Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

abra
8. únor 2010

tema o cemkoli, co se tyka alternativnimu pristupu ke strave, vychove a peci o dite, volny pokracovani pokecu o detech z tematu "trochu jiny zivotni styl aneb navrat k prirode".

herminka
12. bře 2011

@luthien.k Děkuji za vysvětlení ohledně přechodu mléka do MM. To asi prckovy problémy budou jiného původu, protože jsem si naivně myslela, že to trvá kratší dobu - tak 12 hodin. Ale i tak to nebudu s mléčnými výrobky přehánět. Jinak probiotika beru, malý už taky.

luthien.k
12. bře 2011

@herminka, dobrá volba 😉

luthien.k
12. bře 2011

@juju, s tou vatou - jednou za rok nebo půl roku to myslím žádné dítě (myslím v přiměřeném věku) nezabije 😉 (To bys ode mě nečekala, že? 😀 )

S bříškem zatím držím, ale je to boj, večer mě bolí vždycky úplně všechno a to břicho nejvíc... 😅

luthien.k
12. bře 2011

Holky, tak chaarleene se už mezí nás asi nepodívá, leda z jiné IP adresy.... Viz.:
https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/zablokov...

andelka
12. bře 2011

jo jo, chaarleene už je pár dní bloklá. Je to jak v Kocourkově. 😠

luthien.k
12. bře 2011

@andelka, no nebýt tady této diskuze a pak hlavně těch diskuzí o ekzémech a alergiích, tak tu už asi nejsem, protože to, jak se majitel stránek chová, se mi pranic nelíbí 😒

andelka
12. bře 2011

@luthien.k nápodobně 😔

butt
12. bře 2011

taky jsem dost znechucena 😒 zustavam tu jen kvuli vam 😉 takze kdyby tu byla vule se presunout nekam jinam, jsem vsema deseti pro 😉

herminka
12. bře 2011

@luthien.k Díky 🙂 Jak dlouho se vlastně doporučuje podávání probiotik miminkům?

A ještě k tomu, cos mi psala do IP - že kojící můžou květák a spol., když se vaří bez poklice a s fenyklem a kmínem. Musí se pak ta voda vylít (čímž ubude nadýmavých látek, ale i těch prospěšných) nebo to může probíhat "á la dušení" (i když bez poklice to pravé dušení nebude) a trocha vody, která tam zůstane, se může zkonzumovat? Teď bych se do toho stejně nepouštěla, malý je ještě hodně maličký, ale abych věděla do budoucna.

Musím říct, že atmosféra tady se mi taky vůbec nelíbí, už jsme se s některými diskusemi přesunuly.

blovitc120
12. bře 2011

Tiez som z toho dost znechutena, ak by ste sa presuvali, prosim myslite aj na mna. Ja som bola v soku z tych mien, lebo okrem chaar tam boli viacere skalne. Okrem tejto verejnej uz chodim len do sukromnych, ale... Je zrejme, ze nepomoze mat ani sukromnu diskusiu, aj na zaklade nej cloveka bloknu, preco sa to vola potom sukromna?

juju
12. bře 2011

hmmm, divne.... ja tu pre istotu ziadnu inu diskusiu nesledujem; sem-tam do nejakej prispejem, ale niekdy sa stretnem s velmi divnou reakciou. napr. admin!!! latvia je podla mna neskutocne hadavy tip, presadzujuci si svoj nazor: napisala som upozornenie, ohladne nebezpecnych puzzle, kedze som to videla v BE TV a ona sa tam tvrdosijne hadala so mnou ze je to hlupost, lebo ze plasty maju take a onake vlastnosti a pod. no a od r.2011 su zakazane predavat aj na SK, takze hmmmm... asi to volo opodstatnene;

a co to bola za sukromna diskusia, ze kvoli tomu blokli baby? inak teraz kukam, ze ten admin co to pisla je moj velmi dobry kamos z vysky 😕

no mne je jedno na akom serveri budeme, ale kazdopadne chcem udrziavat kontakty

abra...kolko malej trvalo od momentu obchadzania okolo postielky/ohradky po samostatne chodenie?

blovitc120
12. bře 2011

@juju latvia uz nie je admin, ale ked este bola, tiez mi pisala IP v zneni (obrazne), ze nerada blokuje uzivatelov. Dovolila som si totiz napisat, ze je zaujata voci niektorym nazorom a v jednej diskusii mazala vsetky prispevky, ktore boli co len trochu out off topic. Neurazali ani nic podobne. Povedzme si, neexistuje diskusia, kde sa striktne v kazdom prispevku drzi nazvu temy. A ona mazala vazne vsetko. Mimochodom mojej dcere trvalo od obchadzania po chodzu 5 mesiacov 😉. Nesil to, im je na 4 dobre, je to najzdravsi druh pohybu, precvicuje sa koordinacia a vsetky svaly a silnie chrbatik. Ozaj, ako u osteopata, neboli ste na kontrole?

