Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

abra
8. únor 2010

tema o cemkoli, co se tyka alternativnimu pristupu ke strave, vychove a peci o dite, volny pokracovani pokecu o detech z tematu "trochu jiny zivotni styl aneb navrat k prirode".

petuli80
11. led 2011

@luthien.k Já bych měla na základě výsledků krevních testů omezit mléko a sóju, plus ořechy, žitnou mouku a ještě něco, není to vyloženě alergická reakce na potraviny, že bych se osypávala, ale tahle omezení můžou souviset s mou periorální dermatitidou. Na mě vyčtené informace spolu s tím, že si de facto nově dávám pozor na přísun bílkovin zapůsobily, nerada bych, aby se něco ve větším vyvinulo díky mé stravě.
Takhle podle toho, co jste napsaly, to nijak zásadně omezeně nevypadá, ale to se všechno pozná v praxi, chápu. A taky doufám, že vám nebude vadit, když sem budu chodit s dotazy, které jste třeba před rokem probíraly, nakonec opakování matka moudrosti, že jo 😉

luthien.k
11. led 2011

@petuli80, aha, tak to je trochu jiná - co konkrétně Ti v testech vyšlo? Pozoruješ zlepšení po těch omezeních? Pokud je v rodině nějaká dispozice k alergiím (netýká se jen atopického ekzému, ale i jiných alergií), je dobré se držet tohoto: https://www.modrykonik.cz/fotoblog/kam-zyk/clan...

petuli80
11. led 2011

@luthien.k To bych musela fakt vysadit, což se mi důsledně nepovedlo 😒 Mám tam vysazení sóji, žitné mouky, při přetrvávajících obtížích i pšeničnou mouku, pak ty ořechy a opatrně s mléčnými výrobky, no a zobat zodac. Díky za ten odkaz, pročtu si to.

Tohle snad nemyslí vážně 😠 :
http://zpravy.idnes.cz/ministerstvo-chce-tresta...

abra
autor
11. led 2011

holky, vubec vas nestiham, balim balim a zas balim, ale asi sem dobalila, kontrola u dr nebyla nijak dobra, musim se setrit, dopovat se mega davkama horciku s beckem a byt v klidu, jinak povalim zas do spitalu, a to je jeste moooc brzo ☹
peti, zahradni party urco udelame 😉 pocitam s tim 🙂 uz se faktmoc tesim na leto 🙂

alpiinka
11. led 2011

@petuli80 to s tym ockovanim je sila! 🙄 teraz som rada, ze som v irsku...pre zaciatok som rozhodnuta odmietnut tbc a o dalsich si musim este co to pozistovat....

olina.s
11. led 2011

@chaarleene náš malý má taky vyrážku na kolínkách a loktíkách od doby, co se plazí, takže by to mohlo "sedět"

Holky, jste tu některá, která jste už absolvovala pohovor na hygieně kvůli neočkování?

olina.s
12. led 2011

Dobré ráno, holky, nevíte některá, je pro děti stravitelnější špalda nebo oves? Jde mi o součást příkrmů.

luthien.k
12. led 2011

@abra, doufám, že budeš OK a nebudeš do toho blázince, co teď asi doma máte, nastoupit do nemocnice!

@petuli80, docela mě zajímalo, jaké testy Ti dělali, normálně na alergologii nebo jsi někde držela v ruce elektrody na biorezonanci? (Bez urážky těch, co tomu věří, tak já tedy ne).

Očkování - no comment, jsme prostě nesvéprávné stádo a stát ví nejlíp, co je nejlepší pro naše děti 😠

@olina.s, jako první se myslím doporučuje spíš oves, ale malej ho nesnesl kvůli tomu, že ho proháněl... Podle mě je to o tom to v malém množství zkusit.

juju
12. led 2011

@petuli80 urcite doporucujem, ale kup kozusinku az potom ako vyskusas vlniaky, aby si vedela ci to bude znasat, lebo kozusinka je predsa drahsia zalezitost; podla mnohych alternativnych zdrojov je to energeticky pre dietatko velmi prospesne; inak ja by som a priori neodmietala nic len preto ze je to potencialny alergen - treba jemne vyskusat; ja maleho kupem v harmanceku, repiku a rozlicnych bylinkach a kazdy strasil, ze sa z toho vysype. Vyskusala som najprv na paticke a potom nic tak sup do kupela; nosi vlnu a tiez v poho, pritom manzel je tazky alergik ale ja zase v pohodicke

