Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

abra
8. únor 2010

tema o cemkoli, co se tyka alternativnimu pristupu ke strave, vychove a peci o dite, volny pokracovani pokecu o detech z tematu "trochu jiny zivotni styl aneb navrat k prirode".

juju
7. dub 2011

@jasekd 😀 😀 ze stany 😀 😀 , ty budes asi srandistka celkom, ze? minimalne vies trefne nazvat veci 😀

no aby som to uviedla na spravnu mieru, ja som kozy neukazovala a kojila decentne 😅 ked som tiez som vyhladala sukromie a vzdy v restike sme vyberali stol v rohu, kde som sedela chrbtom k ludom a tak som kojila. Inak ja som mala vzdy so sebou plienku a tu som si cez seba a maleho prehodila ale zase ja som nikdy nemala pocit ze by ma niekto ocumoval, praveze ludia vzdy decentne odisli alebo kukali inam 😵

alpiinka
7. dub 2011

@juju jasekd je nielen srandistka, ale este aj provokaterka! 😠 tak ty sa chces obehnut? 😀 😀 😀
ja som sa dnes v nemocnici nic az take nedozvedela 😒 teda ohladne porodu, inac, babo, ze je spokojne, ma vela vody a ked by som prestala citit pohyby, tak treba prist...kontrola o tyzden a ze potom mi spravia aj gynekologicku prehliadku...no myslela som si, ze sa dozviem viac....

butt
7. dub 2011

@juju haha co nabizis jako bonus k tomu tvymu? 😀 😀

a ja jsem bohuzel kozu musela vzdycky chvilku ukazovta, abych naranzovala kloboucek 🙄

holky a jak casto davate detem jogurt?

a jeste jsem se chtela zeptat..pouzivate na vetsi deti flisaky?ja totiz pouzivam predevsim ty, ale ted to jaksi znamena malou prevlikat 5x denne, pze provlhaji..bych musela prebalovat nejpozdeji po pul hodiny, aby neprovhly..si rikam, ze to je asi i tim, ze je porad na brisko, tak je tam na tu plinu tlak..ze az bude lozit, ze to uz tak strasny nebude...nebo se mylim?a ty fliskay na vetsi deti proste pouzitekny nejsou?

betelgeuzz
7. dub 2011

@alpiinka tak tam by to už mělo být přepracovaný. Ale sama nevím, co přesně tam bylo špatně. Mám z knihovny to starý vydání, minule jsem se dostala jen k porodu, teď ji mám půjčenou zase a říkala jsem si, že tu kapitolu o kojení zkusím proletět, ať vím, co je blbě. Uvidím, jestli to do vrácení stihnu. V kapitolách o šestinedělí ale často zmiňuje, že dávat fenyklový čaj do doby, než se rozjede kojení. To už se třeba dneska nedělá.
A k těm knížkám, já bych doporučila ještě od Karpa Nejšťastnější miminko v okolí, případně se stručný výtah dá najít i na netu.

betelgeuzz
7. dub 2011

@butt já s nima zkušenost nemám, ale myslím Erinka je používá i teď. v té době, kdy dítě hodně leží nebo sedí, tak provlhají, ale pak by se to mělo zlepšit.

estrellita
7. dub 2011

@aemmi ja jsem byla prekvapena, ze dost chlapu chodila s tehulema na monitory a KO do porodnice a ze kazdy tyden, tak to jsem nechapala, proc se tam nudi spolu a proc si radeji nesetri volno na lepsi dny, nez sezeni v cekarne 😅
jinak ja s malym taky chodim vsude sama, teda manzel byl jednou u padiatricky na ockovani s aly, protoze jsem musela jet do prace, ale jinak reba na kyclich, tam s jednim ditetem jsou vetsinou dva roice, ackoliv to neni potreba, dr si tam vse udela, dite podrzi atd. a taky si tam pripadam jako svobodna matka 😀
@abra tak ja to mela s kojenim uplne stejne, jako ty a treba u tchanovcu jsem proste odchazela do jineho pokoje, nejak mi nebyla prijemna predstava, ze mi cuci na prsa 😅 a kdyz jsem kojila doma a byl tu treba m bracha, tak jsem proste pres sebe hodila plenku, malyho jsem pod ni nainstalovala a bylo, jenze on u prsa porad brecel, odtrhaval se, propinal do luku atd, tak to by fakt vsichni videli vse a jeste to vypadalo, jako bych svoje dite tyrala, jak u toho vyvadel 😅

