám výživový plán na redukci? 😀

andelka
4. led 2011

Mám aktuální dotaz - Dany zřejmě v nestřeženém okamžiku našel a rozcupoval papírový kapesník - nevím jestli ho i neochutnal. Mám se bát? v puse nic neměl.

andelka
4. led 2011

@aemmi výročí máme v srpnu, narozky na podzim - asi bych mu to dala jen tak 😅 já myslím, že podle "jízdního řádu" by to chlapům mělo jít lépe než jen tak.

aemmi
4. led 2011

@andelka my máme výročí chození 8.ledna a narozeniny má v únoru 😉 ale nevím, nevím, jak by se tvářil, spíš by nadával, že to nepotřebuje, že si poradí sám 😀 teda já vím, co dělá blbě, stravuje se typicky chlapsky, sice snídá, ale nejradši sladký, pak má samozřejmě brzy hlad, ale vysvětlit si to nedá, svaču si kupoval dřív v kantýně, ted si dělá chleba doma, oběd tam má, což je asi poslední jídlo v práci, pak přijde, dává si kafe, něco sladkýho, s tím zároveň větší jídlo, tousty, topinky, zbytek od oběda, nebo tak něco a večer znova totéž....když mu řeknu, at si aspon před spaním dá menší množství, tak řekne, že to nemám dělat tak dobrý 😅 což jsem sice ráda, že mu ode mě chutná, ale bojím se, abychom brzy fakt nebyli moc tlustý 😒 k tomu nemá žádnej pohyb, v práci sedí, nikdy nesportoval, koníčky má spíš kulturní...když ho vytáhnu na delší vycházku, tak je nakonec rád, ale ty kecy předtím 😠

abra
autor
4. led 2011

@aemmi jezismaaarja to je jak pres kopirak 😀 muj m je snad

@andelka ty ses z ovy ze? slo by to, na mereni bych ho poslala jinam nez ke me a konzultace muzem delat mailem nebo skypem, to bysme se domluvily. Hlavne se musi rozhodnout on sam.

@aemmi ten kravatak? ale ani nezatracoval se me zdalo

abra
autor
4. led 2011

@aemmi jestli to oceni tak mu ho klidne dej, poukaz ti poslu, na vanoce sem par poukazu delala 😀 😀

andelka
4. led 2011

@aemmi jak přes kopírák, opravdu, i můj 😀 ale jako fakt se bojím, živitel rodiny je a bude vždycky on, a už teď má vysoký tlak a cholesterol 😖 zájmy též nesportovní (kdysi dělal karate), práce sedavá...

@abra jo jo, z Ovy. Já se ho zeptám. To je takové "Jste to co jíte" bez kamer 🙂 Asi se bude stydět i tak, znáš chlapy.

