Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

abra
8. únor 2010

tema o cemkoli, co se tyka alternativnimu pristupu ke strave, vychove a peci o dite, volny pokracovani pokecu o detech z tematu "trochu jiny zivotni styl aneb navrat k prirode".

butt
14. lis 2010

@betelgeuzz ty jo plisen tu jeste nemame 😀 no ale taky budu ted po tomhle zjisteni vic vetrat 🙂

barica
15. lis 2010

@butt my jsme meli dle vlhkomeru vysokou vlhkost i bez zvlhcovace a zvlhcovac jsme pak museli nastavit na opravdu vysokou, aby se vubec rozjel, ale nam to pomohlo, radila mi to kupodivu i doktorka, je fakt, ze to bylo na jare, ale to je stejne, jako na podzim, vsude poletuje spousta prachu🙂... nicmene treba se to opravdu zlepsi samo🙂!

@betelgeuzz taky si rikam, ze na porodu doma neni nic spatneho, ale vysvetluj to zbytku rodiny🙂?!

butt
15. lis 2010

@barica ja teda nevim, ale vysoka vlhkost taky neni ideal, ne? 😕

abra
autor
18. lis 2010

caute, taxem myslela, ze k vam nachvilu nakounu a doctu, ale nenakouknu, pac se dite budi a ja se musim ucit, chjooo, kazdopadne hlasim, ze druhy bude holka a je oka, dneska jsem byla na nt 😉

erinka83
18. lis 2010

@abra jéé, gratuluju 🙂 😵 asi jste chtěli děcka tak brzo po sobě? 🙂

aemmi
18. lis 2010

@abra taky gratuluju 😉 , to seš dobrá, že se k tomu zvládáš učit, já to nedávám ani teď 🙄

dagmarkaaa
18. lis 2010

Ahoj holky sorry že vám sem lezu ale nějak se nemůžu dopátrat toho, kde je vyrobeno to nádobí KIKKO ECO plast z kukuřičného škrobu? Třeba to tu některá víte, kdyžtak dejte vědět.... No stejně ho nejspíš pořídím ale i tak mě to zajímá kde to dělaj, hlavně ten materiál teda. 😉

betelgeuzz
19. lis 2010

@abra gratuluji

@dagmarkaaa viděla jsem rozhovor s majitelem kikko a říkal, že ten kukuřičný škrob se dělá v jediné továrně na světě a ta je někde ve Vietnamu (nebo tam někde, no jo, hlava děravá 😀 ). bylo to v sama doma, tak max měsíc zpátky, na netu mají vypsané, kdo byl v jednotlivých dílech, tak bys to mohla i dohledat.

juju
19. lis 2010

@dagmarkaaa ano je to vo Vietname, lebo je tam napisane made in vietnam 😀 a firma je myslim madarska
abra - opatove gratulujem a hlboka poklona, ze si sa na to tak skoro dala popri skole a malej abre 😵 drizime prstiky

abra
autor
19. lis 2010

holky diky moc, je to narocny, ale stoji to za to, hrozne me to bavi akorat mam trochu strach, aby druha holcina nebyla stejne narocna jak mala abra, to by teda bylo neco
holky, co rikate na pouzivani boticek? ja male davam jenom ty capacky liliputti, ona chodi kolem nabytku a pak za ruce, sama jeste ne (lenoooch 😀 ) no ale vsichni me rikaj, ze by mela mit pevnej kotnik, a pevnou podrazku, coz se me zda jako blbost, vzhledem k tomu, ze se uci rovnovahu a tak...

