Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

abra
8. únor 2010

tema o cemkoli, co se tyka alternativnimu pristupu ke strave, vychove a peci o dite, volny pokracovani pokecu o detech z tematu "trochu jiny zivotni styl aneb navrat k prirode".

butt
19. srp 2010

@teriskaa ja neporadim, kupuju jenom nekvalitni 😅

jasekd
19. srp 2010

@luthien.k Ahoj, uz se tu nekdo ptal, ale nejak to zapadlo, tak jeste jednou...Proc nemuzu zamrazit bramboru? Dala jsem to do sklenicky, mrkvovobrambor.polivku (zaciname s prikrmama) a zamrazila.
Na jine diskusi se do me jedna pustila, proc jako zamrazuju, ze se to nema, ztrata vitaminu apod, ze denne cerstvy, ale ja zas nemam tolik casu a tohle mi prislo dobry, navarit vic a zamrazit... Chci usetrit cas na jiny veci, navic jsem znovu tehotna a pokud bude vse OK, deti budou o rok 😅 tak uz ted clovek premysli jak to zvladne... a jak resite dusicnany v zelenine, pestujete sami (ja nemuzu, panelak 😒 ), kupujete na farme, trhu, normalne v krame nebo bio? A jeste k vode, kdo delate UM nebo i ty polivky, davate kojeneckou vodu nebo z kohoutku? Mam skoro 5mes. dite, varim z kojenecke, ale na netu jsem nasla, ze snad zdroj u nas je dobry, dusicnany hluboko pod limitem, tak ty prikrmy delam z normalni...
Dik.

juju
19. srp 2010

butt, tak vydrz mozno casom si navykne byt na tebe a potom sa jej bude pacit aj v satke. vyskusala si rozne typy uvazov? moj sa certil len ked tam nebol dobre napratany. a ona nema rada byt varovana? waw, to ti abra urcite zavidi 😀 podla mna by pocas kojenia zena nemala jest produkty ktore pozvbudzuju ocistu tela, lebo toxiny sa vyplavuju aj do mliecka 😖

baby pouzivate vysavacku na sopliky? ja som to dnes pouzila a pride mi to celkom dobre, len musim to robit potajme lebo manzel o tom ani pocut. maly je chory (odo mna ochorel) a tak mu odsavam sopliky, varujem ho, maznma sa s nim, snazim sa aby co najviac spinkal. mate este nejake metody ako prekonat nachladnutie? navyse vela grcka, myslite ze je to normalne pri nachladnuti?

abra
autor
19. srp 2010

but, ja chci tvoje dite 😀 a dam ti to moje nosici 😀 no nektery deti stejne jak nejsou kocarkovy tak nejsou nosici, ja bych ju nechala a zkusila az bude drzet tu hlavu, a kdyz taky nic, tak az bude moct byt v sedacim uvazu treba na boku nebo pak az na zada a uvidis no.

jasek, brambora se ztratila v diskuzi co? 😎 Ja myslim, ze to bude souviset s tema skrobama, no nechame se prekvapit, s cim luth prijde. Zeleninu na prikrmy objednavam z farmy, vodu pouzivam jen kojeneckou a do roka kohoutkovou pouzivat nebudu (jak na mliko tak na prikrmy, na vsecko).

juju, odsavacku mam, obcas jsem ju pouzila, ale ted jsem zjistila, ze je to ta alerg ryma, takze uz ju mam jen schovanou na pripadnou nemoc. Hele, kdyz neodsavas vic nez 3x nebo 4x denne, tak je to dobry, nesmi se to pry prehanet, ze se nejak drazdi ta sliznice. A copak je emilkovi? nekde neco chytl? U nas ted cela rodina lezi s rotavirama, neter dokonce skoncila v nemocnici (chudera, dva roky ma ☹ ) no jeste ze vika ma ocko, mela jen jeden den teplotu a nic, takze supr, neumim si s jejima strevama rotaviry vubec predstavit, to by bylo peklo ☹

jasekd
19. srp 2010

@abra dik za nazor, snad nam to vysvetli. No treba brambory premrzly zasyrova jsou hnusny, takovy nasladly, pokud by slo jen o zmenu chuti, tak to malymu neva, no uvidime.

betelgeuzz
19. srp 2010

@jasekd to byla nějaká poctivka, že denně vaří 🙂 Já to dělám tam, že vařím obden a půlku dám do ledničky. Ale myslím, že dát občas něco z ledničky, nevadí. Denně bych to asi nedávala. Ale je to jen můj pocit. Já jsem začínala s příkrmy v dubnu, kdy ještě moc čerstvé zeleniny nebylo, tak jsem hodně kupovala mraženou bio. Mrkev, hrášek, kukuřici apod. Teď máme od tchánovců ze zahrádky. UM jsem malé nedělala, ale vařím z normální kohoutkové a na pití taky kohoutkovou převařenou.
@juju odsávačku jsem přes zimu používala docela dost. Dobrý je pořídit si nějaký sprej s mořskou vodou nebo fyziologickým roztokem a kápnout před odsáváním, ať se to uvolní a třeba i po něm.

