Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

abra
8. únor 2010

tema o cemkoli, co se tyka alternativnimu pristupu ke strave, vychove a peci o dite, volny pokracovani pokecu o detech z tematu "trochu jiny zivotni styl aneb navrat k prirode".

tymothy
9. únor 2010

Určitě ho budou mít jak v lékárně, tak v té výživě. 😉

tymothy
9. únor 2010

Erinko, koukám, že máš ještě maličké miminko - možná by bylo úplně nejlepší ji nechat rozbalenou na přebalovací podložce, třeba hoďku, jestli ti vydrží...takhle jsme větraly zadek my, když byl trochu červenější.

erinka83
9. únor 2010

no, když větráme, je to lepší, to je fakt, problém je, že používáme látkovky a bojím se, jestli to nemá z plínek ☹ Nebo taky z mýho jídla? Poslední dobou už na to trochu kašlu a ncpávám se vším možným ☹ cibule, česnek, fazole... Takže teď přemýšlím, že asi zkusím dávat jednorázovky, ať vím, jestli to bylo z látky...

tymothy
9. únor 2010

Tak to ti moc nepomůžu - my taky látkujem, ale tahle problémy jsme řešily jen jednou, a to to zrovna bylo z jednorázovek...

susik77
9. únor 2010

Ahoj, tak ja som sa na tu reportaz pozerala a nedivila by som sa, keby tie deti mali krvacanie do mozgu 😝 Vsak to vidi aj nezaujaty clovek ako tam tie deti sialene pohadzuju 😝 a vyjadrili sa k tomu aj detsku neurologovia-v podstate je to tyranie deti 😠

To oproti tomu Sab simplex kapky je uuuplne neskodny!!!

juju
9. únor 2010

eri a nepouzivas nejaku textiliu na co je amla alergicka? moja kolegyna bola odhodlana latkovat, vysolila za to strasen peniaze a nakoniec skocila s pamperskami, lebo maly jej bol na ten material alergicky 😒 znie to divne ale mozno neznesie nejaky druh pleinky

inak nasla som vyrobcu kokomatracov v CZ a posle nam to do SK a mamina do BE (uf komplikovane ale predsa lacnejsie ako tu jeden co som nasla za 90 euro! ale ten bol total 100% bio)

baby a chcem sa opytat taku vec, kedze porod mate za sebou:zacali ma boliet panvove kosti, ale nie bedra ale skor ako je vagina tak zvnutra. Este mam pred sebou 3 mesiace, ale myslite, ze to sa telo pomalicky pripravuje a roztahuju s kosti? (ja mam totiz velmi uzke boky) 😕

luthien.k
9. únor 2010

juju, přesně tak bolí ta část těla mojí sestru a doktorka jí říkala, že je to normální. Bolí jí to někdy opravdu hodně...

barica
9. únor 2010

tymothy: na nektere opruzeniny nepomaha vubec nic🙂?! ja muzu omyvat v cemkoliv (repik, mesicek, cerny caj, obyc. voda, olejicek s vodou) a mazat cimkoliv - Weleda, Rybilka atd. atd. a nic... pomohly ty papirove pliny a potirani materskym mlekem... jeste me napadlo smichat to bambucke maslo treba s nejakym protimykotickym prirodnim pripravkem - treba citrovital - vytazek z grapefruitu ci neco podobneho, nicmene je tam napsano, ze to nesmi uzivat deti, samozrejme vnitrne, myslite, ze na potirani by to vadilo?!

tymothy
9. únor 2010

Barico, nevím, jestli zrovna na opruzeniny pomůže něco antimykotického...Spíš by to chtělo něco, co vytvoří na zadečku ochrannou vrstvu a nevstřebá se...

barica
9. únor 2010

tymothy: no jo, jenze to, co vytvori ochrannou vrstvu je pro kuzi neprodysne a jsme zase tam, kde jsme byly...

tymothy
9. únor 2010

Barico, je to ale začarovaný kruh....

tymothy
9. únor 2010

Ještě mě na ty opruzeniny napadla léčivá vlna nebo buretové hedvábí. Vidím to docela často v nabídce u plínek...Zkoušela jste to některá?

barica
9. únor 2010

ja jsem zkousela oboji🙂... mne buretove hedvabi pomohlo docelka rychle na trhlinky na bradavkach, ale male na opruzeniny ne a o ovci vlne ani nemluve, prisel mi po tom ten zadek jako spaleny! kdo vi, jestli ta nase prcka neni alergicka na lanolin, ten je temer v kazde masticce... ale to uz jen fantaziruju...

juju
9. únor 2010

luthien dik si ma ukludnila, uz som sa bala ze cochvila porodim 😖

baby mate doma bio oblecenie pre deti, alebo iba klasiku bavlnu? vidim tu nove mena tak sa opyatm aj na prasok, ci pouzivate batole (ten chystam na plienky) alebo ake mate skusenosti s ecover delicate (ten chystam na vecicky)

skolara
9. únor 2010

juju
ja periem v sonette a je to ok.Najdes ho v bio obchodoch. Vobec nevonia a je eko. Ecover neni az taky eco a viac vonavy

erinka83
9. únor 2010

Buretové hedvábí jsem dávala několikrát a lepší mi to nepřišlo ☹ No budem muset postupně zkoušet a pozorně sledovat... teďka mi přišlo, že ďupka už není tak červená, ale ty pupínky nemizí ☹ a navíc už má má asi 2 dny asi ty samý pupínky na předloktí, že by akt praním? Peru většinou oblečky v Ecoveru a plíny ve slizu....

