Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

abra
8. únor 2010

tema o cemkoli, co se tyka alternativnimu pristupu ke strave, vychove a peci o dite, volny pokracovani pokecu o detech z tematu "trochu jiny zivotni styl aneb navrat k prirode".

jasekd
28. bře 2011

@estrellita Tohle je jeste drsnejsi nez ty pinpongace, co doporucila Betel. 😀 My mame plovoucku a ta mu neva a kachliky v koupelne, tak mozna pred koupanim vyzkousim, ale bojim se o ledvinky, tak asi radsi ty tenisaky 😀
@alpiinka Ja jsem pro, rikat pacientovi pravdu 😀 Pripada mi to podobne jako ta plan. sekce, v klidku bych si bez bolesti prijela pro mimino, ale bojim se toho pooperacniho prubehu, tak radsi at to dopadne normalne... Vsak uz mlcim 😉

jasekd
28. bře 2011

@estrellita Budes hodna, dekuju. Jak dopadly kycle, vse OK?

alpiinka
28. bře 2011

@jasekd no sak to ano, ale s extra bojazlivymi pacientmi treba extra opatrne aj s tou pravdou 😀 😀 moj zubar na moju otazku, ci ma moze uspat, mi povedal, ze moze...s kladivom po hlave 😀 aaaaach jaj, vy doktori 😀 😀

estrellita
28. bře 2011

@jasekd tak nejak neuralne, kycle jsou Ok a jadyrka se vytvareji, uz jsou tam castecne videt, ale i tak musime za 3 mesice znovu, ale stale ma tuhe roznozeni, takze stale cvicit, tak jsem sir ikala, ze ho budu casteji nosit v becu 😀

mno ale ja jsem mu ukazal i svuj bolavy ukazovacek - u kloubu na dlani a on mi dle UTz rekl, ze to je hemaglion a docel avelky, ale ze by mu jeste nechal cas a kdyz se nezmensia neprejde ta bolest, tak do me rizne pod lokalni anestezii, je to pry maly zakrok, ale na blbem miste, zrovna na tom kloubu.

No a myslela jsem si, ze si ze me dela srandu, kdyz mi rekl, ze kdyz se vyskytuje na zapesti, tak se doporucuje vzit kladivo a tuknout do nej, ze praskne a vstreba se, ale ze mi to na te dlani nedoporucuje, protoze bych si mohla poskodit nervy 😅 🤐 si nedovedu predstavit, ze si beru kladivo na svoji ruku 😀

jasekd
28. bře 2011

@alpiinka Trocha cerneho humoru 😉 Nahodou, ja jsem hodna a trpeliva.

alpiinka
28. bře 2011

@jasekd budem si to pamatat, keby nahodou moj zubar zlyhal 😉

jasekd
28. bře 2011

@estrellita Myslis ganglion? Ten se mi v zapesti dela, teda driv, z nadmerne zateze, kdy jsem litala na bezkach kazdou sobotu i nedeli a pres tejden pracovala taky rukama. Brousila si na nej zuby moje kamoska chirurg, ale protoze mela za sebou asi pul roku praxe a me ty ruce prece jen zivej a navic jsme se nejak nedohodly na terminu, tak jsem to odkladala a ono to prasklo a vstrebalo se. Ale az zas zacnu jezdit nebo pracovat, tak se to zas udela, uz jsem to mela dvakrat, kdyby to melo nejakprudit, tak si to vyfiknout dam, ona uz se mezitim zapracovala 😀 Na jadyrka jsme taky sli pozdeji nez jiny mimina, asi na 7 mesicich, a byl OK, ja se bala dedicnosti, ja mela vrozenou subluxaci, ale ona je castejsi u holek, tak aspon tohle se mu vyhlo, ale ted me strasej ty desne vytoceny kotnicky. Zejtra asi sjedem pro boticky. Ma ty narozky a segra se ven nechysta, tak se vypravime jeste ve trech.
Manzel zkusil dat M. za bodycko takovy kloboucky ze stavebnice, tak M. plazi takovym zvysenym zpusobem, treba jich tam narvat asi vic... Navic to dite je snad fakir (fakyr?! jak se to sakra pise...), uz na tom normalne lezi 😠