alpiinka
12. bře 2011

no teda, tu sa deju veci 😒 tak ak by ste sa niekam presuvali, rada pojdem s vami 😉

ja sa uz tiez zacinam kotulat, aj ked sa citim celkom fajn, len v noci to je celkom makacka 😀 nedokazem spat dlhsie v jednej pozicii, stale sa musim prehadzovat a otacat a s tym bruskom mam co robit, nehovoriac o tom, ze kym sa pretocim sa celkom preberiem... 😀 😒
moja sestra uz stvrty den prenasa a jej priatel zacina z toho sediviet 😀 😀 som zvedava dokedy to potiahnu, aj ked doktorka im povedala, ze si mysli, ze uz to dlho nepotrva...ja mam uz 6. den poslickov a riadny tlak na panvu (pred dvoma dnami hovorim manzelovi, ze radsej si sadnem, lebo to babo vypadne a stratim ho 😀 ), pamatam si @luthien.k , ako si hovorila, ze si po dvoch tyzdnoch poslickov porodila....tak to teraz ratam a ked som to povedala m, hned chcel ist skladat postielku 🙂 ale zatial som ho ukecala nech to aspon o tyzden odlozi...

luthien.k
13. bře 2011

@herminka, na to není univerzální odpověď, probiotika je možné bez rizika (vedlejších účinků nebo nějaké formy závislosti) podávat dlouhodobě, nicméně nejkritičtější kolikové období jsou první tři měsíce, takže do té doby určitě, pak bych zkusila klidně vysadit, když nebudou problémy a podpořila jimi pak podávání prvních příkrmů. Ale nic se nestane, když budo pořád, to může jen prospět 🙂

S tím vařením květáku a spol. - to je nejlepší vyzkoušet, jestli by to vadilo nebo ne. Když je střevní mikroflóra nastolená správně, tak za pár měsíců bych si klidně dala i květákovou polévku 😉 Já teď beru preventivně probiotika a dokud jsem k tomu nezačala brát i železo na základě výsledků z krve ( 😝 ), tak jsem neměla absolutně problém po ničem a věřím, že ani prcek by neměl. Ale až se narodí, budu zkoušet taky raději opatrně, co sneseme 🙂

luthien.k
13. bře 2011

@blovitc120, latvia už není admin? To tedy moc dlouho ani nebyla... Viděla jsem, co předváděla v diskuzi o odmítnutí očkování, to mi stačilo, plus taky u příkrmů nedovolila jiný názor, než ten její, prostě nestranost sama (a to jsem ji pravidelně viděla jen v těchto dvou diskuzích svého času).

@juju, u nás uplynulo půl roku, od doby, kdy se malý s oporou sám postavil do doby, než začal chodit (8mý až 14tý měsíc si jen tak postával a postupně obcházel). Od obcházení to byly asi tři měsíce, to přesně nevím, ale trvalo to (zdálo se mi, že dlouho), dneska bych byla vdečná, kdyby tolik nelítal jako pošuk 😀

luthien.k
13. bře 2011

@alpiinka, chystejte, chystejte, já jdu zrovna něco požehlit, mm s prckem jeli na výlet, tak mám na to klid 😀

blovitc120
13. bře 2011

@luthien.k presne diskusiu o ockovani som mala na mysli... Mazala vsetko, kde nebolo slovo vakcina alebo ockovanie a ked som napisala nieco v zmysle "dufam, ze to nevymaze skor ako si to precitate", poslala mi IP, kde mi davala najavo, ze ked vem, ze moj prispevok bude aj tak zmazany, ze nemam porusovat pravidla, lebo nerada blokuje uzivatelov. Vtedy mi bolo jedno, ci ma zablokuje, tak som jej napisala, ze je zaujata a maze len temu o ockovani, ale ze v kazdej diskusii je kopa prispevkov OT. Odpoved bola, ze zrovna ockovaciu temu ma v oblubenych, ze ona predsa nemoze chodit kontrolovat kazdu temu a mam sa stazovat v asmire ak mam problem s jej zaujatostou. Emjee toto nikdy nerobila... Vtedy som takmer odisla z MK, len tato tema a este jedna sukromna mi nedali odist. Ale vazne mam pocit, ze si tu niekto nieco dokazuje, MK sa tvari ako velmi seriozne diskusne forum.