estrellita
7. dub 2011

@alpiinka ja bych jeste krome toho Nejstastnejsiho miminkka v okoli, Rozvijej se detatko, doporucila jeste Nezna naruc rodicu 🙂

alpiinka
7. dub 2011

@betelgeuzz @estrellita dakujem 😉 Nejstastnejsi miminko v okoli sa mi podarilo nakoniec najst v 2 eshopoch, ale Nezna naruc rodicov je vsade vypredana...ale nasla som ju tu na konikovi v bazare, tak som tej kocke napisala a uvidim, ci ju este ma 🙂

jasekd
7. dub 2011

Holky, pojdte teda do te soukrome, Luth. uz ji zalozila 🙂 Budete to mit v IP.

juju
7. dub 2011

ok, pre baby co nie su v sukr diskusii, kludne sem piste urcite niektora z nas odpovie a pripadne sa zaclenite do sukr. 😉

aemmi
7. dub 2011

@estrellita No, mně by taky přišlo zbytečný, aby se m plýtval dovolenou...

erinka83
8. dub 2011

@butt já začla flísáky používat v 10 měsících, ven do kočárku jsme dala jen jednou a šmitec 😠 včera je měla po druhé, ale to už jenom capala, neseděla vůbec a měla kalhotovku a vydržely 2 hodiny, ale kdyby měla někde sedět, tak teda nevím 😒 já je dávám jen na doma, s čč a vkladkou a přebaluju tak po 1-2 hodinách, to už občas taky trošičku provlhají...

andelka
26. dub 2011

@luthien.k ahojky, prosím tě, jdu na radu vím že místo kravského u dětí preferuješ UM, to už dávám, večer dělám mléčnou kaši - ale střídám to s Reisdrinkem. Ani nevim proč Neměla bych ji dělat jen s UM? Nebo je R. jako náhrada za mléčný výrobek? Asi ne, že? Jak se vlastně používá, myslím jako kvůli čemu? Zatím dávám to Natur. Po roce se dává to Calcium, že? Já se v tom kolem toho roku nějak ztrácím, v těch mléčných dávkách, vypitém mléku, UM, obsahu bílkovin, vápníku, tekutin...
Kojím 2-3x za 24h (záleží jestli v noci vzbudí nebo ne). Dopoledne má malý jogurt (180g) a večer buď 200ml Reisdrinku nebo 200ml UM. Ráno na pečivo dávám máslo, Lučinu nebo Floru. Pije ředěný čaj, většinou tak 200-250ml.
Je z toho něco blbě nebo mám něco o/upravit?

catf
26. dub 2011

ahoj holky, jaky byste doporucily krem na oblicej pro 5ti mesicni? segry mala ma hodne suchou plet
a co pouzivate na leto s uv filtrem?
diky 🙂

butt
26. dub 2011

@catf opalovak mam pro malou laveru a mela jsem od lavery i krem na oblicej (vzorek) a celkem me nadchl 🙂

blovitc120
26. dub 2011

@catf pre male deti by som hlavne hladala opalovaky bez chemickych filtrov, len s fyzikalnymi, cize tymi, ktore obsahuju titanium dioxid a zinc oxid, tie slnecne luce odrazaju, chemicke vstrebu a spracuju. Je ale pravda, ze deti su po nich biele, ale aspon vidis, kde si natrela 😉.

