Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

abra
8. únor 2010

tema o cemkoli, co se tyka alternativnimu pristupu ke strave, vychove a peci o dite, volny pokracovani pokecu o detech z tematu "trochu jiny zivotni styl aneb navrat k prirode".

betelgeuzz
13. srp 2010

@luvie Já teda nevím, co jsou šušlíky, které by se měly dělat v porodnici 😀 Dívám se, že máš jen o pár týdnů mladší dítko, tak to máš dobrý, že jste přes zimu nic nepotřebovali. Já odsávala o stošest, i když někde píšou, že to může sliznici dráždit, ale když měla plný nos, tak co s tím 😒 Do nosu jsem kapala Libenar, to je fyziologický roztok, pak jsem si do té prázdné ampulky nasála vincentku a dávala tu. Stříkat sprej bych se bála.

luvie
13. srp 2010

@butt
@herminka
@betelgeuzz Díky za názory, něco v nejbližší době asi vyzkoušíme, pokud to bude na úplně ucpaný nos - ta vincentka mi možná přijde nejlepší. Mám pocit, že jí hodně pomáhá voda jako taková, občas se jí po koupeli nos vyčistí sám 🙂

@betelgeuzz šušlíky je asi můj "pracovní" název - jsou to takové ty šistítka vytvořené z těch papírových obdélníčků - nevím jestli je to srozumitelnější... ☹

raffaelo
14. srp 2010

Zdravím 🙂 biodítko zatím nemám, ale viděla jsem v dřívějších příspěvcích, že jste tu zmínily výrobky od Frosche, koupila jsem si aviváž s mandlovým mlíkem od této značky, ale hned na začátku mě zarazilo, že je taková tužší ne tak tekutá, jako jiné aviváže, a po prvním vyzkoušení jsem ji trochu zředila s vodou v pračce, ale zůstala mi tam po praní. Měli jste ji také tak tuhou? Děkuji moc za odpověď. Verča.

betelgeuzz
15. srp 2010

@luvie papírové obdélníčky - tak to vím, co myslíš, ale neviděla jsem z toho něco vyrábět. šušlíky a šistítka, to jsou dobrý slova 😀 Takový tady nemáme a vůbec nevím, co si pod tím představit 😀 😀 😀

@raffaelo aviváže vůbec nepoužívám, takže neporadím. ☹

abra
autor
15. srp 2010

bet, tak ja to skladovani brala prisnejsi, 12h lednice a 2 mesice mrazak, tak to se nic nestalo, lepsi min nez vic 🙂 Kazdopadne ted uz resim spis zeleninu.

Luth, proc nemuzu brambory mrazit?

eri, ja jsem o zavareni na cesty taky premyslela, jeste jsem teda fakticky sama nic nezavarovala, takze nevim nevim... Potrebovala bych k ruce svoji babi, asi udelam vylet na chalupu 😀

Peti, klidne se na me muzes obratit, neni problem 😉 nejlepsi ale budes mit, kdyz zajdes do brany na prednasku o latkovych plenach, daj ti tam fakt mraky informaci a vsechny si je osahas a uvidis, co s cim jde a jak co vypada, pak ti bude vsecko jasny 😉 jestli chces, tak pujdu s tebou 😉 My tam byly s kamoskou a hned po ty prednasce jsme byly obe na 100% rozhodnuty (a dokonce pro stejnou znacku 😀 )

butt, ja mam bohuzel se skladovanim mlika ve sklenickach blbou zkusenost, hodne z toho bylo po rozmrazeni zkazeny, asi tim, jak to nebylo uplne vrchovaty, tak ten vzduch no... z tech pytliku jsem ten vzduch vsechen vymackala a bylo po problemu 🙂

luvie, my mame sterimar a supr, ma hodne velkej strik, takze protahne docela dost 😀 Pak jsou taky dobry cistitka z dm, ale to uz je jedom na doscisteni, kdyz vyplave nejakej susen na kraj nosu 🙂

raffaelo, u nas se avivaz nikdy nevyskytovala 😀 avivazujes veci pro deti?

butt
15. srp 2010

@abra to je zajimavy s trim mlikem ve slinkach..a jak jsi poznala, ze je zkazeny? 😅 ja nekde cetla, ze mliko po zamrazeni muze jinak smrdet/chutnat, ze to je normal..tak abych si nerekla, ze to je normal a ono bylo zkazeny 😅

@raffaelo taky neporadim, avivaz nepouzivam...

abra
autor
15. srp 2010

butt, bylo nakysly (chutove, pac ja mela fakt hooodne moc sladky mliko) a fakt smrdelo, kdyz jsem to aroma porovnala s rozmrazenym z pytliku, tak se to nedalo srovnat.

