Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

abra
8. únor 2010

tema o cemkoli, co se tyka alternativnimu pristupu ke strave, vychove a peci o dite, volny pokracovani pokecu o detech z tematu "trochu jiny zivotni styl aneb navrat k prirode".

abecedka
16. led 2014

Holky jaký je prosím rozdíl mezi kefírovým mlékem, acidofilním mlékem a podmáslím? Moc díky za odpověď

luthien.k
16. led 2014

@abecedka strýček google mi pověděl toto 😀 http://www.vitalia.cz/clanky/zakysane-mlecne-na...
Díky za dotaz, jsem se taky vzdělala 😀 Jinak mi brzo poštou dorazí ona tibetská kefírová houba, tak jsem na to zvědavá....

abecedka
17. led 2014

no, moc moudrá nejsem. Zdá se mi asi nejlepší kefír 😕

demo
17. led 2014

@luthien.k ale kefir nie je vhodny pre atopikov, alebo ano?

luthien.k
17. led 2014

@demo pokud to nejsou alergici na BKM, tak ano, protože je fermentovaný 😉

demo
18. led 2014

Pouzivate steviu aj do pecenia? A ak ano, v akej forme?

abecedka
22. led 2014

Holky náhodou nemáte na prodej Varovné signály očkování?

luthien.k
22. led 2014

@demo to jsem zatím zkusila jednou, v tekuté formě a neodhadla jsem to, bylo to málo. Ale mám v plánu to zkoušet, jen si na to vzpomenout 😀

sarkar
15. říj 2014

@luthien.k ahoj, mám na tebe takový dotaz, jen spíš pro zvědavost, jsem trochu analytik 🙂
Sousedka mi říkala, že svým dětem dává na podzim imunoglukan, koukala jsem, o čem je řeč a pak jsem si tady někde v diskuzi našla, že jsi k tomu psala, že jsi pro přirozenější podporu imunity - kys. zelenina, ovozel apod. Jen by mě zajímalo, co přesně se ti nelíbí na tom imunoglukanu?
Já jsem taky spíš pro tu přírodu, ale zajímá mě to, jak píšu, jsem strašnej analytik a ke všemu chci vždycky znát důvody 🙂
Děkuju předem 😉

luthien.k
15. říj 2014

@sarkar ahoj, co se týče imunoglukanu, tak nevím, že bych někde haněla beta-glukany, když jsou přírodní a bezva 🙂 Ovšem přímo Imunoglukan, ten má ve složení konzervant (nebo měl, pokud se dobře pamatuju, nechce se mi to hledat 😅), tak proto jsem pro něj nebyla. Ale dají se koupit vysypávací kapsle přímo jen prášku z hlívy nebo sirup Hlíváček býval bez konzervantů... Jinak mi ani moc nevadí syntetický vit. C (kyselina askorbová) ani uměle vyrobený vit. D, které jsou pro imunitu dosti důležité 🙂

sarkar
17. říj 2014

@luthien.k jo já jsem nechtěla napsat, že bys to přímo haněla...to ne, ale asi jsi tam psala právě něco o těch konzervantech a že v tom někdy bývá třeba i cukr a tak. Super, tak díky moc 🙂
Jo a jinak ten sirup imunoglukan myslím konzervanty neobsahuje: http://www.imunoglukan.com/cz/fenomen-imunogluk...

martinka1981
17. říj 2014

@sarkar tento imunoglukan obsahoval konzervanty..kys.sorbovu alebo tak niečo. tiež som ho mala doma a potom radšej vymenila za hliviačik 😉

sarkar
18. říj 2014

@martinka1981 ale teď už to asi neobsahuje ne? Ve složení píšou jen munoglukan® 10 mg (DDD* neurčena)
a vitamín C (L-askorban vápenatý - Ca-askorbát) 10 mg (12,5% DDD*)...Nebo je tím konzervantem ten askorban? Tohle už je za hranice mých vědomostí 😀 Já jak tam nemám napsáno přímo konzervant, tak už se v tom ztrácím 🙂