butt
19. srp 2010

@juju @abra no mala je az divne hodna, desim se, kdy se ro zvrtne a bude nam to chtit vratit..mozna v puberte 😀

@juju no ja moc nevim, jak bych mela zkouset..pro tak maly dite prochazi (pokud vim) v uvahu bud kolibka, kt nemuzeme, kvuli kyclim a nebo kriz...jinak po psylliu jsem uz sahla..po porodu mam po strasne dlouhy dobe rozhaseny streva a zacpu...odsavacku jsem parkrat pouzila, prijde mi,ze mala ma rymu tak nejak porad, ale nic akutniho..pripada mi to jako moje alergicka ryma..ale ze by tak maly dite melo alergickou rymu?...a nebo je normalni, ze se ji trochu soplik dela porad...? 😕 ale kdyz ji to nevadi nejak extra v dychani, tak nedosavam, jen striknu morskou vodu...

@abra taky to tak vidim, ze te dsatek odlozim a zkusime casem..ale mrzi me to, tesila jsem se, ze ju budu nosit i po byte, kdyz budu neco delat, aby byla u me...ale ona je nejspokojenejsi sama v kolibce...tak jste byly na te alegologii, ze rikas, ze ma alergickou rymu?

@jasekd k dusicnanum..nekde jsem cetla, ze je potreba to resit jen do pul roku vedku..a pak ze to je uz jedno..bohuzel uz nevim, kde jsem to cetla, takze tezko posoudit verohodnost 😅 a jinak mylsim, ze zamrazovanim se vitaminy az tak neztaceji, taky budu rucite zamrazovat, kazdej den me nikdo nedonuti varit 😅

abra
autor
19. srp 2010

butt, nebyla, jsme objednany na listopad ☹ ale vzhledem k tomu, ze pomahaj antihitaminika, tak bych rekla, ze jde o alrg. rymu, jinak by nemely zadnej ucinek. Hele, male taky furt teklo z nosu a furt to mela uvnitr natekly, a tedko celkem v pohode, mela teda problemy hlavne v noci. Odsavackou jsem odsrkla taky jen pruhlednou vodu, jak u sebe. No muze to byt hodne veci, ale byt tebou tak bych rekla dr at to resi.

juju
19. srp 2010

chytil odo mna nadchu a vcera bol na hexa ockovani ☹ hovorila som lekarke ze je chory a ona ze neva a sup ho zaockovala; inak my sme s manzelom odmietli rotavirus ockovanie 😖 tak hadam to nechyti; takze ma aj horucku a teraz neviem ci z prechladnutia alebo z ockovanie

abra
autor
19. srp 2010

juju ona ti ho naockovala nemocnyho?? 😒 😠 ja jsem si o rotaviry primo rekla, kdyz jsem videla, jak je na tom s tema strevama, taxem se toho bala jak cert krize a ted jsem za to rada, kolem me to ma totiz porad nejaky dite, takze malou by to neminulo ☹

hele, nasla jsem bezva cepicky ze zajimavyho materialu 🙂
http://www.angel-wings.cz/produkty/cepicky/cepi...
porad premyslim o te bunde, tak koukam, co bych tam jeste objednala, jakoze abych si to obhajila, ze je to vlastne pro malou 😀 to zas bude ranec 😀

josefka
19. srp 2010

@abra - nene, i podle ceske legislativy je bily jogurt pouze mleko a jogurtova kultura. Nic vic .... zadne stabilizatory, nic se do bilych jogurtu nepridava. Neni duvod a zbytecne by ho to prodrazilo..... ale v ochucenych jogurtech toho muze byt ... 🙂. Francouzi napriklad mohou do bilych jogurtu pridavat cukr.
Ty zanedbatelne slozky jsou latky, ktere pochazeji z vyroby dane ingredience a prenesou se do konecneho vyrobku .... vetsinou se pri zpracovani ztrati, ale stopy tam zustat muzou a tyhle slozky se pak nemusi deklarovat.

