Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

abra
8. únor 2010

tema o cemkoli, co se tyka alternativnimu pristupu ke strave, vychove a peci o dite, volny pokracovani pokecu o detech z tematu "trochu jiny zivotni styl aneb navrat k prirode".

abra
autor
22. črc 2010

but, hele, nepotkalas nekde muj mozek? pac me asi utekl, nebudes tomu verit,ale ja jsem ZASE zapomela ☹ tak priste... no stejne mate na nausky jeste chvilu casu 😅

butt, kojeni necasuj, dej ji kdy chce 😉 Mala abra taky pila 20ml, 30ml a max. 50ml a to ji vydrzelo az tak do druhyho mesice, i pak dala max 70 a konec 😀

dalsi poznatek k tomu odmitani mlika, mluvila jsem se svou laktacni a ta me rikala, ze at nestresuju, ze mala ji jeste dobre, a ze si to upravi sama, at ju do niceho nenutim, jinak bych tim mohla jeste hodne veci pokazit. Takze zatim mame pres noc 1x50 um mlika, rano obcas kdyz se povede zas 50 , kdyz ne, tak 50 kase, pak 150g zeleniny obed, ke svacine 50kase pul napul s ovocem, k veceri 100kase. Behem dne 200-300ml caje nebo redene mrkvove stavy. Tak kdyby nekdo mel podobnej problem, tak je to pry oka takto 🙂 uf , jsem si oddechla 🙂
Pry mela klientku holcicku, co jedla zasadne jenom merunkovou presnidavku s vlockama a vubec nic jinyho a to dva mesice, a pak se v klidu spravila a ted je sikula 🙂 takze zas takovej extrem nejsme, to je dobry 🙂

butt
22. črc 2010

@abra haha, poznavam v tobe sebe, takze mam pochopeni 😀 v klidu 😉 stejne jsem, co jsem porodila slevila uz ze spousty idealu, co jsem mela, takze by mi asi uz i to nastreleni vadilo min 😀 😀 ja se ptala nasi doktorky a ona rikala, ze nausky nejdriv tak ve trech mesicich, takze mas pravdu, mame cas 🙂 a diky za uklidneni, ze kojeni nemam casovat..potrebovala jsem se ujistit, jestli muj selskej rozum funguje, kdyz neposloucha vsechny ty uzasny rady v knizkach a tak 🙂
jinak to u nas s kojenim vypada fakt dobre, nedokrmujeme, obcas zvazime a mame neco nakojeno a mala vypada spokojene 🙂

abra
autor
23. črc 2010

butt, no vidis, super!! 🙂 jste sikuly 🙂 jako ty hodiny na kojeni jsou jen tak orientacni, jako abys mela zhruba prehled, me treba rikali, ze mala nema byt dyl jak 5 hodin bez jidla, pac je nedonosena, ale normal donoseny muzou byt myslim dyl (ona to stejne nikdy tak dlouho nevydrzela kdyz byla miminko 😀 ) zato ted lame rekordy, vcera byla 12 hodin jenom o caji a peti lzickach kase,odmitala cokoli snist, jakmile jsem se priblizila s jidlem, tak rev jak blazen, taxem ju dala pak vecer spat a rikala jsem ji ze je prastena, at si teda ma hlad kdyz chce, cheche a za noc vycucla 200 ml nutrosu 😀 Kurnik kdyby aspon nejedla pres noc a spala , kdyz evidentne tak dlouho nemusi jist 😒 🙄 🙄

aemmi
23. črc 2010

butt, opožděně moc gratuluju k holčičce 🙂 jinak jsme koukala, že na beremku je to nějak chcíplí, tak si jdu postěžovat sem, ani ne 14 dní před svatbou jsem chytla chřipku 😠 a teď ji ode mě chytil i ženich, takže fakt super 😒 😠

luthien.k
23. črc 2010

@aemni, na chřipku doporučuju léčbu vitamínem C (magaskorbickou léčbu), já jsem to vyzkoušela nadávno poprvé a za dva dny klasických počátečních chřipkových příznaků mi nic nebylo, mm to na vleklou únavu taky skvěle zabralo. Víc najdeš v tématu:

https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/vitamin-...