A jinak...já se to stejně nechystám kupovat, řeším to spíš jen tak ze zvědavosti 😉

martinka1981
18. říj 2014

@sarkar vieš čo mam pocit že to zloženie tam bolo tak divne napisane...najprv toto čo si ty pisala a potom kdesi dole malymi pismenkami aj zvyšne veci v tom 😝

betelgeuzz
18. říj 2014

@sarkar Složení - 1 ml sirupu obsahuje: Účinné látky: Imunoglukan 10 mg (% DDD neurčená), vitamín C (L-askorban vápenatý - Ca-askorbát) 10 mg (12,5 % DDD"). *DDD - doporučená denní dávka. Přídavná látka nuktóza 100 mg. Regulátor kyselosti: kyselina citronová 2 mg. Chemická konzervační látka: kyselina benzoová 0,5 mg. Neobsahuje alkohol, barviva ani aromata. Vhodný i pro alergiky a diabetiky. Neobsahuje lepek. Balení obsahuje 250 ml.
http://www.lekarna.cz/imunoglukan-p4h-r-sirup-2...

sarkar
18. říj 2014

@betelgeuzz aha aha, já si říkala, jestli to není nějakej "chyták"...díky.

Holky, takže, na posílení imunity u prcka (malá má teď 20m) doporučujete nějaký přírodní prášek z hlívy, vit. D a pak třeba probiotika (Infants Dophilus)? A ještě něco? Nebo stačí jen něco z toho? + Samozřejmě zdravá strava, chápu 🙂 A vit. D se dá sehnat jak, Vigantol je jen na předpis ne? I když nám by ho Dr. asi dala, nevypadala, že by s tím měla mít problém...

@martinka1981

martinka1981
20. říj 2014

@sarkar Dčko si zožen od Swanson...to je v oliv.oleji a lepšie ako vigantol 😉
Hlivačik sirup kupiš v lekarni alebo cez net...ten je fajn.

sarkar
24. říj 2014

@luthien.k
@demo
Ahoj holky, ještě jeden dotaz k tomu oleji z tresčích jater, myslíte, že je lepší ten fermentovanej od Blue Ice nebo stačí tenhle, popř. v čem vidíte rozdíl? http://3-omega.cz/rybi_tuk

A v čem jsou výhody/nevýhody lněného oleje? Když se doplní vit. D tak je to totéž jako ten rybí tuk, nebo ne?

luthien.k
24. říj 2014

@sarkar řekněme, že z oleje z tresčích jater jsou ty jednotlivé mastné kyseliny lépe využitelné, jsou tam rovnou naservírované, kdežto z oleje lněného si ho tělo ještě musí utvořit a to prý může být pro lidi s oslabeným trávením - slinivkou, cukrovkáře nebo těch, co jedí mnoho omega 6 kyselin, problém. Tak to aspoň po studiu knihy Syndrom trávenia a psychológie chápu já (ale momentálně ji nemám doma, abych Ti to mohla napsat přesněji).

Co se týče té fermentace, tak fermentují už ta játra a z nich se získává olej... @josefka, jak bys vysvětlila, proč je fermentovaný lepší? Když to srovnám s jinými fermentovanými produkty, co jíme, tak fermentace vždycky zvyšuje využitelnost látek obsažených v té dané potravině a taky je do určité míry přirozeně konzervuje...

luthien.k
24. říj 2014

@sarkar jinak nevýhoda lněného oleje je, že velmi snadno podléhá oxidaci, potom se stává nevhodným, dokonce toxickým. Jo kdyby mi ho někdo nalisoval před očima a já si ho dala do tmy do lednice, tak proč ne, ale zatím jsem se při nákupu vždycky spálila, že byl nahořklý a to je špatně.

sarkar
28. říj 2014

@luthien.k Díky moc! Už mám objednáno...teda ten olej je docela pálka, lahvička stála 990Kč + 330Kč poštovné (ale to si rozdělíme se známýma, co chtějí taky vyzkoušet). Včera jsem to zmínila manželovi a myslela jsem, že bude nadávat, no, buď nenadával proto, že je to pro zdraví Radunky a tam na cenu ani on nekouká anebo proto, že ho bude chtít taky zkusit - nadhodila jsem, že by měl ten olej taky užívat a čekala jsem, že odpoví něco "chlapského" ve stylu, že to vůbec nemá zapotřebí, ale řekl, že o tom četl, že prý je rybí tuk fakt údajně hodně zdravý a že četl o nějakém výzkumu, ve kterém dávali půlce třídy tenhle olej a půlce ne a fakt ta "olejovaná" půlka třídy měla lepší výsledky 🙂
Takže už se nemůžu dočkat, až ten zázrak dorazí 🙂
Jinak jsem ještě objednala ty probiotika Infants Daphilus, Hlíváčka s rakytníkem a sirup z echinacey a těším se, že zvládneme celou zimu bez nemocí, jestli ne, tak mě klepne....takových peněz 😀
Ještě jednou díky za rady 😉