barica
9. únor 2010

erinko a pouzivas separacky? ja premyslim i o nich, jestli by v tom nemohl byt problem?

tymothy
9. únor 2010

Juju, pár kousků bio oblečení mám - ale jen z CA a spíš to bylo náhodně, ne že bych ho kupovala cíleně...
K tomu Batoleti - teď zrovna ho používám, ale moc s ním spokojená nejsem. Pokud bych s ním prala jen oblečení, tak je super, ale bohužel nezvládá vyprat Rybilku z plínek - respektive zvládá, ale až na 90° a nejdelší program, co ta naše pračka má...takže příště už si ho nekoupím. Jestli zvládá vyprat jiné krémy proti opruzeninám, nevím. Je pravda, že na těch plíňuchách teda nemám žádné flíčky od stoličky (i když nejsem zas taková citlivka a pár fleků bych taky přežila) - to zvládá v kombinaci se žlučovým mýdlem bravurně. Ale ten rybilkovský smrádek nějak nedávám....

erinka83
10. únor 2010

tymothy a předtím jsi prala v něčem jiném a krém to vypralo?

barico, používáme celulozový separačky, ale teď už malá kadí málo, tak to zkoušíme asi 2 dny bez nich, uvidíme... na noc jsem jí dala flísovou separačku a předtím namazala Bepantenem, už fakt zkouším kde co, a po 11 hodinách tam ten krém furt měla! 😕 Ale prcka lepší nebyla... Teďka ji mám zas nahatou a řekla bych, že už se to zas zlepšilo.... Jo včera jsem teda zkusila dát jednorázovku, ale asi už to neumím, protože malá zrovna hodně kopala a cestovala po postýlce a pak měla plínku u kolen a počuranou podložku 😀

erinka83
10. únor 2010

Taky jsem včera začla potírat černým čajem 🙂 Ale malá má ty pupínky i na ručičkách, tak to asi bude praním??

tomasek06
10. únor 2010

Řepík je super na opruzeniny a i dubová kůra. Obklady.

erinka83
10. únor 2010

tomasek, jak obklady? Já to potřu a nechám zaschnout, myslíš přiložit a něčím zafačovat? 🙂

abra
autor
10. únor 2010

bet, jj, sem si jista tim brichem, jsou na ni ty krece vazne dost viditelny, kdyz jeci kvuli necemu jinymu (treba kvuli koupani) tak to je jinej jekot a da se zvladnout pomerne snadno oproti tomu, kdyz to ma z bricha. Na ten odkaz sem se koukala, ale podle popisu me prijde, ze tam sou znamy veci popsany jako novinky, treba ten tesnej uvaz. Musela bych tu knizku videt a mrknout do ni, jenze do poradnyho knihkupectvi se ted bohuzel jeste nejakou dobu nedostanu ☹

hele, jak sou na tom suseny fiky pri kojeni? Jsou oka nebo ne? Ja tady mam dva baliky tech uzasnych od alnatury a mam na ne desnou chut, teda az se zbavime tech pitomejch kvasinek...

eri, nektery decka sou na ty opruzeniny citlivejsi, zkouselas pudr? ten u nekterych decek zabira dobre.

juju, takovy bolesti sem mela od osmyho mesice a porad se stupnovaly, az sem nemohla vubec chodit ☹ mudra rikala, ze je to tim, jak zacina hlavicka nalihat a ze to tak nektery zensky maji, nektery dokonce uz od 27tt, ufff...

juju, s tim praskem, ja sem zkoncila zas u chemie, aspon na chvili urcite, zas zmenena voda ☹ takze mam doma lovelu ☹ ta voda je tady mor, sliz se zas zmolkoval a dokonce ecover uz to nezvladal ani s belidlem, nechapu...

eri, jak to myslis, ze po 11 hodinach mela tam furt ten krem? tys ju 11 hodin neprebalila??

tomasek06
10. únor 2010

No já jsem koupila bylinku a udělala osvar, pak přikládala obklady. Nechala jsem to jen chvíli, dokuď byla plínka teplá. Tak jsem to opakovala 2x denně a bylo to pryč za chvíli.

barica
10. únor 2010

tomasek: o dubove kure jsem take premyslela, mamka mi to rozmlouva, ze to neni pro deti, ale ja si myslim, ze je to porad lepsi, nez mazat nejake lecive masticky, co rikas? porad se rika, ze do roka ma ditko tak slabou plet, ze vse, co se na nej namaze, se vstreba, proto se ruznych bepanthenu, sudokremu apod. snazim vyvarovat, ale potrebuji ty opruzeniny necim dolecit... repik jsem zkousela a nic moc... jeste jsem nekde cetla o slézu...

tomasek06
10. únor 2010

Mě tu dubovou kůru doporučila sama doktorka. Já jsem mazala vším možným a ani bepanthen nezabral. Ale ta kůra do dvou dnů 🙂

tomasek06
10. únor 2010

A je to bylinka, tak určitě neuškodí 😉

tomasek06
10. únor 2010

Malému pomohla a už pak ani neměl nikdy opruzeniny.

tymothy
10. únor 2010

Erinko - předtím jsem prala v Persilu sensitiv.... 😔 😔 😔 ..no nic moc eko ta na první pohled asi nebylo, ale tu Rybilku dával i na 60° v polovičním dávkování...

barica
10. únor 2010

tomasek: diky, zkusim to... a davala jsi ji jako ten repik, na plinku, prilozit 2x denne?