Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

abra
8. únor 2010

tema o cemkoli, co se tyka alternativnimu pristupu ke strave, vychove a peci o dite, volny pokracovani pokecu o detech z tematu "trochu jiny zivotni styl aneb navrat k prirode".

abra
autor
13. kvě 2010

bet, proste me to tak prijde, ze o techto dvou vecech se proste mluvi vsude nejvic, nebo aspon ja o nich furt od nekoho slysim 🙂 Samozrejme, ze jsou to asi veci pro nekoho naprosto neprijatelny, chapu, ze by melo byt na domluve, jestli se to udela nebo ne, o tom zadna. Ale jako ja taky nechodim po svete a nestezuju si, jak ta pa byla hroznaaa, ze me ten klystyr proste nedala, kdyz sem si ho prala, ze doktorka potvora jedna chtela strihat a musela sem ji zopakovat ze si to nepreju a manzel me musel upozornit, ze se na to chysta. Proste to beru jako podruznou vec, na ktery sem se byla schopna v tom spitale domluvit, ale samozrejme chapu, ze nekdo jinej na to muze mit jinej nazor.
tobe klystyr nutili?

abra
autor
13. kvě 2010

jo, btw, hadejte proc si cyklisti holi nohy? 😀 😀 (napoveda: teply nejsou 😀 )

butt
13. kvě 2010

abro aby se jim lip hojily bebinka 😀 , ne?

abra
autor
13. kvě 2010

butt, mas jednicku s hvezdikou :D

a slibuju, ze uz koncim s forkama na tema oholeny/neoholeny 😀

juju
13. kvě 2010

mne to holenie a klystir pridu ako vec, co by si kazda zena mala zvolit sama a priznam sa, ze to holenie mi pride hygienicke

butt
13. kvě 2010

Abro muj spoluzak na zakladce byl cyklista, proto jsem tak chytra 😀 😀 😀

juju taky si myslim, ze by si to kazda mela zvolit.ale ja osobne patrim k tem, co se na klystyr tesi 😀 a holeni je pro me samozrejmost 🙂 takze ani s jednim nemam problem 🙂

abra
autor
13. kvě 2010

butt, kamarad myho otca je vasnivej cyklista a vazne vypada s tema holyma nohama jak buzna, takze proto ta napoveda 😀

abra
autor
13. kvě 2010

teeda, ze nebydlim v praglu, hele: http://www.rodina.cz/clanek7674.htm

juju
13. kvě 2010

mne sa ta skolka paci 🙂 sme hladali jaslicky pre jujaceka a tu su same skolky s plastovymy hrackami a TV, do ktorej deti cucia cely den a vytvoria si zavislost a doma vyzaduju nontop telku - bleee; ale nasli sme jednu bez TV a dokonca som tam zahliadla aj ecover a povolia pouzivanie latkoviek; takze brutal luxus 😵

ozaj pozerala som album ericky a chcela som sa opytat, ci tie plienky nie su obrovske a nerobia problem pre babo, ked je take male a ritka je vyssie ako hlavka kvoli plienke. som uvazovala ze prvy mesiac, resp. kym nenabehneme na rytmus budem pouzivat biopampersky a potom stvorcovky, co nie su take objemne a ked malicky nabere na kilach, tak nohavickove. Ako ste to riesili vy? a na noc pouzivate tiez latkovky?

s tym klystirom ste mi nasadili chrobaka do hlavy? a otazka blbcka - co to je a ako to funguje? zhruba viem, ale nie detailne 😅

herminka
13. kvě 2010

Juju, malý bude muset jít do školky kdy?

abra
autor
13. kvě 2010

juju, tu skolku bych tady brala vsema deseti, vypada to vazne uzasne 🙂
ja sem male davala latkovky kdyz mela cca 2,5kg, ale ja mam takovy hodne placaty 🙂 Na noc ji latkovky vubec nedavam, jednak nema rada, kdyz je v mokru a druhak bych ju v tom mokru nemohla nechat. Ve dne chodi na nocnik nebo si hned rekne, kdyz potrebuje plinu vymenit, tak ma latkovky, ale na noc a na ven ma papirovky.
Klystyry jsou ruzny druhy, ja chtela klasickej nalev, kdy do tebe napustej takovej roztok teplej a ten te prozene 😅 jeste davaj jakysi projimaci peny, ale to neni nic pro me :D

juju
13. kvě 2010

no najneskor od roka, ale asi od 10 mesiacov a to sa na mna kazdy pozera ako na lenivu zenu, co neche robit, lebo tu je materska 4.5 mesiaca, takze deti su od 4 mesiacov v jaslickach ☹ ja si budem brat speci volno, aby som sa o malickeho starala, ale od marca/11 si berieme hypoteku, takze budem musiet ist spat do prace a zarabat 😠 ale v plane mam malickeho nechat do roka doma pride ho opatrovat moja starka a mamka na striedacku podla toho ako sa bude moct mamka uvolnit z prace a vycestovat do BE; ale starka sa uz tesi, ona by tu ostala aj rok 😀 ale kedze ma uctihodny vek, tak to od nej velmi nechem a trosku sa bojim aj necakanych nahod, ale je stale velmi ciperna, aktivna a absolutne nedementie, aj ked uz ma 82 😵

abra
autor
13. kvě 2010

juju, tyjo, tak brzo davat decko do jesli ☹ to bych nemohla ☹ ja sem rada za to, ze muzu byt s kazdym deckem aspon ty tri roky doma

erinka83
13. kvě 2010

holky, nemáte nějakou první pomoc na bolest v krku? ☹

betelgeuzz
13. kvě 2010

Eri, co kloktat slanou vodu?