@betelgeuzz - sodik i cukr normalne v mlece jsou. Bohuzel se na obaly uvadi celkovy obsah sacharidu, coz je cukr normalne se vyskytujici plus ten pridany. Nekteri vyrobci uvadi celkove karbohydraty (sacharidy) a pod tim je radek z toho cukry - to jsou vetsinou ty pridane, ale nemusi .... bohuzel z nutricni tabulky nepoznas, kolik je tam cukru pridaneho a kolik je tam cukru normalne vyskytujiciho se. Nejlepsi je precist si slozeni a pokud se tam objevi "cukr", tak byl do vyrobku pridany, pokud ve slozeni neni, tak je to prirozeny cukr.

teriskaa
19. srp 2010

a druheeej dotaz... už týden nám slzí očičko a máme tam hnis.. poctivě prokapáváme mlíkem..ale nějak to nechce pryč..co dáváte vy? K doktorce se mi zatím nechce,protože i když byl maličkej,tak chtěla dát antibiotika 😖

betelgeuzz
19. srp 2010

Teriskaa, na oči prý pomáhá odvar z řepíku lékařského, případně nějaké kapky z něj, např. ocuflash, ten mi doporučila oční na doléčení spojivek. je na něm napsané, že je vhodný i pro kojence. V lékárně by ti poradili.

betelgeuzz
19. srp 2010

@josefka děkuji za podrobné vysvětlení. 🙂

petuli80
19. srp 2010

Abro, zapomněla jsem zareagovat na nabídku půjčení kombinézy atd. - ráda využiju (růžovou tedy, pokud to bude holka 😉 ), díky za nabídku. Dneska jsem nás s m. na bkm zaregistrovala a taky si píšu 17.9. látkovky, už se těším teď 🙂
Ještě musím zmínit, dneska jsem četla tvou story z mhd, jak jsi byla nehorázná týrající matka, no to mě dostalo, až jsem z té představy měla zvedlej tlak, to ti řeknu 😠

Mám dotaz k laku nebo ošetření vůbec dětských postýlek, není předpokládám nějaký speciální, je to normální, který se používá na nábytek, je to tak? Abych upřesnila, napadlo mě starší postýlku, kterou máme k dispozici, ošmirglovat dohladka a namořit antik mořidlem z ikei, ale mám z toho samozřejmě obavu, aby to nebylo zdraví závadné. Co si o tom myslíte, je to hloupost?

chaarleene
19. srp 2010

já jsem teď dostala reklamní dopis ze sunaru a je tam mimo jiné nápoj pro lepší spaní pro děti od ukončeného 4. měsíce... pytlíček má 10 g, je na 200 ml a podle takové té tabulky složení je tam 9,2 g cukru 😒 říkám si, že to asi bude fakt hodně zdravé a vhodné pro mimino 😅 na obalu je sice velkým písmem psáno, že tam není sacharóza a že tam nejsou konzervanty, ale je to narvané glukózou 😅

chaarleene
19. srp 2010

@petuli80 myslím, že se prodávají barvy přímo na dětské postýlky... normální barvu bych na to nedávala, protože některé děti postýlky okusují a olizují 😀 (teda spíš asi většina dětí 😀)

betelgeuzz
20. srp 2010

@teriskaa ne z řepíku, ale světlíku. Už na té mateřské blbnu. Jsem si to uvědomila v noci při kojení, že jsem to vyměnila. Řepík je na zadek 🙂

aemmi
20. srp 2010

teriskaa: kvalitní rýži dneska koupíš ve všech větších řetězcích, mají různý druhy, včetně bio, jen si vybrat...anebo pak ve zdravý výživě...

abra
autor
20. srp 2010

josefko, pak nerozumim tomu, proc to tam rikali zrovna v souvislosti s dannone... navic ja v bilych jogurtech uz videla celkem dost veci, jako skroby a tak, tak nevim...

peti, oka, mas kombinezky rezervovany 😉 nojo, ja jsem proste tyranka a kazdou chvili se pokousim to svy dite udusit, ale nejak to furt nejde 😀
na detsky veci jsou spesl laky, daji se koupit normalne v hormbachu nebo baumaxu,ale jak je to s morenim , to ti neporadim ☹

chaar, i ja ten balicek dostala a presne na ten samej pytlicek jsem koukala 😀 no u nas to letelo hned do kose, i kdyz prislazuju male 😒

do oci jsem kapala borovou vodu a pri velkym zanetu oftalmoseptonex, nic prirodniho jsem nezkousela

josefka
20. srp 2010

@abra, to taky nevim .... kdyz jsem byla na vejsce, tak jsme museli ve ctvrtaku na praxi a spoluzacka byla v Danonne a rikala, ze jsou tam hrozne prisni ...... podle zakona v bilem jogurtu nic jineho byt nesmi a pokud je tam neco, treba i ten skrob, tak se to nesmi jmenovat bily jogurt. Tahle legislativa plati tak nejak od vstupu do EU, takze pred tim jsi mohla zahlednout skrob v bilem jogurtu.
Jinak ale verim, ze v ochucenych jogurtech je vsecko mozny - hodne toho prichazi s marmeladama, to jsou fakt smejdy.

