Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

abra
8. únor 2010

tema o cemkoli, co se tyka alternativnimu pristupu ke strave, vychove a peci o dite, volny pokracovani pokecu o detech z tematu "trochu jiny zivotni styl aneb navrat k prirode".

abecedka
12. kvě 2011

já se taky hlásím mezi časté tajné čtenářky, bohužel teď už se tu nic moc nedozvím 😢

luthien.k
12. kvě 2011

@abecedka, to je těžké, my se tu poznaly o něco lépe než jen že jsme řešily eko bio, takže to logicky vyústilo v soukromou diskuzi... Ale nic nebrání tomu nahodit nějaké téma, o které by byl zájem a my se určitě připojíme 😉

anysek85
13. kvě 2011

@estrellita
@alpiinka
@betelgeuzz
@butt
@abra

Holky, help please 🙂! V čem perete miminům věci? Začínám prát oblečky na malýho a sháním něco nezávadnýho na praní. Ve slizu to prát nechci. V čem jste praly oblečky na novoška?

Díky moc. 🙂

betelgeuzz
13. kvě 2011

@anysek85 a proč nechceš prát ve slizu? Jestli to dobře chápu, tak v něm normálně pereš. Já peru ve slizu všechno, i věci na malou i plenky.

erinka83
13. kvě 2011

@anysek85 já jsem nám i malé prala ve slizu hodně dlouho, i plenky, jenže pak se u nás rozmohly flísový separačky a byla jsme líná je prát zvlášť, tak jsem koupila Batole, jinak jsem byla spokojená....

butt
13. kvě 2011

@anysek85 bud ve slizu, nebo jsem si oblibila ulrich.ecover me nenadchl a s nicim jinym zkusenost nemam 🙂 sliz ale pouzivam jen na prani na 60 a vys...

herminka
13. kvě 2011

@anysek85 Vidím, že se Ti to už blíží 🙂
Taky jsem prala ve slizu (a peru doteď) anebo v Ulrichu, když jsem po návratu z porodnice neměla čas sliz vyrobit.

estrellita
14. kvě 2011

@anysek85 prala jsem v LOvele, ale casem Matymu delala jemnou vyrazku - cervene tecky a obcas vic, obcas min, Od te doby, co jsme ji prestali pouzivat a pouzivame persil sensitive, tak nema zadnou vyrazku 🙂
koukam, ze jsme v tomhle nejmin bio 🙂 ja jsem sliz zkousela, ale ty nase skvrny nevypral, tak me dost zklamal ☹

luthien.k
14. kvě 2011

Místo slizu používám "instantní sliz", tři lžíče mýdla nastrouhám přímo do pračky a přidám tři lžíce prací sody (tip pro @herminka, já taky nemám na dělání slizu kdy), na bílé ještě dvě lžíce Pueru, na máchání dvě lžíce octa. Pere to líp než Persil, který jsem používala před dětma. Máme ale hodně měkkou vodu.

herminka
14. kvě 2011

@luthien.k Teď už vyrábět sliz zvládám 🙂 Bez dítěte jsem dělala jen 5 litrů a teď rovnou 10, když už se do toho pouštím, 5 by bylo pryč hned. Nicméně - v instantním pereš i na 40 °C? Rozpustí se vše?

endel
14. kvě 2011

Ahojte, chtěla jsem se zetat jaký používáte opal. krém pro děti a kojence. Já už mám třetí sezonu Od Lavery , jsem s nim max. spokojená , dochází nám a já zvažuju jestli ten jejich ochraný faktor 20 je dostatečný? Většinou doporučují tak 50. Nevím si teď rady nechci žádné ty chemické hnusy, ale nevím co je horší jestli sluníčko nebo chemie z krému:o) Zvažuji ještě nejaký JEN s minerálním filtrem, ale nepřírodní jako např, Daylong.
Děkuji za reakce:o)

andelka
14. kvě 2011

@endel já teď mám Bioderma Kids 50+, roztírá se moc dobře.

endel
14. kvě 2011

No nad tou Biodermou jsem přemýšlela, ale nevím jestli má 100% mechanickou ochranu jsem to na netu nevyčetla a také jetli je to i pro kojence (4m)

kaja73
14. kvě 2011

@endel ja možem odporučit Eucerin kids 25,minuly rok sme mali aj pri mori a nik sa nespalil.Robi super film na koži uplne vode odolny.Je už pre male babatka a aj pre ekzematikov.Ma mineralnu ochranu.Podla mna su 50 len pre fakt citlivu kožu,popripade na plecia a tvar pri mori,ale ako hovorim mojmu stačila v 6m a aj 8m tato 25 aj pri mori.Starši sa nim rano nahrubo natrel a potom až poobede a takmer v kuse bol vo vode a vydržal na nom-je to vidno-inak po tom kreme steka voda.A navrch sa s nim aj pekne dohneda opaluje.

alpiinka
15. kvě 2011

@anysek85 ja periem vecicky vacsinou v ecoveri na jemne pradlo a v pracich guliach a plienky v pracich guliach, ale tiez sa chystam na ten instantny sliz od @luthien.k, lebo mame tiez makku vodu...ozaj, co je to ta pracia soda??? myslis tym krystalicku sodu? lebo praciu som tu nikde nevidela...

aemmi
16. kvě 2011

@alpiinka jojo, prací soda je ta krystalická...ona může být i prášková, ale tu jsem sehnala jen jednou, takže používám krystalickou...
Já bych zase byla líná strouhat mýdlo do každý pračky, vyhovije mi sliz v kýblu 🙂 a když mi při stěhování došel a bylo nutný prát, tak jsem koupila ecover a ten už nikdy!!!