estrellita
28. bře 2011

@jasekd teda ganglion,, nevim, jak me napadl hemaglion 😀 no ono me to nektery dne boli pekelne, jine malo, tak to budu ledovat. On uvazoval. ze to dneska aspon pichne a pak rekl, ze ne
uz an tom leze, jo? 😀 tak to chce fakt neco vetsiho, ale fotbalovy mic by uz byl moc 😀 😀

jasekd
28. bře 2011

@estrellita Pridali jsme dalsi predmety a normalne se plazi i s tim, uz jsem fakt v koncich 😝 Jinak jsi asi zkrizila dva nazvy, hemangiom a ganglion. Pichnout ulevi na chvili, ale podle me se to velmi brzo naplni, nevim, myslim, ze ta kamoska mi rikala, ze pichat to nemam cenu, ale mozna byla jen chtiva rezani 😀

estrellita
28. bře 2011

@jasekd to chirurgove byvaji 😀

andelka
28. bře 2011

@estrellita no fujky. Ale dobře že jsi s tím šla.
Hm, my máme dlažbu jen na záchodě 😅 Lino by mu asi moc nevadilo. Ale dneska jsem ho zas trénovala a už umí lézt, ale člověk nad ním musí držet bič 😀
Jo a začal si z toho kleku stoupat. Ale blbě, že se přitahuje a vstává oběma nohama. Tak jsem ho hned šoupla dolů a budeme trénovat rytíře.

@jasekd teda to je zatvrzelé dítě 😅 Gratuluju k poradně, snad už malá bude sekat dobrotu 🙂

estrellita
28. bře 2011

@andelka na toho rytire je tam pekny cvik, ten se mi moc libi, myslim, ze je to i pro deti zabava 🙂

abra
autor
28. bře 2011

ja se z vas picnu, kdo to ma cist? Jauuuuu, vite jakou mam predstavivost? 😅 😅 😅 😅

aemmi
29. bře 2011

Holky, já jsem trochu zaskočená z toho, že se s dětmi trénujou takový věci jako lezení, vstávání apod., to mě nikdy nenapadlo 😕

andelka
29. bře 2011

@aemmi děti se mají nechat co nejvíc, aby se mohly všechno naučit samy, ale rodiče musí kontrolovat, jestli to dělají správně a chyby opravovat a lenivější děti motivovat. 😉 Už nácvik pasení musí začít dělat rodiče, dítě se samo na bříško nedostane. Takže rodiče musí s dítětem "trénovat" skoro od narození 😅

aemmi
29. bře 2011

@andelka No, já každou chvíli zjistím něco co nevím 😅

andelka
29. bře 2011

@aemmi já taky 😉 😀

jasekd
29. bře 2011

@andelka Nemohla bys mi popsat toho rytire? Nemuzu to nikde vygooglit, malej kdyz se sape na takove molitanove kostky, tak se tam taha rukama, vyleze tam, je to cca 35 cm vysoky, ale jak jsem vas cetla, tak zase blbe 😅 Jinak uz jsem uprimne zoufala, veci za trikem mu nevadi, tak jsem na svuj pasek navlikla takove kostky s dirama, neco jako pas na plavani, ty kostky maji prumer skoro 10 cm, utahnu mu to trochu kolem briska a on se po tom stejne plazi, fakt uz nevim.
@aemmi Ja teda taky... My ze zacatku resili uplne jiny problemy, nepribejvani, zvraceni, pak ty ledviny, jaksi na tohle nebylo tolik casu, taky chci nekdy chodit ven, nekdy taky ji a spi, no a ted si rikam, co jsem asi zanedbala. Jenze cvic s deckem na balonu, kdyz na nem breci a hazi savle do dalky. Asi jsem ted na nervy i z toho porodu a pak se to srovna, ale je toho nejak moc. Si rikam, jak se naucej chodit a mluvit cikanata, kterejch je doma 5,6 deti na jednu matku 😀
Jinak touhle dobou uz jsem pekne hekala v porodnici, za sebou 4,5 hodiny, pred sebou 4,5 hodiny. V 10 mi prdnou vodu... V noci jsem se vzbudila a rikam si, za par hodin pred rokem jsem zacla rodit, a docela me zas chytily nervy, jak to bude ted. Ve 14 ma Martinek presne rok, strasne to uteklo.

