Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

abra
8. únor 2010

tema o cemkoli, co se tyka alternativnimu pristupu ke strave, vychove a peci o dite, volny pokracovani pokecu o detech z tematu "trochu jiny zivotni styl aneb navrat k prirode".

blovitc120
1. únor 2011

@kaja73 však kvôli čomu pchali našich rodičov rybím olejom a prečo sa hovorí, že kde nechodí slnko, tam chodí lekár...

@erinka83 ja nie som odborník, neviem, aký máte rybí olej, koľko obsahuje D, podľa toho, aby bolo dodržaných v zime tých 1000 I.U.

inak keby bolo na mne, už bývam v teplých krajinách, nenávidím zimu 😝

blovitc120
1. únor 2011

@erinka83 no ja som im schválne písala mail ohľadom obsahu D kvôli dávkovaniu a oni mi odpísali toto "Omega-3 HP natural obsahuje zanedbateľné množstvá vit.D preto da na produkte neuvádza, nie je žiadné riziko z predávkovania, je to tzv. celoročný zdroj omega-3 (vhodný aj v letných mesiacoch keď sa vytvára dostatok vit. D v koži), nie je potrebné upravovať dávkovanie iných prípravkov s vit. D.
Pokiaľ by ste chceli spolu s omega-3 dodávať aj vit.D, je potrebné siahnúť po oleji z treščej pečene (pripravujeme do sortimentu) ktorý má ale nižší celkový obsah omega-3 (22% vs 40%)." čo ma trochu sklamalo, ale napriek tomu si myslím, že je to výborný produkt, ktorý podporuje imunitný systém a používam ho naďalej, ale D pridávam aj inak

petuli80
1. únor 2011

@blovitc120 Díky za zjištění info, dobrý vědět 🙂

alpiinka
1. únor 2011

kocky, predpokladam, ze rybi olej je v tehu ok...alebo sa mylim????

a este jedna prosba na vas, co latkujete...mozete sa mi prosim pozriet na moj zoznam plienok, ci to bude ok, na vyskusanie...potom by som uz dokupila zvysok, len nechcem kupovat vsetko teraz, keby nahodou ....

2 x BumGenius onesize v 4.0 (tie uz mam 🙂 )
1 x Jednoveľkostná bambusová plienka Anavy (rozmyslam ci nekupit dve...)
2 x Tots Easyfit V2 2010 (bambusová vkladačka zadarmo)
1 x Plienka Bum Genius Flip s vkladacou plienkou organic
1 x Plienka Bum Genius Flip s troma vkladacimi plienkami sty dry
Zlcove mydlo Ulrich
Imse Vimse separačné plienky alebo PoPoLiNi Separačné plienky (co poradite, ktore?)
Vrecko na plienky Gro baby
Snappi sponka
plus stvorcove plienky budem mat od kamosky...

tak co poviete???

betelgeuzz
1. únor 2011

@alpiinka jestli dobře počítám, tak máš 7 kalhotovek. To není ani na jeden den. A když to opereš, bude to víc jak den schnout (pokud teda nemáš sušičku). Těch čč budeš mít kolik? Na ty budeš potřebovat svrchní kalhotky. PříjĎ na látkovky, tam bude radících víc 😉

erinka83
1. únor 2011

@blovitc120 aha, to jsi mě teda nepotěšila 😒 já už mám doma ten Vigantol strašně dlouho, byla tu ta aféra s tím kapátkem, tak nevím, jestli jí to můžu ještě dávat... on bude jen na předpis, že?

petuli80
1. únor 2011

Eri, tohle je asi přímo příbalovej leták, nebo podrobný info k Vigantolu:
http://farmaceutika.info/vigantol
Je tam info i o dávkování (zimní děti i ve druhém roce, jak tu padlo) plus že doba použitelnosti je 5 let. Ovšem možné nežádoucí účinky mě, jako u každýho léku, dost udivují 🙄 . Škoda, že se bez různých doplňků už fakt neobejdeme.