betelgeuzz
19. lis 2010

@abra na to jsou 2 názory. Jeden, že dítě má mít pevnou kotníkovou botu hned, jak se začne stavět. Druhý, že doma je nejlepší být bosky, nebo v měkkých capáčkách a to i když dítě chodí. Někdo tvrdí, že ten první názor je zastaralý a v zahraničí nebo někteří pokrokoví lékaři u nás, zastávají ten druhý. Tak si vyber 🙂
Já se teda rozhodla pro ten první, Ali už obchází nábytek asi 4 měsíce, ale chodí jen v ponožkách a koupila jsem jí capáčky nolen, ty používáme třeba u mojí mamky, nebo v MC, kde jsou jenom parkety a víc to klouže. Ale v MC je většina dětí v těch kotníkových papučkách, jenom jedna holčička má liliputi, ta má látkové plenky, dělají BKM, znakují a pod 😀
Sem chodí hodně maminek, co má ten druhý názor, když tak si prohlídni i další témata v seznamu vpravo http://www.rodina.cz/nazor14351385.htm

abra
autor
19. lis 2010

@betelgeuzz no praaave!! ty dva nazory me zabijou ☹ , ja sem na ty rodine uz cetla par diskuzi, hledala sem si info jenze to je taaak rozdilny, ze fakt nevim tyjo ☹ ale jako logicky se me zda ze fajne jsou ty capacky, proste neklouzou, maji lehce polstrovanej spodek, takze se nenici patni kustka, ktera je nachylna prave pri uceni chuze, a zaroven je volnej kotnik pro balance, no ale jako proste tezko rict, asi pujdu jeste studovat ortopedii 😀 😀

betelgeuzz
19. lis 2010

@abra nojo, co máme my matky všechno nastudovat, že? 😀 A teď si to po sobě čtu a napsala jsem to blbě, že jsem se rozhodla pro první, takže opravuji na druhý 😀

erinka83
19. lis 2010

já bych opravila to, že nejlepší je doma na boso (info od fyzioterapeutky) - na boso je samo nejelpší, al emyslí se tím nějaký drsný povrch, kamínky a pod, takže venku tráva ideál... chodit doma bosky (parkety, dlažba, koberec...) znamená akorát plochou nohu 😒 což se týká samo i dospělých... takže mi to doma vychází pro ty capáčky a jak bude fakt chodit sama, tak ty sandálky s pevnou podrážkou a kotníkem...

abra
autor
19. lis 2010

@erinka83 no a kdyz ne na boso, tak jestli jo nebo proc ne v necem, co ma poddajnejsi tu podrazku nez klasicky boticky? me prave prijde, ze pak se blbe decka uci ten balanc, ja sama jsem teda min stabilni v bote nez bez ni, tak fakt nevim ☹

@betelgeuzz mame na ty matersky prece hafo casu zejo 😀 😎

erinka83
19. lis 2010

@abra abro, ona je pro ty boty teprve až při samostatné chůzi, takže malá je furt nemá, zatím se učí ten balanc, jak ty říkáš 🙂

abra
autor
19. lis 2010

@erinka83 aha, to sem pohopila blbe 🙂

dagmarkaaa
19. lis 2010

@betelgeuzz
@juju dík za informaci, nedalo mi to totiž skoro spát 😀 ... mám akorát jednu hračku kikko eco a na té nepíšou výrobu ani na obalu 😅 a nikde na netu jsem se toho nedopátrala, tak už jsem chytřejší 🙂

erinka83
19. lis 2010

@abra malá je teda zatím doma na boso, teda v punčochách, máme koberce, ale právě jsme přemýšlela, jestli nepořídit ty capáčky Nolen třeba, že by to asi tu nohu stimulovalo a občas se právě dostanem někam, kde mají klouzavou podlahu, nebo i u nás v kuchyni na dlažbě dost trnu 😒
Ach jo, to je fakt hrůza, ta rozdílnost názorů... to je něco jak očkování, to mě vyloženě s..e, že není jediná pravá pravda 😀 😀

abra
autor
19. lis 2010

@erinka83 tu jedinnou pravdu najdes akorat v nejaky sekte 😀 vem si, kolik toho je napsanyho o jidle, to by se z toho clovek taky pomatl, cemu verit, no uvidim, zatim necham ty liliputi, a jak konecne zacne chodit tak uvidim, jakej ma balanc a kdyztak s tim neco provedu 🙂

betelgeuzz
19. lis 2010

@erinka83 ale když dáš na doma botičky, tak jak to pomůže vývinu klenby, když ty botičky by stejně měly být zatím bez klenby?