inak vcera som ho zabalila do latkovky - kedze som vsetko predala tak som mala doma len stvorce tak do toho ale kedze je uz velky chlap tak to hned precikal ale bol spokojny aj ked mi opat vyskocil problem, ze sa mi do nicoho nezmestil kedze ma dlhy trup; opytam sa v jaslickach ci by to akceptovali a ak ano kupi mu nejake AIO aby to bolo cim najjednoduchsie. ako odporucate vzhladom na saciu schopnost? kupila by som uz len velkost uni, ale nejako sa v tom uz neorientujem

petuli, co sa tyka stravy a kojenia, tak to si musis vypozorovat sama, mozno bude znasat vsetko, mozno bude mat koliky take ze ani obmedzenim to nezmiernis; co viem tak zaklad je: ziadne citrusy (exoticke ovocie by malo byt ok), bublinkve napoje, kapustova zelenina, strukoviny, cesnak+cibula a samoska alkohol, kava, lieky (okrem ibubrofenu a paralenu) a cigarety - ostatok by mal byt ok; na SK je vsade propagovana Vinea na tvorbu mlieka ale Emilka z nej nafukovalo a aj mnohe ine babatka co viem; ja mam skusenost, ze mlieko bud rozkojis a mas dost alebo nerozkojis a potacas sa s problemom ako ja alebo butt; mne ziadne bylinky, caje pripravky nepomohli; odporucujem si zadovazit klubuciky ak sa nepodari babatku prisat, aby sa aspon rozprudilo mliecko a zakazdym sa potrapit a ucit prisavat bez klobucika, ale drzim palce aby sa malicke vedelo prisat 😉 ak nie, popisem super trik na prisatie, co Emilkovi hned pomohlo a butt si ho tiez chvalila 🙂

juju
12. led 2011

@alpiinka co sa tyka TBC ockovania, tak v zapadnej Europe ho ani nepraktizuju, takze ak si v Irsku, tak by to malo byt ok; Emilko ma stale len jedno hexa ockovanie a jedno pneumokokove; ked ho pojdem dat nabuduce zaockovat asi ma doktor zvlecie z koze ze som nezodpovedna mamicka 😀 ale ja chcem dat maleho zaockovat ale moje presvedcenie, ze cim neskor tym lepsie sa s tym telo vysporiada

inak za 3 tyzdne ide maly do jaslieciek 😔 uz mam depky, lebo som pocitala tak denne s nim budem max 3 hodky

luthien.k
12. led 2011

@juju, však říkám, že s těma alergiema raději straším dopředu, aby pak nebylo žádné velké překvapení, ale souhlasím, že je potřeba to zkoušet, rozumně 😉

olina.s
12. led 2011

@luthien.k děkuju já to chci dávat v malých množstvích, přesto jsem chtěla dát ten 1.lepek co nejstravitelnější

Holky, dneska v Sama doma testy kuřecího masa a dále tam mluvili o původu potravin, jak jste se tu nedavno bavily i vy. Opravdu stačí, že se tady potravina jen zabalí a už je tam kód 859 a nemusí být ani země původu uváděna, není to trestné, mluvili i o křehčeném mase..

olina.s
12. led 2011

@petuli80 četla jsem v jedné knize, že na posilnění maminky po porodu a na laktaci je velice dobrá rybí polévka - nazývali ji koi-koku 😉

erinka83
12. led 2011

Holky, prosím, můžete mi vysvětlit, proč vlastně děcka nemají jíst celozrnný věci? Kvůli vláknině? že by poškodila střeva? A jaký je rozdíl mezi vlákninou z ovesných vloček, zeleniny a celozrnnýho pečiva? Ptám se jak blb, ale snad si to konečně zapamatuju 😀

erinka83
12. led 2011

@olina.s a jak je to vlastně s tím křehčeným mase? Maso, na kterém není napsané, že je křehčené je doufám bez vody? Na jedné diskuzi se na mě dívaly jak na naivku, když si to myslím 😕

chaarleene
12. led 2011

co se týče tvorby mléka, tak prý se doporučuje i krkonošské kyselo 😀 moje mamka prý po něm měla mléka spoustu 😀 já jsem na sobě zvýšenou tvorbu nepociťovala, ale já mám mléka dost...

erinka83
12. led 2011

a ještě: hodně teď přemýšlím nad Priorixem, chtěla bych ho nechat odložit, ale vrtá mi hlavou spousta věcí..

