Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

abra
8. únor 2010

tema o cemkoli, co se tyka alternativnimu pristupu ke strave, vychove a peci o dite, volny pokracovani pokecu o detech z tematu "trochu jiny zivotni styl aneb navrat k prirode".

anysek85
6. led 2011

Ahoj holky,

máte prosím některá zkušenost?

http://www.ekozbozi.cz/panve-greenpan/greenpan-...

Chci ji koupit, ale neznám nikoho, kdo by ji měl a nenašla jsem moc recenzí 😔

butt
6. led 2011

@erinka83 ja si to z detstvi pamatuju moc dobre 😀

@anysek85 ty grennpans resily holky na beremku...

damy a mam na vas dotaz ohledne prikrmu.kdyz budu davat ze zacatku, mam nachystat klidne celou davku a kdyz bude chtit, tak ji to ccely dat?nebo ji zezacatku davat jen po troskach, i kdyz by si dala vic(a pak dat celou davku UM)?no treba to vubec nebude chtit jist a nemusim to resit 😀

andelka
6. led 2011

@butt Já dávala po trošce, ať nemá toho hned moc k trávení. Začala jsem se skleničkou bio karotka od Alnatury 125g a poprvé jsem mu dala 50g a dokojila, podruhé zbytek 75g a zase dokojila a pak jsem mu ještě pár dní dávala méně a po asi týdnu a něco se trávení upravilo a začal kakat normálně (jinak ze začátku jím ta mrkev jakoby projela, prostě co snědl, to jsem našla v plínce v nezměněné podobě 😅 ) Já si pořád ještě píšu co jí a kolik (ale už pomalu budu končit a psát jen když budu dávat něco nového, ať mám přehled) a na začátku jsem dávala několik dní po 70g, pak pomalu zvyšovala na 90g, 120g, 140g a teď sní tak 150 - 160g.
Tý jo, Sašenka je ale šikovná, že už se pěkně přetáčí na bříško 🙂 Já mám trochu lenivější mimčo teda, ale nevadí, ještě budu vzpomínat 😅

juju
6. led 2011

@petuli80 no minimalne mi s blovitcz mozeme potvrdit ze na babatko ma porod nasledky; trauma z kliestoveho porodu sa podla mna musi zafixovat do podvedomia navzdy ☹ petuli prajem ti co najprirodzenejsi porod...

inak nejako sme sa rozrastli 🙂 som rada, na druhej strane stracam prehlad kto je kto a kto caka bejby, kto uz ma - pomohli by mozno fotky, tak sa potom lepsie pamata 😉

andelka
6. led 2011

@juju jsem se nějak s tím jak prcek roste přifařila 😀 Hele, ale fotky a důležité informace jsou v pase 😉 nebo tobě se to nezobrazuje? 😕

baterka
6. led 2011

@anysek85 taky se přeci nehádám 🙂" Jen jsem hledala někoho podobného názoru a ražení, tady se to skoro nepovedlo 😅 , ale naštěstí jsem založila diskusi, kde je takových maminek mraky, takže tam jsem jak ryba ve vodě 😉 ! Myslím, že každý má dělat to, co uzná pro sebe a své dítě za vhodné a neposlouchat slepě doktory a jiné chytráky, kteří radí ostatním co a jak 😎

anysek85
6. led 2011

@baterka Ano 😉

anysek85
6. led 2011

Holky, včera jsem dělala tohle:

Suroviny:

300 g špaldové mouky jemně mleté, 500 ml mléka, 1 vejce, mořská sůl, nasekané bylinky / např. oregano,máta,meduňka /
Náplň: žervé rozmíchané s pažitkou

Postup:

Z uvedených surovin vymícháme hladké těstíčko a usmažíme palačinky. Naplníme připraveným žervé. Luxusní varianta je položit na palačinku plátek uzeného lososa a potřít Lučinou s jemně sekaným koprem

Dělala jsem to s bylinkami a gervais a bylo to strašně dobré 😵 a přitom levné a rychlé.

Ještě to zkusím s kuřecím nebo s lososem. Nebo by se to i dalo zapéct se zeleninou a zasypat nějakým dobrým sýrem 😵.