andelka
29. bře 2011

@jasekd no, to je blbě. Dany teď jak si začal u všeho klekat,. tak se taky dneska vytáhnul do stoje, tak šel hned dolu a ukázala jsem mu jak na to správně.
Dany leze jen když cítí ruku pod bříškem. Ale jak se někam potřebuje dostat, hned je na břuchu.
Já jsem něco nafotila, tak ti to pošlu, když řekneš kam. dám to i tady, ať se mrkne kdo to třeba nezná, ale bude to malý asi. Jinka ten rytíř - to je prostě že se z kleku dostane nahoru přes nakročené kolínko, jako když se pasuje na rytíře, jak na tom jednom koleni klečí.

andelka
29. bře 2011

@jasekd Martínkovi přejeme všechno nejlepší k prvním narozeninám 😵

jasekd
29. bře 2011

@andelka Dekujeme za prani i fotky, muj mail mas v IP, kdyby se ti chtelo.

luthien.k
29. bře 2011

Ahoj holky, jsem tu jen na skok (Matýsek spinká po náročném kontrolním dopoledni) a chtěla bych všem moc poděkovat za gratulace, jmenovitě to asi nezvládnu, ale snad se na mě za to nebudete zlobit 🙂
Jinak Matýsek mi dal opravdu zabrat a potvrdil, že každý porod je jiný, jiné bylo naprosto vše, jak ty nepravidelné kontrakce přes den, tak ten průběh potom večer. Pořád mě to tak nějak otravovalo, hlavně po poledni, ale k pravidelnosti ani k nějaké síle se to nemělo, chvíli jo, chvíli ne, dokonce jsme ve čtyři hodiny do té porodnice vyrazili (když Tobík ještě spal, aby nás neviděl odcházet), ale cestou se zase intervaly hodně prodloužili, tak jsme nakonec skončili s mm na kafi 😀 To už se nám o samotě dlouho nepoštěstilo 😀 😀 😀 No a zpátky domů. V půl osmé odešla hlenová zátka, tak jsem volala do porodky a že si mám dát vanu a že se uvidí, jestli se to rozjede - rozjelo 🙂 Ve vaně po osmé hodině kontrakce zpravidelnily po 5 min. a sílily, tak jsme vyrazili. Po desáté po vstupním monitoru jsem byla na 6, kontrakce přijatelné, tak jsem si nechala asi ve třičtvrtě na jedenáct píchnout vodu - no a od té doby jsem už viděla jen rudě 😅 Hned zase na monitor, což se prý po té vodě musí, kontrakce po 2 - 3 minutách do astronomických výšin a hned po monitoru tlačit. Jako fakt něco, s Tobíkem to byla proti tomu těžká pohoda, ale zase to teď bylo daleko rychlejší a jsem ráda, že to mám za sebou a příště jedině v porodnici dřív a jedině s epidurálem 😀
Hned mi Matýska dali na břicho, byl (a je) hrozně podobnej Tobíkovi 🙂 Hezky se brzy přisál a je to velký papálista, už neubýváme a zítra jdeme domů.
Co je horší, že má velkou tříselnou kýlu plus i další tekutinu kolem levého varlátka (kombinace tříselné a vodní kýly), takže nás bohužel během pár týdnů čeká operace ☹

