Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

abra
8. únor 2010

tema o cemkoli, co se tyka alternativnimu pristupu ke strave, vychove a peci o dite, volny pokracovani pokecu o detech z tematu "trochu jiny zivotni styl aneb navrat k prirode".

kutcher
27. srp 2010

@erinka83 V klidu já ji dostala 40 dní před jeho 2. narozeninama a teď jsem ji měla teprv po druhý a tomu je 25 měs. a taky někdy kojím víc, někdy míň.

betelgeuzz
27. srp 2010

@erinka83 i to je normální. Někdo Ms nedostane, dokud neodstaví. Vím i o případu, kdy po celou dobu kojení neměla MS, pak odstavila a hned otěhotněla. Když se doktor ptal na to magické datum poslední MS, tak hlásila 2 roky starou 😀 To se jim pak podle toho špatně určuje termín porodu 😀 😀

@kutcher a řešili jste to nějak?

@chaarleene ta tvoje teta PA byla v té nemocnici zaměstnaná? Nebo je na volné noze? Co vím, tak v porodnicích nejsou moc rády, když si rodička dovede svoji PA, nebo dulu a dávají to té rodičce docela sežrat. PA z kurzu říkala, že to kvůli tomu přestala dělat 😒

kutcher
27. srp 2010

@betelgeuzz Ne, tchýně furt hulákala, že ho mám nechat řvát, ale já to nedokázala, tak jsem ji poslala někam, slušně samozřejmě. Trošku pomohly ty koupele, ale jinak jsme to protrpěli až dokonce...

erinka83
27. srp 2010

Tak mě to nevadí, protože zatím další mimčo nechcem, ale už bych si měla najít donevého Dr. ☹

betelgeuzz
27. srp 2010

@kutcher vyřvání přece není jediná metoda 🙂

@erinka83 nerozumím tomu konci, že si chceš najít nového doktora? Však na to MS nepotřebuješ, ne?

kutcher
27. srp 2010

Ovulku můžeš mít i bez MS

kutcher
27. srp 2010

@betelgeuzz To vysvětluj tý ježibabě, já ho pochovala, nakojila a byl klídek, jen to bylo často no. Byla jsem utahaná, ale přežila jsem a klidně jdu do 2. protože horší už to se vstáváním být nemůže, ba naopak ;)

chaarleene
27. srp 2010

@betelgeuzz ona právě normálně v té porodnici pracuje 😉 mám prostě štěstí, no... osobně tam znám půlku porodních bab, mamka dělala dlouhá léta na gyndě, takže mě znají od kolíbky 😀 měla jsem fakt pocit, jak kdybych rodila doma v obýváku - doktorku jsem znala z předchozích návštěv (monitorů a tak), ta byla hrozně super, pak teta a ta druhá PA, co tam byla (masírovala mi břicho nějakým aroma olejíčkem, radila manželovi, kde mi má držet akupresurní bod, držela mi hlavu atd.), byla i u toho, když jsem se narodila já 😵

luthien.k
27. srp 2010

@chaarleene, no má to ale někdo štěstí 🙂 Já uvažuju, že dalšího prcka budu rodit ve Vrchlabí, ač místní by tam v životě nešly... 😅 Tam je ten přístup hodně podobný i bez toho, aby tam měl člověk svou PA.
@erinka83, s tím novým dr. jsem to nějak nepochopila 😕

Já dostala ms asi už po půl roce a to přesto, že intervaly nepřesáhly pět hodin, fakt je to individuální... A ovulace okamžitě b půli cyklu bolela jak blázen, víc než ms. Další prcek se povedl napoprvé, stejně jako ten první, jsme nějaký podezřele plodný pár. Nebo že by to bylo tou snahou o eko bio život? 😕 😀

luthien.k
27. srp 2010

Jo a @kutcher, taky díky 😉

luthien.k
27. srp 2010

http://www.sloboda-v-ockovani.sk/news/zlyhanie-...