butt
6. led 2011

@andelka diky, ja si rikala, jestli poprve nedat jeste min, treba 30g..ale mozna uz prehanim 😕
dekuji za pochvalu ditete 😀 ne vazne..me pripadne strasne srandovni tady ta soutez: "moje dite umi uz to a to, jaktoze tvoje ne.." samozrejme mam radost, kdyz se mala nauci neco novyho, ale kazdy dite se vyvyji uplne jinak a je uplne jedno, kdy co zacne delat..neznamena to, ze jeho rodice jsou lepsimi, nebo horsimi rodici, nebo ze takovy dite je/bude stastnejsi, spokojenejsi, sikovnejsi..a presne, kdyz je dite "liny" tak maji rodice o chvilku dyl klid 😀

chaarleene
6. led 2011

@butt můžeš si příkrmy malovat, jak chceš, ale počítej s tím, že třeba může nastat situace jako u nás - připravila jsem příkrm, připravila jsem foťák, kameru, manžel připravenej, že teda bude fotit, malá dostala do pusy první lžičku mrkve, obrátila se naruby, vyblila snad všechno mlíko, který od rána vypila, a bylo po představení 😀 a to se opakovalo ještě 3x, pak jednou se poblila po třetí lžičce a pak už to začalo být trochu lepší... 🙂

abra
autor
6. led 2011

peti, jeee, lucka, a ja furt lenka, i v mobilu ju mam jako lenku 😀 no jeste ze sem ji tak nerekla, to by byl trapas 🙂 Hele, ucinky pozoruju fakt paradni, jako svaly, slachy ani klouby uz me neboli, ruka se lepsi a unava je o dost mensi, zvladam ty vikiny sileny noci, jeste pred vanocama jsem fakt nemohla ani vstat z postele ani otevrit oci, proste nic a ted dobry, jako nerikam idealka, jsem unavena, ale ne tak hrozne. Navic si konecne muzu zacvicit jogu, proste fakt se citim o hodne lip, doufam, ze to vydrzi 🙂
Jj, to je presne ten olej.

peti, jj, ja jeden 🙂 dikec 🙂 Na kafi se s vama rada uvidim 🙂 a od 15.1 jsem uz mimobrnenska, tak za vama budu dojizdet 🙂 A jak tak koukam, tak pro me teda ten pomerancovej, i kdyz prichut,ale zkusim to nejdriv tak, na rybi olej z detstvi se neda zapomenout, dam ti okostovat, chces? 😎

anysek, greenpan mam a je uuuuzasna!!!

butt, nejdriv trochu + mliko, ale kdyz pak rychle by chtela vic, tak bych ji nebranila

andelka
6. led 2011

@anysek85 hmmm, to zní dobře. Já se zrovna chystám na ten jahelník 🙂
@butt 30g je hodně malinko, to už spíš počítat na lžičky. Víš jak, té mrkve můžeš udělat víc, když nebude moc chtět, tak to dorazíš 😉 A dopředu si radši nic nemaluj, nikdo neví jak to bude, může jíst hned hodně jako kamarádky syn (ten dal napoprvé celou tu malou skleničku) nebo hezky postupně jako Dany, nebo to může dopadnout jak u chaarleene. 😅
No, on začal dělat všechno trošku později co se pohybu týče - co do jiných dovedností je v poho - tak nemůžu čekat zázraky, že. Ale pokroky dělá, tak jsem ráda. Ještě musím dělat věci do školy, tak čím dýl ho nebudu muset chytat po bytě tím líp pro mě 😅

butt
6. led 2011

@chaarleene no vsak s tim pocitam 😀 ale musim byt pripravena i na idealni situaci, kdyby nahodou 😀

@abra diky, tak nejak jsem si to myslela a uz te mam zarazenou na stejnou uroven jako josefku, verim ti vsechno 😀 tak to je super, ze to bydleni tak vyslo!(takze fnuk fnuk v tom unoru budu muset za tebou jet mimo brno 😕 ) peti jsme psala, ze toho 18., jak jsem psala nakonec nemuzu ☹ tak zkuste vymyslet jinej termin, nevim,jestli se tu daji psat zpravy mezi vic lidma, to by bylo asi nejjedonussi...a jestli ne, tak na fb?

andelka
6. led 2011

@butt a foťák pro jistotu vem, kdyby nastala ta ideální situace. Já jsem se začátku dost bála, co kdyby se fakt poblil nebo tak, takže jsem si vyčíhla den, kdy jsme byli všichni doma a následoval víkend, takže jsem začala přikrmovat v pátek, 5 dní před dokončeným 6.měs. A dopadlo to vtipně, v albu mám někde fotky. 😀

butt
6. led 2011

@andelka ale nebude mrkve, ale cuketa 😀 nemaluju si rozhodne nic, ale rada jsem pripravena na vsechny mozny situace, tak at vim, jak to pro ni nejlip udelat 🙂 takze nakonec ve skole pokracujes?jsme to myslim spolu resily...no ja si vubec nedokazu predstavit, jak budu tu skolu zvladat. myslim, ze cim bude starsi, tim to bude horsi a horsi..uz ted mi chybi ten jeji neustalej spanek 😀 😀

butt
6. led 2011

@andelka fotky jsem uz studovala 😀 ja prave chci zacit v sobotu, at jsme na to s manzelem dva.. 🙂 hele ale fotit se da i zvraceni, ne? 😀

abra
autor
6. led 2011

butt, jejejee, josefka to je jina trida, k ty mam daleko 🙂 Nojo, prijedes dal,ale zas to bude stat za to, nebo muzu prijet ja za tebou, se domluvime 😉 Fb me ani nepripominej, jsem tam zmatena jak goro pred tokiem 😀 Ja bych brala az nekdy po 22. pac do ty doby budu mit faaakt honku.

