Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

abra
8. únor 2010

tema o cemkoli, co se tyka alternativnimu pristupu ke strave, vychove a peci o dite, volny pokracovani pokecu o detech z tematu "trochu jiny zivotni styl aneb navrat k prirode".

abra
autor
24. zář 2010

chaar, mala hexu snasi celkem statecne, az na to podrazdeni a mensi teplotu ale prevenar ten je vzdycky peklo ☹

luthien.k
24. zář 2010

Vy jste se dneska nějak rozjely 🙂

Paní doktorku, co neočkuje hlava nehlava, obdivuju a kvituju její chování, bohužel je v menšině.
https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/mudr-nas...
Tady jsem si dovolila vyjádřit se nesouhlasně a ani jsem se tam raději nevracela, když vidím, jak reaguje většina 😖

kikko kousátka super, taky máme, jen se na ně nějak víc lepí chlupy, když jsou vlhké... Takže byly omývány opravdu často 🙂 Panenky bohužel netuším, neřeším (zatím 🙂)

K léku na revma ani k makrobiotice bohužel nic nemám. Na tu makrobiotiku jsem se tu tuším někdy zezačátku ptala josefky, tak kdybys @barica pohledala, tak už tu něco je... Myslím, že jí byla z těch stravovacích "-ismů" jedna z těch sympatičtějších, ale já nějak nejsem schopná ani ochotná nějaký takový směr tvrdě dodržovat, leda by mě k tomu dohlaly okolnosti (malej je na bezmléčné a bezvaječné dietě, tak to už samo o sobě je pro okolí dost velký oříšek...).

@prsky, vidím, že nemáme termín daleko od sebe 🙂

aemmi
24. zář 2010

@juju prý je na revma dobrý pastiňák, ale je dost aromatický, takže nevím, jak to půjde s kojením dohromady 😒 ale odzkoušený to osobně nemám, tak nevím...

petuli80
24. zář 2010

Ahoj, nestíhám, ale polepším se 🙂 Tady to teda jede 😎
@abra, já bych dala hlas soukromé diskuzi, ale už je to koukám jedno 😀 Chápu výhody veřejné a nakonec nebýt té, nepotkala bych vás všechny 😵 , ale zároveň z těch důvodů, co píše abra, bych byla víc otevřenější (a nemyslím tím hanbatý fotky nebo rč) v soukromé. Ale tak nebudu sobecká a my si abro aspoň můžem otevřeněji pokecat na kafi a tak, no 😀
Mě napadá, nechystá se ještě někdo na http://aktivnirodicovstvi.cz/?

Zpětně ještě, ta přednáška o látkovkách na bráně, musím souhlasit s abrou, že jsme si vyslechly to, co abra zná ze zkušenosti a z minula a já si přečetla v pěkné brožurce o látkových plínách, kterou vydala Rosa, tudíž jsem si je osahala, srovnala si to a následně zhotovila nákupní seznam 😀

Holky, na co přesně se dělá 3D ultrazvuk? Můj dr mě tam posílá ve 20. týdnu a já ho podezírám, že to dělá s vidinou finančního zisku (k němu do ordinace si "nemůžu" přivést m. - asi by ho nevyhnal, ale ptala jsem se, jestli může přijít se mnou, až se bude dělat utz, a odkázal mě právě až na ten 3D, ovšem ne, že by do té doby ještě jeden kontrolní neudělal, proto ty uvozovky). Takže pokud se to dělá vyloženě kvůli pěkným fotkám nebo videu, tak bych mu k tomu ještě něco řekla, pokud by se tím sledovaly ještě vývojové vady nebo podobně, co na normálním neuvidí, tak z toho sice nadšená nejsem, ale přežiju to. Každopádně na příště si hledám jinýho doktora (je toho víc) 🙄

butt
24. zář 2010

vy jste se teda rozjely 😀

@luthien.k do te diskuze jsem nakoukla a stacilo 😀

@petuli80 no podle me se ten 3d dela jen proto, ze to je "pekny"..takze blbost na entou ale predevsim moznost, jak s lidi vytahnout prachy 😀

