Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

abra
8. únor 2010

tema o cemkoli, co se tyka alternativnimu pristupu ke strave, vychove a peci o dite, volny pokracovani pokecu o detech z tematu "trochu jiny zivotni styl aneb navrat k prirode".

aemmi
5. led 2011

@baterka však jo, mně se taky líbí ta torie (a snažím se o to) jíst místní sezónní potraviny... bez masa se teda momentálně neobejdu, kdybych si ho nedopřála, tak budu mít děsný chutě na salámy, to už mám ověřený 😀 něco máme od tchýně z domácího chovu, ale nepokreje to celou naši potřebu,,,,jinak já mám ráda různorodost, jabka máme sice taky naše, ale denně je teda nejím, to by se mi zprotivily 😅 já ráda zkouším nové věci, banány i avokádo miluju, ted, co jsem nastydlá, tak mám chutě na pomeranče, prostě nejsme schopný si všechnu potravu vypěstovat, nebo koupit od sousedů a nějak mi to nevadí 😅 používáme máslo, domácí sádlo, střídám i kvalitní oleje, prostě já potřebuju v jídelníčku pestrost 😉 ale jinak většinu věcí, potravin, vlastně i spotřebního zboží, kupujeme českého původu, na to si zase potrpí m., abychom podporovali domácí trh 😉 týjo, tak mě napadlo, že kdyby byli všichni jako ty, by spousta firem zkrachovala 😀

@jasekd já myslela bruslení v létě, na inlinech 😉 no a na koupání to bylo loni ještě super, než byly povodně, v těch vedrech jsme se tam často váleli 🙂 ted jsme ve Vimperku, jako je tu nadm v. asi o 250 m vyšší než u nás a v LBC, ale sněhu je tu o dost míň 😅 jinak musím říct, že je tu fakt krásně, v Srní jsme už taky byli, na Kvildě, moc jsme toho zatím nestihli, ale už se těšíme, jak to tu prolezeme 🙂

abra
autor
5. led 2011

jasekd, tak 200ml to je vykon 🙂 Ty bylinky se maj pouzivat jako lek, rozhodne bych je nedavala na kazdodenni piti, pak ta lecivka muze bud zmenit ucinek nebo proste treba vubec nezabere, az bys potrebovala ju davat jako lek. Je to tezky, ale zkus najit neco,s cim by to slo treba aspon kombinovat. Granulovany napoje sou doslazovany vetsinou inulinem, coz je prebioticka vlaknina, ja na tom nevidim nic extra spatnyho, spis se me nelibi vyroba tech granulovanych caju a ze je to proste instantni vec. Hele, co pres leto uvarit bezovej sirup? Nebo jinej? Mala treba bezovej pije. Ibisek mam pocit, ze je sam o sobe kyselej, takze mozna proto ho blbe snasi,kdyz nemuze to kysely.

K tomu domporodu, ja prave m k nicemu nutit nechci, porod se netyka jenom me,ale urcite i jeho, bylo to tak i s vikou, a on proste ma strach jednak kvuli tomu mymu astmatu a druhak protoze chce mit jistotu pece pri komplikacich. Na jednu stranu ho chapu, na druhou ne, ale zas je to proste rozhodnuti, na kterym se musime shodnout. Nakonec jsme vymysleli ze pujdem tam co jsme byli s vikou a poradne s nema proberem na prijmu veci, ktery sou pro me dulezity a budem se snazit aby to bylo takovy kompromisni. Ja odtama jako spatny zkusenosti nemam, ale je to nemocnice proste...

Luth, ahooooj 🙂 vidis, ten roibos je super, ja uplne zapomela na nej, mala ho totiz zacala odmitat, taxem si na nej ani nevzpomela 😀 a to ze ho piju kazdej den me nenapadlo 😀

Peti, jupiiii!!! Tyjo,mam z vas radost, supeeer 🙂 Moc gratuluju 🙂 Su rada, ze sem vam mohla nejak pomoct 🙂
s tim cisarem to me teda mrzi, urco se zeptej pa na moznosti pomoci pri otoceni, existujou nejaky metody, tak jestli to bude bezpecny, sla bych do toho, 34tt jeste neznamena, ze se neotoci, to jeste klidne muze 😉
Tyjo, 4kg wooow!!! To si neumim vubec predstavit

juju, ja nevim, jestli je lepsi, me tak prislo, protoze sem male nastavila tu delku tak, aby se nedotykala zeme celyma slapkama (pac jeste nestala), takze se odrazela spickama jako bych ju drzela v rukach. V choditku tahle moznost myslim neni.

