Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

abra
8. únor 2010

tema o cemkoli, co se tyka alternativnimu pristupu ke strave, vychove a peci o dite, volny pokracovani pokecu o detech z tematu "trochu jiny zivotni styl aneb navrat k prirode".

anehap
18. říj 2012

Já dávám malé taky cca 4 odměrky za den, zatím to vypije bez problémů, ale chtěla jsem koupit v lékárně sodu(pro případ, že bude malá nachlazená a chtěla bych dávky C zvýšit, tak už by to kyselé bylo) a lékárnice - mladá, hodně ochotná, se do mě docela pustila jako do nezodpovědné matky(ptala se, na co sodu potřebuji), že malému dítěti sodu rozhodně ne, že to už se dnes dává starým babičkám, které pálí žáha, ale že u dětí to může nadělat v trávení pěknou paseku....tak mě docela nahlodala,jestli to dávat(ona mi i vysvětlovala odborně, jak to v tom trávení působí, ale přesně už to nevím 😝 )
A ohledně vit. C mi řekla, že dítěti by nedávala víc jak 100mg, jinak z toho může mít ledvinové kameny.....ale stejně dávám pořád víc, vidím, že malé to pomáhá - když se jí rozjíždí nachlazení, tak zvýším a zabírá to 😕

@luthien.k prosím tě, je kromě Vigantolu pro děti ještě nějaký jiný dostupný vit. D?Protože ten je jen na předpis, že? Přemýšlím, jaký malé dávat 😉

aemmi
18. říj 2012

@anehap to máš nějakou speciální sodu? já ji kupuju běžně v potravinách 😲

estrellita
18. říj 2012

@luthien.k Maty mi ve 300ml vypije pres 3 odmerky v pohode, ze je to kysely, to mu nevadi a jeste rika mnam😀 (on mi ujida i citron, ale to mu kvuli zubum nechci davat).

abecedka
18. říj 2012

@anehap at ti ho dr napíše, zvyšuje i imunitu. V zimě je rozhodně vhodný. Já dávám holkám furt 2 kapky denně.

Kopíruji od vedle příspěvek:

A je to tu, drahé kolegyně matky - máme téměř kompletní výsledky protilátek z očkování (resp. jsou všechny - ale ještě nám je posuzují známí dr. - zatím máme vyjádření od očkovací lékařky ze SZÚ, čekáme ještě na vyjádření imunologa). A výsledek? Dcera (4,5 roku) plně v termínu proočkovaná + navíc plané neštovice a žloutenka A. Má imunitu pouze na dětskou obrnu, spalničky, plané neštovice a žloutenku A (podotýkám, že tyto dvě poslední jsou z nepovinného očkování). Plus ještě černý kašel, ale... protilátky na něj nemá z očkování, ale po prodělané nemoci a musela ho prodělat celkem nedávno!!!!! Zbytek je NEGATIVNÍ - dokonce i tetanus!!!! Tedy se potvrdil fakt, že hexavakcína je opravdu k prdu (ani veterinář našemu psovi nedává kombinaci, páč říkal, že kombinace ani nemůžou fungovat!!!).

luthien.k
18. říj 2012

@anehap nech si ho napsat, já ho v lékárně koupila i bez předpisu, když je ochotná magistra... Jinak znova opakuji, soda raguje s tou kyselinou askorbovou, @katyxq, Ty jsi chemik, že? Mohla bys prosím napsat, co přesně vzniká? Vím, že askorbát sodný, což je sůl kyseliny askorbové, k tomu to bude tuším oxid uhličitý, co uniká při té reakci a také voda (kdybych nebyla líná, zapátrám v mozkových závitech nebo na internetu, takže takhle si to raději nechám potvrdit 😀).

@aemmi, sodu je třeba koupit v lékárně, kde je v požadované čistotě, ta na pečení může být znečištěná (údajně zejména hliníkem).

@abecedka, to psala monika6e, že?

aemmi
18. říj 2012

@luthien.k aha, díky za informaci, to jsem nevěděla, já ji teda do céčka nedávám, ani ji moc nepoužívám, ale pro sichr ji doma mám, občas do pečení, na pálení žáhy mi to nepomáhá

blovitc120
18. říj 2012

@anehap jamieson zacal vyrabat D v kvapkach, je to vitamin D v kukuricnom oleji http://www.jamieson.sk/produkty/vitaminy-a-vyzi...

luthien.k
18. říj 2012

@blovitc120 to se unás ale bohužel zřejmě nedá sehnat, stejně jako Swanson s olivovým olejem...

katyxq
18. říj 2012

@luthien.k Askorbát sodný, voda určitě - a oxid uhličitý pravěpodobně taky, jestli to při smíchání ve vodě dělá bublinky, tak je to jasné.

