Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

abra
8. únor 2010

tema o cemkoli, co se tyka alternativnimu pristupu ke strave, vychove a peci o dite, volny pokracovani pokecu o detech z tematu "trochu jiny zivotni styl aneb navrat k prirode".

luthien.k
4. bře 2011

@jasekd, olivový olej je jedním z nejvíc komedonních olejů (Tobě asi nemusím překládat, že se po něm nejvíc ucpávají póry 😉)

U nás na zadek - voda čistá a po kadění voda s mýdlem Sonett neutral, není sice prioritně určeno pro děti, ale po dlouhodobém používání je malého prdelka stále OK 🙂 Na malého (na "vajíčka") - nejspíš setřu Babylove ubrouskem (bílé balení, bez parfémů atd.) a pak voda, uvidíme, co bude 🙂

estrellita
4. bře 2011

@jasekd ja pouzivam mini zinky z Ikei namocene v teple vode, pokud se pokadi, coz je 1x denne, tak pouziju kupvany jednorazovy ubrousek Babylove (taky bile), utru to nejhorsi a pak jde pod kohoutek a umyju ho mydlem Babylove pro deti 🙂

jasekd
4. bře 2011

Taky pouzivam latkovy ubrousky a vodu, ale nekdy to nestaci, ty ruzny zahyby, oloupana kuze atd, za usima... Prot shanim info o tom oleji, takze koupim nejakej ten mandlovej.

herminka
4. bře 2011

Říkala jsem si, že bych zkusila dát trochu oleje do rozprašovače (snad není příliš hustý a bude to stříkat) a k tomu mít tu misku s vodou/nějakým odvarem (mmch, nebyl by lepší třeba řepík?), ale zatím zdechlačím s vlhčenými ubrousky - jsem ráda, že mi Luth posvětila bílé Babylove (začleňuji to postupně 🙂, zatím jsem začala s látkovkama).

olina.s
4. bře 2011

Ahoj holky,

zdravím vás po delší době 🙂 stávkoval nám počítač, ještě jsem vás nestihla dočíst, jen jsem nakukovala, jestli už @petuli80 nemá miminko 😵

@annie003 zahlídla jsem, že bojujete s vyrážkou, my koupili sprchový filtr, třeba by mohl pomoci 😉 http://www.proalergiky.cz/eshop/sprchove-filtry/

Při hledání odkazu výš jsem narazila na zajímavé články http://www.proalergiky.cz/

@aemmi chtěla jsem ti jen napsat, že zdravá výživa Slunečnice( čb) pořádá zajímavé přednášky a diskuze, bývají i o víkendech 😉

alpiinka
4. bře 2011

@herminka a ako porod? ako to u vas prebehlo?

juju
4. bře 2011

k masteniu deti, ja som malickeho nikdy nekremovala ale som ho kupala ked mal suchu pokozku po porode vo Welede kupacom oleji, viem, ze luth to tu hned zathrne, ale nie sme v diskusii o alergikoch 😉 to mu pekne namastilo kozu a potom som nemusela dalej riesit.

ja pouzivam obrusky babylove aj zeleno-zlte su to nie navlhcene ale olejove obrusky, su vyborne....

herminka...repik je pre deticky velmi dobry, skus po case pomalicky aj ine bylinky, maly sa pravidelne maca v tymiane, harmanceku, repiku a na SK mal zmes, co sa volala cistiaca 😀 a ked si aj uchlipne z vody tak poho 😀 teraz mu chcem skusit levandulu

luthien.k
5. bře 2011

@olina.s, na tom odkazu, co jsi dávala, by měla mít v dohledné době kam.zyk články a když bude stíhat, tak i poradnu (info pro případné atopiky 😉), kterých tu mezi námi, @juju, je bohužel dost a dost 😉 Proto vždy píšu proti Weledě, bylinkám apod., protože jsou to prostě rizikové věci pro citlivé děti, ale kdo nemá tyhle dispozice v rodině, tak klidně může opatně vyzkoušet.

Co se týče těch bylinek do té mycí vody... Bylinka je lék, droga, a má podle mého názoru být používána jako lék (třeba ten řepík určitě), když už, tak střídat. Nejsem babka kořenářka, na to jsou tu jistě povolanějš, íale zdaleka ne všechny bylinky by se měly používat dlouhodobě, obzvlášť na citlivé děti (a tím teď myslím děti obecně, ne jen ty mimořádně citlivé, atopické).

