Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

abra
8. únor 2010

tema o cemkoli, co se tyka alternativnimu pristupu ke strave, vychove a peci o dite, volny pokracovani pokecu o detech z tematu "trochu jiny zivotni styl aneb navrat k prirode".

abra
autor
8. únor 2011

hele, deckovi s vyrazkou asi cecko nedavat ze? Kdyz vas tak ctu, tak bych ji soupla trochu do flasticky, ale nevim nevim, jestli by ji to tu vyrazku jeste nerozdrazdilo

jasekd
8. únor 2011

@abra Tak to bych urcite nedavala, teda zalezi, od ceho tu vyrazku ma...

blovitc120
8. únor 2011

@erinka83 najskôr som jej ju dala rozpustiť do vody, ale keď videla tú tabletku, chcela ju strašne jesť a ona nikdy neprehĺta drobné predmety, tak som jej ju dala a ju pochrúmala 😅, nechápe, čo znamenalo cmúľať. Snáď to aspoň nejaký účinok malo, chutilo jej veľmi a odvtedy si stále pýta guľku 😀.

@jasekd malý vôbec nesmie C alebo len kyslé nesmie? Lebo ja dávam nekyslé C vo forme askorbátu. Nehovorím, že mu máš dávať C alebo veľa, ale ak by mu vadilo len kyslé, tak tých 60-120 mg ako biedna ODD by v tejto forme mohol, ono je to skôr trochu horké (nie horúce, ale horké, neviem, ako sa u vás povie horké). Tú Vincentku presne mám, sprej stál okolo 4 €, fľaša 1 €, tak ako sme minuli sprej, dolievam. Ono sa to dá aj pekne umyť a rozobrať. Cibuľovým zázrakom som cez víkend vyliečila MM, mal chytené priedušky a ja som ho trochu vylepšila mojimi prísadami, ale pomohlo.

Inak keď hovoríte o tom pití v pôrodnici, ja som nepila pred pôrodom (inak dobrý nápad, ale u mňa nebol čas, no deci fajného vína by mohlo byť), ale po pôrode bol u nás jarmok-pouť a tam predávali hroznový mušt. MM mi to doniesol, lebo to mám rada a keďže bolo teplo, do druhého dňa som mala z toho slabý burčiak 🙂, ale dala som si trochu

blovitc120
8. únor 2011

@abra u nás v téme o C sa tvrdilo, že za vyrážku sú zodpovedné prídavné látky v Celaskone a podobných ako farbivá, dochucovadlá, látky, ktoré robia tvar a podobne, čisté C by nemalo robiť zle, ale neručím za info. Jedine vyskúšať, alebo vyskúšať nekyslý askorbát, môžem ti trochu odsypať do obálky a poslať (a zadržia to ako antrax 😀)

jasekd
8. únor 2011

@blovitc120 Nemas nejakej odkaz na to "nekysely" Ccko? Jsem nevedela, ze se dela... Tu Vincentku ve spreji asi v lekarne? A flasku normalne v potravinach? Nikdy jsem to nepouzivala. "Horke" asi myslis hořké, jako Fernet 😉 Jsem si kvuli tomu prepla klavesnici na ceskou, ja jsem jinak lina na ni psat. "Horuce" se u nas rekne horké.

jasekd
8. únor 2011

@blovitc120 Antrax, nebo drogy 😀

blovitc120
8. únor 2011

@jasekd u nás majú Vincentku či sprej alebo fľaše len v lekárni. To C na Slovensku nezoženieš, neviem, či v Čechách áno, ja mávam najčastejšie toto http://www.thevitaminservice.com/acatalog/info_... ale kupovať sa ti to oplatí len ak ho intenzívne využívaš, je ho veľa, preto som hovorila odsypať a poslať. Inak áno, hořké ako Fernet 😀

betelgeuzz
9. únor 2011

Díky za další gratulace.

Ta vincentka sprej se prodává v lékárně http://www.zbozi.cz/p488361-vincentka-nosni-spr...
a flaška v lékárně, ale i v supermarketech. http://www.lekarnaparizska.cz/vincentka-prirodn...

jasekd
9. únor 2011

@blovitc120
@betelgeuzz Dekuji za info o Vincentce. Pamatuji si ji z detstvi, je hnusna, ale prej pomaha, priste se vykaslu na Sterimar a zkusim tuto levnejsi domaci variantu.
Jinak jsem se tam docetla, ze je vyborna na pripravu vin. striku a take na zapiti po alkoholovych excesech...
@abra a dalsi, neberete do spitalu i Vincentku? 😀 😀 😀 To me by alkohol v kombinaci s Vincentkou zarucene dorazil, ani nevim, co z toho je pro me horsi 😝

blovitc120
9. únor 2011

Pozerám, že betelgeuzz dala link na Vincentka junior, tak to vôbec nepoužívam ani som nejako nezisťovala, či taká varianta existuje, aký je rozdiel medzi Vincentkou a Vincentkou junior 😕 ? Ja mám normál Vincentku pre malú, aj dopĺňam normálnu, tu teda nevidím dôvod selektovať ako pri Nasivine a ostatných chemických sprejoch. Inak máte to pokrokovejšie v ČR, u nás som v supermarkete ešte Vincentku nevidela 😒, vždy sa trepem do lekárne.