abra
autor
24. zář 2010

luth, jojo, kikkochlupyyy 😀
no v ty debate jde o hexu a prevenar dokupy aha, ja myslela jako reakce jen po prevenaru, pac vika mela vsecky ockovani separe a s velkym odstupem od sebe a presto reakce jak blazen ☹ No uz jsem tady jednou psala, ze nechapu jak muze nekdo naockovat dve veci najednou, dokonce znam nekolik lidi, co nechali 3 veci najednou (hexu, prevenar a rotaviry) a to me prijde jako silenost, i kdyz dite nema reakci, tak to je desnej zahul pro to maly telo a je to nezodpovedny hlavne od toho doktora ☹ A ty reakce v diskuzi, no co jsme cekaly zejo 😒

peti, nojo, nas pokec na kafi je super, akorat je blby, ze takhle nemuzem pokecat se vsema , ze? ☹
Ten 3D se vetsinou vazne dela kvuli peknym fotkam. Otazka je, jestli tvuj dr tim nemysli velkej utz, kterej mas ale hrazenej pojistovnou, chodi se na nej myslim 2x. Ja jsem na nem byla v prenatalu (http://www.prenatal.cz/) stejne jako na nt screeningu (to uz je placeny, to je navic v I.trimu) a na obojim se sledujou vyvojovky, ale na 3D jsem nebyla ani jednou.
Uz jsem ti rikala, ze bych tvyho dr poslala nekam, nemela bych na nej nervy, pac pri vysetreni mas pravo mit s sebou manzela jako doprovod a ty dva velky utz mas pravo mit zadara ze zdr pojisteni. je to vul ☹

luthien.k
24. zář 2010

@butt, že je ta diskuze síla? Já si tam fakt připadám jak v jiném světě, ale jestli na to máte žaludek, tak dejte taky trochu do mlýna, ať tam nejsem jediný "vyvrhel", který nepíchá do dítěte kdeco, jen aby šel s davem... 😝

@petuli80, s 3D utz si taky myslím, že je to o tom, že je to "hezký a drahý", i když to asi může mít kontrolní význam, ale to myslím jen při problémech a na specializovaném pracovišti, kámoška byla třeba v Motole, ale to bylo opravdu z kontrolních důvodů...

Jo a dneska se mi čistě náhodou dostal do ruky krém od Justu (ne ten tymiánový, co jsem chtěla, ale měsíčkový) a po přečtení složení jsem se zděsila - je tam 43 látek!!! 🙄 V obyčejném z lékárny je jen měsíček a sádlo... Například tam jsou snad všechny parabeny a tak (sice to nejsou oficiálně závadné látky, ale už jste mě tu tak zblbly 😀 , že to nechci)... Takže tymiánek nebude.

petuli80
24. zář 2010

Já jsem blbka, že jsem se nezeptala rovnou 😒 Zeptám se aspoň před tím, o co tam go, ale jelikož to bude první m. návštěva, kdy uvidí malý, tak už by mi bylo líto z toho vycouvat. Ale naštvaná jsem, protože si taky myslím, že tam víc než o fotky nepůjde, nicméně o "velkým" ultrazvuku speciálně nic neříkal, tak že by to spojili, ale to zase nebývá 3D...? Uvidím, dám pak vědět. A praxe tam, no obávám se, že sem ještě pár perliček vysypu... Akorát snad budu asertivnější, a ne tele, kterýmu se každý info rozleží až doma.

andelka
24. zář 2010

@petuli80 já jsem na žádném 3D/4D UTZ nebyla a nechybělo mi to. Prcka manžel viděl ve 12tt na NT a pak už ne, protože když jsem šla na kontrolu srdíčka, tak musel na poslední chvíli zůstat v práci - takže pak viděl až živého synka. Nemyslím, že by na tom UTZ viděli něco extra navíc, závažné vady si myslím, že se dají poznat i bez toho.

