Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

abra
8. únor 2010

tema o cemkoli, co se tyka alternativnimu pristupu ke strave, vychove a peci o dite, volny pokracovani pokecu o detech z tematu "trochu jiny zivotni styl aneb navrat k prirode".

erinka83
15. únor 2011

Tak, co říkáte na tohle? že by ty margaríny fakt nebyly tak špatný? 😕 http://www.istob.cz/index.php?option=com_conten...

jasekd
16. únor 2011

@juju Hm, to je blby... A manzel je Slovak nebo Belgican? Aspon ze prestal plakat, broucek. A kontrolovalas ty plinky, kolikrat ho prebalujou a tak? At se to u vas zlepsi 🙂

abra
autor
16. únor 2011

butt, no treba je to vazne tou kasi, udelas nejakej dalsi pokus? 😀

@erinka83 ony spatny uplne nejsou, maj pravdu v tom, ze ten proces vyroby uz je uplne jinej, kazdopadne me je divny, ze neco, co bylo tekuty a projelo to zkumavkou je najednou tuhy a maze se to 😀 ne vazne, ja mam doma taky pixlu margarinu, delala jsem totiz pruzkum, kterej se me zda nejvhodnejsi a koukala sem jako puk, pac naprosta vetsina margarinu nema uvedeny, ze kterych rostlinnych tuku jsou vyrobeny, takze to je uplne nahouby takovej tuk pak jist zejo.... Zatim jsem nasla jenom jeden vyrobek, kterej by splnoval tak nejak vsecky informace, ktery chci vedet, nez neco takovyho snim 😅 😅

blovitc120
16. únor 2011

Ahojte,

kedysi sme sa tu bavili o vitaminoch D, tak som nasla este toto, ale pri prepocte, kolko I.U. je v jednej kvapke a postovne plus cena to vyjde aj dost draho, no mal by to byt len D3 v olivovom oleji, co je isto lepsia volba ako Vigantol. Na druhej strane ked dcera mala denne predpisane 3 kv. Vigantolu, tychto by musela mat 15 😅. Tak davam link len pre info http://www.biocare.co.uk/default.aspx?GroupGuid... ak by niekto nevedel, kam davat libry/eura/czk 😀

butt
16. únor 2011

@juju top me mrzi s tou praci 😢

@abra ano vidim to na dalsi pokusy, zkusim jiny kase, ale to je musim nejdriv koupit 😀

andelka
16. únor 2011

@butt my jsme teď s kašema začli, dost mi chutnala DM 4zrnná, jsme to dojela po malém 😅

betelgeuzz
16. únor 2011

@butt tak mě napadlo, jak napsala andělka o té 4zrnné, nevím, jaké konkrétní kaše si dávala, ale nemohla mu dělat potíže třeba konkrétní obilovina? Já jsem začínala jáhlovou z DM, je taková jemná a pak bych asi zkusila nějakou rýžovou.

andelka
16. únor 2011

@betelgeuzz no já už jsem měla tu 4zrnnou ozkoušenou jakože zvlášť - je tam kukuřice, rýže, pohanka a jáhly a pouze samotnou jáhlovou jsem ještě nedávala, takže bych věděla kdyby něco. Samotnou rýžovou teda ne, jen sem tam rýžovou krupičku do ovoce, ne jako celou kaši, to se bojím, že by rýže ho stavila. Tak radši ve směsích.

betelgeuzz
16. únor 2011

@andelka však to bylo pro butt.

andelka
16. únor 2011

@betelgeuzz já vím, to bylo jen doplnění - jakože jsem ji radila, tak jak to máme 😉

butt
16. únor 2011

je holky, jste vsechny moc hodny, ze tak ochotne resite sasciny prdy 😀

ja male davam bud kukuricnou, nebo ryzovou, nebo ryzovovopohankovou a tu ted nejcasteji...zkusim to ted vic sledovat, na jakou reaguje nejvic...

@andelka ja bych po male dojizdela vsechny kase, ale teda bez UM ( to HA je hnus) ale ona mi stejne nikdy nechce nechat 😀

luthien.k
16. únor 2011

@butt, počkej za rok, já nemůžu kaše už ani vidět 😀 Malej je baští každý den k snídani a nechápeme, že mu to pořád chutná... Ale jsme za to rádi.

betelgeuzz
17. únor 2011

Dneska dávali v TV tip na zajímavou stránku http://www.bezpecnostpotravin.cz/Index.aspx. Píšou tam o nebezpečných potravinách, které se stahují z trhu, někde se dá objednat zasílání aktualit na mail. A zrovna stahují těstoviny Alnatura z DM - teda jednu šarži.