juju
23. črc 2010

butt, malej davaj jest vtedy ked sa zobudi a ziada si a vobec ju nebud alebo sa nestresuj ze neje podla knih; nas maly papal len 6 nieked len 5 x krat denne ked bol novorodeniatko a teraz 7 krat - podla toh ako chce a so stravou to az tak nemusis prehanat; urcite nejedz zname veci ako strukoviny, kapustoviny, cibula cesnak a stiplave a uvidis ako bude mala reagovat na mliecne veci a citrusy; to je zaklad co nie a sem tam mozno bude mat bolacku ale pokial jej nenajdu alergiu atk urcite nechod do extremov, ze budes jest len zemiaky a cestoviny ako nejake baby na koniku; kolika nie je medicinsky dokozana a ak sa v plnej parade objavi tak sa s nou neda velmi nic robit, len byt trpezliva - aspon tak to vidim ja 😅

chaarleene
23. črc 2010

ahoj, holky, mám dotaz - čím mimčům myjete vlásky? já jsem malé myla vlásky mýdlem od weledy, ale pak měla kůži takovou suchou, tak jsem jí je přestala mýt úplně, jen jsem je občas spláchla vodou, ale teď v těch vedrech se jí pod vlásky udělaly takové drobné "pokličky" z mazu a staré kůže (asi), když to sloupnu nehtem, tak je pod tím normálně zdravá kůže, takže to fakt chce asi jen pořádně umýt - akorát že právě vůbec nevím čím 😅 jsou jí 4 měsíce, takže na šampon to asi nebude, co?

butt
23. črc 2010

@abra ta tvoje mala je fakt cislo 😀 😀 jist jenom v noci, kde to videla 😀 😀

@aemmi dekuji 😉 jinak na chripku je dobry si dat slivovici smichanou se stavou z citronu 1:1, propaguje to moje doktorka, ze se ten vitamin c rychleji vstreba diky tomu alkoholu 🙂 a neboj 14 dnu je dost na uzdraveni!a vsechno dobre dopadne 😉

@juju diky moc za uklidneni.prece jen si nejsem jista, jestli moje nazory nesjou uplne mimo a mala mi prijde strasne mala a bezbrananna, tak bych ji nerada svou blbosti ublizila...mlicny vyrobky jim, bez nich si nedokazu zivot predstavit 😅 a vypada to, ze dobry..z citrusu mam asi trochu strach...

jinak na hodiny koukam uz jen spis orientacne a ani teda nevim, kolikrat denne kojime 😅 ale rikam si, ze dokud kadi a a cura, tak se ji vede snad dobre 🙂

jinak holky, zkusene mamky, poradte, jak mam zavest male trosku rezim..v noci chtela pit co hodinu 😢 a ted celej den spi...trosku na palici ☹

catf
23. črc 2010

butt, velka gratulace!! 🙂

segra taky nedavno oznamila, ze to bude holka, tak jsem hned nabehla do mothercare a vykoupila tam vsechno v ruzovym 😀

chaar, tady jsem nasla neco pro miminka - koupel na telo vcetne vlasu
http://www.greenwave.cz/jemna-detska-koupel-150-ml

aemmi, mne na chripku hrozne pomaha jist polivky a spoustu zeleninovejch salatu a pit cerstvy dzusy..asi se ta energie, co clovek normalne da do traveni tezkejch jidel muze preorientovat na boj s chripkou 😀

butt
23. črc 2010

@catf děkuji 🙂 a vidím, že ty si to tetkovství taky pěkně užíváš 😀

abra
autor
23. črc 2010

butt, u nas nepomohlo s rezimem nic, v noci se jecelo, ve dne se jecelo, vlastne cely prvni 3 mesice se jecelo, no a pak si nastavila rezim sama, kdeze jaaa bych ji do toho mela co kecat 😀

catf, tak to mas super, tak to ses urcite nachystana aspon na deset neteri s takovou vybavou 😀

luthien.k
23. črc 2010

@butt, takhle malé děti se ještě nedají na režim učit, prostě je jen třeba uspokojovat jejich potřeby a ono se to usadí časem, jak píše @abra. Jinak abra, máte teda fakt speciální jídelní režim v posledních dnech 🙂 Jsem ráda, že to mlíko pro malou nemusíte hrotit 🙂