1. na "oficiálních" servrech o očkování se dočítám pouze o tom, jak špatně můžou nemoci probíhat (vždy jsou proti tomu nežádoucí rekace zanedbatelné 😒 )tejné stanovisko mají smaozřejmě i doktoři a spol 😒 takže mě to dost nahlodává ☹
2. když nenaočkujeme teď a ona to třeba dostane během pár měsíců - může to ohrozit mimi v bříšku? Co když to chytne po porodu, jak by se s tím vypořádal novorozenec??
3. když naočkujeme - jsou to oslabené živé viry, neohrozí mimi v bříšku??

olina.s
12. led 2011

@erinka83 tak jsme naivní 2 😀 Já teda doufám, že ne všechny firmy podvádějí, tak snad je bez vody, pokud to tam napsané není.

olina.s
12. led 2011

@erinka83 pokud máš dotazy, obrať se na manof - tenhle člověk, si myslím, je hodně fundovaný.

Jinak na nemoci jsem se ptala Dr. a vlastně to samé pak i našla v liter. - malý se měl narodit a Kájinka měla být čerstvě ve školce - Dr. mi řekla, že mimi má ještě tak 6m imunitu z bříška, že spíš problém by mohl být, aby si malá nemyslela, že jsme ji tam dali kvůli mimi. O té imunitě jsem pak ještě četla v literatuře.

olina.s
12. led 2011

@erinka ještě jsem si vzpomněla - loni mm prodělal pásový opar - původce stejný jako u neštovic - volala jsem do nem., že jsem těhu, řekli mi, že pokud jsem je prodělala, není žádný problém, takže by malá musela mít nemoc, kterou tys neprodělala, aby to nakazilo tebe a mohlo ohrozit mimi - tak jsem to pochopila

erinka83
12. led 2011

já jsem taky četla, že když jsem měla neštovice, jsem na ten pásový opar náchylnější a to taky není dobrý pro těhu 😖 ach jo, čert aby se v tom vyznal 😒

betelgeuzz
12. led 2011

@alpiinka taky mě zaujalo, že píšeš, že chceš odmítnout TBC. Jako juju jsem měla za to, že jinde v Evropě se neočkuje. Tak prosím napiš, jak to je.
@chaarleene kyselo, to by některé děti asi roztrhlo 😀

@erinka83 neviděla jsem to celé, ale říkali tam v tom smyslu, že pokud je na baleném kuřecím napsané POLOTOVAR, musí tam být i složení a důležité je sledovat, kolik % masa v tom je. Prý u některých výrobků ho bylo jen 61% !!! To hned musím říct mojí mamce, ta kupuje vždycky to nejlevnější, tak nevím, co to vlastně kupuje.

alpiinka
12. led 2011

@juju tuna sa tbc ockuje, ale neni povinne a podla toho, co som pocula, tiez sa to snazia narvat do co najvacsieho poctu ludi...tak ako chripkovu vakcinu...hlavne tehotnym a po 65tke...doktorka sa snazila moju sestru (tiez tehotnu) na nu presvedcit uz viackrat 🙄
to s tou pracou nezavidim, ale tuna je materska tiez iba 6 mesiacov 😝 ja by som rada zostala rok doma, ale uvidime...no este mame chvilu cas...
@erinka83 ja som nemala ovcie kiahne a v nemocnici ma dost upozornovali neprist do styku s detmi, kt. to maju a keby som prisla, tak mam hned prist do nemocnice...ze netreba panikarit, ale urcite treba prist...no viac som z nich nedostala, aky to moze mat vplyv na babo ☹

luthien.k
12. led 2011

@erinka83, nejvíc udělá psychika aneb čeho se nejvíc bojíme, to se obvykle stane 😉 Takže já bych to tak zle s těmi nemocemi neviděla. Tobík zatím nemá MMR vakcínu zaočkovanou, rozhodně nedostane nic navíc (neštovice = ovčie kiahně) a jestli MMR dostane, tak nejdřív po druhém roce života, čím později, tím lépe. A to jen proto, že si neumím představit, že by mi ho kvůli tomu nevzali do školky 😅 Navíc - kromě planých neštovic je velmi nesnadné chytit jednu z těch nemocí (spalničky, zarděnky, příušnice), jejich výskyt v naší populaci je opravdu zřídkavý. Co se planých neštovic týče, i kdybys byla očkovaná, není 100% jistota, že bude vakcína bude účinná a protilátky se vytvořily...

