Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

abra
8. únor 2010

tema o cemkoli, co se tyka alternativnimu pristupu ke strave, vychove a peci o dite, volny pokracovani pokecu o detech z tematu "trochu jiny zivotni styl aneb navrat k prirode".

betelgeuzz
3. únor 2011

@jasekd jenže to je zapečený, do toho budu přidávat houby těžko. No jestli někdo nenapíše, že už dává, tak to asi udělám bez nich. Akorát ony tam přidaly dobrou chuť. Já jsem začala s česnekem až po roce. Cibuli jsem nejdřív přidávala do vývaru a pak i do normálního jídla. Já se většinou řídím tabulkou, co je na kojeni.net.

jasekd
3. únor 2011

@betelgeuzz Zase v tom zapacenym by nemusely ty houby tak poustet. Nebo jestli mas troubu, dej tam vas pekac a pro dite nejakou zapejkaci misku, jestli se vejde... Ja mam jen remosku, cili oddelovat nemuzu, ale zas muzes dat do casti pekace bez hub, to by snad stacilo...

erinka83
3. únor 2011

Holky, jak mám z té Staphysagrie vydolovat ty granulky?? Nechou mi vypadnout tím pidiotvorem, nebo je na ot ještě nějakej fígl?

kaja73
3. únor 2011

@erinka83 mas to v takej farebnej tube? Ak ano treba dat dole vrchnak a pootačat tou castou odkial by mali ist von.Doprava-dolava a tak dokola.

erinka83
3. únor 2011

@kaja73 tuba je modrá a otočit mi s tím právě nejde

erinka83
3. únor 2011

ha, tak jsem to zubama vytáhla ven a je tam větší díra 😀 Jé a te´d už to jde i otáčet 🙂 dík

kaja73
3. únor 2011

@erinka83 Sikulka. 🙂 Aj ja som s tym maturovala 😀

juju
3. únor 2011

baby moj zivot nabral nie 100 ale 1000% obratky, takze nemam cas na konika. Mozno cez vikend ale to sa tu toho popise ze az. Takze sa tu asi velmi objavovat nebudem, takze Vam vsetkym prajem vela zdravia a stastia s porodom, babatkami, detickami a Vivat BIO life 😵

petuli80
3. únor 2011

@juju Díky, ať se daří a aspoň občas sem zaskoč, chyběla bys nám 🙂

Obrat se nepovedl, malá má prý zadeček už v pánvi, pár minut to zkoušeli - skutečně nic moc příjemného ani pro mě, ani pro ni, z toho tlaku jsem měla červené břicho a snad i modřinu na stydké kosti od podebírání zadečku, ale jsem ráda za tu zkoušku. Takže jestli nebude odhad přes 3,5 kg, tak na sekci nemusím, termín je za necelé 3 týdny, tak uvidíme - držte prosím pěsti 🙂

Butt, penízky dorazily, díky 🙂

aemmi
3. únor 2011

@petuli80 držíme pěsti 🙂 a kolik je ted váhový odhad?

petuli80
3. únor 2011

@aemmi Ahoj, jak se daří? 🙂 Teď něco přes 2,5 kg, v 9. měsíci může přibrat čtvrt kila týdně, tak snad nebudu přenášet...

aemmi
3. únor 2011

@petuli80 no, mně je pořád špatně a jsem unavená, ale tak to je asi normoš 😒
Právě kamarádka měla taky holčičku KP a vyvolávaly jí to asi 3 týdny před termínem, aby už nevyrostla...a teta rodila sestřenici KP normálně v termínu, ale u nás jsme všichni drobný, takže ta měla cca 2,6 kg...

