Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

abra
8. únor 2010

tema o cemkoli, co se tyka alternativnimu pristupu ke strave, vychove a peci o dite, volny pokracovani pokecu o detech z tematu "trochu jiny zivotni styl aneb navrat k prirode".

aemmi
8. únor 2011

týjo, já se z vás picnu, holky vy to s tím alkoholem myslíte vážně? 😅 😀 mě ba to teda asi nepovzbudilo, spíš naopak bych jim tam usnula 😀

chaarleene
8. únor 2011

s tím alkoholem to není nic špatného, teta říkala, že dřív normálně dávaly alkohol do kapaček 😀 jako na uvolnění rodičky 😀

aemmi
8. únor 2011

@chaarleene já to nemyslela, že je to něco špatného, jen mě to docela překvapilo....a znám sebe, jak na mě alkohol působí, u mě by to bylo asi spíš kontraproduktivní 😀

chaarleene
8. únor 2011

@aemmi u mě taky 😀

abra
autor
8. únor 2011

do kapacek? hmmmm 😎 😎

jasekd
8. únor 2011

Ja bych se tutove pozvracela 😀 Mela jsem k porodu ten malinik, ale pak jsem pila jejich caj, svete div se, fakt byl dobrej 🙂 Maliniku uz jsem mela tak nejak plne zuby. No a na co se fakt netesim, je kojici caj 😝 Nalejvala jsem se tim, sice mlika malo, ale aspon neco. Nicemu to neublizi, tak budu zas pit, ale radost z nej teda nemam. Tehotenskej caj jsem nepila a ted taky ne. Ale ja mam v tehot. problem vypit i vodu, je mi z piti spatne.

jasekd
8. únor 2011

@abra Hmmmm, ze by ses jako ani nenemahala s pitim, rovnou do zily 😀 Napis si to do porodniho planu 😎

betelgeuzz
8. únor 2011

@jasekd jojo, oxytocin nechci, ale můžete mi dát 2 dcl ruma 😀

já jsem někde četla že snad v Belgii, nebo Holandsku dostane rodička panáka při příchodu do porodky 🙂 A v knížce Porod doma zase ta jedna PA chtěla, aby měla rodička doma nachystané červené víno.

@jasekd já jsem kojící čaj pila, ale myslím, že ono to zas tak velký vliv nemá. Spíš jsem to brala tak, že kdybych si koupila nějaký bylinkový čaj, tak tam může být něco, co laktaci zastavuje, nebo je špatné pro mimčo. Na kojení je dobrá i melta, tu jsem taky dost pila.

alpiinka
8. únor 2011

😀 😀 😀 dievcence tak ja sa na vas dobre bavim 😀 ale dali ste mi chrobaka do hlavy, len neviem, ako to vysvetlim manzelovi, ze cele tehu odmietam kazdu kvapku alkoholu a k porodu si dam pohar vina 😀 ale nemusi vsetko vediet a ked si to dam do siggovky, tak to ani nezisti...uz vidim, co dopisujem do zoznamu "nezabudnut zobrat do nemocnice" 😅 ale pre pohodu prvorodicky vsetko 😵

herminka
8. únor 2011

@betelgeuzz Asi jsem něco přehlédla, gratuluji 😵

Mně by asi taky nějaké víno na uvolnění bodlo 😀 Ale bojím se, že by to ze mě pak táhlo 😅 😀

abra
autor
8. únor 2011

@jasekd prosim nitrozilne 2dc andre rok 2008 pozdni sber 😀 to by se asi pobavili 😀

@betelgeuzz jee, bet, none, ja to taky nejak prehlidla, tak gratulace velikaaa!!! 🙂

nahodou, tomu uvolneni po decce nebo dvou verim, fakt, jako kdybych s malou pred rokem z nejaky sestry vino vytahla, tak bych si klido vesele cucla a bylo by to hnedka vsecko rychlejsi si myslim 😀

betelgeuzz
8. únor 2011

@abra jo ty máš nároky i na ročník 😀 😀
Mě by teda 2 dcl uvolnily teda dost. Po těhotenství a kojení, kdy jsem nepila, mě ty 2 dcl fakt stačily na motáka 🙂 A to jsem si to zkusila asi 2x a už zase abstinuji.

Díky za gratulace, je to novinka.

abra
autor
8. únor 2011

@betelgeuzz no jasny, prece tam nebudu pit jen tak nejakej krabicak nee? 😀 Hele ja sem si ted symbolicky cucla sampa kdyz mela mala narozky a nohy tezky jak balvany 😀 to bude veselej porod 😀

erinka83
8. únor 2011

No já si říkám, že mně by to asi taky nepomohlo, po alkoholu usínám 😅

alpiinka
8. únor 2011

@betelgeuzz taktiez gratulujem 😵 vyzera to tu na bio baby boom 😀

luthien.k
8. únor 2011

Teda holky, to bude biodětí, to je teda něco 😀

K tomu alkoholu - mám to stejně jako @erinka83, já po alkoholu usínám, takže pro mě by to nebylo 🙂

petuli80
8. únor 2011

Bet, super zpráva, taky gratuluju! Škoda, že nejsme všechny v jednom regionu, mohly jsme si založit vlastní mamicentrum, školku a tak 😉 Aspoň tady že se můžem scházet.