jasekd
4. led 2011

Teda vy toho napovidate 🙂
@baterka diagnoza nevim, nejsem psychiatr 😀 Teda z tveho jidelnicku mam husi kuzi, a kdyby jsi ty znala muj, musis se pokrizovat, pokud to vy evangelici delate. V otazkach viry jsem zbehla asi jako v tom zrni 😀 Z tveho vyctu se hlasim pouze k pravicovemu smysleni. Je pravda, ze ja na tuhle diskusi zacla chodit pro radu, co davat a nedavat malemu, se svym stravovanim jsem v prumeru, zadny vylozene blafy, ale ty zdroje bilkovin, o kterych pise Abra, jsem teda snad ani neslysela, mozna tofu 😅 A nejdla jsem nic.
@andelka My s manzelem tez budem potrebovat zhubnout, ale u me je to hlavne tehotenstvim, prvni bylo s rizikem, i kdyz jsem chodila do prace, zakaz sportu,no a ted nemam cas neco delat a navic jsem opet tehotna, sice ted vsechno OK, ale sila neni. Hlavne ja jezdila kazdy vikend na kole, a hlavne v zime na bezkach (na kole najeto rocne cca 1500 a na bezkach tak 600 km), chodila jsem na bazen... Na kole jsem v pohode ujela 80 km, ted kdybych mela vyjet, dam tak 30 a smrt 😀 Manzel sportuje taky, jezdi na kole i v zime, jel i Jiz50ku, Autorcup na kole, a to byla nase jedina spasa pred obezitou, protoze ujizdime na cokosce, a neni to zrovna 100% kakao 😝 Ted jdem tak s kocarem k prehrade a obcas se utrhnem do bazenu, kde zaplavu max. 1 km a pak se valim v bublinach...
@abra Nadherna panenka, hlavne ty hadriky, ale ta cena 😅 i dkyz chapu, je to rucni prace. Ja mam doma dve hadrove Figaro panenky, jasne ze se to neda srovnavat, ale jsou mile a pekne, i kdyz ne z prirod. materialu, hraje si s ni obcas i M. A stacilo sezrat par cokolad 😀
Taky koukam, ze resite porody. Mne bude stacit ke stesti, kdyz budu mit kde rodit. Protoze jestli se naplni katastrof. scenar a doktori odejdou, tak ja nemam kde rodit a Martin nema ke komu chodit s ledvinou, jeho nefrolog je sef nemocnicnich odboru 😅 A gynda krome primare ma skoncit cela, pediatrie taktez. Je otazka, jak se k tomu kde postavej, ale minimalne cast porodniku ma i sve soukrome praxe a tudiz maji kam odejit a pocitam, ze pujdou, aby nebyli za kaspary, protoze reditel nemocnice jim neprida a vlada podle me taky ne, nema z ceho. Uz ted mela nase porodnice casto stop stav protoze se sem stahujou i odjinud, v den , kdy ja rodila, jsem byla jedna z poslednich prijatych. A diky bohu za odtekajici vodu, protoze sice kontra po 3 min, ale otevrena na 1 cm a ranni odhad porodu az vecer. Takze me malem lifrovali do Liberce. Ten ted ovsem by asi taky nefungoval.
Dotaz, jaky caj davate detem? Cistou vodu mi nepije ani nahodou a ani se mu nedivim, prevarena je pekne hnusna, zatim ji prevarim. Dopijime zasoby, mel nejakej fenyklovej sackovanej a ted ma detsky caj s hermankem od Lerosu, je tam hafo bylin (hermanek, fenykl, nat maty, proskurnikovy koren? co je to?, ostruzinik, jitrocel, materidouska... Ten do nej celkem nahazim, ale je to vubec vhodne na kazdodenni piti? Dali nam ho v lekarne kdysi, kdyz jsme potrebovali caj pro male dite na gastro vysetreni. Nenavist meho synacka k caji dokumentuje fakt, ze nevypil ani pozadovanych 30 ml a musela mu byt zavedena nasogastricka sonda 😀 Je pravda, ze mel asi 6 tydnu, to asi maloktere dite se vrhne na caj, kdyz je kojene, ale jemu to zustalo. Musel byt tenkrat asi 2-3 hodiny pred vysetrenim bez kojeni, a pak dalsi hodinu po tom, a ani to ho nedonutilo se napit. Ty granulovany napoje asi nejsou nic moc? On nechce pit nic, tak to do nej hazim lzici a tudiz bych rada neco zdraveho, nezatezujiciho, protoze mu nebudu cpat to slazene, kdyz nechce ani to.

aemmi
4. led 2011

@abra jo ten kravaťák, no nezatracoval to, to je fakt, možná mi to přišlo proto, že jak tym byl hnedka po tom, tak jsem čekala, že to bude propagovat 😉
myslím, že m. by to ted asi neocenil, časem s ním na to musím zavést řeč, ale pomalu...on je ted druhý den v nové práci a vypadá to, že toho bude mít až nad hlavu 😒 to by pro něj asi bylo moc změn najednou 😅

aemmi
4. led 2011

@andelka
@abra
a ještě jsem zapomněla, že málo pije 😀 to mu musím pořád říkat napij se, pil jsi? a on jo, v práci dvě kafe a půl litru černýho čaje (za celý den) 😅 on tlak má v pohodě, ted nám ho děda měřil, ale jinak se taky trochu bojím...jeho bráchové mají všichni hoodně nadváhu a když vidím toho nejstaršího, jak se sotva valí a zadejchává....prostě to fakt není dobrý, proč chodit zdravotním problémům naproti, že 😉

jasekd
4. led 2011

@baterka Jo a Pangase miluju, takze zase blbe...