Jinak butt, s tím kravským mlékem - alergie by se projevila nejspíš později, často až po působení nějakého "spouštěče", jako je očkování, nemoc, zuby atd. Takže po týdnu se fakt nedá říct, že problémy nedělá (a to ohledně ničeho, co se alergií týče). Ale nebudu Tě zbytečně strašit, mléčného si užívej, ale pokud možno nějak s mírou, raději zakysené výrobky, kvalitní sýry typu žervé nebo cottage či tvrdé sýry, nejlépe v bio kvalitě, ale na mléko na pití bych fakt raději zapomněla. To se nedoporučuje ani v rámci zdravého životního stylu, natož při kojení.

@aemni, tak když dáš naše rady dohromady, to by bylo, aby jste se z toho nedostali 😉

catf
23. črc 2010

abro, kez by...meli tam teda moc pekny veci, i zimni bundicku se mi podarilo koupit, ale je to teda maso, kdyz je to na 0-3 mesice!!
koupila jsem i ruzovy dupacky se symbolem supermana 😀

betelgeuzz
24. črc 2010

@butt moc gratuluji k miminku. Jak jí říkáte? Sašenka, Alex? Škoda, že porod nevyšel, jak si s přála, ale to se bohužel někdy stává. Přeji brzké zotavení po císaři.
Čtu, že bojuješ s kojením, tak si dovolím taky něco připsat. Už jsem to tu dřív psala Juju, ale nevím, jestli jsi to četla, když se tě to tehdy netýkalo. Malá se narodila s váhou 2240 g, byla hypotrof a taky jsme bojovaly s kojením. Z porodnice jsme odjížděli s dokrmem UM, v porodnici jsem převažovala před a po kojení a podle toho jsem dokrmila na její dávku (ta se počítá 150 ml mléka na 1 kg váhy dítěte a den, děleno počet kojení za den). Doma jsem neměla kojeneckou váhu , takže jsem dokrmovala, dokud malá nevypadala spokojeně, vážila jsem na kuchyňské váze obden. Malá přibírala, za týden přibrala 300 g, což je prý hodně, UM dostávala denně asi 60 ml, takže mi dětská řekla, ať přestanu dávat. Ze začátku jsem měla strach, protože malá dost brečela a já myslela, že hlady. Dětská říkala, že to může být ale spousta jiných důvodů. Takže jsem přestala dávát UM, pokud jsem dokrmovala, tak jen odstříkaným MM a přírůstky byly v normě. Pokud to shrnu do nějakých rad tak: 1. nedokrmovat přes flašku, ale jen přes stříkačku, ať se nekazí kojení. 2. Odstříkávat po každém kojení z obou prsou 3. Dokrmovat v první řadě odstříkaným MM 3. Pokud jsou přírůstky OK, zkončit s UM.
Butt, proč ti vlastně malou v nemocnici začali dokrmovat? Zhubla moc? A o režimu se dá u nás mluvit tak od 4. Měsíce. 🙂

Eri,vidím, že jsi taky začala řešit lepek. Jsem myslela, že ty do něho do roka nepůjdeš. Já právě taky nevím, jak dlouho ještě budu kojit, tak už o něm přemýšlím. Já jsem včera koupila 4-zrnnou kaši od babylove, když ta jáhlová jí chutná, ale ještě jsem ji nedala.

@luthien.k s tím pitím mléka jsi mi připomněla spolubydlící z porodnice. Měla dítě na JIP a snažila se rozkojit, ale lila do sebe mlíko jako vodu. Normálně asi za hodinu stáhla krabici mlíka. Já mám mlíko ráda, ale dám si občas sklenku na snídani a jenom selské, bio nebo z automatu. A ona pila nějakou levnou krabici 😒

juju
24. črc 2010

butt, s rezimom nic nespravis, ja sa tiez snazim prevychovat mojeho aby nebol ranne vtaca ale nocna sova ako my s manzelm, ale neda sa... su to osobnosti 😀 a treba ich respektovat - abra da asi najviac za pravdu 😉

chaarl - s tymi vlaskami, to je normalne ze sa jej robia temenicky, to sa babatkam robia a najma v horucavach. maly to ma tiez a treba len poriadne naolejovat vlasky a okupat vodickou a potom hrebienkom vycesat. potom to zmizne ale moze sa to vratit. nic to nie je. my zmyvame vlasky vodickou, ale stale ho kupem v bylinkach a raz za cas bio mydíelkom, ale to nezabranmi tvorbe temeniciek

catf
24. črc 2010

k tomu lepku..zkouseli jste treba tapiocu?
http://www.cajkorenikuskus.eu/eshop/index.php?a...

