Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

abra
8. únor 2010

tema o cemkoli, co se tyka alternativnimu pristupu ke strave, vychove a peci o dite, volny pokracovani pokecu o detech z tematu "trochu jiny zivotni styl aneb navrat k prirode".

luthien.k
23. únor 2011

@juju, kuk sem:

http://lekarske.slovniky.cz/pojem/gencianova-vi...

Obvykle k dostání 1% roztok.

abra
autor
23. únor 2011

@luthien.k prosimte existuje cokoli jinyho nez genciana? Ja uplne nesnasim tu fialovou barvu, je to vsude, ble, lecila sem s tim male kvasinky v puse kdyz byla mimino a to teda byl mazec, nedovedu si predstavit, ze bych to na nu namazala tedko, s tema jejima nenechavyma rukama

butt
23. únor 2011

@luthien.k já bych si za HA UM kldně zaplatila, ale je asi fakt, že takovývh matek obecně moc není, aby se to vyplatilo

@abra vidím, že u vás teda veselo, ale jak říká luth, pokud se fakt přišlo na příčinu, tak super 🙂

abra
autor
23. únor 2011

jeste me napadlo, ze bych male mohla tedko davat nejakej doplnek stravy kvuli tomu vapniku, melo by to obsahovat vapnik, vit D a fosfor, nemate nekdo zkusenost?

abra
autor
23. únor 2011

@butt nojo, abysme se naaahodou nenudili, vis? 😀 😀

luthien.k
23. únor 2011

@abra, nedávala bych, zrovna jsme se o tom bavily s kam.zyk, že děti vstřebávají Ca mnohem efektivněji, než my dospělí, takže když bude Reis drink calcium a pak budeš hlídat, aby každý den byla porce něčeho s větším obsahem vápníku (výše zmiňované brokolice, květák, kapusta, žloutek atd.), párkrát týdně dostane do něčeho trochu melasy, jemně kořenit mořskými řasami, tak to bude OK.

luthien.k
23. únor 2011

Kdybys na tom trvala, dobrý preparát je Biomin H, doporučujeme ho kojícím maminkám na bezmléčné dietě, ale dětem, jak jsem psala, Věra preparáty zásadně nedoporučuje (a má s tím zkušenosti celkem dlouhodobé).

abra
autor
23. únor 2011

@luthien.k ona me mliko vubec nevypije, kasi z toho nesni, proste do to do ni nedostanu ani ochuceny, takze proto koukam po tech alternativach. Ja z toho vapniku mam celkem strach, pac nedostatek vapniku v detstvi je hrozne moc velkej zaklad pro osteoporozu, jako fakt to ovlivneni je tam veliky, takze tak... A jako 600mg jak ddd pro rocni dite proste v tom bezmlecnym jidle nedavam ☹ Mrknu na ten biomin

luthien.k
23. únor 2011

@abra, ani třeba pudink by nedala?

abra
autor
23. únor 2011

@luthien.k ani nahodou, uz sem zkousela a ani s tema blbejma piskotama ho nechtela ☹ ten bomin je od 2 let a je tam pres 1000mg vapniku, to je dost. Jeste co zkusim, tak je sojovej dezert od alpro, zkousela jsem provameli, ten nechtela, a nekdo me rikal, ze alpro ma ty sojadezerty nektery taky obohaceny o vapnik

luthien.k
23. únor 2011

@abra, samo bys nedala celej pytlík a o vhodnosti se poradila s doktorem. Ale určo bude i něco pro děti.

Na sóju bacha, souběh ABKM a alergie na sóju je asi u 50% dětí...

abra
autor
23. únor 2011

@luthien.k tak pak uz nevim, kdyz i soja je rizikova, tak vazne je to teda ne orisek ale orech, pac to zbyva vazne uz jenom ta brokoli a kvetak, to je napytel teda, se picnu ☹ 😒

luthien.k
23. únor 2011

http://www.uzdraveniorganismu.cz/index.php?prod...

Tohle je zajímavý, ale drahý jako pr..e 😝

luthien.k
23. únor 2011

Jo a dají se taky přidávat do jídla upražené (salmonel a jiných breberek zbavené) a rozdrcené vaječné skořápky... Ale tam teda netuším dávkování.

abra
autor
23. únor 2011

@luthien.k no to teda neee, zadny skorapky, na to su hroznej uchyl, vajicka vyklepavam s chirurgickou presnosti a skorapky povazuju za radioaktivni odpad 😀
ten prasek obsahuje suseny plnotucny mliko ☹

luthien.k
23. únor 2011

@abra, sóju otestuj, uvidíš, kam.zyk ji nedoporučuje kvůli riziku pozdější senzibilizace, ale třeba na západ od nás se běžně jako náhrada mléčného používá, když není reakce.

luthien.k
23. únor 2011

Sakriš, to jsem si nevšimla, jen jsem to prolítla... 😒 Biomin H je ale ze skořápek 😉 A je co do vstřebatelnosti super... Zeptej se pediatra, uvidíš.