@jasekd z alkoholu by si bola omámená a z Vincentky by si sa možno pos..., teda aspoň na mňa tieto veľmi mineralizované slané vody tak pôsobia 😀

abra
autor
9. únor 2011

vincentku do spitalu neberu, pobleju se i bez ni 😀

@blovitc120 ja myslela, ze je to z cecka, jako kdyz se maj omezit i citrusy pri ekzemech a tak, no nevim, ja to nikdy moc nestudovala. Hele, prasek neposilej, jinak nas zavrou a ja ted bydlim na vesnici, to by byly drbyyy 😀 😎 😀

blovitc120
9. únor 2011

@abra môže byť, ja nie som odborník, petot, ktorý sa tomu venuje, tvrdí, že je to z tých prímesí. Keby mala moja dcéra ekzém, isto by som to skúmala viac a skúsila dávať nekyslé, ako sa ekzém mení. Ja mám AE a pri vyšších dávkach sa mi nezhoršuje, skôr som prišla vďaka luthien.k, že nejaké potraviny mi ho zhoršujú, napr. zjem grep a katastrofa, zjem 5 g C a nič sa nedeje, nezhoršuje. Haha, takže drbny na vesnici 😀. Ale bývanie na dedine závidím (v dobrom)

betelgeuzz
9. únor 2011

@blovitc120 tak na junior jsem dala odkaz omylem 🙂 Taky mám tu klasickou.

blovitc120
9. únor 2011

@betelgeuzz ale aspoň si mi ukázala niečo nové 😀. vôbec som o nej nevedela, ale keď tak rozmýšľam, možno by som ju použila na novorodenca od 0 do 3 m. 😉

abra
autor
9. únor 2011

@blovitc120 me prijde, ze ji to jidlo nezhorsuje, teda krome cokolady, omylem snedla sestrenici kousek cokolady (pred tim ju samo nikdy nemela) a do vecera byla olezla jak blazen. Spis mam pocit ze pocasi a rocni obdobi ji na to pusobi, stejne jako me. Luth me psala do ip nejaky tipy, co by se s tim dalo delat, tak zkousim, porad si myslim, ze to AE neni, ale po tom, co mi psala luth, tak jsem na vazkach... No uvidime. Mozna to cecko zkusim, jako test, jestli ju to podrazdi nebo ne.

abra
autor
9. únor 2011

btw ta vincentka male vubec nepomahala, ma sterimar bebe a sterimar s medi (kvuli casty infekci nosu a alerg ryme) a supr 🙂 ale teda cena ☹

blovitc120
9. únor 2011

@abra ja u malej neviem, ona si to pýta striekať denne, jej sa to páči, ale mne osobne vincentka pomohla, keď už mi nepomohlo nič na dlhotrvajúcu nádchu a upchaté dutiny, striekala som si a naparila sa nad ňou a prešlo. Ale alergická nádcha bude asi niečo iné. Ešte by si mohla skúsiť vytierať koloidným striebrom, alebo aj nastriekať, mnohí si pochvaľujú, že to veľmi pomáha

aemmi
9. únor 2011

Ahoj holky, dneska se má na čt24 v Hyde parku řešit povinné očkování ano/ne, bude tam předseda český pediatrický komory, tak kdybyste chtěly kouknout a neslyšely jste o tom...

juju
9. únor 2011

@betelgeuzz gratulujem, baby vy sa cinite 🙂 to ja ak by som mala by este aj tehu tak sa uz rovno prihlasim na psychiatriu 😀

@jasekd patrala som po nejaych alternativnych prostriedkoch co s kyselinou v zaludku (neviem, ci je to to co si chcela alebo len cisto zasadite prostredie v zaludku). ale... feniklovy a harmancekovy(kamilkovy) caj sa odporuca na kyselinu a to dokonca, ked sa vypije caj, tak clovek by sa mal pogulat, aby sa aj dostal na vsetky steny zaludka a to by malo pomoct, ale skor ako systematicke pitie. viem, ze kamilka je alergen ale nie u vsetkych, treba vyskusat; moj maly ma rad kamilku, alergicky na nu nie je a mozno mu aj peto chuti, ze telu to pomaha; vcera sme boli na alergologickych testoch, tak uvidime.

mam otazku, co pomaha na cervenu ritku? ako maly zacal chodit do jasiel, tak je to katastrofa; stale ju ma cervenu, nahrubo natieram Weledou, co mu pomahalo, ale teraz uz ani to ☹

inak jaslicky su hnus - na prvy pohlad super, inak hroza: deti spinave, len v bodikoch (ucitelka je naobliekana ako na Sibir), spina a cigaretovy smrad a vsetko je hroza, hladam opatrovatelku; ak o niekom viete, kto by chcel opatroval 8,5 medsacne dieta v Antwerpach, napiste do IP; maly uz skoro vobec neplace, len vyzaduje pozornost 🙂

erinka83
9. únor 2011

@juju cigaretový smrad??? 🙄 no to je fakt hnus!! Jej, tak ať brzo někoho najdeš!! A s plínkama nemají problém, dávají mu ty látkové?