butt
24. črc 2010

@luthien.k ja prave nevim, jak to s tema alergiema chodi, takze proto jsme psala, ze zatim asi dobry 🙂 jinak mliko ani normalne skoro nepiju, ale bez syru a jogurtu si nedokazu predstavit jedinej den 😅 ale samozrejme, pokud se ukaze, ze dela male problemy, tak se toho zbavim 🙂

@betelgeuzz dekuji 🙂 rikame ji sasenka, saska 🙂
diky za shrnuti povidani o tom kojeni, mas pravdu, kdyz jsi to psala juju, tak jsem to ignorovala 😅 u nas je taky problem, ze kojime jen pres kloboucky 😢 male se proste na prso nechtela vubec prisat, myslim, ze to je kvuli tomu, ze mi ji prilozili za stresne dlouho po porodu 😢 ja jsem si ju pak neumela prilozit a i nekolik sester to zkouselo, ale marne ☹ chtelo to vic trpelivosti.. i kdyz ted doma obcas zkousim, tak proste bez kloboucku se neprisaje, vubec neotevre pusu tak, aby prso chytla i s dvorcem...takze oni mi to v porodnici okomentovali, ze kdyz kojim pres kloboucky, tak muzu klidne dokrmovat z flasky, ze si stejne nemam co zkazit...a ja je poslechla ☹
no a proc se zaclo dokrmovat.trvalo mi dyl, nez se mi spustilo mliko a byly zrovna strasny horka, tak to male asi nestacilo..kdyz jsme byla s manzelem na chodbe a on si ji choval, ja byla opodal, mala strasne rvala a prisla sestra, manzelovi ju vytrhla z ruk, neco zamumlala, on ji nerozumel a byl z toho v soku, tak se nestihl ozvat..pak se s malou vratila, ona byla uplne klidna a ze ji dala glukozu a proc ju nenakrmim, kdyz ma zizen..marne jsem ji vysvetlovala, ze jsem pred chvili kojila ☹ no a tak nenapadne to zaclo, nejdriv ta glukoza, po ktere byla vzdycky mnohem klidnejsi a spokojenejsi..pak mela smenu jina sestra a sprdla me, ze nakojime malo a ze musim dokrmovat..no ja z toho vykulena, mela jsem strach, aby mala nebyla dehydrovana a videla jsme, ze po te glukoze je fakt vic v pohode, tak jsme ju poslechla a po kazdym kojeni jsme pak dokrmovali...kdyz u nas byla moje mudra tak rikala, at neblbnu, at to zkusim bez dokrmu..mam pujcenou vahu, obcas zvazim kolik jsem nakojila a vypada to dobre.takze uz nedokrmujeme.a od prichodu z porodnice jsme priprali 250g, takze asi dobry...kdyz nad tim tak zpetne premyslim, tak jsem se nezachovala uplne dobre ☹ ani s tema klobouckama, ani s tim dokrmem, ani s tou flaskou...jenze jak jsem mela o ni strasnej strach, jestli ma dost jidla..az mi z toho i hnusnej ekzem vyskocil ☹ skoda, ze ty sestry na novorozeneckym nemaji vic trpelivosti a nesnazi se vic maminy rozkojit..u nas na pokoji rvaly dokrmy vsem.. ☹ a omlouvam se za roman 😀

a k tomu rezimu, ja chapu, ze nemuze mit rezim jak na vojne na minutu presne 😀 ale kdyz mi v noci vstava co hodinu na kojeni a pres celej den spi jak zabita, tak to je na facku 😀