Nevím, jestli sledujete diskuzi o očkování, já sem tam jo a je tam ten článek o tom, jak "účinné" je očkování proti příušnicím na tom případu epidemie z USA... Fakt zajímavé.

kutcher
27. srp 2010

@luthien.k Já ti nevím, nejsem zrovna obhájce vakcín, to zrovna ne, ale aby nějaká vakcína zabrala, musí být dítě zdravé a mít v pořádku imunitu a pokud žiješ v zemi, kde je běžné kojenci dávat hot dog a kravský prdele semletý v bulce, kontroly a pediatrická péče oproti ČR žádná sláva a to už nemluvím o tom, v jakém svinčíku ti hamburgro žrouti žijou - neříkám že všichni, ale teda běžná domácnost = prasata, to samý Britové. Byla jsem au-pair. Sice jen chvilku, no ale teda děs. Pak se ale nejde divit, že děcka i dospělí něco chytěj a nemaj imunitu - vždyť i zelenina tam je pro ně opovržení hodná, hlavně že maj krásný trávníky.

luthien.k
27. srp 2010

@kutcher, no ty články na těchto stránkách jsou trochu tendenční, nicméně se zde mluví o židovské komunitě a ta se myslím hot dogy necpe, fakt nevím 🙂 Ale je opravdu zvláštní, že se něco takového stalo tam a ne třeba tady. No koždopádně účinnost vakcín 100% není, to je jasné, příušnicemi onemocněli i dva dospělí kamarádi (chytili to od sebe) mé známé tady na MK a oba byli očkovaní... Já prostě MMR vakcíně nefandím, tam jsou mé příspěvky taky tendenční 😀

kutcher
27. srp 2010

@luthien.k židi nežidi, jak žiješ v zemi s určitými návyky, je vystaráno - pamatuju si, jak se řešilo, proč asiati nemají skoro vůbec obézní občany a krom toho, že mají zdravější kuchyni, bylo zjištěno, že nemají obezitu ani geneticky danou a šup jsou v ČR a jak nám tu někteří kynou, ale máš pravdu, že to může být něčím jiným a že se v každé populaci najde pár lidí, kteří onemocní i přes očko. Co já vím, třeba jsou něčím jiní. U černochů je nepravděpodobný, že by např. dostali rakovinu kůže, já netuším čím to může být. Jedině co mě ještě napadá je to, že si umím živě představit pediatra, kterej židovským dětem z bůh ví jakého důvodu napíchal místo vakcíny třeba fízák, strašně by na tom vydělal a hlavně nikdo nic nezjistí - přece by to nepíchal svejm, viď?

josefka
27. srp 2010

ahoj holky, tak jsem po dlouhe dobe nakoukla a co nevidim @luthien.k - gratuluju moc a moc 🙂 ....
Koukam, ze zdravy zpusob zivota se vyplaci ..... tedy vsem krome me 🙄

jen jsem docitala posledni prispevky a @kutcher - neni pravda, ze by u cernochu byla nepravdepodobna rakovina kuze, pokud prijedou do nasich zemi, tak maji naopak velice vysoke riziko - pravdepodobne je to tim, ze tady maji nedostatek vitaminu D (potrebuji ho mnohem vic nez my).

kutcher
27. srp 2010

@josefka Tím bylo myšleno, že mají menší šanci dostat raka z osvitu...

juju
27. srp 2010

butt a si si ista ze je to MS, ja som 6 t po porode sa este stale cistila

josefka
27. srp 2010

@kutcher - aha a promin, prijdu sem 1x za uhersky rok a hned blbe poucuju 😕

kutcher
27. srp 2010

@josefka Klííd sím tě 😀

josefka
27. srp 2010

@kutcher - 😀 .... no, jsem si jen rikala, ze to nesmim prehanet 😀 ..... na ty profilovy fotce mi pripominas Cameron Diaz 😀

kutcher
27. srp 2010

@josefka Hele já chápu, že se třeba cejtíš teď divně (i když zcela bezdůvodně...) ale lichotit mi Cameronkou nemusíš 😀

kutcher
27. srp 2010

@josefka Hlavně jsem tady focena po flámu, takže hrůza 🙂)