luthien.k
18. říj 2012

@katyxq no dělá to bublinky 🙂 Jsem prostě dobrá 😀

nae
18. říj 2012

@luthien.k ahoj, prosím ťa - máme ten vit. D3 od Swansonu namiesto Vigantolu. Vigantolu som dávala 1kvapku, potom 2 (že kvoli zležanej hlavičke), tzn. cca 1300 IU denne. Toho Swansona dávam 3 kvapky, čo zodpovedá 1200 IU denne. Dávam toľko aj 3 ročnému. Možem to tak na zimu nechať, alebo je to príliš? Na fľaške je doporučená dávka 5 kvapiek = 2000 IU (ale to je zrejme pre dospelého?)
Čo sa týka vitamínu C - je možné, že nádcha výrazne ustúpi po jednej naozaj mega dávke (trochu som prešvihla, trošku hnačka 🙂? Večer vitamín C v mega množstve (x gramov), ráno takmer žiadny výtok z nosa.

blovitc120
18. říj 2012

@nae mne aj mojej dcere nadcha ustupi aj po jednej mega davke, takej, ze sa po nej pos... s prepacenim. Ale treba to podat v pravy cas. D davam 4-rocnej dcere 1500 IU denne, lebo chodi do skolky. Ak teda chces aj nazor od niekoho ineho 😉.

@luthien.k ja ti viem zohnat a poslat swanson ak chces v sume cca 10€ za flasku. A Jamieson ide aj u nas zohnat

anehap
18. říj 2012

@aemmi jo, přesně jak píše @luthien.k - údajně v sodě z obchodu(taky jsem používala do pečení) může být ten hliník, z lékárny je to jistější 😉

@luthien.k díky, tak já se poptám v lékárně, jestli mi Vigantol dají bez předpisu, jinak u naší dr., máme ji trochu z ruky, tak proto se ptám. Nám totiž dr. říkala, že stačí dávat do roka, ale všude čtu, že je lépe i později 😕 Zatím dávám malé tak obden vápník+vitamin D od Liftea(mají v DM, je bez konzervačních látek, cukru a barviv)
http://www.lekarna.cz/liftea-vapnik-vitamin-d-s...
ale nevím, jestli je to to pravé ořechové 😲

@katyxq
@luthien.k holky, vy jste mě dostaly 😀 , chemie nebyla nikdy moje silná stránka, nemůže teda ta kombinace napáchat v trávení prcků nějakou škodu? 😎

@blovitc120 na Jamieson jsem se v lékárně právě ptala, ale magistra říkala, že u nás se to sehnat nedá 😒

blovitc120
18. říj 2012

@anehap zaujimave, u nas to maju v internetovych lekarnach, skus pohladat aj u vas. Ak by niekto velmi chcel, ja mu to objednam a poslem. Inak to D do roka je podla mna strasna kravina, pretoze nase deti sni v neskorsom veku absolutne v potrave dostatok vitaminu D nemaju. A ani v kete zo slnka, lebo ich mazeme faktorom dobre ze nie 100 😒

luthien.k
18. říj 2012

@anehap opravdu si nemyslím, že by sodný askorbát mohl napáchat nějakou škodu v zažívání. Naopak si myslím, že jsou tací, co by nesnesli tu hodně kyselou dávku, pokud by tam nebyla ta soda.
Já nemám ráda kombinované potr. doplňky, takže já bych to spíš nedávala, vápník mi při pestré stravě připadá zbytečný, vit. D je tam moc málo (80 UI jenom, 1 kapka Vigantolu má cca 600 UI) a totéž vit. C (i když je to DDD, ale ta je strašně nízká a počítá se tak, aby člověk nedostal kurděje). Fruktóza mi též vadí 😀

@blovitc120, díky, já vím, že ten Swanson objednává manof, mi říkal, že bych něco takového mohla zorganizovat pro ČR 😀, ale mám toho dost a přebalovat ještě vitamínové kapky a rozesílat, na to fakt nemám moc chuť a pro sebe se mi to objednat nevyplatí...
Jinak já tu na netových lékárnách, zdravovýživových eshopech, už hledala Swanson i Jamieson, ale fakt nejsou, ale neptala jsem se, zkusím ještě napsat mail tam, kde se dají tyhle značky koupit (něco z nich).

luthien.k
18. říj 2012

@nae dávala bych to stejně jako Ty. Já dávám 2 kapky Vigantolu. Mega dávka Cčka ve vhodnou dobu určitě takový efekt mít může 🙂

blovitc120
18. říj 2012

@luthien.k jasne, ja som to myslela tak, ze by som pre seba objednala viac a poslala ti

luthien.k
18. říj 2012

@blovitc120 já se právě bojím, že ze SR by bylo poštovný stejný, jako částka za ty kapky 😅

martinka1981
18. říj 2012

@luthien.k no poštovne k vam veru neni žiadna sranda 😝

blovitc120
18. říj 2012

@luthien.k ja som posielala bet z nasej temy epino a bolo to nieco okolo 2€ ak si dobre pamatam

petot
18. říj 2012

@luthien.k @anehap Kyselina askorbová + sodný bikarbonát + voda => sodný askorbát + oxid uhličitý + voda

Sodný askorbát sa experimentálne používal pri liečbe ťažkých vírusových a bakteriálnych infekcií, otráv a popálenín, v dávkach až do 300 gramov denne intravenózne, a všetky laboratórne výsledky boli v poriadku a pacienti sa rapídne uzdravovali.