erinka83
15. srp 2010

@abra Jen mě tak napadlo, jestli jsi četla Karpa a jeho "Nejšťastnější miminko"? Já jsem zatím na začátku, tak nevím, jestli je to použitelný i pro starší mimča....

betelgeuzz
16. srp 2010

@butt já jsem jednou zkusila zamrasit brambory pro nás po rozmražení to byla divná břečka bez chuti 😝 Pak jsem se dočetla, že brambory se zamrazit nedají. Ale překvapila mě kamarádka, která si všechnu zeleninu pro dítě uvaří, rozmačka a zamrazí do kostek, a ona si takhle právě mrazí i brambory. Možná, když se to mrazí jako pyré, tak to nevypadá po rozmražení tak divně, jako když rozmrazíš celý brambor. Jestli tam může vzniknout něco vyloženě škodlivý, to nevím.

juju
16. srp 2010

caute baby, sme spat z dovci, nestiham vas citat takze ak boli dotazy na mna tak som ich necitala ale vidim staronove tvare - gratulujem, nech sa vam fajne tehotnuje 😵

moj maly upir na dovcipapal len v noci len raz o 4 h a potom uz len cez den a ako sme sa vratili tak v noci si pyta aj kazde 2 hodky 😖 / baby kedy sa vam nastartoval rytmus v jedeni, Emil uz bude mat coskoro 3 mesiace a stale je od buka; myslite ze mozem mat malo mlieka a preto casto je? alebo to ze je lenivy si tahat z jendeho prsnika a potom potrebuje castejsie z oboch?

abra
autor
16. srp 2010

eri, cetla jsem par kousku z toho a neco bylo oka a neco ne, ja toho cetla uz strasne moc a musim rict, ze mam fakt spesl dite, ktery potrebuje ruzny druhy pristupu, takze mam z kazdyho vybrany neco a na druhy dite uz budu normalne tak pripravena jak nikdo 😀

juju, u nas se rezim zacal rysovat az pri zavedeni prikrmu 😅 pred tim naprosto necekane jidlo kdykoli 😅 😅 tyjo, 1x za noc, tomu rikam paradni dovka 🙂

betelgeuzz
16. srp 2010

@juju taky bych řekla, že nějaký režim jsem začala až s příkrmama. Do té doby jsem kojila, když chtěla malá.

petuli80
16. srp 2010

Bet, děkuju za odkazy. Narazila jsem ještě na slepičárně na počty čeho kolik, to mi taky pomůže. Mám obavy, abych to nepojala ve velkým, protože je mi jasný, že to vzledem k rychlosti růstu dítka není příliš rozumný. Ale zároveň mám obavu, abych věčně nezjišťovala, že mi něco chybí a netloukla se za to do hlavy. Budu mít brzo víc času to zkoumat a promýšlet, tak to snad nějak budu zvládat.
Abro, super nápad, budu ráda, když si se mnou zopákneš tu látkoprezentačku. Zatím se chystám na bkm v září, to chcem jít i s m., aby měl konkrétnější představu, protože všechny knížky u nás čtu akorát já 😀 Tak se spolu domluvíme, už se těším 😉

abra
autor
17. srp 2010

peti, na bkm pujdes na prednasku nebo na sraz praktikujicich? Ja se marne snazim uz pul roku dostat na ten sraz a bud neni nebo ja nevim, proc to tam maj vyveseny? Divny... Na tu latkovou klido, rekni si kdy 😉 A kdybys sla na noseni v satku,tak bych se taky pridala, pac mam nekolik praktickych dotazu, ktery strycek google neumi zodpovedet 😀
Hele, me taky vsichni rikali, ze nekupuj moc bla blaaa a pak jsem zjistila, ze vsechno doporucovany mnozstvi je u nas malo , pac mala abra vsecko poblila a prevlikala se treba 8x za den a furt jenom jela pracka a ja byla rozmrzela, ze to neschne, takze jsem nabehla do bazaru a nakoupila nekolik kg obleceni 😀 Hele, jestli chces, mam uzasnou ruzovou zimni kombinezu 3-6m a kombinezovej pytel do autosedeacky 3-6m, ani jedno nenoseny, tak ti to klido pujcim. Normalnim detem to byva klido treba od 3 tydne, je to mini ale mala byla desne prtava jak byla nedonosena. Pak mam jeste kombinezu 56 (ale zda se me mensi) a ta je modro-seda krasne tepla 😉 taky klido pujcim 😉 Ostatni veci si pujcuju se segrou 😀