luthien.k
25. črc 2010

@butt, to snad není možný, jak to v některých porodnicích funguje 😠 Kde jsi rodila? To se Vás ani nezeptali, když ji dokrmovali? No úplně mi to teda hnulo žlučí. Ale samozřejmě chápu, že jsi byla z toho mimo a proto jsi nijak nezasahovala a důvěřovala jim. Jinak pokud já vím, tak děti po narození mají z maminčina bříška zásoby ještě na tři dny, než to začne být na pováženou a je nutné začít přikrmovat. Myslím, že motivace sester k dokrmování je hlavně ta, aby maminy mohly s miminama rychle vypadnout a uvolnily místo jiným, jinak si to neumím vysvětlit (což je samozřejmě neomlouvá, podle všeho jsi bohužel nerodila zrovna v baby friendly porodnici 😒).
Kloboučky nejsou taky nic moc... Jestli chceš, přečti si, co radí annag a myslím, že s pomocí nějaké blízké laktační poradkyně by se s tím dalo něco dělat: http://dojcenie.wordpress.com/2009/12/06/preco-...
Je moc dobře, že malá přibírá hezky, ale když se mrkneš na rizika kojení přes kloboučky, tak to tak nemusí být pořád... Jako lámat přes koleno - to určitě ne - ale poradit se s laktační poradkyní, aby přišla přímo k Tobě, to bych určitě doporučovala.

chaarleene
25. črc 2010

@butt tak to je fakt naprd, takový přístup... mně malou sestřička přikládala hned, protože mi vůbec nešla placenta, ale ona se odmítala přisát, pak jsme to ještě zkoušely asi půl hodiny po porodu, zase nechtěla - nalokala se hodně plodovky a prvních 27 hodin vlastně jen spala a blinkala, pít nechtěla... sestřičky se mi snažily pomoct, ale ona vůbec nechtěla, tak jsem pak i jednou odstříkala a sestřička jí to dala hadičkou přes prst... správně přikládat jsem se naučila až skoro týden po porodu, zpočátku jsem dokonce nosila formovače, protože jak se mi nalila prsa, tak se vůbec nemohla chytit... nakonec jsme to spolu (a s laktační poradkyní) zvládly, ale zvykla si, že jí to prso do pusy cpu, takže když vyloženě nemá obrovský hlad, tak otevře pusu a čeká, až jí tam přiletí 😀

betelgeuzz
25. črc 2010

V některých porodnicích je teda přístup 😒 . Kamarádka taky odcházela z porodnice s kloboučkama, když pak měla na kontrole doma PA, tak jí říkala, že si tím v porodnicích ulehčují práci. Pomáhala jí pak, aby se malá naučila sát bez kloboučku, prý to dalo dost práce, ale nakonec se povedlo. Ta PA jí právě říkala i důvod, proč nekojit přes kloboučky, že prý dítě pak "nekomunikuje" s prsem. Normálně, když se o dítě pokouší nějaká infekce, tak na to tělo matky zareaguje a v mléce vytváří protilátky, ale při kojení přes kloboučky to tak nefunguje.

luthien.k
26. črc 2010

@betelgeuzz, přesně, jsou tam rizika, která annag pěkně popisuje v tom článku, takže @butt, zkus fakt nějakou LP dostat domů, abyste se kloboučků pokud možno zbavily.

juju
26. črc 2010

butt, aj ja som kojila len s klobucikami - naordinovali mi ich v porodnici, ale velky pozor lebo prides postupne o mliecko, takze este dodatocne si po kojeni trochu odsaj pre stimulaciu a skus Sasenku oklamat; ja som si kupila najmensie cislo klobucikov od Medely - S Size; pat minut kojila aby sme zahnali najvacsi hlad, potom som mala "vytahanu" bradavku tak som klobucik odlozila a som sa trapila s Emilkom aby sa prisal. NIe vzdy sa to podarilo ale sem tam ano. Potom k nam chodila laktacna poradkyna a ta nam pomohla. Dala som si maleho do polohy pred seba, bradavku chytila - palec tesne ad bradavku a ukazovakom som si ju podbrala, drzala bradavku a druhou rukou som ho nahodila nad bradavku - chytis hlavku a nahodis mu pusu na bradavku (ked mi to prvy krat ukazala cumela som ze ako ho vyhadzuje ale tak sa vzdy prisal) -§ vyskusaj a fakt treba mat vela trpezlivosti. Nam trvalo 3 tyzdne kym sme sa poriadne rozkojli. a na bradavky velmi odporucam od Medely Purelan, je to cisty lanilin a pomaha okamzite. tak vela stastia! 😉 ak by sa vam nedarilo, skusim ten nadhod nafilmovat a pozries sa ako t vyzera a je to fakt zazrazny ukon - aspon pre nas