Já měla u prvního prcka v plánu dělat nějakou podobnou směs na mytí zadečku, nakonec k tomu díky přirozené lenosti 😀 nedošlo, ale kdo chce, může zkusit (upraveno dle získaných poznatků i pro atopické děti):
Směs na látkové ubrousky:
- hrnek černý čaj (můžete použít i řepík - je vhodný při problémech (!) - uklidňuje pokožku)
- 2 lžíce za studena lisovaný olej (slunečnicový, mandlový - z lékárny)
- nědo přidává trochu dětského šamponu – 1 až 2 kapky jako emulgátor (lze vynechat)
- pro neatopiky (!) - kapku kvalitního esenciálního oleje (růžový, levandulový)

aemmi
5. bře 2011

@olina.s Děkuju za tip 🙂 ale do ČB to máme jsem zjistila 75km ☹ a vzhledem k tomu, jak dopadla naše včerejší cesta do Prahy, asi budu zase nějaký čas sedět doma na zadku (byo mi strašně zle, no 4x jsem stavěli, podrobnosti radši přidávat nebudu 😅 ...a to je půla cesty po dálnici, kde nejsou žádný zatáčky 😒)

herminka
5. bře 2011

@aemmi Neboj, bude líp, určitě už brzo! (Pak budeš zase plašit, že je Ti dobře, že to není v pořádku s miminkem 😀)

aemmi
5. bře 2011

@herminka No, řeknu Ti, že mě to fakt překvapilo, protože posledních 14 dní mi bylo už jakž takž... v autě se mi sice dělá blbě od mala, ale tohle bylo naprosto výjimečný a to jel m. fakt pomalu 😅 takhle mi to auto neadilo ani na začátku, kdy mi bylo fakt blbě 😖 no, třeba to byla jen momentální indispozice 🙂

butt
5. bře 2011

@herminka pridavam se k dotazualpinky, povez nam vase zazitky 😉

@aemmi 😀 jestli te to utesi, tak ja mela ted hodne veselou cestu od tchanovcu a to tehotna nejsem 😀 ale proste obed, co mi podali jako nejvetsi pochoutku a co jinak v podstate nejim - bramborovej salat a rizek, udelal svy 😀

aemmi
5. bře 2011

@butt Chápu, bramborovej salát taky není moje hobby 😅 😀 ale v tom autě...mně se zdá, že je mi jedno, co a jak sním, ale prostě nekdy stačí sednout do auta a hnedka si řeknu ajajaj 😝 a někdy to je úplně OK, no a včera to ajajaj bylo dost silný 😅 copak zastavit někde v lese, to je v pohodě, na dálnici to šlo, že nejsou zatáčky, ale v Praze, to byl mazec 😠 🙄 😀

luthien.k
5. bře 2011

@aemmi, tak jsi měla řídit, při řízení mi není nikdy blbě 😉

aemmi
5. bře 2011

@luthien.k nemám řidičák 😅 😅

luthien.k
5. bře 2011

@aemmi, aha, to mě vůbec nenapadlo 😅 , když jsi holka "z vesnice" (jako já 😀), tak jsem to brala automaticky, že je nutnost ho mít a taky řídit... Já bych se bez něj absolutně neobešla, od nás je to na autobus 20 minut lesem z kopce a z autobusu půl hodiny (a taky podle sněhu, že jo...). S dvěma dětma by to byl mazec.

aemmi
5. bře 2011

@luthien.k Umím si to u vás představit moc dobře 😀 😉 mno, já jsem v rodině jedniná černá ovce, všichni mě nadávjí, že jsem si ho ještě nebyla schopná udělat, u mě jde jedině o lenost 😅 ale je fakt, že jsem ho nějak nepotřebovala, prorože do Jil. do školy se jezdilo busem, spojení bylo výborný a pak stopem pěkně zadarmo 😉 no a pak na vš jsem jezdila vlakem, nebo busem, takže bych se k řízení dostala málokdy...ale ted by už m. uvítal, kdybych ho občas vystřídala, jezdíme docela štreky 😒 no, pořád mě tlačí, at si ho udělám ted na jaře, protože až budou děti, tak bych se asi těžko utrhla a je fakt, že nevíme, kde budeme, je možný, že taky nějaká malá vesnice, takže to by se pak hodil. Ale ted už vidím, že jsem byla hloupá, že jsem si ho neudělala v tech 18, ted už mám tak trochu strach 😒