chaarleene
4. led 2011

@jasekd to je blbý s tou porodkou... tady je porodnice vyhlášená, ale vzhledem k tomu, že tu odchází 100% lékařů z ARO, tak asi nebude moc fungovat 😒 jsem upřímně ráda, že zrovna nejsem v jiném stavu 😅

holky, ono to asi trochu zapadlo, ale včera jsem se ptala, co byste mi doporučily za nějaké vitamíny - hodně kojím a teď v zimě nemám naprosto chuť na ovoce a zeleninu, max. na jablka...

aemmi
4. led 2011

holky, ještě k tý stravě a kojení...jsem si vzpomněla na známý, jsou makrobiotici, celá rodina, mají čtyři děti, všechny byli dlouho kojený, dokonce, když se narodilo mimino, tak paní dávala pít i tomu staršímu a ještě odstříkávala a těm větším vařila z toho kakao 😅 takže baterka je už druhá, o kom slyším, že má s podobnou starvou nadbytek mléka 😕

aemmi
4. led 2011

aha, tak já možná nakonec budu rodit doma, když v porodnicích stejně nebudou lékaři 😅 já myslím, že to nebude s těma výpověďma tak horký nakonec...jako, kde by najednou skoro 4 ooo lékařů sehnalo práci, nevěřím tomu, že mají všichni jistý místo....nevěřím tomu, že znají všichni tak dobře cizí jazyk,aby se ¨hnedka dobře chytli v zahraničí,kde by nuseli začínatod nuly a byli by ty nejposlednější....nevím, prostě tomu nevěřím...

andelka
4. led 2011

@aemmi tak to on pije hodně, ale donedávna úplně šílené věci 😒 Jinak u nich v rodině jsou mamka a brácha hubení a taťka a on a sestra "baculatí", maj ty geny no. Já taky, babi i mamka byly kus ženské vždycky. Já jsem furt oplácaná, hubená nebudu nikdy, ale tlustá vyloženě nejsem. Aspoň myslím.

baterka
4. led 2011

@abra děkuju za analýzu 😉 , no nemám tedy pocit, že mám málo tuků, vždyť do všeho leju olivový olej a sýry jsou taky tučný a navíc ty ořechy, tam je tuků dost, ale možná se nevejdu do tabulek. No a jinak bílkovin tedy mít víc nechci, už tak jsem dost zahleněná a bílkoviny se moc jíst nemají (snažím se co to jen jde řídit kalsickou čínskou medicínou). Jo a ještě k sóje - té se vyhýbám co to jen jde, protože je geneticky modifikovaná stejně jako třeba kukuřice, pokud si ji teda člověk nepěstuje sám, navíc je soja velký alergen stejně jako kravské mléko a lepek, takže za mě určitě nee! Chodím k Jonášovi, pokud ho znáš, takže pod dohledem jsme oba, ale jsou to spíš konzultace, žádné kapky neberu, protože podle něj jsem ok 😉 , ale taky chci mít jistotu, že je to ok a tomuhle věřím

jasekd
4. led 2011

@chaarleene Ja jsem z Jablonce, jezdi sem i rodicky z Liberce. Porodnice tez vyhlasena. Ani te tak nejakym alternativnim prirodnim pristupem jako Vrchlabi, spis je to tu nove, pokoje max. po dvou, kazdy pokoj sve WC a sprchu, od zacatku jsi na sale, kde i rodis, kazdy sal ma sve WC a sprchu, coz je pro me po prvni zkusenosti temer nejdulezitejsi, hlavne to WC, jeden sal ma i vanu (na me samo nezbyl, ale do vody se myslim nerodi), podle zkusenosti nekterych respektuji porodni plan, ale ja ho nemela. Partner u porodu samozrejmost, plati se za nej, dite od zacatku s tebou, snazi se o prilozeni, na chvili ho odnesou na osetreni, nemyjou, zabali, prinesou zpatky a uz jste spolu, pokud nejsou komplikace. Daji i na bricho, ale mne nedali, mazali s nim pryc, nevadilo mi to, mela jsem takovou zimnici, ze by snad spadl. Dite myjou az vecer pri instruktazi, v tve pritomnosti. Druhorodicky si asi koupou samy, ale ja budu zadat instrukce na holcicku 😀 Kojeni se venovali, ochotne poradili. Muj porod byl spis medicinska klasika s mirnymi komplikacemi v zaveru, nastrih, oxytocin apod, coz by se vam nelibilo, ale vzhledem k velikosti ditete a me panve bylo nejdulezitejsi dostat ho ven a nestezuju si. Taky by meli odebirat pupec.krev, my chteli darovat, ale vzhledem k rychlemu konci jsme si na to nevzpomneli a nikdo se neptal, coz me trochu mrzi, ale asi to clovek musi hlasit, treba o to zrovna ani nemeli zajem. Jablonec je dobrej kompromis mezi porodnicema typu Apolinar (nic proti, odborne na vysi, ale rodit za tim hadrem a mit vsechno z vedlejsiho boxu v primym prenosu, diky ne, jasne ze i u nas byla slyset hystericka pani odvedle, ale pres zed) a vylozene altern. porod. typu Vrchlabi. Rodit tam muzes od 37.tt, drive Liberec, neni tam vylozene JIPka na opravdu zavazne pripady, jen na mensi komplikace. Odkud jsi ty?
Jo, kdyz klekne ARO, muzes to zavrit vsude 😝 Ja teda ARO nepotrebovala, ale nikdy nevis, bez EPI prezijes, ale co akutni sekce, ze.