butt
26. črc 2010

holky moc diky za podporu 😉 ona ta nemocnice, kde jsem rodila dokonce titul baby friendly hospital ma..nechapu jak to 😀 😀 jinak s porodem a oddeleni sestinedeli maximalni spokojenost, ale to novorozenecky teda dost hruza..za tu dobu jsem tam narazila jen na jednu fakt dobriz sestru...vcera jsem si hodne o klobouckach cetla (i ze stranek annag 🙂 ) a byla z toho, co jsem dopustila jeste smutnejsi..ony ty kloboucky vypadaji tak nevinne, jakoze o nic nejde a ejhle ☹ ted pri kazdym kojeni zkousim i bez kloboucku a nekolikrat se nam povedlo i prisat a sat bez!! 🙂 takze z toho mam ohromnou radost a verim, ze casem se jich zbavime uplne 🙂 ted vzdycky dam na nejvetsi hlad pres kloboucek a pak se pokousime i bez...a jeste jsem se vas chtela zeptat, myslite, ze vadi, ze musim porad kojit z obou prsu?z jednoho ji to vubec nestaci...

@juju ten popis, jak donutit prisat asi nechapu 😅 tak kdyby sis nasla cas a natocila to, budu rada... 😉

luthien.k
26. črc 2010

@butt, já spíš měla strach, abys z toho neměla ještě větší depku, že jsme ty kloboučky tak zdrbly 😅 Jinak takhle porodnice si teda titul baby friendly hospital fakt nezaslouží!!! Já bych po čase svou zkušenost sepsala a pěkně jim ji zaslala, ať se tím zabývají.
Kojení z obou prsů - pokud opravdu saje z obou, tak bych ji nechala, já to někdy dělala tak, že jsem dala na jedno, pak přehodila a pak zase zpátky po chvíli, aby pořádně dopil to první.
Tak jen tak dál, mám radost, že se to daří i bez kloboučku 🙂

butt
26. črc 2010

@luthien.k u me se prave depka ani moc nekona, se dost divim 😀 to nase kojeni me mrzi, ale nejsem z toho extremne zdrbla... takze neboj, nezdeptaly jste me 😀 a k te porodnici..me to vlastne vubec nedoslo, jak hrozny to bylo a jako moc oni svym pristupem pokazili..az kdyz jsme vam to tady popisovala, tak mi to doslo..on jak je clovek vykulenej po porodu, navic po cisari jsem byla rada, ze zvladnu vstat z postele..tak neresi veci, kt by si resit zaslouzily...
z obou prs mi opravdu saje..tak to asi nebudu resit a prikladat k oboum..i kdyz doktorka mi rikala, ze bych mela co nejdriv prikladat jen k jednomu..jenze ona mi pak rve hlady a me uz boli bradavka(po cca 20 min), takze u toho jednoho ji uz neudrzim...

stejne, kojeni by melo byt ta nejprirozenejsi vec a kolik zenskych se s tim natrapi... ☹

luthien.k
26. črc 2010

@butt a víš čím to je, že se tím tak ženský trápí? Protože neexistuje to, co bylo dřív, tj. předávání této "dovednosti" z matky na dceru, případně v rámci jiných blízkých příbuzenských vztahů. Nejsme zvířata, spoustu věcí už máme naučených a mezi ně patří i správné kojení. Někde jsem to četla a připadá mi to dost logické, hlavně když vidím, že to není až taková sranda, jak by si člověk o tak "přirozené" věci mohl myslet...
Doktorka má pravdu v tom, že je důležité důkladně vyprázdnit jeden prs při kojení, aby dítě pilo syté zadní mléko. Tak to můžeš třeba někdy zkusit tak, jak jsem psala 😉
No a to s tou porodnicí a Tvým uvědoměním naprosto chápu, mně spousta věcí, které jsem nedávno popisovala i v tématu o porodnicích, došlo až s odstupem. Já nejspíš příště budu rodit jinde, hlavně kvůli přístupu k samotnému porodu.