alpiinka
1. únor 2011

@betelgeuzz no vidim, ze som si to chcela ulahcit, ale nejde to 😀 vyberala som plienky, kt. vyzerali najjednoduchsie na obsluhu 😀 susicku mam, sice nepouzivam, ale moze sa teraz hodit 😉 mne by ani tak nevadilo, ze to nepokryje cely den, skor mi ide o to vyskusanie, potom by som doobjednala...skor som myslela, ci by mi takato variabilita plienok stacila na zaciatok...kamoska vravela, ze ma 50 ks, ale nie vsetky su pouzitelne, ze ich musi pretriedit...latkovky sledujem uz asi tyzden-dva, nieco som citala aj spatne, ale este stale som z niektorych veci jelen 😔

blovitc120
1. únor 2011

@erinka83 u nás v lekárni predajú aj bez receptu (s kyslým výrazom, ale predajú), teraz sú s inými kvapkadlami (a pokiaľ ti to pôvodné nesmrdí, tak si ho nemala kontaminované, ono to aj páchlo). Ja osobne dávam kapsule (nie jednorazové, ale také, čo sa dávajú denne), vytlačím obsah do pokrmu, želatinou decko nepchám a tie prídavné látky (nie je ich veľa), čo sú v zložení, sú predpokladám v tej želatine, dnu by malo byť (aspoň dúfam) ozajstné D3.

@petuli80 tiež z toho zloženia Vigantolu nie som ani najmenej nadšená, niektoré deti z neho vraj zle spia, ale keď som nemala nič iné, lepšie Vigantol ako nič, teda aspoň podľa mňa. Hlavne zimné detičky ho nemajú ako dostať, tobôž bábätká novorodenci (naša bola septembrová plus tie fontanely, neriskovala som).

Mimochodom neviem, o akých jednorazových kapsuliach ste hovorili, ale ak sú to podobné ako tie od Slovakofarmy, v nich je ergokalciferol, čo je D2 - proti krivici možno OK, ale na podporu imunity je práve cholekalciferol - D3, ktorý sa získava zo slnečného žiarenia. Rovnako je D2 aj v Infadine.

petuli80
1. únor 2011

Našla jsem poměrně zajímavé, ale netuším jak důvěryhodné info zde, tak pro doplnění...
http://www.badatel.sk/index.php?option=com_cont...

erinka83
1. únor 2011

@blovitc120 a co máš přesně za ty kapsle?

juju
1. únor 2011

@alpiinka ja pre starsie babo odporucujem Bumgenius one size - mne osobne pride ze radsej mat viac druhov total zbytocne ked mi jeden druh total vyhovuje; ak by som mala zaviest opat latkovky opytam sa na najlepsie z druhu co chcem; objednam 2-3 kusy a ak by mne a babatku total sadli tak dokupim len tie. a urcite nikomu neradim kupit AIO Grovia organic, stale mi pretiekli 😠

abra neviem co to bola za znacka, ale pytaj si v lekarni Vit D v kapsule, co sa davkuje len raz za tyzden/mesiac/3mesiace 😉

dnes bol hrozny den - prvy den v praci, prvy polden v jaslickach s jedenapolhodinovym placom ☹ ☹ ☹ hadam sa to zlepsi 😅 ale aspon mi sef docasne povolil flexi pracovnu dobu a zvazi ze nebudem chodit na sluzobky 😔 fuj...preco len clovek potrebuje pracovat a zarabat 😒

prsky
2. únor 2011

@blovitc120 tak toto aj mna zaujima, co za kapsule si na SK zohnala 😉 ci je to rybi olej v kapsuliach?

erinka83
2. únor 2011

@juju ach jo ☹ No snad si zvykne rychle, ale musí to být nářez 😒 já myslím, že si můžem stěžovat jak chcem, ale možnost být 3 roky doma s děckem je asi celkem luxus....

blovitc120
2. únor 2011

@petuli80 tá stránka je pre mňa veľmi dôveryhodná a týmto zároveň odpovedám @erinka83 @prsky včera som tu už nebola. Kapsule nemám zo SK, mám ich objednané od Damiána, ktorého tá stránka je. Hanbím sa, ale nepoviem vám, ktoré sú to presne, lebo sme si ich s kamoškou rozdelili a originál nádobu má ona, ja si už nepamätám výrobcu. Rovnako od neho objednávam aj vitamín C vo forme nekyslého askorbátu a malej ho môžem prepašovať kdekoľvek, aj do mlieka, lebo z toho sa mlieko nesekne, keď mám pocit, že na ňu niečo lezie.