zenab
17. kvě 2011

Holky, prosím Vás, nemáte někdo zkušenosti s virovými bradavicemi - moluskami? Jak se toho šetrně zbavit?

abra
autor
17. kvě 2011

u nas furt sliz nepere, takze lovela ☹

luthien.k
17. kvě 2011

@aemmi, počkej, až budeš prát několik praček denně (teda s jedním dítětem možná ne, ale já se dvěma teda jo - pleny, poblité, počůrané a pos.... oblečení, ten větší toho venku zvládne zaflákat neuvěřitelně mnoho, že to nestačí schnout...), tak možná změníš názor, jestli je lepší se patlat každý týden (i častěji) se strouháním celého mýdla (já dělala vždy ze dvou až tří, jedno se mi nezdálo na to množství prádla, co to mělo vyprat), ohříváním vody, mícháním a čekáním, než to zeslizovatí, místo pár sekund, co trvá nastrouhat tři lžíce mýdla a přisypat trochu sody 😀

aemmi
17. kvě 2011

@luthien.k jo, to máš možná pravdu 😅 já zatím vyrábím tak jednou za 2-3 měsíce do 10l kýble, takže to je v pohodě, udělám tak 2 až 3 pračky týdně...no prát denně, tak hlavní problém bude ten, že to nebudu mít kde sušit 😖

jasekd
18. kvě 2011

@luthien.k Jaky mejdlo do slizu? Taky je u nas min jedna pracka denne 😝 A to zatim M. nechodi, cili venku se nezaprasi.
@aemmi Mi povidej, nemam balkon a 1+1, takze mam susak stale rozlozenej, pak snury v koupelne a jeste obcas natahnu snuru v loznici. O vikendu byly za den 4 pracky (jedno lozni pradlo) a do bytu jsem to narvala, ale uz tu nebylo misto pro lidi 😀

luthien.k
18. kvě 2011

@jasekd, do slizu obyčejné jádrové mýdlo (u nás v Bille za 9 Kč) nebo mýdlo s jelenem.

Já mám šňůru venku mezi stromy, sušák na doma (když prší) a pak nad schodištěm natažené šňůry mezi zábradlím, fakt velká krása 😅 Někdy je to všechno plné...

aemmi
18. kvě 2011

@jasekd hele tak balkon sice máme, ale hodila jsem tam bundy a za půlhodiny byly totálně žlutý od pylu (na jiným prádle to nebylo vidět) takže sušák je ted zpátky v bytě, takže sušení na balkoně bude asi až po pylový sezoně, v koupelně není okno, tak nevím, jak by to tam schlo. A tady má hodně lidí takový ty sušáky, co jsou přidělaný z okna ven, ale jsou pěkně drahý a u nás by to prej dozajista nešlo navrtat (to je tak, že když se něco nechce, tak se mi nakecá, že to nejde 😀 )

aemmi
18. kvě 2011

Jo a sice dole v přízemí je sušárna, ale tam se mi to dávat nechce. Ten sušák nám tu zatím ani moc nepřekáží, přece jen jsme zatím dva v 3+1, ale asi budeme muset přikoupit ještě jeden...

betelgeuzz
18. kvě 2011

@aemmi neplaš s novým sušákem. Mám taky ten jeden rozkládací a stačí. Jeden den peru plenky, druhý peru oblečení, ložní apod.

aemmi
18. kvě 2011

@betelgeuzz když mně se nějak zdá, že to blbě schne, přes zimu to do druhýho dne určitě suchý nebylo...ale tak stejně musíme koupit novej, do tohohle nám spadl kamarád, co se u nás na jedný akci pěkně zřídil a sušák vypadá, že brzy definitvně doslouží 😀

butt
18. kvě 2011

ja mam susaky dva, nekdy semi ani jedna vyorana pracka na jeden proste nevleze...jinak
@aemmi ono zalezi i kolik mas otacek na odstredovan..u nasich jsme meli na nejakych 800, ted mam 1200 a je to velkej rozdil!

erinka83
18. kvě 2011

@betelgeuzz já nechápu, jak ti jeden může stačit 🙂 teda kdysi jsem taky vystačila, ale ještě před porodem jsme koupili druhej a i tak je to někdy skoro málo 😀

betelgeuzz
18. kvě 2011

@aemmi to si pamatuji, že sis na to schnutí a zatuchání už stěžovala. Ale už si nepamatuji, čím to bylo. Nebylo to těma otáčkama? Mně teda neuschne všechno, ale v zimě to ráno rozhážu na topení a za chvíli je to suchý. Teď v létě suším na balkoně, tak to je pohoda.

@erinka83 já zase nechápu, jak můžete prát plenky po 3 dnech. 😀 buď tu pračku míň cpu, protože mi na sušák vždycky vleze, nebo častěji přebaluji a mám toho víc. Fakt to nechápu 🙂

erinka83
18. kvě 2011

@betelgeuzz i po 4 😀 Když se zadaří a je po noci suchá, pak chytíme po snídani čůrání a pak jdeme ven, to má kapsovku na dopledne, pak třeba 2 plínky, na odpo zas kapsovku, před spaním jednu... tak se toho moc nenasbírá 🙂 Ale dneska kadila 2x během půl hodiny, pak se vyčůrala na podlahu 😀