alpiinka
3. únor 2011

@juju tak sa drzte a nech sa vam dari

@aemmi gratulujem k tehu 😵 pamatam si, ze si este po vianociach pisala na trochu inom zivotnom style, ze nie si v tehu...josefka mala dobreho tusaka 😀 (teda dufam, ze si to dobre pamatam... 😕 ) prajem ti prijemne tehulkovanie 😉 aj ked tie nevolnosti nic moc ... mne presli az v 5,5 mesiaci 😝

aemmi
3. únor 2011

@alpiinka díky 🙂 týjo, až v 5,5 😲 to doufám, že to přejde dřív 😅 jj, přesně, jak jsem si po vánocích stěžovala, že jsem přibrala, tak mi josefka psala, že na to mám nárok, tak už to nebylo daleko od pravdy 😀 no, ted jsem vánoční kila krásně zhubla, tím jak je mi špatně... , sice nemáme váhu, ale oblečení je mi volnější 😀

alpiinka
3. únor 2011

@aemmi tak som si dobre pamatala 😉 ja som taaak velmi cakala na koniec 3. mesiaca, ze sa budem citit lepsie, potom na koniec 4.... a ked nic, uz som ani nedufala...kamoskinej segre bolo blbo cele tehotenstvo 😒 uz som sa zmierila s tym, ze aj ja patrim k tejto skupine, ale preslo to 😅 a tebe mozu prestat oooomnoho skor... 😉

aemmi
3. únor 2011

@alpiinka no, to doufám 😅 tak hlavně že tě to přešlo, jako 9 měsíců, to musí bejt strašný, i tech 5,5 je mazec... 😅

jasekd
3. únor 2011

@aemmi Gratulace 😉 Ty nevolnosti mam obcas jeste ted, i s prvnim to tak bylo, ale vetsinu kamosek to skutecne s prvnim trimestrem skoncilo...

aemmi
3. únor 2011

@jasekd děkuju 🙂 většinu... 🙂 ale to už jste ted dvě, koho to nepřešlo 😀 😅

jasekd
3. únor 2011

@aemmi Na svete jsou miliardy lidi 😀 Fakt, z mejch znamejch jsem jedina s takhle blbym prubehem, jako tehotenstvi je v poradku, ale ja uz ne 😅 Ale je to i tim, ze mam ty deti tak po sobe, je to zahul.

aemmi
3. únor 2011

@jasekd jasný 😀 doufám, že budu teda ta průměrná 😀 to je pravda, to musí bejt pro tělo záhul, takhle za sebou 😒

jasekd
3. únor 2011

@aemmi Ja to asi snasim hur,ze jsem hodne sportovala a v prvnim tehot. nemohla skoro nic, kvuli udrzeni, jen chodit do prace, teda fyzicky narocne, chodit pesky a opatrne plavat, zadny kolo, brusle... V 7. mesici jsem byla asi 3x na bezkach a to je vse. Pak jsem se musela sebrat po porodu, zacla chodit asi ve 3 tejdnech malyho bruslit s kocarem, ale nez jsem se mohla utrhnout treba na kolo, zas tehotna 😝 Tentokrat vse v poradku, ale nemam cas a prece jen kolo a brusle jsem neriskovala kvuli otresum. Na bezky jsem se dostala na konci 6. mesice jednou, pak zaclo tat, pak to zmrzlo a opet se bojim padu a ted uz jsem prece jen hodne pupkata, ted navic jsme vsichni nemocny, takze se nedostanu nikam. Jen prochazky s kocarem. Proste fyzicka proti drivejsku na nule a k tomu ty nevolnosti, a dalsi problemy... Ja neumim bejt tehotna, no.

aemmi
3. únor 2011

@jasekd aha ☹ já jsem v podstatě bez pravidelný fyzický aktivity od lonského května, kdy jsem měla zánět šlach a dalšího půl roku se to vracelo 😒 pak jsem jen občas zašla do bazénu, potom stěhování, žádnej čas, takže na lyžích jsem letos nebyla ještě 😒 a po vánocích to přišlo, nejdřív obyčejná viróza, pak zánět moč. měchýře, do toho jsem přišla na to, že jsem těhotná, jakmile jsem dobrala ATB, tak jsem dostala nějakou infekci v pochvě a nemůžu se toho zbavit, takže bazén asi vůbec nebude, lyže nevím, zatím je mi docela blbě, jsem unavená, bolí mě břicho, takže tak 😖

aemmi
3. únor 2011

@jasekd ale ono se nedoporučuje těhotenství takhle brzy za sebou, ne? jako jasně, že když to přijde, tak co, no...ale že by tam měla bejt nějaká pauza...

