Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

abra
8. únor 2010

tema o cemkoli, co se tyka alternativnimu pristupu ke strave, vychove a peci o dite, volny pokracovani pokecu o detech z tematu "trochu jiny zivotni styl aneb navrat k prirode".

blovitc120
22. lis 2010

juju s tymi rybami to bude asi o tom, ze v riekach a moriach sa nachadza najviac tazkych kovov, preto mozno nie. ale mas to jedno, aj biozvierata zjedia kadeco z kyslych dazdov a podobne... na zemi sa uz tazko vychova nieco "ciste" bohuzial ☹

ikarkulka
22. lis 2010

ahoj holky, je tu někdo, kdo nenechal dítě očkovat (povinné očkování) nebo alespoň očkování odložil?
bohužel jsem eliáše nechala očkovat v porodnici na tbc (netušila jsem, že to "můžu" odmítnout, teď bych si nafackovala 😔), měl samozřejmě reakci, stále má malé uzlinky v podpaždí, takže nám zatím ani nenutí hexu.
ale chtěla bych to minimálně odložit tak na 2 roky.
máte někdo zkušenost?
nebo jaký je váš názor - očkovat, neočkovat?

juju
22. lis 2010

@ikarkulka to si musis sama vyhodnotit, kde zijes, ake rizika su okolo vas. ja maleho davam zaockovata ale pomalsim tempom ako je predúisane, lebo nas ocinko je pohotovostny lekar a domov moze kde co dovliect, ale napr na rotavirus ho zaockovat nedame lebo v nasom okoli azda kazde dieta je na tento virus ockovane a nie je to zivot ohrozujuce ochorenie

baby a kedy ste zaviedli lepok? viem ze sa odporuca najneskor medzi 6 a 7 mesiacom...

kaja73
22. lis 2010

@ikarkulka Pozri sa do temy nesuhla s povinnym očkovanim.Aj ja tam zbieram informacie a už som viac-menej rozhodnuta odložit očkovania.Od prvej hexy mame totiž poravinovu alergiu-zistila som ,že zložka na HIB z hexy ju može sposobit.U nas sa to rozvinulo 7 dni po očkovani a po 2 hexe sa exzem vyrazne, hned v ten den zhoršil a maly začal trpiet nespavostou,ktoru som vyriešila po dvoch mesiacoch detoxom po očkovani pomocou homeopatie.Okrem toho my dospely ,už napr na nič čo sme boli v detsve očkovani už aj tak imunitu nemame-trva max 10-15 rokov od očkovania- a žiadne epidemie kvoli nam nie su.Taky mums,osypky,rubeola sa ovela lepšie pritom zvladaju v detsve ako v dospelosti.A to nikomu nevadi.Fakt je dobre pozistovat si informacie aj z opačnej strany,nie len zo strany propagatorov očkovania.Napr.v Rakusku,Nemecku,Anglicku a mnohych inych vyspelych krajinach ani povinne očkovania nemaju,zaočkovanost je cca 60-80 percentna,nie ako u nas 90 a viac a žiadne epidemie tam nemaju.

ninouche
23. lis 2010

ahoj holky, cim prosim mazete oblicej miminku na ven, kdyz zacne mrznout? Koukala jsem na otazku Jaky krem do zimy, tam vetsina holek doporucuje znacky jako Nivea, Altermed, Bubchen... Mete nejakou prirodni alternativu? Nekdo zminil bambucky maslo - ale to zakladni, bez vune, mi prijde zas uz hrozne hutny a mastny. Diky za tipy🙂

butt
23. lis 2010

@juju no nejak to s tema prikrmama musime taky zvladnout 🙂 a emilka co se tyce brambor chapu, taky je nemam rada 😀 myslim, ze enni duvod z toho byt nestastna, proste kazdej mame svoje chute a nemusime jist vsechno, vcetne malych deti 🙂

jinak co se tyce lepku by me i zajimalo, jakou formou jste zacali...jako v cem prvne jste ten lepek zacli davat...me vcera manzel zacla presvedcovat, ze rohlik by si mala uz mohla ozuzlavat 😀 😀

@ikarkulka ja sem v otazce ockovani asi nepatrim 😅 jedem podle ockovaciho kalendare plus ma navic penumokoka a rotaviry...

@ninouche ja pouzivam weledu, ma special mast do zimy 🙂 (ale pry pro potencionalni alergiky to nei uplne vhodny, kvuli eterickym olejum, kt obsahuje...ale ja to nevedela, mala alergicka potencinalni je a pouzivame..snad bez nasledku 😅 )

ninouche
23. lis 2010

@butt ja prave znam jen tu weledu - mame vzorecek a prijde mi hrozne navonena, na oblicej zvlast (jinak mam weledu rada, na malou pouzivam to jejich mesickovy mydlo a obcas kremovou koupel, pro sebe mandlovej krem - ten je prave uplne bez parfemace). Napadlo me, jesli bych nemohla prave ten mandlovy krem davat na oblicejik i male...

betelgeuzz
23. lis 2010

@butt tak já myslím, že na lepek má malá ještě fakt dost času. Já ho začala dávat v kaších.