sarkar
1. lis 2014

@luthien.k prosím tě, s tím Hlíváčkem jsem asi šlápla vedle co? Vůbec teď nemůžu dohledat, kdo a kde mi ho doporučoval, nebo kde jsem to vyštrachala. Manžel včera četl složení a je v tom nějaké náhradní sladidlo a podobné chuťovky, tak jsem si šla dohledat, kdo o tom kde co psal, že jsem to objednala a fakt nevím. Asi jsem si to spletla s tobolkami s hlívou, ze kterých se ten prášek vysype, že jo? Nebo co ty si myslíš o Hlíváčkovi?
Malé ho asi dávat teda nebudu - stejně jí nechutná, nechutná tedy ani mě, navíc se to hodně špatně jí, dneska jsem tu pastilku (má takový divný tvar, asi nějaká postavička, možná ze Čtyřlístku) překousla napůl a zvlášť zapila, no ale když už ho tu mám, tak ho budu brát aspoň já teda, zase je mi líto to celý vyhodit...

betelgeuzz
2. lis 2014

To máš hlíváček pastilky? On existuje hlíváček sirup a ten je jen z ovocné šťávy a hlívy. Jsem ho teď chtěla koupit, v lékárně ho neměli, že mají jiný sirup z hlívy. tak jsem mrkla na složení a hned první sorbitol 😝

luthien.k
2. lis 2014

@betelgeuzz sorbitol je ještě z těch lepších sladidel, není to umělé sladidlo, ale je obsažen v ovoci (i když, pravda, vyrábí se i uměle, ale to se vyrábí i vitamín C, že...).
@sarkar, my měly tady na mysli sirup Hlíváček 😅 http://detske-vitaminy.heureka.cz/terezia-compa... Je tam i složení... Složení: 100 % přírodní jablečný koncentrát, 100 % přírodní hruškový koncentrát, 100 % čistý prášek Hlívy ústřičné

sarkar
2. lis 2014

@betelgeuzz nene, jsou to pastilky, v balení jsou zřejmě dvě příchutě - jablko a hruška. Je to jednak hnusný, jednak se to strašně blbě polyká a na rozpouštění v puse nemám, nechutná mi to ☹
@luthien.k

Příchuť hruška:

Dextróza, želatina, 100% sušená hruška (prášek), mikrokrystalická celulóza, 100% hlíva ústřičná (Pleurotus ostreatus, prášek), barvivo přírodní extrakt kurkuma, kyselina askorbová (vitamin C), sušená rakytníková šťáva (Hippophae rhammnoides, prášek z plodu), protispékavá látka stearan hořečnatý, sladidlo sukraloza, hruškové aroma, cholekalciferol (vitamin D3).

Příchuť jablko:

Dextróza, želatina, 100% sušené jablko (prášek), mikrokrystalická celulóza, 100% hlíva ústřičná (Pleurotus ostreatus, prášek), barvivo přírodní extrakt kurkuma, kyselina askorbová (vitamin C), sušená rakytníková šťáva (Hippophae rhammnoides, prášek z plodu), jablkové aroma, protispékavá látka stearan hořečnatý, sladidlo sukraloza, cholekalciferol (vitamin D3).

luthien.k
2. lis 2014

@sarkar OK, ale já měla prostě na mysli koupit sirup Hlíváček, neměla jsem tušení, že existují pastilky 😉

sarkar
3. lis 2014

@luthien.k Tak já mrknu po tom sirupu, pastilky sním já, rozložím si je na celou zimu až do jara, ať nemám tý sukralózy moc velkej příjem 🙂 Díky.

ammazonic
Odpověď byla odstraněná
Zobraz