My jsme dávali hexu a Prevenar najednou, na Prevenar reakce skoro žádná, hexa pokaždé trochu zlobí, ale druhé očkování už proběhlo líp jak první, mívá jen necelé dva dny teplotu.

betelgeuzz
24. zář 2010

@petuli80 uvidíš, co to bude. Já byla na velkým UZV ve 20. tt a mělo to i funkci 3D, na chvíli to dr přepla a udělala fotku. I když já o to nějak nestála, mně se ten 3D nelíbí. Já jsem se ani svýho dr neptala, jestli může m přijít, prostě jsme na kontrolu přišli oba 😀

barica
25. zář 2010

@blovitc120 diky za zkusenost, asi taky vyzkousim🙂

barica
25. zář 2010

@luthien.k ani ja nejsem schopna na 100% nejaky vyzivovy smer dodrzovat, bohate mi staci bezlepkova dieta, ale fakt je, ze mi je makrobiotika taky docela sympaticka, jen je proste "nedodrzitelna"🙂))

juju
25. zář 2010

petuli 3/4 D sa robi, ale to az neskor najma tvar aby lekar videl ci hrozi raztep pery, avsak nie vzdy je to vidno

ja teraz citam knihu surova strava (prinip 75% surovej stravy) a ked maleho odstavim, tak sa do toho pustimaby som sa vyliecila do druheho tehu a potom spokojne kojila kokko sa bude dat ale druhe tehu planujeme az o rok 😵

alpiinka
25. zář 2010

ahojte kocky, ja tiez patrim medzi smirakov na konikovi 🙂

takze sa verejne pridavam...aj ked chcela som aj skor, ale nechcela som to zakriknut...no dnes sme dovrsili tri mesiace a snad uz bude vsetko ok po krutych zaciatkoch 😎

ja by som tiez hlasovala pre verejnu diskusiu, clovek sa tu vela dozvie a napr. ja som vas citala uz dlhsie, ale naozaj som nemala cim prispiet, takmer vsetko je tu pre mna nove, nikdy som nemala vo svojom okoli babatka a popravde ani ma to velmi nezaujimalo, pokial neprisiel ten cas, ze sme zacali koketovat s myslienkou, ze uz by sme aj my chceli maleho prcka...a len za ten cas, co som vas smirovala, som sa dozvedela kopu veci...no a pokial by ste zdrhli na nejaku sukromnu diskusiu, tak sa to mozno ani nikdy nedozviem ☹

alpiinka
25. zář 2010

no ja tiez rozmyslam, ci ist alebo neist na 3/4 D, ale este mam chvilu cas

a idete niektora na geneticke testy? ja som najskor chcela, no nakoniec som si to rozmyslela a verim, ze babo je ok

herminka
25. zář 2010

@alpiinka Vítám Tě i tady 🙂 Nechceš si nastavit termín do profilu, ať máme přehled?
Nevím přesně, co myslíš těmi genetickými testy. Já jsem šla na NT screening (nuchal translucency screening - projasnění šíje), aby mě pak doktor neposílal na tripple test. Ale ať by NT dopadlo jakkoli, na potrat bych nešla. Přesto jsem byla nervózní, že na NT nebyla zobrazena nosní kůstka (ale konečné výsledky byly nakonec OK), a pro další těhotenství jsem přesvědčena, že odmítnu obojí - teď jsem na to bohužel nebyla dost drsná.
Na 3/4D nechci, připadá mi to jako zbytečné kino pro rodiče - však dítě za pár měsíců uvidím naživo 🙂

prsky
25. zář 2010
betelgeuzz
25. zář 2010

@juju podle mě rozštěp vidí dr i na běžném UZV.

@prsky panenky hezký, ale ceny teda lidové 😲
Jsem si vzpomněla, že návod na panenky měla Hofthanzlová, jsem si to naskenovala

betelgeuzz
25. zář 2010

není to moc vidět, tak kdyby to někdo chtěl, můžu poslat mailem.

chaarleene
25. zář 2010

když tu řešíte ty panenky, tak tady je návod na výrobu waldorfské panenky (jsou tam odkazy na jednotlivé kroky, tak si to můžete rozklikat)

http://www.kubesova.cz/rucne_ita_panenka

prsky
25. zář 2010

@betelgeuzz tie ceny som si vsimla az potom, ale zas ako tak studujem, ako taku babu spichnut, nie je to teda uplne easy a aj ten matros dost stoji. mohla by som ta poprosit, ten navod do mailu? tu je to strasne zle vidiet - prskavka@gmail.com dakujeeeem 😵

@chaarleene dik, na ten navod som narazila zo stranky, co sem hodila @juju

prsky
25. zář 2010

a ak si chce niekto usit (nie priamo waldorfske, tieto su aj s prstami), tak tu su strihy http://picasaweb.google.com/dongbacky/PoupEDeCh...

betelgeuzz
25. zář 2010

A co znamená ta "waldorfská panenka"? V čem je speciální?