betelgeuzz
17. srp 2010

Já jsem na přednášku látkovek na bráně chtěla jít. Vzala jsem si dovču, jeli jsme 70 km, ještě jsem se na netu ptala, jestli bude, přijedem tam v 8, prý ano, přednáška bude, a když jsem přišla znovu v 9, tak mi řekli, že není 😖 Dost mě to teda naštvalo.
Abra, jasný, některý děti toho oblečení potřebují hodně. Ale zase mi příjde zbytečný to mít nakoupený dopředu, když člověk neví, jak dítě bude velký. Dnes jsou oblečení plný obchody a bazary, takže se dá v pohodě přikoupit dle potřeby. Ani nemusíš chodit do obchodu, ale objednáš po netu a přivezou ti to až domů. 🙂

juju
17. srp 2010

petuli, ja som tiez nechapala ked mi mamina doniesla za kufor uplne malickych veci a potom som to teda velmi ocenila, lebo maly zasadne cikal ked som ho rozbalila, tiez sa sem tam pozvrackal a poriadne pokadil, takze som toho potrebovala vela a najma aj ked sa perie kazdy den tak nie vzdy to vyschne ale ako betel hovori, obchody su plne oblecka. Mne sa osvedcili bodiky a pyzamka v pocte 9 ks. to mal skoro stale oblecene, lebo je to pohodlne a teple a 9 ks som hravo prestriedala. 😉

betelgeuzz
18. srp 2010

Mám dotaz nejspíš na @josefka, ale možná bude vědět i někdo další.

Dívala jsem se do diskuze Začínáme s příkrmy a teď tam řeší jogurt activii.Tvrdí, že není dobrý pro děti do 3 let,a to proto, že obsahuje pouze 3 % tuku a děti mají dostávat plnotučné jogurty. Já se dívala ale na bílé jogurty, co mám doma a ty mají 2,4 % a 3%, hollandie má prý taky 3%. 10% (což tam zmiňují jako ideální) má pouze smetanový ovocný florián. Nevíte, jaké je rozdělení jogurtů podle tučnosti? Na netu jsem to nenašla. Jako další argument proti activii tam zazněl, že určitě obsahuje i něco dalšího, než je na obale. myslíte, že si to dneska firma dovolí, nenapsat správné složení výrobku? Nebo to není povinné? Já osobně activii nepoužívám ani pro sebe, ale ty artumenty mě zaujaly i vzhledem k ostatním jogurtům.

herminka
18. srp 2010

@betelgeuzz Smetanový bílý jogurt dělá třeba Choceň http://www.chocenskamlekarna.cz/htm/main_cz.html (sortiment -> jogurty). Myslím si, že dneska by si firmy nelajsly dát do výrobku něco, co potom neuvedou na obalu.
Jsem starý opatrník, tak bych dítěti dávala raději biojogurty (kvůli reziduím léků, krmiv atd.), a to až od roku. Selským rozumem mi připadá zbytečné cpát dítě zrovna mléčným tukem - když už tuk, tak panenský rostlinný do zeleninového jídla.

butt
18. srp 2010

holky taky mam dotaz, myslite, ze muzu psyllium, i kdyz kojim?ja si mylsim, ze jo, ale radsi se jdu poradit 🙂 na netu nekde pisou, ze bez poblemu, nekde pisou, ze se poradit s lekarem a to stejny je i na obale...

kotatko
18. srp 2010

Já dělám jogurty svoje ze selskýho bio mlíka - tučnost se u něj neuvádí, ale mělo by to být víc jak 3% a všem nám vyhovují. Jako základ jsem použila Hollandii, tu máme z kupovaných nejraději. Holkám vůbec nevadí, že nejsou ochucený a tak se zas vyhnem dalším zbytečným cukrům.

aemmi
18. srp 2010

k těm jogurtům, bílou activii bych dětem asi taky nedávala, mně osobně v ní něco nesedí a má takovou jinou chuť než ostatní bílý jogurty (já kupuju hollandii, valašský, revital, někdy tu choceň) a několikrát mi po ní bylo blbě (stejně tak i po tom jejich bílým nápoji) a teta se ji snažila dětem (2,3,4,) dávat a prej jí to prskali....

jinak jogurty jsou buď nízkotučný, strředně tučný a tučný, dítěti ani sobě bych nekoupila ten nízkotučnej, není to zdravý kvůli škrobu a je to hnusný, ale ty s 3% procenty tuku mi přijdou jako ideál...

ladida.l
18. srp 2010

@butt já jsem psyllium užívala celý těhotentsví a při kojení taky a bez problémů, je fakt, že na některých je napsáno o poradě s lékařem, jsem se jako těhotná ptala doktorky a ta mi říkala bez problémů....

