Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

abra
8. únor 2010

tema o cemkoli, co se tyka alternativnimu pristupu ke strave, vychove a peci o dite, volny pokracovani pokecu o detech z tematu "trochu jiny zivotni styl aneb navrat k prirode".

abecedka
8. led 2013

Holky jdu vám poděkovat, jako už poněkolikáté! I díky vám se mi podařil super kousek s očkováním.
MUDr. na mě, no ted by měla být v roce a půl vakcína Priorix. A já paní doktorko, hodně jsem o tom přemýšlela a .... ona mi skočila do řeči, nechcete ji že? No to nevadí, podepíšete mi papír. Přijdte tedy na kontrolu v roce a půl, očkovat nebudeme
Jak snadné!!!!!!!!!!!!

luthien.k
12. led 2013

@abecedka super 🙂

kessinka
12. led 2013

Ahojte, skúšala som to samostatnou témou, ale tu budem mať možno väčší úspech 🙂 Nemáte niekto skúsenosti s nočníkom beco potty? Trošku sa bojím investovať aby sa mi nezačal rozkladať ešte počas používania, keďže predpokladám že pri mojom huncútovi sa mi ho nepodarí vždy hneď utrieť dosucha 😅

jasekd
12. led 2013

@kessinka Nemam, ale pocitam , ze je to ten nocnik z biodegradabilniho plastu? Z toho materialu mame hrnicek a neni to vubec poznat, porad jak novej. Akorat se do toho nesmi lit voda teplejsi nez tusim 60 st.

kessinka
12. led 2013

@jasekd Nie, je z rastlinných vlákien, vraj zo zbytkov z bambusu a ryže, a má byť 100% rozložiteľný (vraj sa dá aj zasadiť keď ho už nebudeme potrebovať 😀)
Nie že by sa ho chystám použiť ako hnojivo pre kvetinky, ale tie klasické plastové nočníky sú mi veľmi nesympatické (svojím materiálom) 😝

jasekd
12. led 2013

@kessinka http://www.branakdetem.cz/ekologicke-nadobi-kik... tak to nevim, my mame toto, jen ten hrnicek, dostali jsme. Podle me to bude tak nejak podobne, rozhodne bych se toho nebala.

kessinka
12. led 2013

@jasekd Kikko máme aj my, všetko okrem toho tanieru 🙂 A teda ak by to bolo podobné tak by to bolo super 🙂

katyxq
12. led 2013

@kessinka my ho máme (Beco potty new design), ale teprve asi dva měsíce - na omak je moc příjemnej, nestudivej, rozklad žádný nepozoruju, plachuju vlažnou vodou, případně po kakání tekutým mýdlem (Sodasan citrón-oliva), pak otřu, ne že bych ho šudlila úplně dosucha, ale jen aby na něm nebyly viditelné kapky.

kessinka
12. led 2013

@katyxq Ďakujem, niečo také som potrebovala počuť 🙂

katyxq
12. led 2013

@kessinka A je stabilní a nedělá otlaky 😉, tý jo, já jsem jak reklama 😀, no prostě ho považuju za dobrou koupi, navíc nevypadá kýčovitě a bude se hodit na domácí výuku ekologie.

andeza
2. únor 2013

@katyxq Vcera som sa akurat pytala na tu Baby Intimku. Tu nariedenu pouzivas takuto? http://www.original-atok.eu/oab1111.html Lebo premyslam nad nou pre nasho drobca, ma pol roka a nie som este uplne rozhodnuta. Nema ziadne problemy, ale poslednu domu sa snazime ist cela rodina co najprirodzenejsou cestou ako v strave tak aj chemii a toto by som rada skusila miesto kadejakych gelov. Ako ju riedis (pomer voda/intimka) Vopred vdaka 🙂

katyxq
2. únor 2013

@andeza Ano, tuhle, nebo neutrální (bez éterických olejů) koupelový nebo sprchovací olej. Ředila jsem do sprejovací lahvičky na mycí lej Medvídek od Eoné, tam jsou rysky. Jinak do koupele do kyblíku vody pár kapek neředěného, při sprchování trochu oleje rozetřít ve vlhkých rukách, natřít na tělo a osprchovat.

nasekuratko
3. únor 2013

@luthien.k
@katyxq Ahoj holky, nevim,jestli to sem patri, ale nevim, na koho se obratit. Nevite, jestli se bio spirulina muze na zacatku tehotenstvi? Doporucila jsem ji kamaradce, ale ta je ted tehu a ani jedna nemuzeme najit zadne informace, jestli ji muze jist misto "chemickych" tehu vitaminu nebo jestli je to moc silne na detoxikaci a radsi by nemela.