aemmi
4. led 2011

@andelka ty mi přijdeš hubená dost, podle fotek (mmch, máte krásný fotky z ateliéru 😵 ) fakt vypadáš o dost mladší 😉 no, já jsem taky nebyla nikdy hubená, spíš naopak, jeden čas kolem 12let jsem měla nadváhu, pak se to srovnalo jakž takž samo, jenže u nás jsme všichni takový subtilní postavy a to je pak každý kilo hned vidět, navíc jsem ještě dost malá 😅 já bych potřebovala hlavně cvičit a zpevnit se...jenže nemám trpělivost a ted dlouhodobě problémy s kloubama, takže prakticky jsem se od lonského května ani nehla 😔

jasekd
4. led 2011

@aemmi Doma ja ani nahodou, po predchozi zkusenosti bych si na porod doma ani neverila, a to je prvni predpoklad, a pak samozrejme bezproblem. tehot., zdravotni stav apod. Jinak u nas na porodnici je treba "blbe", ze tam chodi rodit i doktori, co maji sve ambulance, cili ty tak nepali dat vypoved, proste prestanou slouzit. Ale maji kam jit. V zahranici je hodne zadane ARO a hodne lidi jde, tam neni tak potreba jazyk jako treba na interne, kde spoustu veci zjistujes uz odebranim anamnezy. Oni nekteri jen strasej a doufaj, ze to dopadne pro ne dobre, ale taky ne vsude je vezmou zpatky, i kdyz nevim, kde chteji brat. Ono sehnat ty zahranicni lekare neni sranda, tady se shanel cizinec na zubni pohotovost a to papirovani by bylo sileny a na dlouhy lokty, mozna Slovaci to nemaji tak obtizny, ale je otazka, zda jsme pro Slovaky jeste zajimavy, taky chtej do Nemecka, Anglie atd. Ja s jejich pozadavkama souhlasim, ale prisli v blbe dobe,meli rvat, kdyz ty penize ve zdravot.byly (nejvic za soc.dem. pred par lety) a prosr... se jinde. Dnes skutecne neni kde brat. Ony ty jejich platy vypadaji dobre, ale je to naslouzeny za strasne prescasu. Kdyby ale uspeli, za mesic s tim samym prijdou sestry, policajti atd, a to si vlada nemuze dovolit.

andelka
4. led 2011

@aemmi och, děkuji 🙂 Já jsem taky malá, 160cm, takže bych měla vážit minimálně o 5kg méně, ale to už peču. abych kvůli tomu držela diety nebo se trápila ve fitku...chodím s malým ven, 2-3hoďky, co bude mamka v důchodu tak chci obnovit plavání...já jsem cvičení nikdy moc nedala, nic mě moc nebavilo, ale v těhu jsem cvičila pravidelně a bylo to super a chybí mi to.

jasekd
4. led 2011

@andelka Psala jsem o svym sportovani, to me bavilo, ale cvicit, to me jen tak nikdo nedonuti 😝 A ze bych pak mela...