Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

abra
8. únor 2010

tema o cemkoli, co se tyka alternativnimu pristupu ke strave, vychove a peci o dite, volny pokracovani pokecu o detech z tematu "trochu jiny zivotni styl aneb navrat k prirode".

betelgeuzz
21. čer 2010

Já četla někde doporučení (nebylo to pro děti, ale obecně), že by člověk neměl vypít víc džusu, než by snědl toho ovoce. Když sníš např. za den 5 jablek, tak tolik džusu, kolik by bylo z těch 5-ti jablek a ne třeba 2 litry. Tím bych se řídila i u dětí.

luthien.k
21. čer 2010

@betelgeuzz, to zní logicky! U nás je to navíc tak, že malej normální ovoce jako jablko nebo hrušku nechce (jen přesnídávky 😅 ), zatím do něj dostanu z čerstvého jen banán a meloun, takže tu šťávu beru i jako náhradu toho ovoce, co nesní, takže by to vlastně mělo být v pořádku 🙂 Ideální by asi bylo pořídit si odšťavňovač, nemáte s nějakým jednoduchým zkušenost?

luthien.k
21. čer 2010

Mimochodem, co dáváte dětem pít vy? Můj nechce vodu, tak ředíme ten mošt nebo takové ty bio šťávy od Hippu nebo Babylove...

luthien.k
21. čer 2010

I když vy máte vesměs mladší prcky než jsme my, takže nejspíš ještě kojít, my tak do toho osmého měsíce jenom kojili, i na žízeň...

erinka83
21. čer 2010

luth, já se snažím malou naučit pít, ale dávám jí jen vodu, jinak pořád kojíme, ale chtěla bych, ale si už spojila s jídlem i pití....
luth a co ty si myslíš o banánu? Už jsem ho chtěla malé dát a něko mi zas říkal, že je to alergen....

luthien.k
21. čer 2010

eri, všechno je alergen 😝 Banán je taky, už jsem tu četla o dost maminách, co mají děti s alergií na banán. Jestli máš obavu, tak ho zkus připravit nejprve na páře a když to bude OK, tak dej čerstvý... Vy už jedete zeleninku i maso?

U nás byla voda od začátku tvrdě odmítána, prostě nevím, jak ho na ni naučit. Tu ředěnou šťávu pije pěkně.

herminka
21. čer 2010

Čtu teď Radost ze zdravých dětí a tam tedy banán moc nechválí:
"Banán má hned několik nevýhod. Velmi ochlazuje náš zažívací systém a tím narušuje pravidelnou funkci našich střev. Léčebně se proto používá v čínské medicíně při velké horkosti střevního traktu, a to v pečené formě. Navíc obsahuje velké množství draslíku a podobně jako u brambor je organismus nucen draslík vyplavovat a důsledkem je jeho nedostatek v krvi. Vláknina absorbuje cukr v něm obsažený a zanese jej hluboko do střev, kde na něm mohou profitovat naše plísně. Chuťové přednosti banánu a jeho rychlá dostupnost nevyváží rozhodně jeho negativní vlastnosti."

Jinak s těmi šťávami to zní logicky, Betel, díky za rozšíření obzorů.

abra
autor
21. čer 2010

bet, jojobak s neroli mam mimo lednici v kuchyni, kde nebyva teplo, kdyz jsem to dala do lednice, tak to ztuhlo presne jak pises a me nebavilo cekat az to rozmrzne 😅 myslim, ze roztavanim a tuhnutim se tomu nic nestane 😉

luthien.k
21. čer 2010

No jo no, ono skoro všechno je něčím nedobré a já na nějaké "ochlazování" atd. moc nevěřím, to už spíš na ten cukr v něm, že to není nic moc a že má hodně draslíku, to je taky pravda... Takže díky za názor z chytré knihy, nicméně ono se to ale jinak hodnotí, když prcek nic jiného z ovoce nechce... 😉 Co by tedy radili dávat z ovoce? Inspirace by se hodila...

herminka
21. čer 2010

Luth, taky moc ne "ochlazování a ohřívání" nevěřím, ale ostatní argumenty mi připadají celkem racionální. Jak jsem koupila, tak prodávám 🙂