Keď tu už hovoríte o plienkach, ja nie som vzorný látkovač, mala som v pôrodnici a prvé 2 mesiace Fixies 1 a občas Pampers 1, dostali sme ich. Potom som používala na striedačku Alany, látkové a v noci Fixies alebo Babylove. Dcéra už je veľká, asi najväčšia zo všetkých detí tu, plienky už nenosí, ale na noc plienku stále má, ona dosť pije a nedokážem jej pred spaním nedať napiť vody, keď si pýta. Ale keďže sa v noci nebudí, je v tej plienke do rána a má taký výsyp na zadočku. VIem, že už by sa v noci mohla budiť, ale ona tak silno spí, že sa neprebudí. Ja ju nechcem budiť na wc, lebo keď ju zobudím, strašne plače, nespolupracuje a potom nevie zaspať aj 2 hodiny. Asi na to ešte nedozrela. Chcela by som jej skúsiť dávať na noc nejaké extra savé látkové s pocitom sucha, čo by ste mi odporučili pre ňu? Tému látkovky nestíham sledovať, ledva sledujem vás, očkovanie a jednu súkromnú tému. Na cene mi nezáleží, kúpila by som tak 4 ks len na točenie v noci.

blovitc120
2. únor 2011

Ešte som zabudla, komunikujem s tým pánom z nutraceutica ohľadom dostupnosti D oleja a odpísal mi toto:
"Dobrý deň,
olej z treščej pečene pripravujem do predaja od jesene 2011, v letnom období je dostatok vit.D zo slnka. Detský olej pre deti od 6 mesiacov sa vybavuje, čakám na posudok hlavného pediatra."

Len aby ste aj vy vedeli 🙂

abra
autor
2. únor 2011

tedko sem podsoupla po dlouhe dobe male latkovku a zatim se nevstekli 😀 to su zvedava, jestli ji to vydrzi 😀 btw kamoska ted reklamuje popiny, pac se ji trhaj kolem patentku a v brane ji rikali, ze to snad vyrobce neuzna neboco 🙄 😠 mam taky popiny, doufam, ze se me to taky nestane, ty moje jsou akorat zmolkaty nektery

juju, pripominam se s tou kapsli D na 3 mesice 🙂

prsky
2. únor 2011

@blovitc120 dakujem, aj som si myslela, ze nebudu z nasej lekarne

petuli80
2. únor 2011

Holky, máte pro mě nějaký tipy, co s sebou do porodnice? Myslím, co se běžně nevyskytuje v těch seznamech, nějaký vychytávky 😉, nebo co vám poprvý chybělo a nenapadlo. Beru červenou osušku a červenou deku, švestkovou šťávu a švestky, chci si koupit kontryhel, @abra - ty bereš dvě decky červenýho, četla jsem o tom ještě i jinde, ale ne důvod, na co a kdy konkrétně je to prosím dobrý?

betelgeuzz
2. únor 2011

@petuli80 kojící čaj, k porodu nějakou čokoládu nebo hroznový cukr na doplnění energie. Já jsem si brala i homeopatika - ricinus comunnis na kojení, arnicu a staphysagrii po porodu.

jasekd
2. únor 2011

@petuli80 Ja mela k porodu malinikovy caj, ale pak jsem pila jejich, meli fakt dobrej, manzel mel Colu, byl unavenej z brzkeho vstavani 🙂 Obcas jsem si od nej cucla na zaludek, pak nejake cokoladky to chce, spis az na potom, my byly se spolubydlici hodne mlsny a pak jsme si rikaly, ze si pak ani na WC nedojdem 😝 Na to mas ty svestky? A kontryhel na co? Na delohu po porodu? Ja presne nevim, na co je.... U nas na porodnici varej i kojici caj, jinak mozna ssebou. Nekdo si bere kuch. uterky papirove na utirani, aby nemel rucnik spinavej, to mozna vezmu ted. Jo a vezmu si glyc. cipky 😝 Minule nam teda sestricka jeden dala, ale radsi si vezmu, kdyz je clovek sitej, tak to jde na WC minimalne poprvy dost blbe...
@blovitc120 S plinou neporadim, my pouzivame kalhotkovku Haipa Daipa dost vycpanou, je to pro me nejspolehlivejsi, AIO co mam, by mi protekly... Mozna nejakou kapsovku, jestli to chces mit co nejjednodussi? Ale s tema zkusenost nemam.

andelka
2. únor 2011

@petuli80 já u porodu nepotřebovala nic, měla jsem sbalený jen hroznový cukr a pár piškotek a vodu ve flašce. Ale nevyužila jsem v té rychlosti vůbec nic. Příště si vezmu ten čerevný ručník, jestli by mohli použít na mimčo ten. Po porodu byla dobrý flaška s netekoucím pítkem na omývání spodku na wc, pokaždé se celá sprchovat nešlo. Pak jsem měla s sebou čaj na kojení. Na zácpu jsem neměla nic, kdyby byl problém nechala bych si doést švestkovou šťávu nebo pak mi říkali, že kdyby do 48h nic, tak si mám říct o čípek. Ale nebylo třeba.