Dostala jsem odkaz na zajímavý pořad o očkování z SK. Zatím jsem viděla jenom kousek, ale jsou tam názory lékařů pro i proti.

blovitc120
25. zář 2010

K tomu 3/4D UZV, je to naozaj len kvoli parade pre rodicov a ostatnych zucastnenych. VSETKY merania kosti a organov sa robia v 2D. V 3D sa to ani neda, to sa len na zaklade rozmerov zjavi PRAVDEPODOBNY vzhlad cloviecika. Vsak si zoberte, ak chcete zmerat rozmery akehokolvek 3D objektu, dajme tomu korena zazvoru, ci obycajnej kocky alebo gule, musite urobit rez, co je 2D zobrazenie a zmeriate rozmery tohu rezu korena, stvorca ci kruhu. Podla mojho nazoru sa nezisti na 3D nic viac, je to vlastne klasicky uzv s moznostou prepnut a nasnimat aj treti rozmer a stvrty, co je zaznam v case.

blovitc120
25. zář 2010

Teraz to po sebe citam, dufam, ze nikoho neurazilo to prirovnanie dietata ku korenu zazvoru, to len pre ilustraciu, je ti tiez 3D objekt rozmaniteho tvaru 😉 a keby niekto zadal jeho suradnice (cize zmeral ho v x rezoch), vysledny obrazok bude koren zazvoru takmer identicky s originalom

luthien.k
26. zář 2010

Teď si už teda vůbec nejsem jistá, na jakém tom speciálním utz byla ta kamarádka, ale viděla tam i průtok krve tělíčkem a různé takové detaily.. Tak to asi nebylo 3D 😅
@alpiinka, ahoj 🙂 Myslíš genetické testy po odběru plodové vody? Nevím tedy o tom, že by jiná, neinvazivní metoda, něco takového dokázala ukázat... Na to bych bez nějakého podezření určitě nešla, protože ten odběr sám o sobě představuje určité riziko a tomu bych prcka ani sebe nerada vystavovala, takže pokud běžné testy, jako je utz screening a testy z krve, nic nenaznačují nebo není v rodině nějaké vážné genetické zatížení, tak za mě určitě ne.

blovitc120
26. zář 2010

@luthien.k prietok krvi a ine som videla aj ja kym som lezala v nemocnici. Tam maju kvalitny uzv a vobec nema 3D

luthien.k
26. zář 2010

@blovitc120, tak to jsem se asi sekla, ale fakt jsem měla dojem, že to bylo 3D, ale teď si vybavuju, že to prý hlavně bylo nějaké barevné... Tak se omlouvám ze mystifikaci 😅

abra
autor
26. zář 2010

holky, kdo resil uskladneni dyne? tedko v apetitu psali, ze se ma skladovat zavesena v sitce pri teplote 10-18stupnu a jednotlivy kousky se nemaj dotykat. Nebo na slame.

Teda, takova debata o 3D, ja nemam co pridat, nebyla jsem na tom ani tam nepujdu. Ale na nt pujdu zase, pac chci vedet zavcas mozny vyvojovky.

petuli80
26. zář 2010

@alpiinka Ahoj a blahopřeju 🙂

Dneska jsme se o těch uzv bavily se švagrovou, je ve 27. tt, ukazovala mi svoje dvě fotky z uzv a možná to bude taky v rozdílné kvalitě přístrojů, protože její mají úplně jinou kvalitu, než ta naše, takže mě tam možná posílá i kvůli tomu... Nevím, už to nemá smysl zkoumat, prostě se na místě zeptám, co všechno budou zkoumat a event. proč mě na to vůbec posílají, aniž by se předem zmínili o ceně toho vyšetření.

Abro, já dýně skladuju jenom v ledničce, komoru nebo sklep s takovou teplotou nemaje... Ale u našich bych takový uskladnění mohla provést, při větším množství a s možností sklípku je to dobrej tip.

OT, řešíme teď, jestli se budeme stěhovat do trochu většího bytu (o pár metrů), levnějšího, bez terasy/bk, nedaleko, dozvěděli jsme se tu možnost včera a za hodinu se musíme rozhodnout 😅 😀 😀