Ovoce považují jen za doplněk a moc se o něm nezmiňují. Píšou, že od 7. měsíce lze podávat tepelně upravené ovoce z našeho zeměpisného pásma - nejčastěji jablka a hrušky - povařit s trochou vody, zásadně však bez cukru. Starším kojencům (nepíšou, jak přesně starým) podáváme i meruňky a švestky. Podáváme raději jako dopolední svačinku. Tepelně upravujeme proto, že cukr zkaramelizuje a tím se zpomalí rychlost jeho vstřebávání.

luthien.k
21. čer 2010

Herminko, díky 🙂 Tak kéž by tyto rady ještě akceptovalo moje dítě 😀 V podstatě podle této knížky dělám dobře, když mu dávám přesnídávky převážně z jablek a hrušek plus sem tam něco jiného, jsou povařené, bez přídavku cukru, v bio kvalitě... 😀

abra
autor
21. čer 2010

luth, chodim na takovej kurz matek s deckama a meli jsme tam i prednasku o vyzive a rikalli nam, ze jak se davaj prikrmy, tak kolik dite sni prikrmu, tolik ma vypit tekutin jinych nez mlika. Ideal voda, ale vetsina decek vodu nechce (jak neuveritelny 😎 ) a tak redit stavy s vodou 1:3. Davala jsem to male kdyz ted byly ty vedra a parkrat si dokonce i vzala 😀

abra
autor
21. čer 2010

jinak o bananu nam tam rikali, ze zacinat urcite s varenym bananem, v zadnym pripade se syrovym a rikali, jak poznat zraly banan, prej musi byt zlutej a mit na sobe par tecek, ale nee zas moc, pac pak je zkazenej, kdyz neni dozralej a da se syrovej decku tak to pak pry spousti ty alergie, coz je logicky, pac treba z nezralyho jablka bych se taky olezla ale ze zralyho ne

butt
21. čer 2010

@abra na jakej kurz to chodis?nedas mi pls odkaz?myslim, ze by se mi mohlo neco takovyho libit 🙂

juju
21. čer 2010

baby, ja som zase citala, ze banan pokial nie je v bio kvalite je nahorsie ovocie, lebo ho vozia do EU uplne zelene a potom ich nechvaju v nejakych komorach a tam pustia plyn aby dozreli 😖 ale vsakze popise sa cokolvek

butt ako sa dari, uz je lepsie? inak na margo diskusie k pocetnosti deti; Emilko je sice este malicky a ja vycerpana nadovsetko, ale uz mi chodi rozum po druhom babu - kedy si myslite, ze je z hladiska unosnosti pre organizmus zeny mat dalsie dieta? inak baby ako skoro ste mali po porode sex a kedy ste dostali menzes? 😅

butt
21. čer 2010

juju dekuji za optani 🙂 s tou velkou vahou a nevhodnou polohou male jsem se uz psychicky srovnala, takze po tehle strance dobry 🙂 akorat teda fyzicky des a hruza ☹ dnes klidovej tep i 160 ☹ proste moje telo uz nemuze..

ja jsem si driv rikala, ze druhy dite co nejdriv po prvnim, ze klidne aby meli rozestup rok mezi sebou..ale teda ted uprimne receno nevim, jestli budu chtit jeste nekdy nejaky 😅 ale teda kdyz jsem premyslela, kdy bych tak teoreticky sla dobrovolne do druhyho, tak teda zaprve, az by se srovnal muj zdrav. stav..a za druhe, az v dobe, kdy bych se vratila do nejake normalni kondice..trosku me desi takovy to, ze zenska po porodu ani nezhubne na svou puvodni vahu, natoz, aby si telo nejak zpevnila a uz je znovu tehotna..ale to jsem asi jenom sobec 😅

luthien.k
21. čer 2010

Co se týče té zeleniny a ovoce, jistě nejen banány dozrávají po utržení, je to tak i s rajčaty například... Vy to fakt vůbec nejíte? Myslíte, že ty bio nedozrávají uměle? Podle mě by jinak nepřežily tu cestu... 😕

juju, sex jako že to šlo, cca dva měsíce? Nevím přesně, ale užívat si to tak až po půl roce 😅 Jinak ta jizva stále tlačí, když není vhodná poloha, takže to chce často korigovat... Menstr. byla taky tak někdy okol půl roku. No a kdy mít dítě? Klidně hned po šestinedělí 😀 Ne vážně, určitě až tehdy, budeš-li se na to cítit, bych tak řekla... Co od kamarádek vím, tak dítě je cca od roku a třičvrtě relativně samostatná jednotka, dřív bych druhá já určitě mít nechtěla 🙂