Já bych víno natajno asi alpii nezkoušela, ona to není vodka, aby to nebylo cítit, a to zjištění by mohlo být pro partnera docela šokující 😉 😀

Tak jsem si chtěla očichat nějaký esenciální oleje od Primavery, a v Omeze (v Brně, kdo zná) obchod zase mění majitele, takže tam mají úplný kulový a navíc s Primaverou, Tautropfenem a snad i s Hauschkou končí, já z nich nemůžu... 🙄 Teď už asi jenom přes net, a na to kvůli jednomu oleji kašlu. Jo a Grešíkovu levanduli jsem taky nesehnala. No aspoň mám nějaký homeopatika a objednaný ty probiotika, hned k odběru je neměli.

luthien.k
8. únor 2011

@petuli80, já si k minulému porodu taky nesla nějaké spešl esence a pak jsem na nějaké "smrady" 😀 neměla ani pomyšlení, jsem byla ráda, že žiju aneb křížové bolesti jsou fakt sviňuchy svinutý 😎

erinka83
8. únor 2011

Holky, malé začíná rýma, vím, že už se to řešilo, ale samo jsme si to nezapsala 😒 co byste poradily? Ten vit C z DM je až od 3 let, mám doma Coryzalii, ale jen na doporučení kdyby něco, vůbec nevím, kdy a jak se to bere, jestli to malá může...

luthien.k
8. únor 2011

@erinka83, toho céčka z DM se neboj, já ho mám od pediatričky schválený 😉 Může taky rakytníkový sirup (třeba od Weledy) a samozřejmě probiotika, ty jsou na všechno 🙂 Coryzalie - to neznám...

luthien.k
8. únor 2011

No a hlavně prostříkávat nos mořskou vodou, případně odsávat. U nás už díky malého obratnosti ani jedno nehrozí 😅 Ale zato se snaží smrkat 🙂

erinka83
8. únor 2011

@luthien.k a kolik jí toho C můžu dát? Smrkání s ezatím snažím naučit marně 😒 Trochu té mořské vody ještě máme doma... Probiotika mám jen pro sebe, nedávno jsi nějaký doporučovala, že? Napíšeš to ještě jednou?

luthien.k
8. únor 2011

@erinka83, kolik céčka, na to se názory liší, já dávala cca jednu tu odměrku denně. Snesl by ale asi i víc. Probiotika - pro malou Bio Gaia nebo Infants Dophilus plus.

erinka83
8. únor 2011

@luthien.k malej ti to C pil ve vodě jen tak?

blovitc120
8. únor 2011

@luthien.k ja som davala 2 odmerky kazdu 1,5 hod. 😅 do 150-200 ml tekutin a sople zacali v stredu o 16:00 a skoncili vo stvrtok rano hned ako vstala, raz som odsala nos a bolo po nadche a kasli. Ale davala som nekysle C, aby som mohla pouzit aj polievku, mlieko a pod. Coryzalia je homeopatikum a mala ho jedla popri C ako cukriky, ked dostala C, dostala aj jednu tabletku (sice pohryzla, ale chutilo jej). Do nosa Vincentku

luthien.k
8. únor 2011

@blovitc120, já vím, magaskorbická léčba, ale já na to u něj nějak prostě neměla odvahu, on mívá potíže s trávením a navíc málo pije, takže pro nás tohle není.

butt
8. únor 2011

bet taky moc gratuluju!

ja vam vsem tehulim strasne zavidim 😀

blovitc120
8. únor 2011

@luthien.k naša našťastie zatiaľ neraguje na nič, ale keby mala také ťažkosti alebo keby nechcela piť, asi by som tiež dávala oveľa menej. Ale našťastie pije čokoľvek v akomkoľvek množstve, ktoré jej ponúknem. Ja len pre tých, ktorí nemajú problém, že to naozaj funguje, ale treba podchytiť hneď.
A betelteuzz gratulujem 🙂

erinka83
8. únor 2011

@blovitc120 takže tu Coryzalii jsi jí dala do pusy, jo? Já to zatím rozpustila v pití, zároveň s tím C, ať to není tak kyselý 😀 myslím, že to pokouše, to neva? no uvidíme ráno a jaká bude noc, zatím to měla slabé, tu rýmu...

jasekd
8. únor 2011

@betelgeuzz gratulace i ode me...
@erinka83 My Ccko takhle navic nesmime, takze u nas odsavani, Sterimar do nosu (mam pocit, ze jsem nekde cetla, ze je Vincentka sprej a ze se to pak da doplnit z flasky Vincentky? Protoze to by vyslo urcite levneji, neznate?), na noc Nasivin, 1x denne Hedelix, no a ten cibulovej zazrak. Ryma a kasel trvala asi 10 dnu, ale na prudusky to nespadlo a byl bez teploty, takze to povazuji za uspesnou lecbu 🙂 Chodili jsme i ven, pres kocar plinu, aby nedejchal ten ostrej vzduch a trochu vic spal.
No pravda pripadala bych si pri porodu blbe, kdyby ze me tahlo 😅