abra
autor
26. črc 2010

butt, to je mi lito, ze tam meli takovej pristup, bohuzel znam hodne holek , co tam rodily a story jsou dost podobny ☹ ach jo... ☹ Hele, ale jestli se ti mala prisaje i bez klobouku sem tam, tak bych sla do toho ju preucit! Kdybys chtela, mam cislo na moc dobrou laktacni 😉 teda jestli jsem ti ho uz nedavala, vsude ju propaguju, pac me hodne pomohla a podrzela 🙂

holky, s tim lepkem, synovcovi ted ve 3 letech nasli alergii na lepek, ja jsem uz pred rokem jeho rodicum rikala, ze neco neni oka a at si zajdou na alergo/imuno vysetreni, ale neee, prej my jsme zravy, tak to bejt alergie nemuze a bac ☹ je me ho tak lito, tak maly decko a takova alergie, me staci moje omezeni lepku, ktery tedko uz nemusej byt vubec prisny, a stejne me to stve a kdyz si vezmu drzet fakt prisnou bezlepkovou v detstvi, to je hrozny ☹ Takze, co to nejak rozseknout? Je teda nejakej smysl v te oralni toleranci na lepek (zuzlani kurky)? Me to prijde logicky, telo se s tim seznami o hooodne moc driv, nez to prijde do strev. Tak co myslite? Josefko??? 🙂 😎 😅 😉

a slavime uuuuspech, mala abra vypije za den 3-4deci mlika, huraaaaa 😀

luthien.k
26. črc 2010

@abra, a to má fakt alergii na lepek nebo celiakii? Alergie může časem vymizet, celiakie bohužel ne... O té orální toleranci jsem teda neslyšela 😕

Jinak gratulace k množství mlíčka, takže to bylo jen takové období, co?

abra
autor
26. črc 2010

luth, pocky, ja myslela, ze alergie na lepek = celiakie, mam mezeryyy, to neni to stejny ? 😕 prej celiakii, rikali, takze podle toho, co pises nevratny ☹ Ja mam treba jen intoleranci a hranicni alergii lepek+ kasein a to jeste lepek jen z nekterych obilovin, takze vlastne pohodicka 😅 ale i tak na to clovek musi furt myslet 😖

Ta oralni tolerance znamena to, ze kdyz telo ditete prijde nejdriv do kontaktu s lepkem tim zpusobem, ze telo se s tim nejdriv seznami treba pusou (cucani kurky) tak se lip s tim srovna a zacne lepek lip tolerovat nez kdyby to slo rovnou jako necekanej napor pres streva (od toho oralni tolerance). No a tohle se ma s ditetem delat v ty dobe, kdy zacina cucat ruzny veci ale nekousa je (aby neukouslo kus kurky a neslo to do strev), no a az nasledne pak nechat decko lepek jist. No me to smysl dava, takze jsem se podle toho chtela ridit, ale furt nevim nevim, abych neco nepokazila, i kdyz u male abry teda toho uz pokazenyho je spooousta ☹

btw. capacky od liliputi po delsim cucani pousti barvu, mala abra ma ruzovo-hnedou pusu ☹ ☹

luthien.k
26. črc 2010

Právě že ne, alergie a intolerance jsou dvě různé věci, u alergie reaguje neadekvátně imunitní systém člověka (ať už přes protilátky nebo jinak, třeba přes nuněčnou imunitu) a při intoleranci obvykle chybí nějaký enzym nebo něco, co umí danou látku v těle zpracovat. Takže co máš Ty, to teda fakt nevím z toho popisu 😅 😀 Ale asi spíš alergii, ne? Intolerance nebývá hraniční, ta buď je nebo není, ale intenzita alergické reakce může být různá...

S tím lepkem a orální tolerancí zajímavé, dřív děti cucaly kůrky normálně, ale jestli pak byli celiaci nebo ne, to těžko říct 😀 Takže jako se vším - dej na svůj mateřský instinkt 🙂