abra
autor
5. led 2011

holky, jeste mam dotaz, mala furt v noci nespi, my uz jsme ve fazi, kdy pro nas je vzbuzeni 7x za noc pekna noc, coz neni normalni 😒 taxem si rikala, ze bych proste sla k nejakymu tomu homeopatovi, vyzkousela bych to, potrebovala bych ale spis na doporuceni, brno a okoli, neznate nekdo?

blovitc120
5. led 2011

@juju, ja uplne suhlasim s bettelgeuz, do choditka by som dieta isto nedavala. To, ze sa stavia, neznamena, ze chce chodit, je to len nieco nove, co objavil a skusa to. Napr. moja dcera nemala ani 6 mesiacov a stvornozkovala ako blesk, v 6,5 mesiacoch stala, v 7 obchadzala okolo nabytku. Vsetci mi hovorili, ze v 9 m. bude chodit, ale samostatne zacala chodit az v 13 mesiacoch. Cize to, ze stoji, vobec neznamenalo, ze chce chodit. Jednoducho sa jej stvornozkovanie pacilo a navyse, je to jeden z najzdravsich pohybov, dieta sa uci koordinovat pohyby a posilnuje cele telo. A lezie vtedy, ked ma chut. Ako bet povedala, v choditku ty urcujes, kolko bude, ked nechas volny vybeh, dieta si reguluje pohyb.
Abra, ja som zo SR, takto poradenstvo asi nie je mozne, vsak?

olina.s
5. led 2011

@jasekd myslím si, že to má vliv na celý organismus, jestli je rovnováha nebo ne 😉 Pokud dáváš malému přesnídávky, tak bych mu je smíchala s povařenýma jáhlama a uvidíš, myslím, že odmítat nebude.

@abra takové noci znám, ale bohužel neporadím, u nás to bylo ekzémem ☹ Za sebe homeopata doporučuju, ale nejsem od vás. Ať se vám to brzy vyřeší, ta únava už je pak někdy zlá.

@abra chtěla bych se tě zeptat, když se tu řešilo to kozí mlíko, nevím, jestli si to pamatuju pořádně, ale malá byla na bezmléčné dietě a dávali jsme občas pouze kozí výrobky, ale Dr. mě upozorňovala, že při větším množství brání nějaké látky z kozího právě vstřebávání myslím B12. Je to možné?

betelgeuzz
5. led 2011

@abra ale když se odráží špičkama, tak se učí chodit na špičkách. A předpokládám, že tam visí za rozkrok, stejně jako v chodítku, ne? To dítěti strašně zatěžuje páteř, která na to není ještě posílená.
@blovitc120 Já jsem s malou chodila na rehabku a taky jsem poslouchala od doktorů, jak bude brzo chodit. Teď už obchází půl roku, ale k samostatnému chození se ještě nemá.

betelgeuzz
5. led 2011

Tady zrovna běží diskuze o projevení autismu po očkování 😒 http://www.rodina.cz/nazor14596920.htm