butt, nejsi sobec, život není jen o dítěti, je i o tom, jak se cítíme my, ne? Nejsme přece stroje na děti a péči o ně, jakkoli je důležitá, no ne? 😝 😉

betelgeuzz
21. čer 2010

@luthien.k Já dávám malé čistou vodu, i když v rodině mě kvůli tomu považují za tyrana 😀 Začala jsem dávat vodu s hned s příkrmy, protože pak měla hodně tuhé bobky.
@abra tak to nevím, jak bych do ní tolik vody dostala. Takové množtví vypila akorát v těch vedrech.

S tím banánem jste mě teda nepotěšily. Banán dávám často, protože se dobře nosí i ven. Jabka používám domácí zamražená, to musím trochu podusit a rozmixovat a samotný je stejně moc nechtěla, zase jsem do toho přidávala ten banán. Nenapadá mě, co jinýho bych měla dávat. 😒

Já si neumím představit, že bych měla děti třeba rok po sobě, to musí být strašný mazec. Když si vezmu, jak byla Alice náročná a do toho se bude batolit druhý 😒 Ale tak 1,5 - 2 mi už příjdou únosný.

@juju MS jsem ještě neměla 🙂 Ty už myslíš na sex? To jsi dobrá. Mně dr na prohlídce po šestinedělí znovu natrh, takže já jsem nespěchala.

luthien.k
21. čer 2010

betel, přesně tak, taky nevím, jakou alternativu místo banánu a bio taky vždy neseženu... Jsem ráda, že jí aspň to 😅

juju
21. čer 2010

@butt, nas malicky mal tiez vysoky tep (okolo 150), ak teda pises nie o svojom tepe, co by bolo naozaj prilis vysoke; takze v poho, ale ak je to dlhodobo 160 a viac, tak to by malu mali z teba brat von; no a uvidis ako na tom budes po porode ked sa ani nevyspis, potom uz asi fakt ani nepomyslis na druhe 😀 😀 a nie si sebec, ved musime sa aj my citit v poho aby aj babo bolo v poho, nie? ja som si povedala, ze ked druhe, tak idem hned z nemocnice na SK aby mi tam mal kto pomahat, lebo je to fakt narocne byt sama na dieta, ked manzel iba pracuje a na zapade sa pomoc rodine nenosi (svokrovci odisli hned po narodeni na mesiac na Floridu), len chodia na navstevy, ocakavaju, ze ich este aj narkmim a ani malicky darcek nedonesu 😅

no na sex mysli najma manzel 😀 v stredu idem na prehliadku tak uvidim, co mi povie lekar

butt
21. čer 2010

@luthien.k , @juju jsem rada, ze me neodsuzujete kvuli tomu, ze myslim i na sebe, kdyz premyslim o rozeni dlasich deti 😀 a myslim, ze mate pravdu 😉

@juju bohuzel pisu o svym tepu ☹ mivam ted obcas takovy zachvaty, kdy mam tep 140 -160 (trvajici tak 20min), jinak mivam tak 80-100 takze to je v pohode.. doktori to vi, takze jim duveruju, ze vi, co se mnou maji delat...a presne jak rikas, me to dite unavuje a to jeste ani neni na svete 😀 teda ale to je drsny, ze se takhle pomoc s malym ditetem nenosi...to bych se asi zblaznila...me uklidnuje, ze moje mamka od nas bydli 10minut autem a je pripravena mi kdykoliv prijit pomoct..

erinka83
22. čer 2010

@butt Butt, to máš supr, že máš maminu tak blízko, to bych taky ocenila, bohužel bydlí 130km 😒

Luth, já dávám jen vodu, ale malá to moc neocení 😀 Většinou nevypije nic 😒 Občas něco přímo ze skleničky....
Hm, ten banán...K bio se taky moc nedostanu, tak ho občas dostane... a začla bych tím pyré jabko-banán....