alpiinka
13. bře 2011

tak sa idem pochvalit, ze som pysnou tetou malej Sofie 😵 narodila sa dnes rano...vcera som ich pozvala na veceru a ocividne zabrala... 😀 😀

erinka83
13. bře 2011

@alpiinka gratuluju!!!! Co jsi vařila?? 😀 😀

juju
13. bře 2011

@blovitc120 neboj nesilim 😉 len ma to zaujalo; chudatko teraz sa vsade splha a uz ma druhu hrcu na cele co sa udrel; neviem ako by som na neho davala vacsi pozor ☹ ale ani jeden krat sa to nestalo so mnou 😔 na kontrole sme neboli lebo uz Emilko neplace, takze to je pre mna dolezite; ale aj tak osteopat hovoril, ze on vidi, ze ma len traviace problemy, nie s hlavkou, ze tu ma zazracne zahojenu (ja som mu davala reiki energiu na hlavku, tak neviem, ci mu to mohlo pomoct 😅)

som strasne nastvata, zakazdym ked manzel vari Emilkovi, tak mu tam da trochu soli 😠 lebo "oni sa v skole neucili, ze sol je skodliva" chapete??? argumentujem, ze ziadne prirucky to neodporucaju kvoli zatazi obliciek ale on tvrdi ze je to skodlive len na krvny tlak; mate nejaky odborny clanok, co by som mu dala precitat?

co sa tyka latvie...no comment, som rada, ze nasu diskusiu nemala v oblubenych 😀 lebo jej este asi nestihli vysvetlit ze diskusne forum je o diskusii a roznorodosti, co napriklad mame v nasom fore v osobe luthien na jednej strane a napr mna alebo inej salenej ultrabio mamky 😀 na strane druhej a vieme si najst spolocnu rec 😵

luthien.k
14. bře 2011

@juju 😀 To jsi napsala dost výstižně, o té diskuzi a jejím účelu a schopnosti diskutujících najít společnou řeč (když je zájem 🙂)

Jinak Emilek se praští ještě mockrát, Tobík byl (a je) samá boule pořád, tomu se nedá 100% zabránit, zvlášť v těch začátkách se stoupáním a obcházením - prostě občas neodhadnou svoje možnosti. To by člověk musel opravdu pořád stát jen za nimi a už se mi i stalo, že jsem byla na půl metru a stejně si tu bouli ve vteřině udělal. Takže to beru tak, odstranit největší rizika (aby na sebe něco nestrhnul - hlavně ze stolu nebo dneska z kuch. linky - můj velký nešvar byl nechávat nože u kraje linky, na to už si dávám pozor, když tam dosáhne, aby nemohl do el. zásuvek, kde je co nebezpečného v šuplíku, tam dát zábranu nebo to dát jinam, když to jde, vše co by mohl otevřít a vypít (včetně kosmetiky) dát z dosahu atd...). Ale padání, tomu se prostě účinně zabránit nedá.

luthien.k
14. bře 2011

S tou solí... Zkus google, tam určitě něco najdeš, nevím, jaké je manžel národnosti, tak aby to bylo pokud možno v jemu blízkem jazyce 😉

jasekd
14. bře 2011

@alpiinka Gratulujeme, to mate v rodine hezky za sebou. Segry prvni? A taky dotaz, co jsi ji tam pridala do ty vecere?

abra
autor
14. bře 2011

teda, tady se to rozjelo zas s tou cenzurou, ja jsem teda uplne mimo, nevim, nesleduju, kazdopadne uz sem hodnekrat nabizela prechod jinam, do uzavreny, soukromy diskuze, ale vzdycky ste me kamenovaly, no kdyby naaahodou, tak dejte vedet, ale chodit sem za vama budu furt 😎

juju, mala chodila kolem nabytku tak mesic, pak se naucila figl, ze muze chodit po kolenach a to je vydrzelo dalsi asi tak dva mesice, pak zacala chodit sama, hele, tech padu bylo hafo, modrin, bouli a revu, ja nejsem zastance chytani deti a zbytecnyho jisteni, aby nespadly, chranila sem jenom hlavu a hodne nebezpecne vypadajici pady. To delam dotedka, sice mala vypada sem tam jak kdybych ju rezala, ale aspon se nauci, ze holt kdyz cuci jinam nez jde, tak to ma nejakej nasledek 😅

btw ja mam poslicky od 25tt a rodit teda jeste nehodlam, ale je to protivny 😒 s malou jsem je mela az od cca 29tt 😒