jasekd
5. led 2011

@aemmi Jasne, taky jezdime. Ale lepsi brusleni je v Hodkovicich pod dalnici, na Sousi, v Zel. Brode kolem Jizery na Podspalov nebo v Ces. Raji na silnici od Vezaku smerem na Lazany. A kdo je borec, coz ja na inlajnech ani nahodou, tak Vesec v LBC, jak bylo MS sveta. Tam bych chtela zkusit bezky, ale na ten areal ted nemam rozhodne fyzicku, je fakt narocnej, my tam byli koukat na dva zavody MS a sila ty kopce, to spousta lidi nevi a mysli si, ze se jezdilo na poli na rovine. Min lidi a na silnicich krasny povrch, minimum aut a ty co tam jezdi, s tim pocitaji. To jen tipy, kdybyste sem jeste zavitali 😉 Prehrada je preplnena, tam deti ucit nebudu. Pokazdy, kdyz tam jsme, vidime karambol, vetsinou dite se priplete dospelymu, vetsinou je to teda chyba decka nebo spis jeho rodicu. Ja chodila jen dopoledne s kocarkem, to je super, malo lidi a spis jen kocary. Ale jednou nas smetl takovej debil namachrovanej, delal si klicky a ja proti nemu na sve strane valim kocar a on nas nevidel, musela jsem kocar hodit do travy a skocit za nim. Takze na draze ja a dalsi jeden clovek a stejne nas malem prizabil 😠 Letos jsem travila horke leto na brehu s Macinou. Byla to parada, doma 30 st., na prehrade ve stinu krasne, i jsem se bleskove vykoupala. Jinak jsem spis hodinu sedela na brehu, kojila a pak michala UM, to jsme jeste bojovali s krmenim. A co te zavalo tak daleko? Ja se z JBC nehnu, mam tu rodinu, praci a mam to tu rada 🙂 Na Sumave mi vadi, ze je strasne z ruky, my treba jsme za hodinu v Praze, cesta na Sumavu, to byl vzdycky ocistec.
@abra To jsem si rikala, s tema bylinama, jenze on to celkem na te lzicce snese a meli jsme to doma. Dnes dam posledni pytlicek. Pak tu mam ty ovocne, ale kdyz zas pisete, ze ibisek okyseluje, to zrovna nepotrebuju. A co je vlastne ten roibos? Taky jsem koukala na ten caj, co doporucila @olina.s , ale je zelenej skutecne vhodnej pro tak male dite? Ty granulaty jeste prohlidnu, na co mam dat pozor? Ty jahly zkusim, uz je mam nakoupene.

blovitc120
5. led 2011

@betelgeuzz neviem, kolko ma tvoja dcera mesiacov, cez mobil mi neukazuje pas, ale podla mna do 15-18 mesiaca je to v norme, pokial ostatny vyvoj nejako extra nevybocuje. A ked obchadza nabytok, znamena to podla mna, ze nohy pouzivat vie, akurat ste nenasla chut alebo odvahu pustit sa sama. Ja som nikdy nasej nepomahala, ani nechodila za ruky (bola som hlavne leniva ohybat chrbat a prislo mi to zbytocne), pustila sa chodit, ked ona uznala za vhodne a neviem, ci je to tym, alebo len nahoda, ale naozaj nikde nepada a nikdy ani nepadala a dava si velky pozor, kade ide. Nevyhladava nebezpecne tereny, lebo vie, ze ja jej nepomozem, musi sa spolahnut na seba, ide len tam, kde si trufne.
Btw. moja neter zacala chodit v 15,5 mesiacoch, ona vsetko robila "neskor" (aj tak je to len pojem) a teraz vyhrava preteky v behu, ma 10 rokov.

aemmi
5. led 2011

@jasekd to je fakt, že ta přehrada byla dycky přeplněná, hodkovice taky znám, pak jsme taky jezdili v Hrádku a když jsme šli jen tak na chvilku večer, tak ny libereckou cyklostezku....tam to je krátký, ale takhle na hodinku ráno před školou to pro mě bylo ideální...v areálu ve Vesci jsme byli poprvé nedávno ny procházce 😅 jako na bruslích bych to nedávala 😅 já se i docela bojím z kopce, ale jezdili tam lidi na kolečkových lyžích, s hůlkama by to mohlo bejt lepšejší...tak to jsme se na přehradě možná potkaly 😀 my jsme chodili dozadu, do tý zátoky, co tam bejvaj nuďáci 😀
stěhovali jsme se kvůli m. práci, dostal tu dost náhodou hodně dobrou nabídku, tak jsem hold šla...jako LBC a JBC je v dobý poloze, průmysl, fabriky, kousek do Phy, v tomhle to je tady horší...kdyby m. po zkušebce vyhodili, nebo kdyby chtěl v budoucnu změnit zaměstnání, tak si tu neškrtne 😒 já snad práci seženu všude, o mě nejde, ale on bude hlavní živitel, že 😅 jo, já taky myslela, že tam zůstaneme, ale ze dne na den byla realita uplně jiná 🙄

abra
autor
5. led 2011

@blovitc120 klidne se domluvit muzeme, delam to s lidma z dalky pres skype, mail nebo chat a prvni mereni si odecitam z ceny za plan, pac jinak merim lidi tady na svym pristroji

@olina.s tak to vubec nevim, co by tam mohlo branit vstrebani B12 ☹ ale jako kozi mliko je taky mliko, obsahuje kasein i laktozu, takze pri bezmlecne diete neni vhodny ani to ☹