@ninouche loni jsem koupila od Hipp Vítr a mráz, nebo tak nějak se to jmenuje. Hipp není přírodní, ale nepoužívá parabeny a konzervanty, tak si myslím, že je lepší, než ostatní značky. Letos jsem si všimla, že už zimní krém dělá i Alverde, ale nemám s ním zkušenost.

butt
23. lis 2010

@ninouche ten mandlovej krem ale obsahuje vodu, ne?

@betelgeuzz no ja si to taky myslim 😀 a diky, taky jsem si rikala, ze asi kasema pak zacit...

abra
autor
23. lis 2010

holky, ja se picnu, dr na alergologii me rekla, ze s lepkem zpatky na stromy - prej se ma zavadet zas do 1/2 roku, pac kdyz se zavede pozdeji, je zvyseny riziko celiakie, to je fakt kazdej rok jinak ☹ ☹ ☹

na oblicej male davam weledu a je po tom zluta jak cinanka 😀

blovitc120
23. lis 2010

@abra presne toto isté počúvam o lepku v okolí aj ja. Že zoznamovať sa s ním má dieťa skôr, najprv len olizovať napr. kôrku chleba a cucať a potom pomaly zavádzať. Naozaj je to stále inak a ja by som to robila podľa inštinktu.

butt
23. lis 2010

mne moje alergolozka rikala, ze s lepkem neotalet, ale zas ho nedavat s prvnima prikrmama..to mi prislo jako celkem rozumnej nazor 🙂

olina.s
23. lis 2010

@ikarkulka podívej se na tuhle diskuzi https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/ockovani...
my máme u malého odložené očkování, tbc jsme odmítli v porodnici a na hexe jsem se domluvila s Dr. - dceři se objevil AE mezi 3. a 4.m ☹ , syn očkovaný není zatím na nic a AE nemá. Dr. mi potvrdila, že se dnes již u očkování jako vedlejší účinek uvádí AE ☹

erinka83
23. lis 2010

@abra @betelgeuzz Tak jsem se dneska fyzioterapeutky ptala na ty boty... doporučuje na teď na doma koupit kotníčkové sandálky s měkkou podrážkou.
Sandálky proto, abysme viděli, jak uvnitř tu nohu má a jak pracuje...
Kotníčkový, aby kotník neuhýbal do strany, prý ho má už teď na pravé noze mírně vybočený...
Měkká podrážka - ideální je samo chůze na boso, ale musí to být terén. Kdyby chodila na boso po bytě, sice by zapojovala krátký svaly na noze, ale časem se noha zplošťuje (teď teda klenbu samo ještě nemá, jsou tam prý nějaký tukový vrstvy). Měkká podrážka tak, aby šla ohnout v jedné třetině, je to tak fyziologické, napomáhá to stimulaci nohy, měkká i proto, aby vnímala nerovnosti (prahy, přechody apod...).. Já už to zas nedokážu tak pěkně vysvětlit, ale jak mi to říkala, bylo to logický...
Botku můžem koupit už teď a dát třeba na 2 hodiny denně.. Ptala jsem se i na ty capáčky, že mají taky tu měkkou podrážku, ale já jsem je neviděla na vlastní oči a ona že by je musela vidět, takže nevím....

ninouche
24. lis 2010

@betelgeuzz na Hipp jsem taky koukala, ale nevedela jsem, ze je z tech neprirodnich trochu lepsi. Tak to je dobry. A co ten Bubchen, nevite nahodou? Mne to hrozne vychvalovala moje kozni dr. - Bubchen a pak Sebamed, pry nezpusobuji alergie...
Co je prosim vas AE? 😕 O ockovani ted uvazujeme velice, bo nas to asi ceka pristi tyden (hexa). Ale chcem se domluvit s MUDr., jestli bysme to nemohli trochu odlozit, uvidime, jak se na to bude tvarit. TBC jsme v porodnici odmitli a to nam nase dr. schvalila... ale zase, kdyz jsme ji poslali tenhle clanek http://ona.idnes.cz/sveho-syna-nenechavam-ockov... a ptali se ji na nazor, tak sice diplomaticky, ale v podstate nam sdelila, ze s ni v tomhle nemuzeme pocitat...

abra
autor
24. lis 2010

@erinka83 eri, dikec za info, ja jsem ji tedko zkousela zas davat ty papucky, ale ona se v tom kymaci jak ozralec a zouva si to kdyz prejde ze stoje do lezu ☹ mam tyhle http://www.detskaobuv.cz/katalog/na-doma/1-back... a prijde me ta podrazka takova vazne moc pevna...

olina.s
24. lis 2010

@ninouche AE atopický ekzém

betelgeuzz
24. lis 2010

@erinka83 nojo, jenže i argumenty té druhé skupiny znějí logicky 😀 V tom je ta potíž.
Já bych rozhodně nedávala kotníkovou botu v době, kdy dítě tráví většinu času v sedě, nebo kleče. Zkuste si obut kotníkový boty a takhle se doma pohybovat. Já, když si hraju s malou na zemi, si vyzouvám i nazouváky, protože mi to není pohodlný.