aemmi
9. únor 2011

@juju fuj, to je teda děs, ty jesle ☹ nešlo by na ně poslat hygienu? taky přeju at brzy najdeš někoho na hlídání!!!

blovitc120
9. únor 2011

@juju to sú teda pekní hajzlíci, robia dojem, však si písala, že sú ešte aj eko-bio orientovaní, no hnus 😠

abra
autor
9. únor 2011

tyyyblaaaho juju, tak to je sila 😒 😒

luthien.k
9. únor 2011

@juju, to je mi líto s těma jeslema, to teda čučím...
Na opruzeninu už Ti asi nic moc bio neporadím, ale Weledu prosím neeee, ta díky těm esenciálním olejům jen dráždí už rozdrážděné. Leda omývat v řepíku a důkladně sušit (klidně fénem), pokud ani to nepomůže nebo kdyby to vysloveně mokvalo, tak genciánová violeť (jako prevence i případně léčba kvasinkové infekce, která se zde ráda dělá), namazat vždy, když se smyje až do doby, než přestane mokvání a pak zkusit Sudocreme nebo Bubchen krém na opruzeniny (nebo hned, jestli to nemokvá). Ani jedno není eko bio, ale lepší, než mít dítě s infekcí okolo zadečku (k čemuž by mohlo časem dojít).

juju
9. únor 2011

@luthien.k diky za radu, skusim tu nieco najst, nemokva to ale je to priserne cervene ☹ ale ani jedno okrem repika tu nemaju; a repik musim pohladat kdesi, lebo tu nie su velmi bylinkovo orientovani 😖

betelgeuzz
9. únor 2011

@juju ty jesličky teda zní hrozně. A jak často ho přebalují? Jestli se mu to objevilo teď, tak ho možná nechávají v plenkách dlouho. Já bych začla častým přebalováním a zkusit co nejčastěji větrat. I když u tak starého dítka je to problém, když už si doleze všude možně a nezůstane na dece.

Dneska jsem šla kolem mléčného automatu a všimla jsem si, že tam prodávají kultury na acidofilní mléko, kefír a ještě cosi. Nezkoušely jste někdo?

jasekd
9. únor 2011

@juju Tyhle bylinky asi i v nejakym caji, co M. pije, jsou, a nevadi mu. Ja to potrebuju, aby nemel kysely pH moci, aby se mu nesrazely ty antibiotika na krystaly, muze to poskodit ledviny. A na to blinkani by to taky nebylo od veci, kdyz nebude prekyselenej. Diky. Jesle, teda, nejdriv jsi psala, jak to vypada dobre, a ted, fakt to asi jen hrajou. Cervebnej zadek... Vetrat, prebalovat casto, coz ted nemas pod dohledem 😠 Nam pomahal Sudocrem ze zacatku a ted pozdeji naopak Bepanthen, pokazdy neco jinyho 😅 Ted me ale napadlo, ty prece mas kontrolu, jak casto prebalej, ne? Podle poctu latkovek, co spotrebujou. Nebo jich nemas tolik asa kombinujou to s papirovkama? Protoze to by ti pak zas nakecaly, kolik jich spotrebovaly a treba ne. My problem s opr. zadeckem nemame, spis odreny rantly od plinek a na ty nepomaha nic 😠 Uz me taky napadla i kvasinka... Jinak nam dost pomahaly koupele v mesickovym odvaru.
Na kvasinku pomaha i koupel v roztoku hypermanganu, nevite, zda je to nejk omezeny vekem?

petuli80
9. únor 2011

Chci vám ukázat výsledek dnešního odpoledne s kamarádkou 😵 Jak je vidět, stále je hlavičkou nahoře 😉

luthien.k
9. únor 2011

@jasekd, v hypermanganu určitě koupat můžete, u atopiků se tu i infekce ekzému používá i na malá miminka. Ale jen aby voda byla slabě růžová. Na kvasinu je nejlepší genciána 😉

jasekd
9. únor 2011

@luthien.k Diky. Ja ten hypermangan znam, pouzivam u sebe, fakt staci jen par zrnicek na lavor vody. Jen jsem si nebyla jista, zda i na mimco muzu. No podle me to kvasinku nema, jenze co ja vim o koznim, vsechno je jeden rudej flek 😀 Tak s genciankou zatim pockam. On to ma i po noci dobre, a ze je latkovka pekne nacucana, z toho soudim, ze to kvasinka neni, jenze behem dne to rozskrabe, i pres obleceni, kdyz ho nechavam vetrat bez pliny... Ani nemam pocit, ze by ho to az tak svedilo, jsou to takovy ty nevedomy navykly pohyby, proste si popotahuje nohy za stehynka a zrovna tam to ma . Uz jsem mu davala pri vetrani i fusekle na rucicky, ale zbavi se jich a skrabka dal. Zase nechat ho furt v plince se mi nechce a hlidat ho furt, zda neskrabe, taky nejde.