juju
18. únor 2011

ahojte, nikde nevidim petuli a herminku, ze by si uz uzivaju materstvo? 😵

videla som zaujimavy dokument - chov hovadzieho dobytka ma na svedomi 18% znecistenia ovzdusia, zatial co auta len 13%!!! v oblastiach kde chovaju kravy je vacsinou zakaz kunzumacie vody, lebo svojimi vykalmi ju hrozne znecistuju a navyse je tam badatelne zvyseny vyskyt leukemie. navyse ak idete na priemerny nakup do supermarketu tak napite jedlo ktore priemerne cestovalo 50tis km a najma morske plody cestuju hodne, lebo aj ked sa ulovia napr. v Severnom mori, tak ho poslu do Thajska, ci Maroka ocistit a potom sa vratia spat...to su teda veci..ukazovali ako vo Fr zacali zavadzat dni bez hovadziny a v skolskej jedalni pripravili sojove klobasy a len jedno decko to zjedlo, ostatne to vypluvali 😀

andelka
18. únor 2011

@juju jo jo, Herminka už má chlapečka 🙂 od předvčerejška.

aemmi
18. únor 2011

jéj, tak to je super novinka 🙂

erinka83
18. únor 2011

Jé, tak to velká gratulace Hermince!!!!

abra
autor
18. únor 2011

jee, hermi gratulujuu!!! 🙂

betelgeuzz
18. únor 2011

Taky moc gratuluji. Doufám, že se pak příjde pochlubit podrobnostmi. 🙂

jasekd
18. únor 2011

Gratulace 🙂

alpiinka
18. únor 2011

jeeeej, dalsie bio baby na svete 😵 😵 😵 dufam, ze je vsetko v poriadku a veeeelmi gratulujem! 🙂

blovitc120
18. únor 2011

Gratulujem aj ja 🙂 a zelam hlavne vela zdravia.

juju
18. únor 2011

herminka, gratulujem, nech ste zdravi a bio! 😀

baby, kedy zacali vase deti lozit? mojmu sa vobec nechce :(

erinka83
18. únor 2011

@juju skoro přesně v 9 měsících 🙂 A už je aspoň na 4? Baru se předtím nějakou dobu pohupovala, furt to vypadalo, že už a nic 🙂 až jsem ji jednou chtěla vyfotit, klekla jsem si před ni a ona mi šla po foťáku 😀

chaarleene
18. únor 2011

@juju v 9 měsících se začala trochu plazit, plazí se doteď (po loktech a kolenou - jako voják 😀), ale teď už rychlostí blesku 😀 na 4 se houpe už docela dlouho, ale pak sebou zase plácne na břicho a plazí se 😝 teď se začala pokoušet o vstávání u nábytku, ale sedne si jen když u toho spadne, jinak to nehrozí 😒
neřeš to, ono to přijde 😉

blovitc120
18. únor 2011

@erinka83 😀 fotak zabral 😀.
@juju nemas nahodou v kratkych spravach, ze to vyzera, ze onedlho Emilko vykroci do sveta? Som cez mobil a tam mi pas neukazuje. Neries to, moja mala stvornozkovala ako blesk od 6 mesiacov, od 7 stala, od 8 si sadla samostatne a v 8,5 chodila okolo nabytku a samostatne zacala chodit az v 13 m. Maly o nic nepride, kazde dieta ma svoj cas. Priemer je v 8-9 m., nemusi to byt vtedy.

abra
autor
18. únor 2011

@juju vika zacala se pokouset o lezeni mezi 5 a 6m, lezla jako samostatne pekne v 6m, v 7m si zacala stoupat a obchazet a kolem 8m zacala chodit po kolenach, coz ji vydrzelo do roka, kdy zacala chodit sama 😀

jo a hlasim mega uspech, prvni noc co prospala!!! Ja tomu rano nechtela verit 😀

akorat dneska teda bych si nejradsi nafackovala, dala jsem ji k obedu k rybe bramborovou kasi a neuvedomila sem si, ze je tam mliko, mala se tak pozvracela, chudina, blila skoro hodinu po 10min intervalech a byla z toho uplne vyrizena, ekzem se okamzite zas rozlezl, no jsem vazne koza ☹ ☹ ☹ tedko uz je v pohode, ale teda myslela jsem, ze povalime na pohotovost ☹

erinka83
18. únor 2011

@abra jaaaj 😖 no hlavně, že je v pohodě! Já teď dělala malé kaši separé z rýžomlíka...

chaarleene
18. únor 2011

holky, jak tu pořád řešíte to mléko - když malé nebude nic dělat, tak jí pak můžu dělat normálně kaše z mléka? nebo se to ani tak nedoporučuje?
už jsem jí zkoušela dávat jogurt a neudělalo jí to nic, tak si říkám, že jí to snad vadit nebude 🙂

a ještě jedna otázka - momentálně má za den 3 jídla (oběd, odpolední svačinu a večeři), přemýšlím, že bych jí zkusila dát i něco k snídani - co doporučujete? k obědu má zeleninu s přílohou (nejčastěji s rýžovými nudlemi), tak 1-2x za týden malý kousek masa, ke svačině ovoce, k večeři kaši...

erinka83
18. únor 2011

@chaarleene Já jsem snídaně zavedla nějak před prvním rokem, vařím kaše...
Na té diskuzi o Nutradefense je téma, že 2letý dítě pije litr krabicovýho mlíka denně, jestli ho to nemůže odvapňovat... jsem čekala bouřlivou diskuzi a nic 😅

No, nevíte, co by mi mohlo chybět, když mám extrémně suchý rty, že se mi loupou? 😒