Hele jak jsi dusila a tyrala sve dite?

petuli80
20. srp 2010

Josefko, story z mhd na str. 55, abra měla konflikt s matkami pluku...

Abro, paráda, díky 🙂

Aha, díky za info o barvách, to jsem netušila, že dělají i dětský (jsem zvědavá na srovnání). Právě o to žužlání mi šlo, akorát jsem myslela, že když je to sériově vyrobeno, tak i natřeno něčím obyč.

abra
autor
20. srp 2010

josefko, je to mozny, ze jsem to videla driv, nez se to zmenilo a na ty prednasce to byl prezitek z dob minulych, kazdopadne jak pujdu na nakup tak prolustruju bily jogurty 😀 😀
dite porad dusim a tyram stejnym zpusobem v ergu, jak jsem to popsala na ty 55 jak pohotove nasla peti 😀 a navic jsem k tomu pridala duseni ditete na zadech, to vis, abych k tomu jeste nemela nejakej ten soucit 😀

Musim ale rict, ze na houby vyrazit s ditetem na zadech je bezvaaaa 🙂

peti, prave ze ne, pro decka to musej mit spesl upravu, ja jsem taky chtela natirat starou postylku 🙂 vidim, ze mame podobny napady 🙂 nakonec je ta nase jenom omyta a teda je cela zabalena tema mantinelama a oblozena polstarkama , pac mala je strastny trestidlo a furt by se mlatila do hlavy jak v noci divoci 😀 takze o necem takovym, jako je uhledna postylka s krajkama a nebesama si muzu nechat zdat 😀

betelgeuzz
20. srp 2010

@abra ty už jsi začala s nošením na zádech? A jak ti to jde? Už jsem si říkala, že bychom taky mohli zkusit, ale ještě jsem se k tomu nedostala.

butt
20. srp 2010

@abra tak super, ze jste apson objednani!jsi nakonec z pediatricky vytriskala zadanku, jo?a s ou rymou jsi me teda nepotesila 😒 reknu to dr a uvidim s cim prijde..ale u nas ti teda neni ani kazdej den.. jinak si taky ruzny nakupy obhajuju tim, ze to je pro malou 😀 😀

jinak moje starosti, jak a v cem mrazit MM, se ukazaly byt uplne zbytecny, nemam v podstate zadny mliko navic, kt bych mohla odsavat...

abra
autor
20. srp 2010

bet, jj, zacala tenhle tyden,ale jenom do lesa ju tak beru, takze jsme zatim byly vsehovsudy 3x 🙂 Jde to dobre, nasadim si ju v pohode sama, dokonce i dudlik ji tam podam, ale to uz je vyssi joginska 😀 😀 akorat si to ergo musim navazat vys nez jsem zvykla, aby se ji tam pekne bylo, uz aby povyrostla a byla niz 😅

butt, nakonec me to dala sama, tak dobry 🙂
hele, treba se produkce jeste zvysi 😉

misto hub jsem si z lesa donesla tasku spendliku, tak se jdu na ne vrhnout 😀 u ostruzini me uz nekdo predbehl skoda ☹

butt
20. srp 2010

@abra tak super, ze se umoudrila 😉 no abych rekla pravdu, tak asi ani nechci, abych mlika mela nadbytek 😅 kdyz slysim, jak si holky stezujou na bolestive nality prsa, zatvrdliny a ja nevim co..to ja neznam..ale mala prospiva, takze z toho usuzuju, ze ho mam pro ni mlika akorat... a krasnej ulovek z lesa 😉

juju
20. srp 2010

butt, s nenadbytkom mlieka si nic nerob, ja to mam to iste; aklurat dnes som bola vratit nepouzivanu pumpu na elektricku odsavacku. ale Emil rastie takze fajn a navyse vzdy papa z oboch prsnikov. konzultovala som to s viacerymi, hovorili mi ze to nic nie je, len prsniky produkuju presne tolko kolko sa spotrebuje, dolezite su prirastky, zdravotny stav a zacikane plienky 😉

butt
20. srp 2010

@juju presne tak to beru 😉 jen jsem dnes musela na chvili od male, tak jsem chtela mamce odstrikat, kdyby zrovna chtela jist..a taky az od ni budu od rijna chodit pryc, tak jsem chtela zamrazit do zasoby..ale tak to se neda nic delat 🙂
jinak zkousim tvuj tip a parkrat se mi malou povedlo donutit prisat na prso bez kloboucka, tak mam radost 🙂 a jak se vam s emilkem dari?

josefka
20. srp 2010

abra, tak jsem si to precetla a ses fakt dobra, ze jsi je takhle sprdla ..... to fakt byly cuzy 😠