Juju, a to si některý ženský stěžují, jak nám dává stát málo na mateřské 🙂

Juju, dlouho jsem měla postýlku zvednutou, kvůli zvracení, takže ve výsledku malá hlavou dolů nebyla. Už nevím přesně, od kdy jsem začala používat látkovky, ale tuším, že když měla 3 kg. Látkovky používám i na noc.

erinka83
14. kvě 2010

Slamou vodu kloktám, ale už začínám mít i rýmu ☹ ach jo, se bojím, aby to malá nechytla ☹

erinka83
14. kvě 2010

juju, tou erickou jsi myslela mě? 😀 jinak já jsem ze začátku malou prostě vypodkládala na spaní 🙂 Měla pod zádičkama složenou vícevrstvou plínku, nevím jak dlouho, možná měsíc, pak jsme si zvykli 😀 Holky na diskuzi o látkovkách mě uklidňovali, že to spíš vadí rodičům jak mimi 🙂 Ale kdyby byla blinkací, tak nevím.....

chaarleene
14. kvě 2010

no, naše malá je blinkací a má v obou postýlkách (ve velké v ložnici i v malé v obýváku) vypodloženou matraci tak, aby byla trošku hlavou nahoru... takže to ty látkové plenky vyrovnává 😉

abra
autor
14. kvě 2010

bet, jj, moooc lidi si stezuje, ze dostava malo 😒

eri, me pomahaly vincentkovy tablety na cumlani

juju
14. kvě 2010

a kedy ste zacali s latkovkami? ja som i prave myslela, ze dieta nesmie mat vankusik, ked je malicke, ci pokial je vankusik aj pod chrbtom, tak je to ok? ja stale nic, dnes idem opat na kontrolu, ale manzel ma vysetroval a tvrdil, ze uz na 3-4cm som otvorena ale kontrakcie nikde, len strasne tlaky v bruchu (mozno tento vikend 😵 )

abra
autor
14. kvě 2010

juju zeby zeby? 🙂
ja s latkovkama zacala kdyz mela mala cca2,5kg, coz bylo tak v jejich 3tydnech, hele uvidis, jak bude jujanek malej a podle toho bud rovnou das latkovky nebo chvilu pockas, az povyroste 🙂 Jestli chces,poslu ti fotku miniabry v latkovakach 😀

butt
14. kvě 2010

abro v kolikatym tydnu tehotenstvi se mala vlastne narodila?a ja chci taky fotky 😀

abra
autor
14. kvě 2010

butt, ve 35+2, takze uz byla celkem velka, fotky ti poslu 🙂

butt
14. kvě 2010

za fotecky dekuju, je strase peknoucka 😀 ale fakt je sranda, jak jsou ty latkovky na malych miminkach velky 😀 a hele abro, ty jsi rodila takhle driv uplne necekane?nebo bylo neco, co to naznacovalo?ja totiz zacinam trnout, ze se pomalu dostavam do faze tehotenstvi, kdy muzu kdykoliv zacit rodit..tak se ptam, jestli se muze stat, ze to je fakt bez varovani 😀

abra
autor
14. kvě 2010

butt, ja jsem mela od vanoc docela silny bolesti a mala se natlacila desne dolu, paxem se zacala otvirat a zacaly nepravidelny stahy, takze sem byla tyden ve spitale a dva tydny nato co me pustili domu tak se mala narodila 🙂 Hele, jeste nerod, predcasne narozeny decka sou desny nervaci, vim o cem mluvim 😀

butt
14. kvě 2010

abro vidis, jsem zapomnela, ze jsi lezela i ve spitale...no u nas se zda byt vse v poradku, takze predcasny porod se snad konat nebude..to male furt vysvetluju, ze nejdriv musim dodelat zkousky ve skole a teprve pak se muze narodit, tak snad poslechne 😀

juju
14. kvě 2010

butt, radsej sa nestresuj z predcasneho porodu, ako som sa ja kvoli tomu, ze som nechcela porodit vo vlaku an ceste do prace, lebo potom ak by si prenasala, tak to bude hrozne, ja som priserne nervozna ☹ a lekarka mi dnes povedala, ze to tak skoro podla nej nebude, lebo otvorenie na 3cm nic neznamena ☹ tak sme sa dohodli s manzelom ze ideme cely vikend len sexovat a pomedzi to sa prechadzat 😀 abra ja som toto este nedostala 😕

juju
14. kvě 2010

nie toto ale foto 😉

juju
14. kvě 2010

uz som si nasla IP; mala je kraaaaasna - ukazem fotku Emilkovi ked sa konecne narodi 😉 tu su zeny same spaty, takze ho budem posielat na SK si hladat manzelku 😀

a fakt v tej latkovke sa topi 😀

butt
14. kvě 2010

juju neboj ja se nestresuju 😀 , jen jsem proste premyslela, jestli se stava, ze je vse normal a znicehonic bez varovani zenska porodi predcasne... jinak krasny plany na vikend 😀 resis, koho si Emilek vezme, jo?taky vybirame male zenicha 😀 😀