abra
autor
23. únor 2011

jeste pisu kamosce, co pracuje v lekarne, ma nejakou vs farmacie neboco, tak uvidime, cim prispeje do mlyna, a dneska udelam najezd na fortifikovany potraviny, m. bude mit ze me obrovskou radost 😎

abra
autor
23. únor 2011

@luthien.k ja tedko zmenila pediatra, jak jsme se prestehovali, takze moc hodnotny info necekam, ale zeptam se alergo dr, biomin je ze skorapek? tak to taky nechci 😀 je to se mnou tezky co? 😅 😅
Zkoumala jsem i vyzivy novorozencu alergickych na bkm anebo s intoleranci laktozy (pro sichr si baleni koupim), tam nektery ty mlika ze soji taky jsou, je tam vyber soja nebo upravena krava, takze tu soju ozkousim, jestli se ekzem znova rozjede, je to jasny

luthien.k
23. únor 2011

@abra, no comment 😎 😀

abra
autor
23. únor 2011

@luthien.k znas detektiva monka? ja plne chapu jeho fobie, vis? 😀 😀 😀 😀

juju
23. únor 2011

@abra ale vapnik nie je len v mliecnych vyrobkoch, sa pamatam ze josefka pisala dlhy zoznam zeleniny a v niektorych zeleninach ho bolo viacej ako v mlieku, pamatam ze tam bola nejaka kapusta, kel, ci cosi podobne... 😉

moja mamina je alergicka na mlieko a mliecne vyrobky a ked bola mala nic do nej nevedeli dostat, vsetko vyzvracala, ma 53 rokov a zatial osteoporoza nehrozi (mne ju uz stihli diagnostikovat 😠 ) ale uvidime co s nou spravi menopauza.

inak dnes som brutal nasrata 😠 opatrovatelka v jaslickach si doniesla svojho syna 2,5 rocneho a ten napadol Emilka a cely je doskrabany 😢 v piatok ho beriem so sebou do prace, v pondelok mam volno a od marca mame babysitterku, este tam musi zajtra chudatko male prezit ☹

erinka83
23. únor 2011

@juju jéé, tak ať vám ta slečna na hlídání sedne, hlavně Emilkovi!! Chudáček, ať se mu to brzo zahojí!!
Holky se tu bavily i o té zelenině, ale toho by asi musela sníst fakt hodně!!

luthien.k
23. únor 2011

@abra, Ty jsi jako Monk, jo? No těpic 😀 😀 😀 Sice nemáme TV, ale pár dílů jsem viděla u našich a docela se pobavila 🙂

@juju, tak to je síla, snad bude malý brzo v pořádku a hlavně u dobré chůvy 🙂

alpiinka
23. únor 2011

@juju tie tvoje jasle, to je sila ☹ tak drzim palce s babysitterkou a snad uz bude fajn a Emilko v dobrych rukach 🙂

aemmi
24. únor 2011

Ahoj holky, nedávno jsem řešili na beremku braní léků na alergii, došli jsem tam k závěru, že to není nic dobrýho, no ted je neberu, ale mám parádní rýmu, pořád kýchám, smrkám, svědí mě v nose, je to otrava, nevíte teda někdo, jestli se xyzal může v těhu? Já jsem ještě nebyla schopná se dojít objednat na alergologii, abych to tam zkonzultovala, tak se chci zeptat, jestli náhodou konkrétně s tímhle nemáte někdo zkušenost...

jasekd
24. únor 2011

@aemmi A co takhle si na alergo zavolat? Kdyz jsem se divala na netu do pribalaku Xyzalu, je tam takova nic nerikajici formulka, ze "Těhotenství a kojení:
Sdělte svému lékaři, že jste těhotná, pokoušíte se otěhotnět nebo pokud kojíte. Poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem dříve, než začnete užívat jakýkoli lék. Pouze Váš ošetřující lékař může rozhodnout, zda je pro Vás Xyzal vhodný." Cili nic nerikajici informace, aby byli kryty...

aemmi
24. únor 2011

@jasekd no, právě, příbalový leták jsem četla a nic jsem se z toho nedozvěděla 😅 já tady totiž žádného alergologa ještě nemám, je fakt, že jsem sei už mohla někoho sehnat...ted jsem zjistila, že tady ordinuje jen ve středu 😒 tomu, co jsem k němu chodila u nás se mi právě volat nechce, je to blb a minule se mnou jednal takovým způsobem, že jsem řekla, že už tam v životě nevkročm 😠 asi počkám do příští středy, to už vydržím 😉

jasekd
24. únor 2011

@aemmi Brnkni na gyndu...

luthien.k
24. únor 2011

@aemmi, samozřejmě je lepší konzultovat s lékařem, ale co vím od kam.zyk, tak je v těhotenství důležité, aby tělo matky neprodukovalo zbytečně moc histaminu, který nepříznivě působí na vyvíjející se imunitu prcka - je větší pravděpodobnost, že bude taky alergik, zjednodušeně řečeno, hlavně mezi 17. - 24. týdnem těhu je kritické období vývoje imunity, kdy by rozhodně alergické potíže matky měly být stabilizovány léky. Jakými, to si ale netroufám radit.