josefka
27. srp 2010

@kutcher - ne, divne se fakt necitim 😅 .... to nebyla lichotka, ale jen obycejny komentar na tvoji fotku, fakt 😉 ... co bych z toho mela ti lichotit 😅 😅 😅

kutcher
27. srp 2010

@josefka To byl vtip a za komentář k mé fotce tedy děkuji 🙂

butt
28. srp 2010

@juju tim, ze jsem rodila cisarem, tak mi ocistky uplne skoncili ve 4. tydnu po porodu..a ted ze me zacla tect jasne cervena krev, bolest jako pri menstruaci, nejdriv spineni, pak silny krvaceni, pak zas spineni a ted uz ani tuk..takze prubeh jako u klasicke menstruace....ale 100% jista si samozrejme byt nemuzu, do bricha si nevidim 😀 bavila jsem se o tom s kamoskou porodni asistentkou, jestli je to vubec mozny, abych mela uz menzes a ona rikala, ze jasne... a ze k doktorovi s tim mam jit jenom, kdyby to dlouho neprestavalo... ale jak rikas, za prospany noci i ten menzes stoji 😀

@erinka83 ja jsem prave o kojeni a menstruaci ted na netu patrala kvuli sobe a bavila se s par lidma a vyslo mi z toho, ze kazda zenska je uplne jina..nektera zacne mentruovat hned po sestinedeli, i kdyz nema velky pauzty v kojeni, a nekdtrey dlouho nementruuji, i kdyz velky puazy na kojeni maji...a vsechno to je normalni..takze se nestresuj a bud rada, ze nekrvacis 😀

petuli80
28. srp 2010

@chaarleene, to je parádní, dovedu si představit, že máš mezi takovými lidmi mnohem důvěrnější a klidnější prostředí 🙂 O to mi právě jde, vědět, že kromě m. je tam osoba, se kterou budu dlouho předem probírat své názory, která mi vysvětlí všechno, co mě napadne, a na kterou se budu moct po odborné stránce spolehnout. M. pociťuju jako svého nejbližšího a psychickou oporu, od pa bych chtěla pomoc v eventuální diskuzi s místní pa či lékaři a také podporu, přece jenom to na m. asi taky bude trochu nápor. Překvapuje mě, že to v porodnicích nevidí rádi... 😕 Asi jsem zviklaná I. Stadelmann, přišlo mi to jako přirozená věc...

Josefko, nesmutni... přijde to 😉

Kojení s ms je pro mě překvapující informace, myslela jsem, že při kojení ms vůbec nedorazí 😅 To je úplně novej svět, co já tady objevuju 😀

butt
28. srp 2010

@petuli80 no obecně platí pravidlo, že kojení blokuje ovulaci, když nejsou větší pauzy než 6 hodin od kojení ke kojení... 🙂

betelgeuzz
28. srp 2010

@butt to jsi četla kde? Celkem se vyznám v symptotermální metodě, ale o takovém pravidle nevím. Spíš bych řekla, že na takové pravidlo už pár ženských dojelo 🙂

@petuli80 jenže Stadelmann je z Německa. To, co si Němky vybojovaly před 20 lety, to se teď teprve děje u nás. 😒

petuli80
28. srp 2010

@betelgeuzz No, to mi právě taky došlo, stejně tak s očkováním atd. 😒 Ale nedá mi to, stejně se poohlídnu a prodiskutuju to s některou, a podle jejích zkušeností a svých pocitů se pak rozhodnu.

Když už jsem u toho, nemáte některá doporučení na dobrou pa v Brně?

@butt, díky za odpověď. Budu počítat s tím, že budu překvapená 😀 , ale na to je taky čas, nebudu předbíhat.

erinka83
29. srp 2010

Jé, holky, já se nestresuju 🙂 a s tím novým Dr. jsem to napsala zmateně...Já už k tomu co jsem chodila v těhu chodit nechci, byl "drahej", tak jak jsme se bavily o té MS, tak jsem si vzpomněla, že bych si konečně mohla najít nového, když už to bude skoro rok od porodu.....