juju
19. lis 2010

baby som rada, ze ste od nas tak v predstihu, aspon nemusim travit kopec casu - ktory aj tak nemam, ale sa vas popytam na rozne veci; od kedy ste davali vasim zltok a maso a kolko krat tyzdenne im davate? mne sa zda kazdy den dost casto 😅

abra drzim palce, aby druhe bolo tichucke babatko, ja si tiez neviem predstavit ze by som mala v buducnosti Emilka II. 😅 uff aj ked prikrmami a lozenim sa to trochu lepsi, uz tolko neplace, stihnem uz aj WC bez placu 😉

betelgeuzz
19. lis 2010

@juju já jsem začala s masem někdy v 8. měsíci, začínala jsem tak 1x týdně, pak 2x týdně atd. Ale každý den nedávám, spíš podle toho, jak uvařím. Někdy má maso třeba 3 dny po sobě a pak 2 dny nic, pak žloutek, pak zase 2 dny maso. Někde jsem četla, že maso máš dávat tak často, jak jste zvyklí v rodině. Někde se jí maso denně a někde párkrát do týdne.

Nevíte, jak velká dávka vit. C se dává při nachlazení? Jsem si pořídila tu kyselinu askorbovou z DM a zrovna na mě něco leze, tak že bych to vyzkoušela.

butt
19. lis 2010

@betelgeuzz ja beru 1000 mg

blovitc120
19. lis 2010

@betelgeuzz ja ked som chora, beriem 2 g kazdu hodinu. zabera do 2 dni

erinka83
20. lis 2010

@betelgeuzz já fakt nevím, prostě stejný typ bot mi doporučila neuroložka, rehabilitační Mudr. i různé fyzioterapeutky.... Já se přímo na to v pondělí zeptám, jo?

erinka83
20. lis 2010

@betelgeuzz já myslím, že @josefka dokonce říkala 2000mg, když je to akutní....

anysek85
20. lis 2010

Ahoj holky,

omlouvám se, že vám vstupuji do diskuze, ale zajímal by mě váš názor a osobní zkušenosti. Občas tuto diskuzi (+její verzi na BRMS) pročítám, abych se třeba něco přiučila a musím říct, že je pro mě hodně přínosná. 😵 Takže děkuji.

A k otázce: Je mi 25, čekáme první miminko, zdravotně jsem naprosto v pořádku. Doktorka mi strašně nutí těhotenské vitamíny, ale já se tomu trošku bráním. Jíme hodně ovoce, zeleniny, masa v biokvalitě, celozrné bio pečivo, luštěniny, vajíčka, pijeme vodu a džusy vyrobené doma na odšťavňovači z čerstvého ovoce. Jíme hodně ryb, výhradně bílé jogurty Hollandia. Nepoužíváme bílý cukr ani mouku. Cítím se fajn, nic mi není a nechci to do sebe rvát. Mám ale přece jen strach, abych miminku neublížila a tak by mě zajímalo, jak jste to měly vy - zobaly jste to a nebo ne?

Logicky - cca do roku 1998 se nic takového těhulím nedávalo a děti se taky rodily... Navíc opravdu nejíme prázdnou energii z gothajů a cukrovinek, ale snažíme se žít zdravě a taky ekologicky.

Děkuji moc předem 🙂.

betelgeuzz
20. lis 2010

@erinka83 je to fakt těžký. Jasně, většina dr to doporučuje takhle, ale na druhou stranu, většina dr ti taky doporučí lepek od 6. měsíce a předpokládám, že jsi ho nedala 😉

@butt @erinka83 @blovitc120 takový dávky 😲 Doufám, že to přežiju 😀

erinka83
20. lis 2010

@betelgeuzz nedala 😉 no je to těžký... tak já v pondělí vysonduju, proč jako by to tak mělo být 🙂

ty velký dávky jsou proto, abys toho bacila rychle vyhnala 😀