Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

abra
8. únor 2010

tema o cemkoli, co se tyka alternativnimu pristupu ke strave, vychove a peci o dite, volny pokracovani pokecu o detech z tematu "trochu jiny zivotni styl aneb navrat k prirode".

petuli80
3. únor 2011

@abra 😀 V únoru kosa bude určitě a jestli budu na Obilňáku s těma starýma oknama, můžeš mi prosím tě naznačit, co bude, když teda nazná, že počká do léta? Řeším kdeco, ale s tímhle teda nečítám 😀 😀 No je to fakt, jsem si jistá, že má svoje důvody. Jak s ní dneska zacházeli, byla jsem hrozně ráda, když se pak po deseti minutách začala hýbat, musela mít taky šok.

Butt, musím se domluvit nejdřív s por. asistentkami, některá z nich snad se mnou půjde k porodu a obě pracují na Obilňáku, tak to vidím spíš na ten, i když záznamy mám teď u těch Milošů. Ale to je asi jedno. U Milošů navíc nemají pokoj, kde by byla vana i wc na pokoji, maminy tam chodily na wc, který je vedle místnosti, kde jsme seděly my na monitorech, to bych teda fakt nechtěla absolvovat. A bylo krásný, že se tam zrovna ráno narodilo mimčo, nejdřív trochu řevu od maminy a potom řev miminka, až jsem měla slzy v očích 😵

abra
autor
3. únor 2011

@chaarleene tak mam GreenPan Stockholm 28cm , uz dva roky stara a furt jako nova 🙂 a rozdil nevim, ty druhy neznam

@petuli80 no tak to asi budes muset pockat do leta 😀
hele, me na obilnaku kosa nebyla, spis hic, a to byl venku mega mraz... jenom mezi tou neonato a sestinedelim ty prechody, to byl mazec, i v tom vytahu byla kosa 😖

betelgeuzz
3. únor 2011

@petuli80 to je škoda, že se to nepovedlo. Ale aspoň jsi to zkusila. S přenášením teda nevím. Mě tlačili do CS nebo vyvolání po ukončení 38. týdne a je to tak u všech, co znám. Kamarádka rodila CS a dr ji strašila, že termín co nejdřív, že co bude dělat, když začne rodit, že jestli pojede s nohou venku 😒
Tu Goer jsem četla, kapitolu o KP dokonce 2x, ale o těch kleštích jsem si to vůbec nezapamatovala.

butt
3. únor 2011

@petuli80 ono to je v podstate stejne nakonec fuk, kde clovek rodi 😀 to ja jen jsem zvedavka zvedava, jak ses rozhodla..s tim zachodem u milosrdnych to je pekne na prd.ja byla na boxu s vanou, ale bylo mi tak hrozne, ze nejaky chozeni na wc pred tehulema na monitoru mi bylo uplne sumak 😀 😀 😀 a ty zazitky z monitoru - rev maminky, rev decka, si uplne zive pamatuju..i kdyz teda me to spis desilo 😅

butt
3. únor 2011

@petuli80 a ted me ejste napadlo, ze mi PA u milosrdnych rikala, ze kdyby mala zustala KP a ja chtela rodit prirozene, tak to bude na boxu druhym (pocitano od monitoru) takze bez wc i bez vany 😒 to pry pro to, ze je nejlip vybavenej lekarskyma pristrojema a ja nevim cim a u porodu KP se pocita s vetsi pravdepodobnosti nejakyho prusvihu, tak aby to meli po ruce...

jasekd
4. únor 2011

Tak to ja musim rict, ze jsem nejvic ocenila WC a sprchu, ale hlavne to WC jen pro sebe primo na sale. U nas v porodnici je taky box s vanou, ale tam jsem se nedostala a nejak mi to nevadilo, hlavne ze to WC ma kazdej svoje 🙂

abra
autor
4. únor 2011

u milousu je vazne wecko nekde, kde chodite kolem normal lidi co prisli na monitor?? wooooow, to bych nedala, ja litala na wc milionkrat do hodiny, wecko byl muj nejvetsi kamos 😀 U nas je rozhodnuto, zase obilnak, pac maj nejlepsi peci o nedonoseny, takze jaksi si vybirat nebudu,ale tak aspon uz to tam znam a tentokrat je ohnu o stolicku a o tu sibenici 😀

abra
autor
4. únor 2011

jo a mam dotaz, asi spis na @luthien.k , mate nekdo nejakej tip na mydlo (myci gel, emulzi, cokoli na myti ale ne olejovy koupele) pro decko s ekzemem? Dr si mysli, ze je to atopak, ja si nemyslim, ze je to atopak, takze tak 😎

luthien.k
4. únor 2011

@abra, na mytí jsou vhodné tzv. syndety, například od A-Dermy, když koupíš mycí gel nebo kostku ("mýdlo" bez mýdla), tak tím nemůžeš nic zkazit.
Jinak já moc nestíhám, ani vás číst, nějak je toho teď hodně v ekzémech... Navíc malej je nemocnej a mně taky není nejlíp.
@abra, co konkrétně má malá Vikuška za problém, že si dr. myslí, že jde o AE?