andelka
27. dub 2011

Taky teď budu kupovat krém proti slunku - o těch fyzikálních filtrech vím, ale zajímaly by mně přímo výrobky, které je mají.Doporučíte něco? Co ten známý Daylong?

estrellita
27. dub 2011

@andelka mikropigmenty ma Eucerin a Bioderma - oboji maji pro deti 50, eucerin i 25 🙂

andelka
27. dub 2011

@estrellita dík, to seženu v lékárně že?

estrellita
27. dub 2011

@andelka jj, v lekarne 🙂 a kdyz nebudou mit na sklade, urcite objednaji 🙂
my mame tenb eucerin 25, protoze je maly v kocarku, tak jsem nebrala 50. ale ted o vikendu byl dost na slunicku, ale zadne spaleni, zadne zarudnuti, takze za me super 🙂

luthien.k
27. dub 2011

@andelka, na Daylong zrovna máme v dikuzi o AE dvě děti s reakcí... Já bych zkusila raději Biodermu nebo ten Eucerin, jak píše @estrellita, ten jsem si sama letos objednala pro děcka (v internetové lékárně, nevím, jak na tom budou se skladovými zásobami těchto připravků normální lékárny).

andelka
27. dub 2011

@luthien.k já se zeptám u nás v jedné velké, tam by mi to asi i objednali. dík za názory 🙂

kukucg
28. dub 2011

Prosim vas skusali ste niekto opalovacie kremy z biokozmetiky??? Cannaderm, Sante, alebo ine?

http://www.kozmetikazkonope.sk/solarna.html

catf
29. dub 2011

kukuc, ja mam laveru(mleko) ve spreji NEUTRAL SPF 20 pro kojence a děti
musi se natirat na mokrou pokozku, takze to delam hned po sprse, neni mastna, coz je fajn hlavne u more a ma slusny faktor, i kdyz ja stejne musim byt celou dobu pod slunecnikem, jinak se spalim
na sante jsem slysela dobry reference, ale vzdycky byl v lete uz vyprodanej

butt, to mas na mysli ten opalovak, co mam ja?
ja prave nechci segre doporucovat zadnou chemii, co si muze koupit v lekarne

butt
29. dub 2011

@catf jj mam presne ten a prodavaji myslim i s vyssim faktorem

andelka
30. dub 2011

Tak hlásím že mám doma Biodermu 50+ - koupila jsem v lékárně tohle a Gravimilk a 550 v čudu 😅 Jak podotkl můj muž - to děcko nám nějak leze do peněz 😀 ale člověk holt chce to nejlepší, že.

2010kacenka
4. kvě 2011

@estrellita Ahojky, mohla bych také poprosit o zaslání - a jaka se jmenuje ta knížka ? Děkuji předem. Máme 8 měsíců a dnes nám na cvičení lektorka říkala že od 5 měsíce se má zvedat hlavička- když leží mimčo na zádech. Jenže nám se strašně líbí na bříšku a záda od 6 měsíce téměř ani nevíme že máme ☹((((
2010kacenka@seznam.cz
Děkuji mockát 😀

estrellita
5. kvě 2011

@2010kacenka Ahoj 🙂 tak nejlepsi bude, kdyz koupis tu knizku, protoze to asi bude chtit vic cviku a hezky od zacatku 🙂 a taky si ji budes moct procist.
Jmenuje se "Rozvijej se detatko" http://www.grada.cz/rozvijej-se-detatko_6633/kn...
http://www.kenny.cz/Publikace-Rozvijej-se-detatko/

jonki
6. kvě 2011

Ahojte ja k vam neprispievam len obcas chodim na tipy 😉 chcem sa podakovat za tipy na opalovaci krem. Riesila som eucerin a daylong...ja mam z daylongu zly pocit...tak ste mi pomohli sa rozhodnut 🙂

zenab
9. kvě 2011

Holky já taky nepřispívám, ale vše čtu a čerpám cenné informace, za krémy jsem moc vděčná. Pokud by vám to nevadilo, tak prosím o IP.