erinka83
22. čer 2010

@juju Já měla chuť na sex tak už po 3týdnech, ale ukázněně jsem čekala na prohlídku po 6 nedělí... Pak mě chuť přešla, ze stejného důvodu jako Bet 🙄 A doteď je to docela o ničem 😔 MS naštěstí ještě nemám, i když si zase říkám, že by to bylo lepší, protože bych mohla začít měřít BT a vyprdnout se na kondomy, nevím, jestli po nich nebo po lubrikantu, ale mám docela výtoky ☹

luthien.k
22. čer 2010

Tak jsem napsala příspěvek a spadl mi net 😠

Takže, @erinka83, kámoška měla ten samý problém a nepoužívání lubrikantu a kondomu to fakt vyřešilo (za dodržení všech ostatních antimykotických doporučení, což asi nemusím vypisovat), holt se musel před aktem manžel víc snažit, aby lubrikantu nebylo třeba 😀 a jinak si aspoň "dávat pozor" (i když o spolehlivosti se tu můžeme bavit dlouho... 😝 ).
Jinak věřím, že když budeš trpělivá, tak na vodu naučíš, já byla trpělivá asi málo, dlouho jsem jen kojila a pak vodu nechtěl, tak nastoupila šťáva... 😅
Jinak moje maminka - 200 km, tchýně - 250 (což je fajn 😀 ).

abra
autor
22. čer 2010

@butt sem chodim: http://lata.luzanky.cz/krouzky/krouzky/krouzky.php a je to tam supr 😉

@betelgeuzz bet, me mala taky nechce pit tolik, kolik by mela, ani mlika ne, toho pije taky hrozne malo, ale co, prospiva, tak to je hlavni ne? 🙂

butt
22. čer 2010

moje tchýně bydlí taky daleko 😀 takže u měš uplně ideál szav, moje mamka blízko, tchýně daleko 😀 😀

@abra díky za tip!dokonce to ani není na opačným konci brna 😀 takže ukládám a třeba se tam taky dostanu 🙂

juju
22. čer 2010

abra, mam otazku, ako viem, ze maleho ked viazem davam dobre, stale mrnci. mam pocit, ze je tam vykruteny, najma ruzky a hlavka = ako ma byt vysoko?

juju
22. čer 2010

a zaspal v satek, bez uspavania, to s mu podarilo asi 2 krat v zivote zaspat len tak (okrem kocika a auta) 😵 😵 😵 jeeeeeeej, ale aj tak mam pocit ze je tam vykruteny, nemoze to byt zle na vyvoj chrbtice?

no ja si na svokru az tak stazovat nemozem, ked ju prinutim pomoct tak je super, respektuje co poviem a nic nekomentuje, len keby sa jej chcelo viacej pomahat a nielen si sunky vyvalovat 😀 to zase moja maminka pomaha ked moze, ale vsetko komentuje a dava mi pocit, ze som najhorsia mama na svete ked nieco nejde podla jej predstav, ale potom sa s nou pohadam a uz je dobre - len skoda tych hadok

baby ako reagovali vasi chlapi na babatka a plac; moj manzel je neznesitelny; pomahat neche, vyhovara sa ze stale tazko pracuje (co je aj pravda) a maleho si niekedy vobec nevsima a velmi nervozne reaguje ked maly place. je to normalka, prejde ho to ked malicky bude menje plakat? trapim sa ze ho vobec nema ani rad ☹

betelgeuzz
22. čer 2010

@juju a jaký úvaz používáš? Zkus nafotit, jak tam malýho máš a hoď sem fotky. Já jsem dávala malou do kolíbky, ale tam mi přišla taková divná. Dávala jsem tu i fotku a holky na diskuzi o nošení mi radily. Ale pak jsem radši dávala na stojato, to mi přišlo lepší.
Tak m se snažil něco dělat. Já jsem hlavně byla z toho všeho unavená, a když přišel domů, tak jsem mu ji strčila, abych se aspoň najedla, vyprala apod. taky z toho nebyl moc nadšen, hlavně z toho, že vlastně když byl doma, tak brečela. Ale časem se to začalo zlepšovat, už si vyhrála. Vydrž, jak začne víc vnímat okolí, tak bude míň plakat a i m si ho víc užije.

erinka83
22. čer 2010

juju, tak já teda můžu říct, že kdyby m uměl kojit, tak mě plně zastoupí 😵 a to hnedka co si ji doma pořádně "ošahal", přestal se bát s ní manipulovat, dokonce ze začátku v noci vstával s náma 🙂 A jak říká Bet, vždy když přišel po práci domů, měl ji na starost, je to tak doteď, já vařím a dělám, co jsem nestihla přes den... Tak snad se to u m zlepší, jak malej trošku povyroste....