luthien.k
29. bře 2011

Tak @jasekd, @abra a později další - těším se na Vaš zpravodajství z porodu 😉 😀

jasekd
29. bře 2011

@luthien.k No hlavne ze to mate zdarne za sebou, ta operace me tedy moc mrzi ☹ Ta hydrokela by asi nevadila, ale ta triselna ano. Protoze Martin hydrokelu mel, bylo to videt i v tehot. na UZ a Dr me jen varovala, at se nevydesim, ze bude mit velky koule 😀 Hydrokela se mu vstrebala sama, jeste mel cystu v nadvarleti a ta uz tam taky neni (proste M. mel vsechno kolem pindika a kulicek a curani divny 😅 ) Ta triselna kyla se ovsem resit musi, ja nevim, jak moc vazna operace je to u malych deti, u dospelych to neni zas tak hrozny, urcite ti vsechno vysvetlej, ale jsou to nervy, takovej mrnousek a uz problem, drz se. Hlavne aby to ostatni jako kojeni a brisko atd slapalo pekne, at nemas dalsi starosti. Co se tyka porodu, tak ja bych tohle i brala, i kdyz samo nevim, jak strasny bolesti to byly, urcite hrozny, zajimave, ze pises, ze prvni porod byl lepsi, asi byl pozvolnejsi? Aspon ze to odpoledne jsi mela jeste relat. v klidu, kdyz jsi zvladla i kafe, ja na tebe myslela a rikala si, jestli chudak fakt trpela nejakych 12 hodin pri druhem porodu, tak nic moc. Nicmene pokud jsi v 10 byla na 6 a o pulnoci porodila, tak to bych ja brala. Ja prijela na 1 cm a po nejakych 4 hodinach porad 1 cm, po prdnuti vody 4 cm a porod az za dalsi 4 hodiny. Proc sis nechala pichnout vodu, na urychleni? Protoze pak je to skutecne masakr, ja k tomu pristoupila, protoze u me nebyl zadny postup, ale ted bych rada co nejdyl rodila s vodou, je to min bolestive, no uvidime. Ty monitory jsou teda taky priserne, ja je nesnasim i jako nerodici 😀 Co tak ctu ten tvuj porod, odpovida casove zhruba polovine meho prvniho, tyvelke bolesti, tak jsem si rikala, ze takhle by to mohlo byt, nebo snad lepsi?! 😀 Moc ti zavidim, ze to mas odbyte, ja jsem tu psala, nevim, zda jsi docetla, ze cisar s nejv. pravdepod. nebude, holka je dobre, takze pak poslu popis snad normalniho 🙂 S tou kylou moc drzim palce, at se to udela co nejdrive a bez komplikaci a pak uz je Matysek jen zdrave miminko. JInak Martin ma dnes 1.narozeniny a v noci jsem nepsala a promitala si ten porod a uz aby to bylo za nama, ale zas at se telo hezky pripravi, pristi stredu mam jit jeste do prace, no nevim 😀 Super, ze jdete zitra domu, tesis se na Tobika, vid?

juju
29. bře 2011

@andelka zaujimava kniha, co je to zac? aj ked moj uragan si aj tak robi co chce, takze nejake treningy nehrozia. Vcera zaspal az o 12h!!! dovtedy stal v postielke lomcoval s nou a popri tom sa chechotal ked som nakukovala do izby, ze este nespi. A dnes som volala opatrovatelke a o 10h rano este stale spinkal 😵

estrellita
29. bře 2011

@jasekd tak koukam, ze ti andelka rytire uz poslala a popsala ho 🙂 ta naklekavaci hra je podle me moc dobra, tak to zkuste.
a taky preju vse nej Martinkovi 😵
@luthien.k ahoj 🙂 tak teda aspon, ze o bylo rychly 🙂 a ta kyla me mrzi ☹
@juju knizka se jmenuje Rozvijej se detatko 🙂

jasekd
29. bře 2011

@estrellita I tobe dekuju za rady 😉
Holky, co uz davate tvaroh, jakym jste zacaly, cistej tvaroh nebo nejaky pribinaky? Ja nevedela, jakej koupit, jestli taky plati tucnej jako u jogurtu, tak jsem vzala cistej tvaroh polotucnej. Zkusim do toho nastrouhat mrkev nebo okurku, samotnou syrovou zeleninu vubec nechce.

estrellita
29. bře 2011

@jasekd neni zac 🙂

estrellita
29. bře 2011

tak ja jsem musela jit trochu jinou cestou co se tyce prkrmu, nez je normalni postup, protoze zelenina, i kdyz jen pul sklenicky maleho pekne zacpala a mel problemy se vykadit a strasne brecel, takze jsem mu k tomu zacala davat ovoce, dneska dostal pul sklenicky a asi pul hodky pote se sam vykadil bez problemu, odpo dostane par lzicek dyne, ale zatim neni problem, ze by po sladkem ovoci nehctel zeleninu, tak snad to tak bude i dal.
Pote, co jsem mu musela dvakrat pomoct rourkou, tak nebyla jina cesta ☹ jeste se chystam koupit probio, i kdyz je ma v UM.

erinka83
29. bře 2011

@jasekd já dávám tvaroh třeba do kaše, nebo romixuju v pudinku z rýžomlíka, na slano mě to nějak nenapadlo 🙂 nastrouhaná mrkev s Lučinou totiž úspěch neměla 😒