@betelgeuzz no ona tam sedela jakoby jak v ergu, v takovym tom podsazenym sedu, mivala jsem ji tam hodne kratce jenom na to vyblbnuti, pac stejne by me tak hopsala na rukach a to bych ju drzela zas podpazama ☹ neni to idealka, to uznavam a kdyz se to nepouzije, tim lip

butt
5. led 2011

ahoj holky, mam trosku hekticky obdobi, zkouskovy ☹ tak nemam cas tu s vama plkat 😀 takze obcas jen v rychlosti doctu 🙂

@petuli80 ahoj 🙂 je mi jasny, ze u tebe to je skrz tu delohu jiny, ale me se mala tocila uz celkem pozde porad sem tam, chvilu byla kp, chvilku spravne..s bet jsme tady resila i porod kp vaginalne...nakonec tam mala zustala napric 😀 no ale u milosrdnych na to pretaceni miminek v brise celkem jsou(je tam jeden starej doktor, kt se na to specializuje),me ju pretacel z toho napric do spravne polohy, ale stejne me to bylo naprd, pze akutni cisar ☹ a u tech milosrdnych i pristupujou na porody kp vaginalne, nechaji te na lip vybavenym porodnim boxu, kdyby byl nejakej problem.abra myslim rikala, ze chces teda rodit jinde nez u milosrdnych, nevim jak na tom s pretacenim a porodem kp je obilnak a bohunice, ja si zjistovala ty milosrdny...tak kdybys to chtela zkusit, tak se tam zkus obratit..

jasekd
5. led 2011

@aemmi V Hradku na Kristyne? Tam je to prej dobry. A v LBC asi kolem Nisy, ale tam to musi bejt taky dost plny. Ty lidi, co to daj na koleckovejch lyzich, ten Vesec, to budou asi profici trenujici na zimu, to uz je fakt vyssi level 🙂 Na prehradu jsem chodila zaBizuterku, je tam par stromu az u vody, mela jsem na zemi korbu z kocarku, moskytieru,malej spinkal, tak jsem se i vykoupala, ve stinu jsem krmila, mohl si hrat na dece. Ta Studentka je moc z kopce, nedam dite az k vode (to krovi je takove divne), to uz pro matky s detmi neni 😀 Ale je tam nejcistsi voda. Chodili jsme tam driv, ted uz jsme s rodinkama pod Bizuterkou 😅 JBC a LBC, presne, vsude blizko a pritom priroda. Ja nebejt v Jablonci, tak toleruju jeste ten LBC. Ale ja jsem pecival, tady jsem se narodila, manzel se mnou chodil do tridy, rodice bydli 200 metru od nas... "Ve svete" jsem byla akorat v Praze 6 let na koleji na medicine. Ja tu taky mam ordinaci, kterou vybavit jinde by prislo na par milionu, kdyz bych musela porizovat nejen vybaveni, ale i misto, a ta me tu drzi. Tak snad se vam ve Vimperku zalibi, on si clovek musi rozmyslet, kde si koupi bydleni atd. I kdyz nekdo se v pohode stehuje i vickrat, pro me by to nebylo.

olina.s
5. led 2011

@abra jj, my pouze tehdy zkoušeli reakce na, kozí - nebyly, ale na tu přemíru mě Dr. upozorňovala, ale "neuchovala" jsem myšlenku 😀, dávali jsme málo...

olina.s
5. led 2011

@jasekd vítám tě u nás na jihu 😀 my jsme teda naplavený ze záp. části Šumavy, zvykáme si na velkoměsto 😀 😀

jasekd
5. led 2011

@olina.s Dekuju.
??? kde na jihu? Ja jsem ze severu, Jablonec, ve Vimperku je @aemmi.

betelgeuzz
5. led 2011

@blovitc120 dcera má 14,5 měsíce. Však já si s tím těžkou hlavu nedělám, jenom to nošení mě už unavuje 🙂