erinka83
12. led 2011

@luthien.k já jsem zarděnky měla 🙂 patřím k ročníku, kdy se to nějak měnilo a zaičkovaná jsme nebyla, měla jsme to ve 14 v pohodě... vždycky jsme si myslela, že neštovice nic není, jen pár pupínků (tak to bylo u mě), ale ve všech letákách apod straší hrozným průběhem 😠
no já mám strach hlavně ohledně toho mimča v břichu....

betelgeuzz
12. led 2011

@erinka83 letáky beru jako reklamu. Taky nevěříš, že ten a ten prášek nebo jogurt je nejlepší, jenom proto, že to říkají v reklamě 😉 Mně osobně by zajímalo, jak často se vyskytují tyto těžké průběhy a jak často se objeví komplikace po očkování. Jenže s těmi komplikacemi je to těžký, spousta lékařů to nehlásí, jak by měla a často tvrdí, že to a to není komplikace po očkování, že to by se vyskytlo, tak jako tak. 😒

Já jsem zarděnky i měla, i jsem očkovaná 🙂 Očkovali nás asi ve 13 všechny holky.

chaarleene
12. led 2011

@erinka83 pokud vím, tak čím je dítě menší, tím líp to snáší... já jsem měla neštovice asi ve 12 letech a průběh dost strašnej - moc si toho nepamatuju, měla jsem horečky, do toho jsem dostala MS, no lahoda 😖

s tím MMR nevím, mamka je původně dětská sestra a taky mě straší tím, že průběh a komplikace může být mnohem horší než nějaké vedlejší účinky očkování a že by to neriskovala to nenaočkovat atd. 😒

butt
12. led 2011

diky ještě za reakce k lepku, jogurtu a drasliku 🙂

@petuli80 ja se při kojeni ze zacatku omezovala ve strave jen tak, ze jsem si nedavala ostry, ale to jsem, taky nevydrzela moc dlouho..mela jsem to stesti, ze saska byla uplne v pohode a nijak na nic neragovala…takze ja zastavam nazor zkusit jist vsechno, když bude blbe reagovat, tak vysadit vsechno problemovy a zkusit pak kdyztak postupne zavadet…jak je to s tema silnyma alergenama, ale posoudit nedokazu…

@juju onehdy jsem na tebe myslela, ze uz budes muset dat asi malyho do jeslicek …nedelej si kvuli tomu ještě zbytecny další stresy dopredu!malej to urcite zvladne!ja na sobe vidim, když od male odchazim, ze to nesu asi tak 100x hur, nez ona 😀 a pak zas ten cas, když s ni jsem, i když ho je třeba min, tak se ji venuju na 100 %...znam holku, kt je sice jen na materske, od decka je obcas tak na dve hodiny max, ale porad ho ma jen na dece, když zacne mrcet, tak mu pristrci dudlik…jako je to kazdyho věc, ale me je ho strasne lito 😅 takze proste si myslim, ze se bude mit emilek mnohem lip, když maminku bude mit sice jen par hodin denne, ale kt se mu bude fakt venovat 😉 budu na tebe moc myslet, aby jste to oba zvladali!

@erinka83 není to nahodou i kvuli cukrum?ze ty, co jsou v celozrnych se detem blbe stepi?chtelo by to josefku 🙂

@abra tak se drz!myslim na tebe, at je vse ok!

@abra@petuli80 tak to damy rozseknete?ale asi abro ty bys mela ted odpocivat a ne drandit po kafich, co?

luthien.k
12. led 2011

K těm celozrnným věcem - abra tu psala, že ta vláknina působí ve střevech jako kartáč, což není pro citlivá dětská střívka vhodné, nicméně ani já nerozumím, v čem je jiná vláknina obsažená v ovoci/zelenině a v obilovinách...? 😕

abra
autor
12. led 2011

pac v tom celozrnnym pecivu je ty vlakniny proste hodne moc. V ovozelu je taky urcitej podil rozpustne i nerozpustne vlakniny, v obilovinach je vetsinou ta nerozpustna. Na detsky streva to vazne muze mit fakt dost blby nasledky, hodne se tim zvysuje riziko alergie a pry je to tedko i spojovany s celiakii, ze pry to muze pomoct zaniku tech klku ve streve.
Jako ja bych to nevidela jako problem treba od 3 let mozna i od dvou treba 2x tydne dat celozrnnou potravinu, ale urcite ne kazdej den a urcite ne pred rokem. Stejne tak jak pred rokem proste cilene regulovat prijem obilovin, stejne tak jako si davame pozor na vysokej nebo naopak na nizkej prijem bilkovin u decka zejo...
a jdu chrnet, dobrou 🙂