abra
autor
4. únor 2011

@luthien.k a derm maji v lekarnach? A jina znacka at mam vyber? Zatim doplacavam od biodermy atoderm, ale ten je drahej jak prase na to ze je to normal chemie...
No dr zatim nevi jiste, pry by rekla, ze atopak, ale nechce delat predcasny zavery, ja si myslim, ze to ma po me a ja atopak nemam, takze ji to promaznu nekolikrat denne excipitalem a navecer hodim bactroban a za tyden ok, akorat se ji to hodne vraci, casteji nez me. kazdopadne normal mydla na ni nechcu davat, ja sama je taky nepouzivam, takze se koukam po necem dobrym

luthien.k
4. únor 2011

@abra, bioderma taky dělá tyhle věci, pro atopiky se dá těžko najít něco přírodního na mytí kromě čisté vody, protože ty přírodní věci obsahují téměř vždy nějaké esenciální oleje, které jsou nevhodné. Vlastně počkat, ještě mě napadá, já teda používám na malého mýdlo od Sonett, dělají ho ve variantě neutral, bez parfemace, nám moc vyhuvuje (ale meju tím jen zadek, jinak ho nemeju ničím, jen vodou teda 😀). Onehdá jsem se ptala kam.zyk, ona mimo jiné dělala ve vývoji kosmetiky a shledala ho velmi kvalitním. Tak třeba zkusit 😉
No a co popisuješ, že se jí to vrací - to bych právě na atopák spíš viděla, i když jsem to neviděla 🙂 Jak to vypadá, kde to má? Nemusí být nutně ve všem po Tobě 😀 Když se vyrážky takhle vrací, tak nejčastěji příčina u dětí tkví ve stravě...

abra
autor
4. únor 2011

@luthien.k no ve strave... ona to ma od narozeni, ja fakt nevim, me se to jako atopak nezda, spis jako neco sezonniho, kdyz se to rozjede me, tak i ji, v podobne dobe. Atopiky v rodine mame, a prijde me to jako rozdil, i dr rikala, ze s diagnozou jeste pocka. Vyskyt je klasickej, loketni a kolenni jamky, zadni strana stehen, obcas zada, horni strana pazi a pod krkem, tam hodne pac slinta jak bernardyn a tim se to desne moc drazdi. Vypada to jako cerveny ze zacatku mokvavy nasledne vysuseny misto.

abra
autor
4. únor 2011

@luthien.k ten sonett vyzkousim sama sem se na nej divala, to je ten normal i pro dospely? nebo jineej?
btw zavidim ti tvuj 33tt, uz se tesim az prekrocim 34tt 🙂 teda doufam, ze prekrocim

luthien.k
4. únor 2011

@abra, není mi souzeno Ti odepsat, už dvakrát mi to tu u toho spadlo 😝
Ten sonett je pro dospělý, ale nám vyhovuje doma všem 🙂

abra
autor
4. únor 2011

@luthien.k jojo, pada to jak hrusky 😀 tak ja vyzkousim ten sonett na sebe a uvidim, kdyztak vyzkousim i na malou, dikec za tip 🙂

luthien.k
4. únor 2011

@abra, zkus, jinak ten 34. týden tu bude, ani nemrkneš 😉

abra
autor
4. únor 2011

@luthien.k to doufam, uz bych vazne byla moc rada 🙂

butt
4. únor 2011

@jasekd ja jsem zas byla strasne rada za vanu, diky tomu to bylo cely apson o torksu snesitelnejsi..takze ja hodnotim jako dulezitejsi vanu, nez wc 😀

@abra jj je wc je proste u mistnosti, kde se delaji monitory 😀 takze domaci porod zavrhnutej?a vypada to zas na predcasnej porod?(jaks tu psala, ze se mas setrit..) a co ta nase domluva mailem, jsi na rade s odepsanim 😀

jasekd
4. únor 2011

@butt Mne to vyhovovalo jednak po klistyru, no a pak jsem tam jen tak sedela, bylo to pro me pohodlnejsi nez balon, takova multifunkcni porodni stolicka 😀 Tu mi nedali. Pisou, ze ji maji, ale bud byla obsazena, nebo se jim nechtelo ji hledat. Rodila jsem teda pak normalne na kresle v polosede, to mi nevadilo, ale na zvladani tech bolesti by se bejvala hodila.

aemmi
4. únor 2011

Ahoj holky, měla bych dotaz...už dýl mám nějaký zánět v pochvě a několik holek, nezávisle na sobě mi radilo, at si na to zkusím dát probiotickej jogurt (jako dát ho na vložku, nebo tampon)...co si o tom myslíte? někdo jiný zase tvrdí, že by se to nemělo, jako zní to logicky, ale nevím... já mám sice ráda přírodní léčbu, ale tady si nejsem moc jistá, jestli je to OK nebo ne 😒

jasekd
4. únor 2011

@aemmi No vzhledem k tehotenstvi bych se poradila s Dr. Dovnitr bych si to urcite nedavala, mozna tak zevne, muze to ulevit tomu svedeni. Myla bych se nejakym tim intim mejdlem a ty jogurty spis jedla a hlavne vynechat sladky, ale to vetsina tady asi jite zdrave, ne jako ja 😝 Mne taky Dr. rikala, kdyz jsem trpela na zanety, ze pestrejsi jidelnicek, jasne, a jist maso, bylo to v dobe studii, kdy v ramci setreni jsem se zivila chlebem s maslem a spagetama se syrem nebo s kecupem (podotykam, kdyz byl syr, nebyl uz kecup 😀 )

luthien.k
4. únor 2011

@aemmi, Ty jsi těhu??? To mi nějak uniklo, já vás fakt nestíhám, gratuluju!!!!!!!