olina.s
5. led 2011

@jasekd omlouvám se, překoukla jsem se, tak tě tedy nevítám 😀

aemmi
5. led 2011

@jasekd jojo, na Krystýně 🙂 ještě jsme chtěli někam do Němec k Žitavě, že vezmeme stan a budeme tam třeba dva dny jezdit, ale už jsme to nestihli 😅 jsem zvědavá, jak to bude s bruslením tady, ale je to tu samej kopec 😒 no, já jsem právě taky domáckej typ, takže tohle pro mě bylo trauma, já prožila 20 let života ne vesnici, v podstatě jsme se odtamtod na dýl než cca 14 dní nehla, jako bylo mi jasný, že vš mi tan nepostaví, tak s Lbc jsme se smířila, navíc tam mám tetu, takže jsem tam bývala i dřív....ted mě nejvíc štve ta vzdálenost k rodičům, právě kvůli potencionálním dětem a hlídání, tady budu ne všechno sama, takže rodiče 200m toho si važ 😉 a za další je blbý, že nevíme na čem jsme, už jsme chtěli kupovat nějakou nemovitost a ted jsme v nájmu v paneláku, sice tu nejsou drahý byty, ale i tak peníze utíkají...ale jinak jsme čekala, že to budu snášet hůř, je tu pěkně, na kopce jsme zvyklá, téměř všechno se tu dá při troše dobré vůle sehnat, je tu zdravá výživa, ale štvě mě, že tu není DM ☹ a taky je blbý, že je to daleko do větších měst, Prachatice asi 25 km, nic tam není, Strakonice, kam asi budeme jezdit k doktorům jsou 30 km, takže tak 😒

jasekd
5. led 2011

@aemmi Uprimne ti to nezavidim 😖 Ja prave moc nechci ani na vesnici v okoli, nic me tam netahne, kdyz tu mame tak suer podminky, prehradu, koupani, les, na lyze blizko, ale i do bazenu, kramu, skoly, k doktorum, dobra porodnice i pece pro Martina, DM... Zatim jsme v panelaku ve Msene, ve svem, ale 1+1 😅 Aspon ze jsi na ty kopce a lyze, ze to ma pro tebe nejakou vyhodu.
@olina.s Privitej @aemmi 🙂 Jinak ten caj vypada opravdu dobre, akorat ze jak jsem to hledala na netu, pokazdy tam pisou jiny vareni 😅 No az se jednou dostanu do LBC, tam jsou ty prodejny, jak psala Luth (Oxalis?), tak bych se tam zeptala, i na ten roibos, po netu se mi nechce davat postovny, kdyz nakoupim jeden pytlik na vyzkouseni.

aemmi
5. led 2011

@jasekd no, my zase chceme domek, takže ve městě by nás to přišlo asi pěkně draho, co jsme koukali třeba v liberci 😅 tady budou sympatičtější ceny, ale to je zatím budoucnost ☹ m. mohl mít místo i v Jablonci, ale za menší peníze, hold jsme se rozhodli, tak musíme bojovat 🙂

aemmi
5. led 2011

@olina.s ahoj 🙂 a kde jste? v Budějovicích?

olina.s
5. led 2011

@aemmi tak Tě vítám na jihu 😀 připadám si tak trochu jako u Cimrmannů 😀 😀 jj, jsme v Budějovicích

jasekd
5. led 2011

@aemmi Ja chci prave taky domek, proto porad drepim v 1+1 ve Msene 😀 Protoze ja bych nejradsi domek ve Msene, pripadne lokalita Haskovy vily (za prehradou), kolem byvale detske nemocnice, pripadne Rynovice - Stara osada, to je smerem na LBC.... To jsem skromna, ze 😝

aemmi
5. led 2011

@olina.s 😀 děkuju za přivítání 🙂

aemmi
5. led 2011

@jasekd jo, skromná 😀 tam asi všude budou pěkný pálky za pozemky 😅 ale proč ne, radši budu dýl splácet, než si vybrat hnusnou nebo nedostupnou lokalitu 😉 a když na to člověk má, takproč ne, že 🙂

olina.s
5. led 2011

@aemmi snad se ti tu bude líbit a najdete brzy i fajn přátele 😉

aemmi
5. led 2011

@olina.s no, doufám 🙂 zatím musím říct, že chvála internetu a MK a FB 😅

jasekd
5. led 2011

@aemmi Zatim na to nemame, proto musi byt kompromis. Dobre misto a priserna kuca, nebo dobrej barak a horsi misto, nebo ted koupit jen pozemek a casem nechat postavit, sami to nezvladnem postavit, ja jsem Dr, manzel IT, zadni stavari, ani nemame nikoho takovyho v rodine. Ani ty pozemky ovsem v techto lokalitach uz nejsou, nebo priserne drahe a v hroznem kopci, jak je tu zvykem. Coz moc nechci, vzpominam na detstvi na chalupe (Radcice - Liberec), kopli jsme do mice a ten skoncil o km niz v potoce 😠