petuli80
2. únor 2011

@jasekd Kontryhel s řebříčkem a kokoškou napomáhá hojení. Sušený švestky a švestkovou šťávu miluju už teď, je to dobrý na popohnání při zácpě. Čokinu asi taky vezmu, ale právě čokoláda, banány a tak staví... Hroznovej cukr už mám nachystanej. Bet, ta homeopatika máš podle Stadelmann? Taky jsem nad nimi uvažovala, ale nechce se mi na konzultaci k homeopatce a nevím, jestli jsou všeobecně funkční. Ta půllitrová petka s olejem tee trea a levandulí je dobrá, tu nám doporučovala mj. dula, ke které jsem chodila na kurz. Zjistila jsem, že v kojočaji jsou samý "chuťovky", co miluju - koupila jsem Babylove s anýzem 😒 , fenyklem 😒 , kmínem, meduňkou a citrónovou verbenou.
Musím se v porodnici vyptat (pořád se rozhoduji mezi dvěma), co vlastně tam dávají a nedávají, třeba župan se mi tahat nechce. Už takhle mám pocit, že bych s přehledem vybavila loďák.

herminka
2. únor 2011

@petuli80 Taky se rozhoduji mezi dvěma porodnicemi, díky, že nejsem sama 😀 Jestli se nepletu, Stadelmann doporučuje po porodu lehce slané oplachy, ale to asi musí hrozně štípat.

jasekd
2. únor 2011

@petuli80 To jsme vedely taky, ze stavi, ale bylo tosilnejsi nez my 😀 Po probdele noci rychlej zdroj energie, mne tam bylo az spatne z nevyspani... Minimalne jedno z deti plakalo, k tomu nervy s kojenim, furt tam nekdo lezl od 6ti od rana, 1 vizita, druha vizita... Ja treba nesnasim tyhle fenykly a jine, ale da se to, nakonec jsem na kojicim caji byla 4 mesice, kdyz nejde kojeni, delas co muzes, nejak jsem se zaprela a slo to, ani uz mi pak nevadil, ale kdyz si na nej ted vzpomenu, neni mi dobre 😅 Ale pit budu zas. Zupan ja mela a budu mit zas, sice tam je teplo, ale z unavy ja trpim zimnici a navic u nas na porodnici jsou navstevy na chodbe. Je dobre mit tu jejich erarni kosili, pohodlna na kojeni, vymenej ji, ale paradu nenadela a pripadala bych si jen v ni na te chodbe blbe... Jake porodnice mas ve vyberu?

jasekd
2. únor 2011

@herminka Ja mela na myti Lactacyd, ten modrej na podrazdeni, hodne nizky pH, a to bylo dobry.

luthien.k
2. únor 2011

@petuli80, do porodky a klidně už začni dřív - probiotika (pro sebe) - Probiosan nebo Infants Dophilus plus. Je to skvělá prevence kojenecké koliky. Pak jestli se zadaří a budeš rodit přirozeně, tak se mi moc osvědčil na porodní poranění řepíkový gel od Eoné - chladil a hojil (i vlastně po císaři se dá mazat). No a ještě jedna věc - na utírání "dole", kdy tečou očistky prakticky pořád a spotřeba ručníků by byla neskutečná, jsem používala takové ty savé kuchyňské utěrky v roličce - skvělá věc 🙂 Na očistky potom doma biobavlněné vložky od Popoliny - o mnoho pohodlnější než ty jednorázové z lékárny.

petuli80
2. únor 2011

@herminka To nejsi 🙂 V jedné porodce už jsem "zanesená" kvůli tomu obratu, ale ve druhé působí porodní asistentky (jednu z nich chci mít u porodu), tak si říkám, že by to asi z toho důvodu bylo lepší. Ale konečnou schůzku jsme ještě neměly, čekám, jestli bude miminko hlavičkou dolů, nebo tvrdošíjně setrvá, jak je, a pak to asi domyslíme.
Slaný roztok teda musí být mazec, on už ten tea tree může lehce pálit, ale do toho půl litru se má dát fakt pár kapek dohromady, tak to asi nebude taková hrůza. Ačkoliv - absolutně si neumím představit, jako to je, mít poporodní poranění, já akorát pořád důvěřuju a věřím, že to zvládnu 🙂

herminka
2. únor 2011

@jasekd Já si beru do porodnice toto, mám s tím moc dobré zkušenosti: http://www.cannaderm.cz/cs/produkt/intime_emulz...

@petuli80 Pak dej vědět, jak jsi dopadla s tím obratem! S poranění a důvěrou to mám taky stejně - při cvičení s epinem se mi bohužel nedaří, jak bych si představovala, ale věřím, že i přesto budu mít poranění/nástřih minimální.