herminka
5. bře 2011

@aemmi \Tak se na to vrhni ještě teď, dokud nemáš bříško 😉
O porodu napíšu, až na to budu mít obě ruce 🙂

estrellita
5. bře 2011

@aemmi to nezavidim. my za tyden jedeme do Italie na hory a ja budu sedet v zadu s malym - v zadu mi je vzdy spatne, takze uz ted se na tu cestu "tesim" 😅

herminka
5. bře 2011

@estrellita uf, to bude příjemná cesta 😒

chaarleene
5. bře 2011

holky, tak jsem dnes dostala přednášku od mamky o výživě dětí 😅

jsme totiž řešily ten dort k 1. narozeninám a mamka pořád že chce udělat 3patrový, tak jsem jí řekla, že ale z těch receptů, co mám, patrový nepůjde.... no a mamka hned začala, že co mám proti vajíčkům atd., tak jsem jí řekla, že prostě bílek zatím dávat nechci, že lepek už jsem začala dávat, i BKM (teda zatím jen ve formě bílého jogurtu a trochy UM do kaše), ale že s tím bílkem chci začínat pomalu a ne že první, co s ním dostane, bude dort 😅
no a nakonec jsme se teda dohodly, že udělám extra dort pro malou a ona udělá dort pro nás ostatní - a pak z ní vylezlo, že ho chce potáhnout marcipánem... no chápete to? ona by do ročního dítěte cpala dort s marcipánem 😅

no a následovala přednáška, že jedna známá doktorka četla pojednání od nějakého váženého profesora-pediatra a že ten tvrdí, že ty dnešní "moderní trendy" jsou blbost, že dítě ke svému fyziologickému vývoji nutně potřebuje lepek a kravské mléko a řepný cukr 😅

andelka
5. bře 2011

@chaarleene to je dobrý, taky jsme dneska rozebíraly dort k 1. narozeninám 🙂 Tchyně upeče pro nás a já něco pro Danečka - nějaké sušenky, jogurt s trochou zakysky, ovoce.
Hele, třeba původně neměla v plánu marcipán a rozmyslela si to po té domluvě 😉

chaarleene
5. bře 2011

@andelka ne, plánovala ho předem... ale to je prostě moje mamka, ona některý věci fakt nedomýšlí 😀

andelka
5. bře 2011

@chaarleene toš, stane se 😅

erinka83
5. bře 2011

@chaarleene řepný cukr k fyziologickému vývoji 😅

chaarleene
5. bře 2011

@erinka83 jo, to přesně nechápu 😀 že zrovna mluvila o řepném cukru 😀

estrellita
5. bře 2011

@chaarleene se divis, ze tvoje mamka chce potahnout dort marcipanem a dat ho male, ale kdyz se podivas na alba maminek, co jejich deti slavily 1. narozeniny, tak je to bohuzel dost caste 😅
a jinak kdyz tu byla tchyne, a prinesla dortiky, tak rikala "no to si Maty bude moct za par mesicu taky dat", tak jsem ji rekla, ze ani nahodou, ze othle proste neni pro deti, ze kdyz mu budu chtit dat neco sladkeho, tak to bude treba ovocne pyre, a ne zakusek 😝 nastesti mi pak dala za pravdu, tak doufam, ze to pak nebude bojkotovat 😅

estrellita
5. bře 2011

@herminka no ja se na ni fakt netesim, i to bude pro maleho prvni tak dlouha cesta, nejdyl zatim jel 2, 5 hod, tak doufam, ze to my oba zvladneme, o manzela strach nemam 😀

aemmi
5. bře 2011

@herminka no jo, asi se do toho pustím, ale nechce se mi 😅

@estrellita no, taky nezávidím ☹ já si dřív brala kynedril, ale ten ted ani náhosou a při kojení asi taky ne 😒

estrellita
5. bře 2011

@aemmi ja uz bohuzel nekojim, takze dekuji za tip, to me nenapadlo, protoze jsem se tomu vzdy snazila vyhnout a cestovala vepredu 🙂