erinka83
24. lis 2010

Já holky fakt nevím... Každopádně na ty boty prý nemusíme spěchat, jestli chcem, máme koupit už teď, ale když je koupíme až za měsíc, nic se neděje... měli by je mít v době, kdy tráví většinu času na nohách... a já než se dostanu do ocbhodu, tak budou Vánoce 😀 Jé a já se jí chtěla zeptat na ty aktivní chodtka a zapomněla jsem 😅 už jsme měla jedno vylídnutý, ale pak jsme si to zas rozmysleli, že se naučí chodit i bez něj 😀 Teda snad 😀

erinka83
24. lis 2010

@abra a když ty bačkůrky zkusíš ohnout v ruce, jde to snadno? Mají se ohnout v jedné třetině...

ninouche
24. lis 2010

@olina.s aha, dik. To jsem nevěděla, že už se atop. exém uvádí jako možný vedlejší účinek... ach jo, s tím očkováním je to stejně strašný, informace se zjišťují těžko a stejně člověk nikdy neví, nakolik jsou důvěryhodný...

Že se ještě vracím k tomu krému na obličej pro mimčo - co říkáte na tento? http://www.bioobchod.cz/eco-baby-pletovy-krem-5... Znáte ho někdo, máte vyzkoušený? Dík moc.

ninouche
24. lis 2010

@butt no vodu obsahuje rozhodně ten mandlový hydratační, ten jsem ale nemyslela - myslela jsem ten hutnější ("gesichtscreme"), ale nejsem si jistá, jestli i v něm není voda... ALE, nějaká voda je ve většině krémů, ne? Nebo v těch vysloveně do zimy není? 😕 Já nějak nevím, nikdy jsem to moc neřešila... (jako pro sebe).

butt
24. lis 2010

@ninouche koukam na jejich stranky a taky vodu obsahuje.v tech zimnich neni, aby z toho ksichtik neomrzal..

luthien.k
24. lis 2010

Jen nkukuju, mám strý PC blne mi klávesnce, le nedá mi to s tou vodou - je to mýtus, že zimní mzání musí být bez vody 😉 Mám to od kam.zyk, které to věřím 100%, doporučuje i pro topiky něco mstnějšího (myslím, že klidně bmbucké máslo, pokud se trvá n 100% přírodním produktu) smícht s něčím hydrtčním (třeb emolieční krémy pro topiky, co my používáme - Bioderm nebo Exomeg) - vznikne super krém n zimu 🙂

ninouche
24. lis 2010

@butt hmm, tak to je blbý, to je nepoužitelnej i ten Eco baby co jsem dávala odkaz, tam je taky voda 😒 A přitom píšou "za každého počasí" 😖 Stejné je to s tím Bübchen, taky jsem našla, že je v něm voda... ach jo, tak nakonec fakt skončíme u bambuckého másla?

kaja73
24. lis 2010

@ninouche Ak chceš uplne bez vody tak to je nivea-ochranny krem proti chladu a vetru.Ja ho použivam, ale len fakt ked mrzne,inak ten bubchen.

luthien.k
24. lis 2010

@ninouche, vod fkt nevdí 😉 Někomu, kdo prcovl ve vývoji kosmetky, nvíc z topického ekzému dostl přes 200 dětí, tomu fkt tohle věřím 😉 Tkže možnosti výběru jsou rozhodně větší 😉

butt
24. lis 2010

@ninouche tak poslechni @luthien.k 😉 ale me se to stejne nezda 😅

luthien.k
24. lis 2010

Cituju kam.zyk (no není to vše přírodní, to rozhodně ne, le to už se dá přebrt si podle svého mínění): Co je docela dobré mazání, je od Bubchenu krém do chladného počasí. Jmenuje se to oficiálně "Bübchen ochranný krém do každého počasí " - ale není to jediná volba, klidně natírejte třeba Bepanthenem, taky výborný do zimy, nebo Leciderm, těch krémů je řada. Sádlo není moc vhodné, protože v zimě je hodně nízká hodnota vzdušné vlhkosti a dát na kůži čistý tuk znamená zas tu hodnotu vlhkosti kůže snížit (olej nebo tuk ucpe póry a neumožní kůži poutat vzd.vlhk.) - což u ekzematiků (ti mají od přírody nižší vlhkost kůže) vede k ekzému jak Brno (nejhorší je dát do zimního počasí na obličej olejíček, to je koledování si o těžké dermatitidy). Už byl mnohokrát vyvrácen názor, že hydratační krémy v zimě škodí- není to tak, ale optimální se mi jeví spojení tuku + vody v krému cca 1:1, takže- další tip: Aderma Exomega nebo Bioderma Atoderm PP - smíchat se žlutou vazelínou (naváží vám ji v lékárně) v poměru cca 1:1 a máte moc prima krém na zimu (nejen na zimu, když jsou suché plochy, perfektní mast)

blovitc120
24. lis 2010

s tým krémom nie na 100, ale na 500% súhlasím s luthien.k 😉