Kyselina askorbová i sodný askorbát sa používali aj ústne až po hranicu črevnej tolerancie, čo pri mononukleóze bolo až 250g denne, a okrem uzdravenia a hnačky neboli pozorované iné výrazné účinky 🙂

Niektorí ľudia by vysoké dávky nemali - ľudia s poruchou obličiek so sklonmi k oxalátovým kameňom, RTA, s poruchou metabolizmu železa/medi (napr. stredomorská anémia) a s vážnou deficienciou G6PD. Ľudia s veľkým nádorom alebo metastázami by nemali dostať veľmi vysokú injekčnú dávku (desiatky gramov) lebo nádor by mohol naraz odumrieť a spôsobiť septický šok. Cukrovkári by mali dať pozor na glykémiu, lebo vitamín C aktivuje inzulín a znižuje jeho spotrebu.

Nie som lekár, píšem len svoj názor. Podrobnosti tu: http://rizikaockovania.sk/dok/Vitamin_C-liecba.pdf

nae
18. říj 2012

@blovitc120
@luthien.k Ďakujem pekne za odpovede 🙂 Takže pri liečbe viróz pamatať na dostatok toaleťáku 😀 Sódu som dnes zakúpila v lekárni, ďakujem za osvietenie.Mlaďochovi to Cčko ale nevadí ani bez sódy, keď mu to dám do sirupovej vody. Akurát keby som potrebovala dopovať aj mladšieho, bolo by o lepšie neutrálne.

juju
18. říj 2012

vidim, ze tu to pomaly zije viac ako v sukromnej diskusii, som rada, ze su tu nove tvare 🙂

@abecedka citam, ze tu riesis hexu, tak moja skusenost: pokial ta k tomu neviaze zakon, co herminka myslim, pise, ze nie, len vyhlaska, tak dokrtorke povedz, ze je to tvoje rozhonutie a preco by si mala s nou o tom dikutovat. Mysli si ze zjedla celu mudrost? ani nahodou...jednak mas teraz argument, o protilatkach z ockovania od kamosky...

inak tu som to riesila...ze rozostupy medzi davkami, najneskorsi vek a pod. a Emco mal hexu v 3 a 9 mesiaci (podla zaznamu aj v 6. ale to si tam nastastie omylom zapisali, inak by som si to pamatala a teraz mal len monopolio (tu je povinna a to v 28mesiaci. Tu je klasicka schema 2.3.4 mesiac a potom 1.5 roka. cize 3+1. Inak moze byt aj 2+1 ale dolezite je aby posledna davka bola po roku. inak na sukromnej diskusii sme to casto riesili a stale sa k tomu vraciame pokial niekomu hrozi ockovanie, ale ide dat ockovat. Tiez si radime uzivat homeopred a potom myslim,ze chamomilla 9 3 dni vopred a 1 dni potom

a k tomu nachladnutiu, ako stara LP opakujem, u nas absolutne zabera cuchanie cibule na nadchu a pitie cibulovej stavy na kasel, plus davam malemu vela kiwi. Inak co absolutne nechapem, ze na SK je vit D len na predpis

petot
19. říj 2012

@nae Hnačka je nutné zlo, nie cieľ. Hnačka signalizuje stav nasýtenia vitamínom C, takže pri navodení hnačky treba dávky mierne znížiť a držať sa tesne pod touto hranicou.

vavrenka
19. říj 2012

kokcy, poradite mi? mala poriadne nekaka, opat nebola dva dni. ja viem, ze pre niekoho je to v pohode, ale pre mna nie. je dost slaby papkac, este ze ju stale dojcim (ma 16m). stravu ma , myslim vcelku fajn - na ranajky jej meliem obilniny a robim kase, sladim ovocim, obed zeleninovy/maskovy, streidam to, dva dni maso, dva dni zeleniny, a vecera zeleniy, polievoky, vyziva (bez pridania cukru),.. mliecne vyrobky minimalne, chlieb a cestoviny minimalne, neivem, co yb som mohla spravit pre to, aby zacala pravidelne kakat. poradite?

luthien.k
19. říj 2012

@vavrenka a když se zadaří, je to bez pláče, normální konzistence? Řešily jsme už podobný problém s jinou maminkou a možná jsme přišly na to, že má zřejmě moc vlákniny. Ale nemám to ještě ověřené, jestli ubrání pomohlo.

vavrenka
19. říj 2012

@luthien.k hej, je to v pohode. proste sa vykaka. a niekedy objemovo za tie dva dni, co nebola, ale aj tak tomu nerozumiem 😝

vavrenka
19. říj 2012

@luthien.k je, to si ty 🙂 , ahojcek..

juju
20. říj 2012

@vavrenka pises ze nie je velky papkac, takze sa toho asi vela nenazbiera nie? 😀 u nas tiez, slabe dni s jedlom sa ihned prejavia na stolici, ze nie je kazdy den a ked sa riadne naje tak aj dva tri krat 🙂

abecedka
22. říj 2012

holky já ještě náhodou přečetla příspěvek v diskuzi autismus - že je to z očkování. Tím se myslí, po vakcíně Priorix?