alpiinka
3. únor 2011

u mna to bolo s tym sportom tiez vselijake...na zaciatku celkom nic, bola som aj v nemocnici, mala dve cysty, jedna riadne velka a obidve na jednej strane, kt. strasne boleli, plus nevolnosti, tak som bola rada, ze vobec existujem, od 4. mesiaca doma, zaciatky som spavala aj 4-5 x za den, co som bola vycerpana od bolesti a jasne unava...ale nastastie si tehu hormony s cystami poradili a uz su fuc...postupne som zacala chodit na prechadzky, cvicit doma a bicyklovat na stacionarnom bicykli, pred vianocami uz boli nevolnosti prec a ja celkom vo forme, citila sa fajn a uzivala si tehotenstvo...potom vianoce, boli tu nasi, svokrovci, kopec chystania, ochorela som a dost dlho trvalo, kym ma to preslo a ked som mala konecne klud a chystala sa znova trocha sportovat, tak som zacala citit tlaky a velmi sa mi zhorsili bolesti chrbta, plus som riadne spadla, tak uz je po cviceni a bicyklovani...teraz uz len sem tam prechadzky a zacala som plavat tak 2-3 x do tyzdna...

alpiinka
3. únor 2011

@aemmi inac, ja som rada cvicievala toto, ked mi uz bolo dobre 😉 a potom 15-20 min bicykel

https://www.youtube.com/watch?v=nrpaAfmVzCc
chaarleene
3. únor 2011

holky, tak jsme dneska jeli něco zařídit do jiného města, našla jsem si na netu, že tam je prodejce greenpanů, hledali jsme to tam a zjistili jsme, že prodejce už tam není 😒 takže jsem zase nic neviděla a asi to budu muset objednat na blind 😅

máte někdo green pan? rozhoduju se mezi wokem kyoto a stockholm... poraďte prosííííííím 😕

butt
3. únor 2011

@juju myslim na tebe!drzte se s emlikem!

@petuli80 diky za info o penezich 🙂 skodam, ze s tim obratem to nevyslo ☹ a jaks to vymyslela s tou porodnici?zustanes u tech milosrdnych?

jasekd
3. únor 2011

@aemmi No je to ruzne. Ja bych bejvala pockala par mesicu a pak jsme zacli, deti brzo jsme chteli. Tohle byl ale omyl. Moje Dr. s tim problem nema, bala jsem se, ze me sprdne a spis me pochvalili, tam se prosazuje nazor, ze telo vi, kdy si to muze dovolit. sem teda po prirozenym porodu, po sekci bych si dala bacha, ale i takove holky tu jsou. Doktor od nas z polikliniky, kde i ja pracuju, mi ale dost vynadal, kdyz me potkal s brichem, ze prej se svym vzdelanim bych mohla vedet, ze to riziko je. No co uz mam delat. Jsem zdrava, tak to vydrzim, i kdyz ty problemy tu jsou.
@alpiinka Cystu ja mela pred tehot. prave proto nam to neslo. Praskla mi, kdyz jsme byli na vode,cili zbytek dovolene jsem si "uzila", bolesti, blbe mi bylo, konec se sjizdenim jezu, nastesti to byl predposl. den. No a pak uz jsme brzo meli mimco 🙂

abra
autor
3. únor 2011

@chaarleene ja mam greenpan, takovej ten normalni placatej tvar 😅 a je uplne bozi 🙂

Peti, to je skoda, ze to nevyslo s tim otocenim, no tak treba to nakonec pujde hladce kp, ona proste nechce ven hlavickou ale nozickama, asi nejdriv prstikem zkusi, jestli neni venku moc kosa a pak se rozhodne, jestli vyleze nebo ne 😀

chaarleene
3. únor 2011

@abra a máš kyoto nebo stockholm? mě by totiž zajímalo, jaký je mezi nimi rozdíl - jestli jen v rukojeti nebo i v něčem jiném...