jasekd
14. bře 2011

Ja jen kdyz se tu resi, na co davat pozor, tak ja budu hlavne davat bacha na zuby. U nas to sice jeste neni aktualni tolik, ale kdyz se snazi nekam se sapat, tak ho necham, ale snazim se chranit bradu a zuby. Mam osklivou (nastesti jen pracovni) zkusenost, rocni dite, pusina uplne zmasakrovana, obe dolni jednicky vyrazene v takovemstavu,ze nesly zachranit a musela jsem trhat, dasne potrhane, spousta krve, a dite na roce bez dolnich zubu ☹ Bylo to o hranu postylky, nikdo za to nemohl, ale chudak dite. To me trochu strasi, i kdyz 99% deti prezije bez uhony 🙂
@juju Udivuje me, ze tvuj manzel jako lekar ma tak laxni pristup k soleni. Nas tata je prakt. lekar a internista a slanku nam bral dokud jsme se segrou u nich bydlely, doted si tam radsi neprisolim, nez koukat na ty ksichty 😀 Ne ze by mama nesolila, ale malo a ja to obcas potrebuju prisolit. Tak u rodicu radsi ne...
@abra Ty poslicky, to te lituju, to ja s Martinem vubec neznam a ted taky ne, nastesti.

abra
autor
14. bře 2011

@jasekd tyjo, takovej skaredej uraz o postylku ☹ wooow ☹ my jsme vymenili drevenou postylku za cestovni, pac mala se v ty dreveny proste hodne obouchala, ona hodne divoci v postylce ruzne si prelejza a vali se a tak kdyz spi, no a jednou si rozrazila ret a podruhe byla jaksi divne zasprajcla a zas znova ten ret, ze sem okamzite jela a postylku vymenila za cestovni plast, i kdyz ty dreveny me teda bylo lito

juju
14. bře 2011

@abra my sme tiez po dvoch dnoch vyhodili drevenu postielku a dali opat staru cestovnu, kedze maly oriadne v postielke vystraja a prehadzuje sa celu noc a chudatko si tam obijal hlavku ☹

moj manzel - no comment! keby tu lekari nemali najnovsie poznatky, a super vybavenie tak si pripadam ako v Afrike. Cez vikend som sa bavila s 3 lekarmi, co maju male mimi a ani jeden z nich si neumyva po toalete ruky (co ja pokladam za dolezite nielen pri mimi ale aj v normalnom zivote! a nerobia to ani pri priprave jedla pre mimi) Mne trvalo dlhe tri roky manzela naucit, ze po toalete sa umyvaju ruky!!!!!!!!!!! celkovo Belgicania hygiene vela nedaju. Sa smejem, lebo v eu parlamente a komisii, su na zachodoch vsade upozornenia ze po WC si treba umyvat ruky a je tam aj navod ako 😀 😀 😀 a samoska , vsetci z VE sa na tom smeju lebo je to mienene najma pre Belgicanov a Francuzov. Samoska su vynimky, ale je to dost biedne. Celkovo tu lekari, nemaju take tie ludove znalosti, co u nas je bezne...ale zase nemozem sa stazovat, lebo su vymakani vedomostne odborne, takze je to take zvlastne 😖

abra
autor
14. bře 2011

@juju to si delas srandu s tim mytim ruk 😨 😨 😕 😕 😕 bleee je me blbe 😕 😕 😖 😖

betelgeuzz
14. bře 2011

Tak to já si zase neumím představit používat cestovní postýlku na stálo. Ali v ní stejně řve a nechce v ní být a hlavně to vyndávání dítěte ven to je tak na zničení zad. 😒 My máme kombinaci kov a dřevo, je to zasloužilá postýlka ještě po m a jsem s ní spokojená.

K těm úrazům, četli jste Koncept kontinua? Já se tím snažím řídit a neříkat pozor spadneš, nechoď tam, apod.

@juju neumývání rukou po záchodech je fakt nechutný 😝 Bych nevěřila, že v některých západních zemích s tím mají problém.

abra
autor
14. bře 2011

@betelgeuzz ja sem to tak trochu cetla, priznavam, ze letem svetem, celkem me par veci zaujalo, ale malou varuju, pokud je pred nou nejaka hrozba jako schod nebo tak neco, chcu ju naucit, abych ju mohla necekane hlasem zastavit, treba pro pripad ze by se hnala pod auto nebo rovnou na dlouhy schody (coz ona je takova obcas hodne zamestanana okolim, ze ji nejak ten pud nefunguje 😀 ) Treba z jednoho schodecku co mame doma ju nechavam, ona k nemu ale sama moc nejde, jenom se priblizuje a nacuhuje, uz jednou sebou tam majzla. Ty se podle toho ridis doslova? Ja prave neznam nikoho, kdo by to praktikoval, jako ze bych videla vysledky nazivo a treba to varovani me prijde prirozeny, jako treba jednou nebo dvakrat upozornit.