butt
18. srp 2010

@ladida.l diky, ja se misto s lekarem sla poradit tady s vama 😀

abra
autor
18. srp 2010

bet, ve vyrobku obecne musi byt na obalu uvedeny to, co presahuje urcity dany % pro danou ingredienci. Takze pokud je to pod stanoveny % pro danou ingredienci, tak to uvedeny na obalu byt nemusi a bere se to jako zanedbatelny mnozstvi. Tohle ale neplati o alergenech (soja, lepek, orechy hlavne). Takze jo, activia i jiny vyrobky muzou obsahovat veci, ktery na obale nenajdes. Tohle me dost sokovalo na lonske prednasce o zpracovani potravin ☹

petuli80
18. srp 2010

Abro, jdu tam na prezentaci bkm, na srazu bych asi zatím neměla co dělat 😉 Tu látkovku mívají každý pátek v 10 (pokud teda je, jak píše bet, to je nic moc zkušenost ☹ , zeptám se na to), tak bychom se mohly domluvit - 3., 10., 17. 9. - jak ti to vyhovuje.

Díky za info ohledně těch počtů, koukám, že s 10 body jsem to až tak nepřestřelila 😉

Teď mají na bráně akci do konce srpna:
Vyberte si dva kusy plen Itti bitti SIO nebo AIO a do poznámky uveďte v jaké velikosti si přejete zaslat jeden kus zdarma. Ne že by mě to nelákalo 😀 Akorát si musím vytisknout ten seznam plenkových zkratek, to je fakt na vysokou 😉

josefka
18. srp 2010

@betelgeuzz - obsah tuku v jogurtu vubec neres, ostatne 3% tuku se v CR hodnoti jako plnotucne. Pokud je Activie bila, tak tam nic jineho neni, do bileho jogurtu se nesmi nic pridavat. Jenom bych stejne jako herminka koukala na residua pesticidu a herbicidu a pripadnych antibiotik ci hormonu a radeji bych sahla po bio vyrobku - i kdyz priznam se, ze bych radeji volila nemecky bio vyrobek a nebo hodne znamy cesky. Moje kamaradka si vzala farmare a to co mi vypraveli o praktikach nekterych bio vyrobcu me zdesilo ☹

abra
autor
19. srp 2010

josefko, tady s tebou nemuzu souhlasit, bohuzel i do bilych jogurtu se (tady u nas je to asi rozdilny) smi pridavat to zanedbatelny mnozstvi, fakt nam to tak rikali primo na ty prednasce a jeste vsichni zastupci vyrobcu co tam byli, tak se rozcilovali, ze to zanedbatelny mnozstvi je moc nizky % ze by se to melo zvysit, ze to je hruza to vsecko vypisovat a ze co ty lidi se tim dozvi 😖 😠 😒

peti, zrovna vcera jsem na tu akci v brane koukala, a rikala jsem si ze ti to musim napsat 😀 byla jsem si tam zkouset nejaky bundy na noseni v zime, no a laska na prvni pohled, hele:
http://www.angel-wings.cz/produkty/bundy/softsh...
V tom zari me to vyhovuje spis 17.9., mame tam nejakou dovcu, pisu si do kalendare a uz si tam nenecham od dr nic planovat 😅

teriskaa
19. srp 2010

hoolky.. zdravím..

v některejch ohledech jsme asi taky alternativní,ale někdy nám to ujíždí 🙂

můžete mi poradit,kde kupujete nějakou kvalitní rýži?

betelgeuzz
19. srp 2010

@josefka holky ještě vyhrabaly tohle: http://www.activia.sk/vyrobky-activia, i když ve složení je napsané pouze mléko, mléčná kultura apod., tak v té tabulce je napsaný sodík a ten kvůli tomu to prý není pro děti. Nebo ten sodík je v mléce normální? A ještě nás tam zarazil ten cukr.
Přiznám se, že když jsem si pročítala složení dětských kaší atd. tak mě ten cukr mate, protože je tam většinou napsáno cukry, z toho fruktoza, laktoza apod., v konečném důsledku z toho nejsem schopná vyčíst, jestli je to nějak přislazený, a pokud ano, tak jeslti to je normální cukr, nebo co 😖

butt
19. srp 2010

@abra to je dost desivy...by me vubec nenapadlo, ze to je mozny 😅

jinak moje dite satek fakt nesnasi 😢 normalne rve jen, kdyz ma hlad..a dalsim duvodem pro rev je satek 😢 myslite, ze se to casem spravi?az treba bude lip drzet hlavicku?on totiz nesnese byt o me oprena.. a abych rekla pravdu, moc nemam nervy na to, ju na satek zvykat (jak jste mi radily, ze si casem zvykne, ze se to taky musi "naucit") kdyz u toho hystericky rve ☹