luthien.k
3. únor 2013

@nasekuratko @josefka určitě odpoví, až bude moct 🙂

josefka
3. únor 2013

@nasekuratko, @luthien.k ano, muze, ale pokud jsi ji nebrala pred tehu, tak ji zacni brat velmi pomalu a postupne, aby se prave neprojevia ta detoxifikacni schopnost. Telo si na ni zvykne. Zacni po jedne tabletce a tu ber treba 3-4 dni, pak pridej druhou atd. V okamziku nejake vyrazky nebo bolesti hlavy pretat brat a nebo snizit davku. Pokud je na ni telo zvykle uz z predpocetim, tak ji muzes brat dal v nezmenene davce bez obav.

nasekuratko
3. únor 2013

@josefka praveze ji pred tehu nebrala, zacala az tesne pred // tak ted nevi, jestli pokracovat nebo ne. Dekuju za odpoved!

josefka
3. únor 2013

@nasekuratko no, tak snizit davky na minimum a pomalinku najet na plnou davku. Nic neuspechat.

abecedka
14. únor 2013

Holky, pamatuji si dobře že je tu někdo z Benecka? Hledám letní dovolenou, to co se mi líbilo ta už je kupodivu obsazené. Našla jsem dva hotely v Benecku a napadlo mě, že by jste mi tu mohly poradit! Díky moc 😵

juju
18. únor 2013

Beco potty mame tiez ale stary design a maly na nom nerad sedaval lebo je tvrdy a neergonomicky

Vlhcene obrusky pouzivam ale len Nivea biokamilka a su super, inymi umyvam hracky a vnutrajsok auta | 😀 nivea ma specialnu strukturu na cistenie a preto nemusia byt mokre len malo vlhke a nie su tam parabeny, alkohol, parfemy...

abecedka
11. dub 2013

Objednala jsem si nějaké věci z Country life a mimo jiné lněný olej. Je stejně jako ten z DM žluklý a tím pádem hořký. Napsali mi, že jim ho mám vrátit. 🙄 Ale i tak mě to mrzí, mám na to smůlu. Jen jednou se mi podařilo ho koupit a byl dobrý.
A chci se ještě zeptat, je na něm napsáno že není vhodný pro děti do 13 let. Já ho právě dávám holkám, co si o tom myslíte?

http://www.countrylife.cz/olej-lneny-260-ml-bio...

luthien.k
11. dub 2013

@abecedka já jsem nákupy lněného oleje vzdala už dávno, vždycky byl žluklý, ať byl z jakéhokoli zdroje. Když si ho dřív hospodyně kupovaly přímo čerstvě vylisovaný, mělo to svou logiku... Jinak do těch 13 let, tomu nerozumím a nevidím k tomu žádný důvod.

abecedka
11. dub 2013

já ho jednou koupila u nás v Brně ve Vaňkovce, tam je hodně provoz. Byl od Country life, zelená lahvička. 😕 Ted jsem se šla schválně dívat co to je za obaly. Proč ho ten countrylife nemá? Že by s tím měl problémy?

Ted mám od nich ještě ze světlice barvířské, snad by měl mít taky dobrý poměry.

aktiz
12. dub 2013
kessinka
12. dub 2013

@abecedka do 13 rokov? Nestraš, ja ho jedávam pravidelne (2-3x týždenne) na raňajky so svojím ročným synom, už pár mesiacov 😅

josefka
13. dub 2013

@abecedka to nevim, to je nesmysl s temi 13 lety. Ledaze tam sami davaj neco 😅.

erinka83
13. dub 2013

Jestli se spíš nepřeklepli a nemělo tam být do 3 let??

luthien.k
13. dub 2013

@erinka83 já myslím, že jsi na to asi kápla 🙂

josefka
13. dub 2013

@abecedka nechces jim tam napsat a zeptat se, jestli to neni preep? Proc zrovna do 13?

abecedka
15. dub 2013

Holky já jsem blbá! Já už to tam nevidím, nechápu! Velká omluva! Je tam akorát že od roka podávat. 😅

Už jsem jim napsala, že jim ho posílám zpátky. Hořčinu jednu hořkou. Ach jo.

madlisek
17. dub 2013

Holky, od kolika let můžou děti fazole? Koupila jsem dnes nadšeně černé oko, ale teď si nejsem jistá. Dcerce budou v červnu dva a měla zatím jen červenou čočku z luštěnin.