chaarleene
6. led 2011

@butt tak nevím, jak u vás, ale my jsme oba odhodili, co jsme zrovna drželi, a vrhli jsme se po ní, abychom jí pomohli 😅 😀

butt
6. led 2011

@abra ale uz se k ni blizis 😀 jasne to se domluvime presne, az to bude aktulani, kdo kam prijede 🙂 asi na fb travis malo casu, ze jsi na nem zmatena 😀 😀 no me termin sejiti se na kafe je v podstate jedno (teda z po tom 19.), do toho unora budu mit plno furt, ale jedno kafe me samozrjeme nezabije a rada si od uceni odpocinu 🙂

@chaarleene pomohli se vyblit? 😀 😀 😀 😀 😀 ne pardon, chapu 😉

abra
autor
6. led 2011

@butt skoro vubec tam nejsem, pac me to tam sejri 😀 😀 a taky bych uz pak fakt jenom sedela u pc 😀

andelka
6. led 2011

Holky, za jak dlouho se ty jáhly uvaří doměkka? až se jakoby vyvaří, vsákne to mlíko ve kterém to vařím?

erinka83
6. led 2011

@andelka jojo, když to budeš dělat podle receptu, mělo by to tak být, vařit na mírným plameni a nemíchat (i když s mlíkem nemám zkušenosti, vařívám jen s vodou). Jinak je poměr myslím 1:1,5 když chceš sypké, na kaši až 1:4....

andelka
6. led 2011

@butt cuketa je taky fajn 🙂 no, i zvracení je život 😀 Mám do dubna odevzdat závěrčnou práci, ze které nemám ještě ani řádek a v půlce května jsou zkoušky závěrečné. Naštěstí mamka jde brzy do důchodu, tak mi malého pohlídá na pár hodin, ať se na to můžu soustředit. A jak se budu učit, v dubnu, květnu, tak snad už bude slušné počasí a pošlu je ven. Spánek mi chybí hodně, nedokážu dělat víc věcí najednou, zapomínám, no super na učení, fakt 😒

andelka
6. led 2011

@erinka83 jejda, já mám 250h jahel na půl litru mlíka. No je to zkouška, no,

erinka83
6. led 2011

@andelka no tak si to schválně přesyp do hrnku ty jáhly a uvidíš 🙂 ale jestli jdeš dělat nákyp. tam je jedno, jestli to rozvaříš, bych řekla, že to je žádoucí 😀

andelka
6. led 2011

@erinka83 no odchytla jsem to jen tak tak. Napřed se jáhly tvářily neuvařitelně a za chvilku jsem málem připekla hrnec 😀 Ale dobrý. Už je to v troubě. Doufám že ne doslova 😀
Jo, Eri, tak jsem po dlouhé době znova zkusila ty TB kapsovky od tebe, bo jak kadil vaječinu, tak to samozřejmě neudrželo a pak jsem na ně zapomněla - a dobrý. Sice toho moc nenasajou, ale asi to budou taše hódobóžové, k doktorce a tak. Koupila jsem si teď TB kapsovku (s vkládačkou, ne s tím "chobotem"), tak jsem to právě zkusila, jak to bude teď sedět když je větší (a baculatější), že to bude asi podobného střihu. Tak jsem zvědavá až dojde. 😅

andelka
6. led 2011

Tak hlásím, že jahelník je hotov, jelikož jsem měla sladkou svačinu tak jsem ho ještě nezkoušela, ale je tu mamka, tak si dala a prej je to moooc dobré 🙂 Dala jsem tam ty jáhly, žloutky, sníh, hnědý cukr, švestky, mandle a nahoru jsme to ještě polila máslem a trochu šlehačkou. Jsem zvědavá co choť na to. 😅

betelgeuzz
6. led 2011

@andelka už si vzpomínám, že jsme to tu už jednou řešili. My asi na jaro koupíme golfáč, budu se muset začít po nějakém poohlížet. A taky se těším, že doplním plenkovou výbavu 😀

betelgeuzz
6. led 2011

jé, sorry, to patřilo do jiné diskuze 😀

andelka
6. led 2011

@betelgeuzz a do které? 😀 vzhledem k absenci kočárkového tématu tady předpokládám, že vedle 😅

Tak už jsem vyzkoušela i já a musím říct, že to budu dělat častějc. Je to mňamka. Jen ten sníh se mi úplně nepoved, jinak by to bylo ještě lepší 😅