A ty holky, co Ti to radily, mají to vyzkoušený přímo na sobě? Já bych do v těhu, obzvlášť takhle na začátku, do žádných experimentů nešla, v pochvě se sice Lactobacillus Acidophillus vyskytuje (stejně jako v jogurtu), ale už se tam nevyskytuje BKM atd., takže by sis mohla podle mě přivodit problémy ještě větší. To si raději dávej probiotika orálně 🙂
Co Ti na to dal doktor, resp. jedná se skutečně o kvasinkovou infekci?

luthien.k
4. únor 2011

@jasekd, koukám, že jsme obě opatrné 😀 Mně se nejvíc osvědčilo nenosit intimky, jedině látkové, nenosit tanga/string, nepoužívat žádná intimní mýdla, jen vodu. Jinak je fakt, že na vybití kvasinek je nejlepší utnout jim jednoduché cukry 🙂

aemmi
4. únor 2011

@jasekd já se ho právě na to netroufla zeptat 😅 no, mám ted clotrimazol, tak to snad zabere, předtím jsem měla něco slabšího a to nepomohlo...jinak já ted jím právě strašně, asi 5 věcí dokola, ale jsem ráda, že do sebe dostanu vůbec něco 😒 jinak maso můžu, to jo 😀 a mydlo na intimní hygienu používám dost dlouho, jiným se vůbec nemyju i kvůli ekzému...

aemmi
4. únor 2011

@luthien.k no, holky to zkoušely 😝 ono já právě na jogurty a tyhle věci ted nemám vůbec chut, resp. bych asi zvracela 😅 jinak já právě nosím jen bavlnený prádlo, tangáče ne, v tech mě záblo na zadek 😀 intimky taky nepoužívám, teda občas, ale mám nějaký neparfémovaný bez folie, jsou z DM...a jednoduché cukry...no jím ted dost ovoce 😒 právě pár holek říkalo, že se jim to osvědčilo, mně to teda dost překvapilo, tahle metoda... 😅
jo a děkuju za gratulaci 😉

jasekd
4. únor 2011

@aemmi Chapu, ja mam i ted nevolnosti, ze nevim, co jist. A hlavne nejsem schopna skoro nic pit. Ale s tim cukrem to opravdu hodne souvisi, bohuzel. Jako kdyz diabetici trpi na kvasinkovou infekci... Intimky mam jen latkove ted uz. A bud intim mejdlo nebo jen vodu, ale mne to intim mejdlo pomohlo, kvasinky proste nemaj radi kysely. Ted jsem mimo tema, to jeste nepotrebujete, ale 😀 Pacientum se zubni protezou se doporucuje cistit aspon jednou tydne obyc. mejdlem a ne pastou, ta je vice zasadita a podporuje prerustani kvasinek na nahrade 😝 Ja bych umely zuby obcas do octa nalozila 😀

aemmi
4. únor 2011

@jasekd taky málo piju 😒 jo, látkové intimky se chystám pořídit už dlouho, tak ted se snad dokopu, konečně...teda jsem se zarazila, čistit protézu mýdlem 😀 jsem si představila, jak někdo snese mýdlo v puse 😀 😀 než mi došlo, že se to čistí jako venku 😀 mně se to možná bude týkat dost brzo....já už ted mám tři korunky a hafo blomb 😅 😒 ono to intim, mýdlo mi taky pomohlo, protože ted jsem dloho tenhle problém neměla, ale předtím jsem brala ATB, tak ty možná udělalo trochu paseku...

luthien.k
4. únor 2011

@aemmi, tak s těmi atb. jsi uhodila hřebíček na hlavičku - já mám po atb. mykózu vždy (hlavně když to flákám s probiotikama)! To chce se fedrovat těmi probiotiky už při jejich braní a pak alespoň tři týdny potom - tak dlouho trvá, než se obnoví mikroflóra ve střevech, tak myslím, že i jinde.

barica
5. únor 2011

holky, nevite neco o pripravovanem zakazu na veskere bylinne preparaty?! To je preci blbost, ne?!

http://www.nwoo.org/view.php?nazevclanku=nova-i...

alpiinka
5. únor 2011

holky, neviete ako je to s tym rybim olejom v tehotenstve???? vy si ho davate? hladala som aj na internete, ale niekde odporucaju, niekde nie...tak neviem...

@barica pokial viem, josefka na beremese to pred casom pisala, ze sa take nieco chysta 😝